Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus Lukiškių aikštės rekonstrukcija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
    Vis dėlto čia viena iš reprezentatyviausių miesto vietų, gausiai lankoma turistų, ir į tai reikėtų pasižiūrėti miesto svečių akimis. Prie ko jūs nusifotografuotumėte kitame mieste, ką pamačius pasakytumėt "wow" - didingą ar bent jau originalią skulptūrą, ar štai tokį kalnelį?
    Cia ta prasme vel uzsimanem Vycio parodijos? Saukstai po pietu, isjojo i Kauna, ir valio. Idomu kiek ten turistu fotografuojasi del fotografavimosi, o ne pasisaipymui?
    Del manes gali statyti bunkeri, gali statyti Vyti, gali statyti ir obeliska. Svarbu kad tik iamzinimas butu kokybiskas ir atitinkantis laikmeti.
    Paskutinis taisė B.S.; 2019.06.05, 12:22.

    Comment


      Aš nežinau, koks yra diskutuojančių forumiečių amžius, bet man, kaip jaunam žmogui, visiškai nesinori ten matyt nei vieno nei kito. Yra puiki viešoji erdvė su gražia veja, nueikite šiandien vakare (ar bet kurią kitą šiltą dieną) ir pasižiūrėkite kaip jaukiai ant tos vejos poilsiauja žmonės, žaidžia vaikai ir vyksta visokie renginukai. Nusipirkite ledų ir pasėdėkite bent pusvalandį, gal suprasit, kad viskas ir taip yra gerai. Esat toks patriotas, kad be Vyčio kažkaip neina ramiai pasėdėt atsipalaiduot? Na ok, besėdint žiūrėkit į vidury aikštės plevesuojančią didžiulią Vyčio vėliavą. Esat iš tų vis dar gyvenančių kažkur praeity su sąjūdžio dvasia ir besėdint prasideda lomkės be partizanų/tragedijų/aukų priminimo? No problems, kas kažkiek laiko perbėkit Gedimino prospektą, pabūkit prie kryžiaus, pasiskaitykit pavardes ant KGB kalėjimo ir grįžkite atgal prie šeimos/draugų. Sutinku, kad aikštėje galima būtų dar kažką padaryt, bet manau tai turėtų būti kažkas visiškai nesusijųsio su praeitimi ar rauda, pritraukiančio visus žmones, įskaitant turistus, o ne vien lietuvius, pavyzdžiui kažkas interaktyvaus (taip, jau yra fontanas, bet galima sugalvot daugybę dar įdomesnių dalykų veikiančių visus metus), arba koks nors pasaulinio mąsto menininko kūrinys.

      Comment


        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
        Vis dėlto čia viena iš reprezentatyviausių miesto vietų, gausiai lankoma turistų, ir į tai reikėtų pasižiūrėti miesto svečių akimis. Prie ko jūs nusifotografuotumėte kitame mieste, ką pamačius pasakytumėt "wow" - didingą ar bent jau originalią skulptūrą, ar štai tokį kalnelį?
        Yep, nes žmogaus ant arklio statula - ypatingai originalu. Niekur tokios nesu matęs.
        If a lion could speak, we could not understand him.

        Comment


          Yep, nes žmogaus ant arklio statula - ypatingai originalu.
          Lygiai taip pat "originalios" ir Lietuvos vėliavos spalvos - niekas daugiau tokių neturi . Yra valstybės simboliai ir tiek. Originalumo galima ieškoti ŠMC ir modernaus meno muziejuje. Dar ir tame tavo mėgstamame aprūdijusiame vamzdyje.

          Comment


            Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
            Lygiai taip pat "originalios" ir Lietuvos vėliavos spalvos - niekas daugiau tokių neturi . Yra valstybės simboliai ir tiek. Originalumo galima ieškoti ŠMC ir modernaus meno muziejuje. Dar ir tame tavo mėgstamame aprūdijusiame vamzdyje.
            maciau nemazai raudonu veliavu su zmogumi ant arklio iskeltu prie namu. Keistuoliai ir tiek...

            Comment


              Manau kažkas tokio pritrauktų žymiai daugiau žmonių dėmesio, nei raudų siena/bunkeris ar Vytis, kurio ir taip visur pilna, turistai specialiai eitu ten pasifotkint.



              Comment


                Parašė Knope Rodyti pranešimą

                Sakyti "bunkeris" reiškia suparastinti reikalą. Labašausko idėja buvo sukurti laisvą, demokratišką erdvę, sykiu ir atminimo erdvę, bet ne BUNKERĮ. Laisvės kalvą, kaip jis rašo. Cituoju iš aprašo projekto: "Medžių motyvas pasirinktas neatsitiktinai: į viršų besistiebiančių kamienų vaizdas siejasi su miško partizanų bunkeriais ir pačiu mišku. Ši skulptūrinė siena komponuojama kalvos šlaite, todėl ji simbolizuoja ir pogrindį – simbolinę erdvę, kurioje vyko pasipriešinimas okupacijai". Kur jūs matote norą sukurti BUNKERĮ?
                O bunkeris nėra pogrindis ir erdvė kurioje vyko pasipriešinimas okupacijai?

                Aš ir nesakau, kad ten yra 1:1 bunkerio maketas. Bet stilizuotas bunkeris Nors šiaip būtų visai nieko padaryt kalvelėje ekspoziciją. Su manekenais, autentiškais daiktais ir t.t. Bent kažkas įdomiau būtų.

                Laisva ir demokratiška erdvė yra pati Likuškių aikštė. Pylimas nuo kurio dar reiktų saugotis nenukristi tik sumažintų laisvumo kiekį.

                Comment


                  Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                  O bunkeris nėra pogrindis ir erdvė kurioje vyko pasipriešinimas okupacijai?
                  bunkeris, žieminė, miškas, kaimai. Erdvių partizanų veikimui buvo paknakmai daug, Dar reiktų pasiginčyti, kuri erdvė svarbesnė - bunkeris ar apskirtai miškas.

                  Comment


                    Bet pamačius sieną kažkodėl primena bunkerį, o ne mišką. Gal dėl to, kad po žeme, nežinau Lyg kažkas būtų sustatęs medžius vieną prie kito. Nu kaip bunkerius statant. Jei ant kalvelės būtų kažkokia kompozicija iš kolonų, tada būtų galima ir apie mišką šnekėt..

                    Comment


                      Parašė ttttt Rodyti pranešimą
                      Manau kažkas tokio pritrauktų žymiai daugiau žmonių dėmesio, nei raudų siena/bunkeris ar Vytis, kurio ir taip visur pilna, turistai specialiai eitu ten pasifotkint.


                      Tai va, aš kažką tokio ir turėjau omenyje. Netgi nebūtinai Vytis (jeigu jau jį daryti, tai jis turi būti išskirtinai cool, ne eilinė įprastai pateikta žmogaus ant arklio skulptūra, bet kažkas tikrai grandioziško, kitokio - tą patį Vytį galima padaryti taip, kaip pasaulis nematė). Bet ten reikia geros, cool, originalios, catchy, wow idėjos - kad visi eitų fotkintis ir pamatyti. Kalnelis tikrai nėra tai.
                      Snowflakes will attack U <3

                      Comment


                        Tai yra tai, dėl ko eitų visi fotkintis:



                        Comment


                          Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                          Tai yra tai, dėl ko eitų visi fotkintis:
                          Na nežinau kas čia tokio, kas trauktų žmones specialiai ateit ir fotkintis, imho visiškai ne vietoje, nuobodus, absurdiškai didelis à la Washington Monument ir ponas Froidas turėtų ką apie tai pasakyt...

                          Comment


                            Vos ne landmarkas butu. O realiai kas su juo yra? Kodel nestato?

                            Comment


                              Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                              Tai yra tai, dėl ko eitų visi fotkintis
                              Problema ta, kad kiek žmonių - tiek nuomonių. Aš buvau už Vytį, nes ten mačiau didžiausią istorinę prasmę, kai laimėjo partizanų bunkerių projektas - buvau už jį, nes jis man atrodė su giliausia menine išraiška ir apipavidalinimu. Šitas projektas man kiek per brutalus ir per daug išsišokantis, bet jeigu jis būtų laimėjęs - būčiau palaikęs ir jo įgyvendinimą, nes tai geriau, nei nieko. Gerai, kad niekas visuomenės nuomonės neklausė dėl fontano, nes jokio fontano nebūtų buvę iki kitos Lukiškių aikštės rekonstrukcijos.

                              Comment


                                Parašė ttttt Rodyti pranešimą

                                Na nežinau kas čia tokio, kas trauktų žmones specialiai ateit ir fotkintis, imho visiškai ne vietoje, nuobodus, absurdiškai didelis à la Washington Monument ir ponas Froidas turėtų ką apie tai pasakyt...
                                O kokios problemos dėl Froido? Turėtų ką pasakyti ir labai teisingai. Būtent dėl to ir ateitų Galėtume iš japonų ne tik sakuras kopijuoti https://en.wikipedia.org/wiki/Kanamara_Matsuri

                                Comment


                                  Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                                  O kokios problemos dėl Froido? Turėtų ką pasakyti ir labai teisingai. Būtent dėl to ir ateitų Galėtume iš japonų ne tik sakuras kopijuoti https://en.wikipedia.org/wiki/Kanamara_Matsuri
                                  Dideles problemos su Froidu, kas labiau gilinosi zino kad tai buvo be galo suktas zmogus su nesveika obsesija. Bet cia ne filosofijos skiltis. O del falo vaidenimosi visur tai ne apie ka kita, kiek apie pati zmogu daugiau ka sako.
                                  Paskutinis taisė kasparas.v; 2019.06.05, 15:35.

                                  Comment


                                    Parašė Knope Rodyti pranešimą

                                    Sakyti "bunkeris" reiškia suparastinti reikalą. Labašausko idėja buvo sukurti laisvą, demokratišką erdvę, sykiu ir atminimo erdvę, bet ne BUNKERĮ. Laisvės kalvą, kaip jis rašo. Cituoju iš aprašo projekto: "Medžių motyvas pasirinktas neatsitiktinai: į viršų besistiebiančių kamienų vaizdas siejasi su miško partizanų bunkeriais ir pačiu mišku. Ši skulptūrinė siena komponuojama kalvos šlaite, todėl ji simbolizuoja ir pogrindį – simbolinę erdvę, kurioje vyko pasipriešinimas okupacijai". Kur jūs matote norą sukurti BUNKERĮ?
                                    Vat būtent apie šią aliuziją į bunkerį manau ir kalbama - rąstų siena ir yra aliuzija į bunkerį ir iš to kyla kalbos apie ''bunkerio statymą''. Man paralelės su bunkeriu Labašausko darbe labai aiškios - iškart įsivaizuoju žmones laipiojančius, besiilsinčius ar ką kito veikiančius būtent ant bunkerio. Ir dėl to aš visai nenoriu ''bunkerio'', kuris dar kažkodėl vadinasi Laisvės Kalva, toje aikštėje. Pradėkime nuo pavadinimo - kuo laisvė asocijuojasi su bunkeriu? Taip, kai jaučiuosi laisvas, pirma mintis kuri ateina į galvą tai sulysti į bunkerį because reasons... Tiesa sakant, pirmas vaizdinys kuris man ateina į galvą išgirdus žodį laisvė tai saulėta vasaros diena, gamta, čiulbantys paukščiai, galimybės tą gražią gamtą tyrinėti ir t.t.. Bet tikrai ne bunkeris : D - jis bus vienas paskutinių variantų, kuris ateitų į galvą jei išvis ateitų. Būtų įdomu paklausti partizanų, kurie kovojo už laisvę, ar jie pasakytų, kad mes savo kova siekėme, kad žmones iškovota laisve naudotųsi visur aplink statydami memorialus baisybėms, paminklus kančioms ir raudoms ir panašiai ir vos ne dažniau galvotų ne kaip kurti geresnį rytojų, o dejuoti ir save plakti kokie baisūs dalykai vyko istorijoje? TIkrai yra vieta ir laikas atminimui, susikaupimui, rimčiai, pagarbos atidavimui, liūdėjimui ir panašiai, bet ar reikia tai eskaluoti 24/7/365? Ar neužtenka šalia esančių buvusių KGB rūmų su paminklu aukoms? Ar būtina dar daryti vieną rėžį tokioje akivaizdžioje vietoje? Jei jau statyti tai tikrai Ambraso variantą - ten ne tik pagerbimas, bet ir stiprybės siekimas, ir įkvėpimas kažką kurti.

                                    Comment


                                      Čia dabartinis paminklas šalia KGB muziejaus:


                                      Ir tai yra didžiausia depresija, kokią galime turėti. Partizanų bunkeriai man visiškai neasocijuojasi su depresija. Taip - tai nėra gėlytės ir saulytės, bet gėlytės ir saulytės Lukiškių aikštėje man būtų tokia pati depresija, kaip ir dabartinis paminklas. Gal kažkam mintis apie partizanų bunkerį kelia neigiamus jausmus, bet man tai asocijuojasi su tuo, kad netgi visiškoje priespaudoje laisvė gali spinduliuoti, kad ir iš po žemių. Ir abieji jausmai yra teisingi, svarbiausia, kad tai apskritai keltų kažkokius jausmus, o jeigu tie visokeriopi jausmai dar tinkamai išreiškiami vizualiai - tai mano supratimu tai yra tai, ko reikia.


                                      Didžiausia klaida, kuri mano supratimu daroma, tai galvojant, kad jeigu būtų jis pastatytas - tai nebeliktų krykštaujančių vaikų, piknikų ant žolės ir t.t. Mano supratimu Lukiškių aikštė yra pakankamai didelė, kad ten vietos užtektų visiems. Labašausko projektas yra tai, kaip aš suprantu modernų meną + su gilesne ir apmąstymų reikalaujančia mintimi. Visos tos banalios skulptūros, kad ir kaip gražiai išlietos, bent jau man nekelia nei kažkokių jausmų, nei jokių apmąstymų ir labiausiai primena kačiukų kilimus ant sovietinių butų sienų.

                                      P.S. ar yra Vilniuje koks nors memorialinis paminklas, kuris atrodytų kiečiau, nei Labašausko siūlomi bunkeriai?
                                      Paskutinis taisė Eidvis; 2019.06.05, 18:44.

                                      Comment


                                        Parašė ttttt Rodyti pranešimą

                                        Na nežinau kas čia tokio, kas trauktų žmones specialiai ateit ir fotkintis, imho visiškai ne vietoje, nuobodus, absurdiškai didelis à la Washington Monument ir ponas Froidas turėtų ką apie tai pasakyt...
                                        Dydis, efektingai atrodantis valstybės simbolis viduje, "wow" efektas, pastebimumas aplinkoje (nepradingsta taip, kaip pradingtų kalnelis). Dar jeigu gerai apšvietus vakarais - žmonės tikrai eitų prie jo selfintis, ir miestiečiai, ir turistai. O jeigu kažkam asocijuojasi si Froido aprašytais dalykais, tai čia jau to žmogaus kažkokios vidinės keistenybės.
                                        Snowflakes will attack U <3

                                        Comment


                                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                          Partizanų bunkeriai man visiškai neasocijuojasi su depresija
                                          Ar teko lankytis atstatytuose bunkeriuose?

                                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                          Didžiausia klaida, kuri mano supratimu daroma, tai galvojant, kad jeigu būtų jis pastatytas - tai nebeliktų krykštaujančių vaikų, piknikų ant žolės ir t.t.
                                          Kapinėse ar žydų žudynių vietose taip pat yra visai viliojančiai atrodančių pievučių

                                          Comment

                                          Working...
                                          X