Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus Lukiškių aikštės rekonstrukcija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
    Dabartiniai Lukiškių aikštės takai yra kreivi. Ar tai reiškia, kad buvo atsižvelgta į girtų žmonių judėjimo modelį, ar patys projektuotojai buvo girti?
    Taip, dabartiniai pėsčiųjų takai nėra 100% kaip stygos, tačiau jie nenukrypsta daugiau nei pora metrų nuo žmonių srautų ir niekas dėl to nemindžios žolės, kad nukirsti kampą. Tie pora metrų, kurie realiai žmonių srautams jokios reikšmės nedaro, yra tai, kas yra leidžiama bandant sukurti jaukesnę atmosferą. Aš vis dar nesuprantu - kame problemos? Ar kabinėjamasi tik dėl to, kad kabinėtis ir eilinis mėginimas stabdyti bet kokį progresą?

    Comment


      Parašė mantasm Rodyti pranešimą
      Lygiai taip pat galima sakyti apie bet kurį miesto (ir ne tik) išvaizdos elementą. Kam bet ką saugoti, jei visko esmė yra logiškas žmonių poreikių įvertinimas? Juk paveldas dažnai kertasi su praktiškumu. Ar nuo kada paveldas jau patampa logišku?
      Na taip... susigalvojami kažkokie absurdiški priekaištai Lukiškių aikštės takų išdėstymui ir kad tuos absurdus pagrįsti paimamas argumentas 'o tai jeigu nesaugome istorinių takų, tai kam saugoti senamiestį'. Tai yra du absoliučiai nieko bendra neturintys dalykai ir dėl ko reikia saugoti senamiestį man atrodo yra savaime suprantama ir tai, kad senamiesčio saugojimas atitinka visuomenės interesą. Bet eilinį kartą aš bandau išvengti visiškai nieko bendro su nagrinėjama problema neturinčio whataboutizmo ir visgi raginu sugrįžti prie problemos. Tai kame problema? Ne su senamiesčiu, ne su infliacija ir ne su pasaulio pabaiga, o konkrečiai su Lukiškių aikštės takų išdėstymu?

      Comment


        Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
        Dabartiniai Lukiškių aikštės takai yra kreivi. Ar tai reiškia, kad buvo atsižvelgta į girtų žmonių judėjimo modelį, ar patys projektuotojai buvo girti?
        Takai yra geri. Ėjau pėsčias, važiavau dviračiu jau daugiau, nei 70 kartų. Viskas padaryta puikiai iš pėsčiųjų usability perspektyvos. O tai yra labai labai retas reiškinys Vilniuje. Tarp kitų pavykusių panašios paskirties objektų reiktų paminėti Bernardinų Sodą.

        Comment


          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

          Na taip... susigalvojami kažkokie absurdiški priekaištai Lukiškių aikštės takų išdėstymui ir kad tuos absurdus pagrįsti paimamas argumentas 'o tai jeigu nesaugome istorinių takų, tai kam saugoti senamiestį'. Tai yra du absoliučiai nieko bendra neturintys dalykai ir dėl ko reikia saugoti senamiestį man atrodo yra savaime suprantama ir tai, kad senamiesčio saugojimas atitinka visuomenės interesą. Bet eilinį kartą aš bandau išvengti visiškai nieko bendro su nagrinėjama problema neturinčio whataboutizmo ir visgi raginu sugrįžti prie problemos. Tai kame problema? Ne su senamiesčiu, ne su infliacija ir ne su pasaulio pabaiga, o konkrečiai su Lukiškių takų išdėstymu?
          O jei Lukiškių aikštė būtų senamiestyje - tada ją reiktų saugoti ar ne?

          Comment




            Matau, kad Lukiškių aikštės takų išdėstymui pastabų nebus. Visos pastabos susives į 'o tai senamiesčio nereikia saugoti?'. Kai tu su žmona galvoti kokius skalbimo miltelius pirkti - Ariel ar Persil, tai ir tada visi tavo argumentai susiveda į 'senamiesčio saugojimą'? Nematau daugiau prasmės diskutuoti, na nebent tuo atveju, jeigu diskutuojama būtų apie konkrečias problemas, šiuo atveju Lukiškių aikštės takų išdėstymą.

            Comment


              Nenusiškekėkite. Dabartinė takų struktūra neturi nieko bendro su senąja, nes takų struktūra kaip vertingoji savybė iki aikštės tvarkymo buvo panaikinta. Galime diskuoti, ar tai gerai, ar blogai. Šiuo atveju, manau, kad gerai (rastas kažkoks konsensusas), nors esu priešiškas teisės aktų (o juk vertingosios savybės nustatomos paveldo vertinimo tarybose, kur balsuoja visi su dr. laipsniu ir paveldosaugos, architektūros, urbanistikos, archeologijos, istorijos žiniomis) kaitoliojimui dėl konkrečios situacijos, bet jeigu tai buvo nuspręsta be valdžios spaudimo institucijai, tuomet neturiu priekaištų.
              Kas liečia landšaftą, tai viena iš veringųjų sąvybių, kurios dar liko. Aikštė niekada istoriškai nebuvo kalvota, o lygi. Ji turi savo aiškią formavimosi istoriją, kuria grindžiamos sąvybės, kurios saugotinos. Lygiai taip pat miestų gatvių struktūa saugotina, namų fasadai, istoriniai interjerai, susiklostęs aukštingumas ir t.t. Ir jeigu kažkas šiaip sugalvoja, kad maždaug "kas čia per nesąmonė, aš galvoju kitaip", tai taip niekas nepasidaro.Be to, Eidvi, jūs kalbate apie senamiesčio saugojimą kaip suprantama dalyką, bet jums turbūt bus naujiena, kad senamiestis turi vertingąsias savybes (tiksliau - jų visumą) dėl ko ir yra saugoma. Jeigu jūs įsivaizduojate, kad tipo vieną čia sąvybę ignoruosiu, kitą neignoruosiu - bus ok, sąvybės išliks, niekas nepastebės. Tai šitas dalykas vadinamas selektyvumu. Nežinau kokį jums pvz. pateikti. Pvz. mano namas yra saugomas paveldo objektas (sienų atspalvis, stogo spalva, struktūra) ir štai kažkas sugalvoja stogą pasidaryti ne raudoną, o juodą, nes juk gi stogas, ką tai keičia. Dabar įsivaizduokite, kad kiekvienas pradės kviestionuoti apie kiekvieną iš šių saugotino objektų dalių, tai gausis kažkoks mėšlas. Šiandien Lukiškių aikštė yra saugotinas objektas, bet takų struktūra jau nebevertingoji, reljefas, pagal jūs, irgi ne, tai greitai nebebus ką ten saugoti, nes paprasčiausias nebeliks vertingųjų sąvybių, kurios ir formuoja visumą saugotino objekto. O tai objektyvus argumentas paveldo vertinime.
              Šiek tiek mane stebina forumo žmonės. Juk dauguma lyg domisi paveldu (miesto istorija), infrastruktūra, o kalba kažkokias gėdingas erezijas.
              P.S. pajuokausiu, primena Karbauskį, kuriam būtinai reikia pasiekti teigiamą rezultatą referendume, tai referendumą nori padaryti dvi dienas, dar su kažkokiom pertraukom, nes vat tiesiog Ramūnui reikia teigiamo rezultato Tai čia maždaug irgi, reikia kalvos, ok, viską mes čia padarysime, viską paminsime, sugalvosime argumentaciją ir tegu užsikinisa ten visi, nes reikia.
              P.S. 2: Eidvis, neturiu nieko prieš jūs, nepriimkite mano komentaro kaip įžeidimo. Tiesiog užkabino toks selektyvumas. Aš ir balsavau už Vytį, bet paskui jį pamatęs apsidžiaugiau, kad jis Kaune
              Paskutinis taisė R.D.; 2018.08.31, 21:56.

              Comment


                Kalvotą Reformatų skverą reikia būtinai išlyginti, o lygioj Lukiškių aikštėj (jau sutvarkytoj) reikia padaryti kalvą. Sveiko proto ir racionalumo nerasta. Kodėl kalnelių mėgėjai negalėtų kraustytis į Reformatų skverą ir palikti Lukiškių aikštę ramybėj?

                Comment


                  Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                  ...
                  1. Man patinka, kai žmonės kalba argumentais, o ne konspiracijomis.
                  2. Aš esu 'tu', o ne 'jūs' Čia gal skonio reikalas, bet toks jau mano skonis
                  3. Aš visiškai sutinku, kad raudoni senamiesčio stogai ir pats senamiestis yra labai svarbūs ir kad pokyčius jame reikėtų vykdyti atsižvelgiant į tas vertingąsias savybes, bet aš vistiek nesuprantu, ką tai turi bendra su Lukiškių aikšte.
                  4. Tiesa, kad Lukiškių aikštės landšaftas buvo lygus, kaip, beje, ir daugumos Lietuvos vietų. Bet tai neturėtų būti kliūtis meninių sprendimų įgyvendinimui. Mes negalim visko užkonservuoti ant 'lygaus landšafto', nes tai labai apribos mūsų galimybes kažką sukurti. Sutikčiau su posakiu, kad lygumos yra Lietuvos esminių bruožų, bet nesutikčiau su tuo, kad vien dėl to negali būti įgyvendinti meniniai projektai, nes tai kažkurioje vienoje iš vietų 'pakels pora metrų ladšaftą į viršų'. Tai, kad Lietuva yra lygumos - yra duotybė, o ne vertybė. Ja galima didžiuotis, bet nereikėtų sudievinti.
                  5. Mano supratimu tai, kuo tapo Lukiškių aikštė po rekonstrukcijos - yra pavyzdys, kad iš stalinistinės nejaukios aikštės galima padaryti kažką gero. Ir jinai labai didelė ir tokia, kurioje telpa labai daug visko, nuo jau pamėgto fontano iki žaliųjų erdvių ir aikštės. Ta 'laisvės kalvelės' meninė kompozicija visos teritorijos prasme neužims daug vietos ir aš nematau, ką mes galime prarasti, jeigu ją įgyvendinsim, nes pati idėja man atrodo labai šauni. O jeigu idėja šauni ir nelabai kas dėl to prarandama, tik kažkoks mistinis ir prieš tai niekam nebuvęs domus 'lygus landšaftas' - tai kodėl jos neįgyvendinus?

                  Comment


                    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                    Kalvotą Reformatų skverą reikia būtinai išlyginti, o lygioj Lukiškių aikštėj (jau sutvarkytoj) reikia padaryti kalvą. Sveiko proto ir racionalumo nerasta. Kodėl kalnelių mėgėjai negalėtų kraustytis į Reformatų skverą ir palikti Lukiškių aikštę ramybėj?
                    Nu ir kam čia rašyti tokius pezalus? Aš suprantu, kad mėgsti pilstyti iš tuščio į kiaurą ir rašinėti beprasmybes, bet negi nenusibosta?

                    Comment


                      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą


                      Matau, kad Lukiškių aikštės takų išdėstymui pastabų nebus. Visos pastabos susives į 'o tai senamiesčio nereikia saugoti?'. Kai tu su žmona galvoti kokius skalbimo miltelius pirkti - Ariel ar Persil, tai ir tada visi tavo argumentai susiveda į 'senamiesčio saugojimą'? Nematau daugiau prasmės diskutuoti, na nebent tuo atveju, jeigu diskutuojama būtų apie konkrečias problemas, šiuo atveju Lukiškių aikštės takų išdėstymą.
                      Jei gerai suprantu, tau įdomesnė diskusija būtų ar Lukiškių aikštę priskiriam saugotinam be 5 minučių senamiesčiui ar turėtų leisti daryti ką tik nori.

                      Comment



                        Man tai atrodo kaip labai kvaila diskusija. Diskutuoti koks turėtų būti Lukiškių aikštės takų išdėstymas per senamiesčio pastatų prizmę. Nesuprantu kuo tai susiję? Tai ne tik kad nėra senamiesčio ribose, bet visų pirma tai nėra pastatai, o aikštė.

                        Comment


                          O tai jeigu kalva surinkta iš konstrukcijų (po ja tarkim padaryta patalpa), o virš jos - apželdintas stogas. Tai čia jau reljefas ar ne?

                          Comment


                            Parašė AudriusV

                            Ši kalva yra skulptūros dalis, ir kaip įtariu, jei kalva būtų kad ir iš betono - kaip ir siena , kognityvinio disonanso nebūtų . Nes lygus reljefas - sau, o skupltūra - sau ,ir jokio vertybių pažeidimų.
                            Ne, bet aš turiu omenyje jei kalva būtų nesvarbu iš kokios medžiagos, bet apželdintu stogu. What then? Nes ne iš žemių suplita, surinkta iš konstrukcijų, bet su apželdinimu. Vizualiai - kalva, techniškai - statinys Ką tada KPD darytų?

                            Comment


                              Parašė John Rodyti pranešimą

                              Takai yra geri. Ėjau pėsčias, važiavau dviračiu jau daugiau, nei 70 kartų. Viskas padaryta puikiai iš pėsčiųjų usability perspektyvos. O tai yra labai labai retas reiškinys Vilniuje. Tarp kitų pavykusių panašios paskirties objektų reiktų paminėti Bernardinų Sodą.
                              Sutinku, kad dėl tranzitinio srauto padaryta gerai. Bet šis aikštės projektas man iškart tuo ir užkliuvo - pribraižyta dėl tranzito, o ne dėl pačios aikštės, ar į ją atvykusių žmonių. Reiškia neformuojam čia traukos centro, o galėjom padaryt G tašką
                              Suprantu kai taip projektuojamos erdvės tarp daugiabučių, kur svarbiausia susisiekimas laiptinė-stotelė-parkingas-vaikų aikštelė.

                              Comment


                                Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą

                                Sutinku, kad dėl tranzitinio srauto padaryta gerai. Bet šis aikštės projektas man iškart tuo ir užkliuvo - pribraižyta dėl tranzito, o ne dėl pačios aikštės, ar į ją atvykusių žmonių. Reiškia neformuojam čia traukos centro, o galėjom padaryt G tašką
                                Suprantu kai taip projektuojamos erdvės tarp daugiabučių, kur svarbiausia susisiekimas laiptinė-stotelė-parkingas-vaikų aikštelė.
                                Yra pakankamai vietos realiam traukos centrui - fontanui. O visą aikštę palikti traukos centrui nėra prasmės, nes tiesiog per daug vietos. Kaip suprantu, ant žolės piknikus daryti irgi nėra draudžiama?

                                Comment


                                  Parašė John Rodyti pranešimą

                                  Yra pakankamai vietos realiam traukos centrui - fontanui. O visą aikštę palikti traukos centrui nėra prasmės, nes tiesiog per daug vietos. Kaip suprantu, ant žolės piknikus daryti irgi nėra draudžiama?
                                  Gulinčių netrūksta, o ir draudžiančių ženklų tikrai nėra. Tik būtų gerai žinot automatinių vejos laistytuvų grafiką.
                                  ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

                                  Comment


                                    Kalėdinė Lukiškių a.









                                    Comment


                                      Iš straipsnio:
                                      „Vilniaus gatvėje ir Lukiškių aikštėje atliktiems darbams taikomas 5 metų garantinis terminas. Pavasarį, atšilus orams ir išėjus pašalui, patikrinsime šiuos du atnaujintus objektus. Aptikus trūkumų bus surašomas defektinis aktas, defektus darbus vykdžiusi bendrovė privalės pašalinti savo lėšomis iki nurodyto termino. Vilniaus miesto savivaldybei tai nieko nekainuos“, – teigė jis.

                                      2019 metais Vilniaus savivaldybė turi kitokių planų Gedimino prospektui. „Šiandien pagrindinė Vilniaus miesto gatvė, Gedimino prospektas, yra viena iš aktyviausiai dviračiu važiuojamų gatvių. Vilniaus miesto savivaldybė kitąmet planuoja atnaujinti dviračių takus visame Gedimino prospekte. Esamas tamsaus granito trinkeles prospekte pakeis šviesesnės granito trinkelės, o tai padės atkreipti vairuotojų dėmesį į dviem ratais ratuotus eismo dalyvius.

                                      Taip siekiama sudaryti geresnes galimybes, sklandesnį važiavimą ir lygesnį paviršių tiems, kurie važiuoja nemotorinėmis transporto priemonėmis. Skaičiuojama, kad juo (abiem kryptimis) per parą šiltuoju metų laiku važiuoja keli tūkstančiai dviratininkų. Per visą Gedimino prospektą bus paklota daugiau kaip 7,5 tūkst. kv. metrų granito trinkelių“, – teigė A.Visockas.

                                      Comment


                                        Na ar savivaldybei nekainuos, tai nebūčiau toks tikras. Visi kažkaip keistai suvokia, kas yra garantija. Jei paaiškės, kad suprojektuota pėsčiųjų zona, o ja pasivažinėjo sunkioji technika ir viską išmalė - tuomet tai ne rangovo atsakomybė, o neteisinga eksploatacija. Juk pirkto teliko irgi nekeis nauju, jei vaikas persieis su plaktuku.

                                        Comment


                                          Parašė Ginthus Rodyti pranešimą
                                          Na ar savivaldybei nekainuos, tai nebūčiau toks tikras. Visi kažkaip keistai suvokia, kas yra garantija. Jei paaiškės, kad suprojektuota pėsčiųjų zona, o ja pasivažinėjo sunkioji technika ir viską išmalė - tuomet tai ne rangovo atsakomybė, o neteisinga eksploatacija. Juk pirkto teliko irgi nekeis nauju, jei vaikas persieis su plaktuku.
                                          Berods visos pėsčiųjų zonos įrengiamos taip, kad jas numatyta valyti automatizuota technika. Čia toks buvo ar ne Nikitino išaiškinimas feisbuke, kai vienu metu kylo nepasitenkinimas apie gėlynų laistymo mašinos važinėjimą nauju dviračių taku.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X