Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus viešasis transportas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    O tai kaip kontrolė vyktų? Būtina speciali registracija per elektroniniu valdžios vartus ar kažką panašaus?
    Kitu atveju, tai tiesiog nemokamas viešasis visiems išskyrus turistus...
    Pažiūrėsim kaip pristatys po sporto komplekso dramų.
    Vilniaus dviračių takų plėtros istorija

    Comment


      Matyt į vilniečio korteles integruos nemokamus bilietus, o kortelė bus pririšta prie žmogaus.

      Comment


        Parašė Ignalina Rodyti pranešimą
        Matyt į vilniečio korteles integruos nemokamus bilietus, o kortelė bus pririšta prie žmogaus.
        O tada per Trafi bilietų papildymas liks tik ne vietiniams ir turistams, išeina taip?
        Daugiau mano nuotraukų >>
        Mano rajonas ir apylinkės >>

        Comment


          Kažkokia nesąmonė. Jei būtų priėmę, tai būtų seniai apie tai piarinę. Dabar gi tyla. Projektas, kurį nepriėmė, nes iš kur pinigai? Už kokius bablosikus, o tai šimtai milijonų per metus, būtų finansuojamas VT?

          Comment


            Parašė Al1 Rodyti pranešimą
            Kažkokia nesąmonė. Jei būtų priėmę, tai būtų seniai apie tai piarinę. Dabar gi tyla. Projektas, kurį nepriėmė, nes iš kur pinigai? Už kokius bablosikus, o tai šimtai milijonų per metus, būtų finansuojamas VT?
            Taigi čia ne labdara yra, teisiog bus papildomas mokėstis visiems Vilniaus miesto gyventojams. Estijoje transportas irgi gi nėra šiaip sau nemokamas.

            Šiaip aš pats nieko prieš tokią idėją. Bet kvepia papildomu žingsniu socializmo kryptimi. Pati Vokietija, socializmo židinys, eina tą kryptimį ir jau truputį perdaug. Visgi turi būti kažkokia pusiausvyra tarp kapitalizmo ir socializmo.

            Comment


              Parašė Petr Rodyti pranešimą
              Šiaip aš pats nieko prieš tokią idėją. Bet kvepia papildomu žingsniu socializmo kryptimi.
              Galima būtų taikyti tik Vilniuje gimusiems (arba ne mažiau kaip 10 metų Vilniuje nuolat gyvenantiems) Lietuvos piliečiams.
              Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

              Comment


                Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                Galima būtų taikyti tik Vilniuje gimusiems (arba ne mažiau kaip 10 metų Vilniuje nuolat gyvenantiems) Lietuvos piliečiams.
                Dar geriau. Na dar galim skirstyti pagal lytį ir taip toliau...

                Apskritai čia nėra blogas sprendimas, nes tai yra viešoji paslauga. Aš vertinčiau jį neutraliai. Bet vėlgi bus daugiau žmonių kurie registruosis Vilniuje, o regionams kaip tik blogiau bus.

                Comment


                  Labai daug kas registruosis dėl kelių dešimčių eurų Vilniuje? Tam, kad registruotis, reikia turėti kur registruotis. Iš esmės tai populizmas ir su socializmu nieko bendro neturi. O kas bus, kai vėl eilinė krizė ateis ir reikės VT apmokestinti? Jie negalvoja? Labai lengva dalinti į kairę ir dešinę nesavo pinigus. Dar kartą klausiu, iš kokių pinigų kasmet būtų finansuojamas nemokamas VT? Kokie dar papildomi mokesčiai? Savivaldybė tam neturi galių. Ir taip VT yra apgailėtinas, dar ir nemokamą nori padaryti, kad iš viso jokių perspektyvų jam vystyti nebūtų. Tiek metų nesugebėjo nupirkti naujų autobusų ir troleibusų. Troleibusai ir dabar seni, neaišku kada nurašys senas Škodas ir pakeis naujais troleibusais. Pinigų NĖRA. Ir čia mat še - dosnumas neaišku kieno sąskaita - nemokamas VT. Kodėl tada nemokamai nedalina visiems maisto paketų? Daug populiaresnis ir naudingesnis kur kas didesnei visuomenės daliai sprendimas. Kodėl nepadaro nemokamų valdiškų vaikų darželių visiems? Juk demografija katastrofiška, tautos tokiais tempais emigruojant ir taip mažai gimdant neliks daug anksčiau nei prognozuoja visokios JTO ir kiti...

                  Taline labai daug padaugėjo VT keleivių ir kamščiai išnyko? Kovojant su kamščiais reikia ne nemokamo VT, o labai brangaus automobilio eksploatavimo mieste. Parkavimas 10 minučių - 5 eurai. 20 minučių - 10 eurų. Ir t.t. Jokio nemokamo parkavimo prie daugiabučių - mėnesinis mokestis 100 eurų už vietą. Vietos turi būti priskirtos konkrečiam namui ir ribotos. Nesvarbu, centre ar miesto pakraštyje. Mokamas parkavimas netgi prie prekybos centrų. Perki už 10 eurų, gauni nemokamą parkavimą (pagal pirkinių čekį). Už mažiau - susimoki papildomai.
                  Paskutinis taisė Al1; 2019.12.18, 13:06.

                  Comment


                    Nepritarta projektui įvesti nemokamą transportą vilniečiams Vilniuje
                    Vilniaus dviračių takų plėtros istorija

                    Comment


                      Nes tai grynas populizmas.

                      Comment


                        Na ivedus nemokama VT apie troleibusus galima butu pamirst. Talinas jau po truputi naikina. Tai manau ilgalaikeje perspektyvoje "nemokamas" kabutese VT vistiek nuves iki nykimo.

                        Comment


                          Visas VT nyktų, nes jei nesurado iki šiol lėšų jo atnaujinimui, tai iš kur ir kaip jas surastų, kai reikėtų mokėti už nemokamą pervežimą? O juk Vilniaus VT reikia ne tik naujų transporto priemonių...

                          Comment


                            Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                            Kažkokia nesąmonė. Jei būtų priėmę, tai būtų seniai apie tai piarinę. Dabar gi tyla. Projektas, kurį nepriėmė, nes iš kur pinigai? Už kokius bablosikus, o tai šimtai milijonų per metus, būtų finansuojamas VT?
                            Čia yra sprendimo siūlymas, priimta dar nėra. O VVT visos metinės pajamos (ne vien iš bilietų) yra apie 30 milijonų, tikrai ne šimtai. Pačiam labiau patiktų, kad pailktų mokamą, bet gerintų patį transportą, t.y. tankintų kiekį tuomet kai važiuoja pilni ir plėstų infrastruktūrą (A juostos, maršrutai, kontaktinio tinklo plėtra).



                            Comment


                              30 milijonų iš 94 milijonų, skiriamų savivaldybės 2019 metams miesto ūkiui ir transportui yra daug. Iš tų 94 milijonų 36 milijonai yra socialinei apsaugai ir skurdo mažinimui (įdomu, bet socialinė apsauga Vilniaus miesto biudžete priskita prie ūkio ir transporto), kai 2019 m. poreikis buvo 140 milijonų. O davė, kaip matyti, tik 94 milijonus.
                              Dar neužmiršti reikia privatininko Transrevio, kuris irgi turbūt gauna apie 5-7 milijonus, jei ne daugiau, nes į tai įeina ir kredito už naujus autobusus išmokėjimas.

                              Comment


                                Nežinau, kurių galų čia komentuojate tą "antį" dėl nemokamo VT, jeigu skaitėte atidžiau, tai čia darbo partija žaidžia priešrinkiminius žaidimus ir tiek. Ir jiems akivaizdžiai užaugo politiniai dividendai.
                                O šiaip priimti protingam sprendimui dėl nemokamo VT reikia gerokai daugiau nei 2 nusususių punktų miesto tarybos sprendime.

                                Comment


                                  Aš ir nesakau kad tai nereikšminga suma, tik pataisiau kad ne šimtai milijonų. Nors aš būčiau neprieš, kad ir šimtas milojonų būtų jeigu jie būtų tinkamai panaudoti ir viešasis taptu patogus ir kokybiškas.

                                  Čia prieš rinkimus buvo teorija, kad dėl persiregistravimo prie miesto pajamų padidėjimas viršytų išlaidas, bet aš labai labai abejočiau tokia idėja.

                                  Comment


                                    Out of topic, bet man primine Vilniaus “naujos transporto priemones” ieskojimo. Cia komedija jei kam nebus akivaizdu.

                                    Comment


                                      Parašė kasparas.v Rodyti pranešimą
                                      Out of topic, bet man primine Vilniaus “naujos transporto priemones” ieskojimo. Cia komedija jei kam nebus akivaizdu.
                                      Deje Onion nors dažnai laikomas satyra labai dažnai tiesiog būna ateities pranašas, nes realybė visada suranda būdą kaip kopijuoti kvailus sumanymus. Nors čia manau labiau tiktų Šiaip linksma temai.

                                      Comment


                                        Nuo sausio - pokyčiai 9 ir 33 maršrutuose
                                        http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=1384

                                        3G taip pat įvedama stotelė Eišiškių plentas, 57 bus nauja stotelė Bukiškėse. Salininkuose perkeliama Melioratorių st.

                                        Taip pat, šiemet naujųjų naktį VT bus nemokamas:
                                        http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=1383

                                        Comment


                                          Ne Melioratorių, o Salininkų stotelė
                                          Daugiau mano nuotraukų >>
                                          Mano rajonas ir apylinkės >>

                                          Comment

                                          Working...
                                          X