Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Atliekų rūšiavimas ir tvarkymas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Sula Rodyti pranešimą

    Tikslas - mažiau užteršti gamtą atliekomis. Kiek žinau, Lietuvoje nerūšiuotų atliekų jau niekas neperrūšiuoja ir viskas keliauja į kapinyno tipo savartyną.
    Bet ar tai mano problema? Tegul sukuria darbo vietas ir atlieka tą atliekų rūšiavimą.

    Comment


      Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

      Bet ar tai mano problema? Tegul sukuria darbo vietas ir atlieka tą atliekų rūšiavimą.
      Tik maža dalelyte gali būti, ir tai - ateityje. Kol niekas nevers/nedraus jūsų to daryti.

      O kodėl neišmetate šiukšlių tiesiog pro langą? Juk žymiai patogiau.

      Comment


        Parašė Sula Rodyti pranešimą

        Tikslas - mažiau užteršti gamtą atliekomis. Kiek žinau, Lietuvoje nerūšiuotų atliekų jau niekas neperrūšiuoja ir viskas keliauja į kapinyno tipo savartyną.
        Taigi dabar stato kogeneracines, kuriose degins ir atliekas. Degint nerūšiuotų negali, todėl turės būti perrūšiuojamos. Bet berods ir dabar kažkokią atliekų dalis prieš jas laidojant sąvartynuose rūšiuojamos.

        Comment


          Parašė Sula Rodyti pranešimą

          Tikslas - mažiau užteršti gamtą atliekomis. Kiek žinau, Lietuvoje nerūšiuotų atliekų jau niekas neperrūšiuoja ir viskas keliauja į kapinyno tipo savartyną.
          Deginsim šiukšles kaip švedai, danai, suomiai, kokios problemos ir tikslas griūti kryžium prieš atliekų deginimo elektrines? Iš vienos pusės skundžiamės, kad šiukšlių per daug, o kai nori statyti atliekų deginimo elektrinę, tada jau rėkiam, kad atliekų joms neužteks ir nėra tikslo statyti. Arba dar geriau, Gariūnuose neva užterš aplinką, kai Kopenhagoje, Vienoje miesto centre jos niekaip nekliūna ir neteršia.
          Paskutinis taisė Lettered; 2019.01.14, 10:10.
          Flickr

          Comment


            Parašė sleader Rodyti pranešimą

            Taigi dabar stato kogeneracines, kuriose degins ir atliekas. Degint nerūšiuotų negali, todėl turės būti perrūšiuojamos. Bet berods ir dabar kažkokią atliekų dalis prieš jas laidojant sąvartynuose rūšiuojamos.
            Tiesa sakant, pažįstamas kelis metus dirbo šiukšlininku, tai sakė, kad niekas nerūšiuoja (nelabai spėja perrinkti ir jau rūšiuotas), su mišriomis atliekomis tiesiai važiuoja į savartyną, nebent pačiame savartyne kažkas daroma. Netgi nemaža dalis jau rūšiuotų šiukšlių neperdirbama, lieka "išmetimui" ir, ko gero, palaidojama ar išvežama deginimui.
            Kogeneracinės kaip tik ir leistų tokias atliekas palyginti saugiai sunaikinti. Skaičiau, kad net senus savartynus gali atverti, bet abejoju ar tai Lietuvoje greitai įvyks, neatsiradus meodernesnėm technologijom.

            Parašė Lettered Rodyti pranešimą

            Deginsim šiukšles kaip švedai, danai, suomiai, kokios problemos ir tikslas griūti kryžium prieš atliekų deginimo elektrines? Iš vienos pusės skundžiamės, kad šiukšlių per daug, o kai nori statyti atliekų deginimo elektrinę, tada jau rėkiam, kad atliekų joms neužteks ir nėra tikslo statyti. Arba dar geriau, Gariūnuose neva užterš aplinką, kai Kopenhagoje, Vienoje miesto centre jos niekaip nekliūna ir neteršia.
            Aš abejomis rankomis už šiukšlių deginimą kogeneracinėse.
            Paskutinis taisė Sula; 2019.01.14, 10:18.

            Comment


              Parašė sleader Rodyti pranešimą

              Taigi dabar stato kogeneracines, kuriose degins ir atliekas. Degint nerūšiuotų negali, todėl turės būti perrūšiuojamos. Bet berods ir dabar kažkokią atliekų dalis prieš jas laidojant sąvartynuose rūšiuojamos.
              Kodėl degint nerūšiuotų negalima? Pvz Japonijoje rūšiuojama į "deginamas" ir "nedeginamas". Nesudegę likučiai nuo "deginamų" sumetami su "nedeginamomis" ir sudeginama aukštesnėj temperatūroj

              Comment


                Parašė Sula Rodyti pranešimą

                Tik maža dalelyte gali būti, ir tai - ateityje. Kol niekas nevers/nedraus jūsų to daryti.

                O kodėl neišmetate šiukšlių tiesiog pro langą? Juk žymiai patogiau.
                Na, per langą negražu, nepriimta taip daryti. Be to jokio reikalo, vamzdis šalia. O vat kuo man naudinga gaišti nemažai laiko ir pastangų jas rūšiuojant ir vežant į rūšiavimo konteinerius, kai galiu tvarkingai išmesti į bendro naudojimo konteinerius, taip ir neišgirdau.
                Aš čia aišku kalbu eilinio mikrorajono gyventojo žodžiais, pats turiu supratimą apie rūšiavimą ir kažkiek tai darau, bet turiu pasakyti, kad ir aš nelabai matau tame didelio tikslingumo. Norint tai įgyvendinti, turi būti stipriai pagerinta infrastruktūra, o taip pat kiekvienam aiškiai suvokiamos naudos/prievolės tai daryti. Kitaip tai tik žaidimas.

                Comment


                  Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

                  Na, per langą negražu, nepriimta taip daryti. Be to jokio reikalo, vamzdis šalia. O vat kuo man naudinga gaišti nemažai laiko ir pastangų jas rūšiuojant ir vežant į rūšiavimo konteinerius, kai galiu tvarkingai išmesti į bendro naudojimo konteinerius, taip ir neišgirdau.
                  Aš čia aišku kalbu eilinio mikrorajono gyventojo žodžiais, pats turiu supratimą apie rūšiavimą ir kažkiek tai darau, bet turiu pasakyti, kad ir aš nelabai matau tame didelio tikslingumo. Norint tai įgyvendinti, turi būti stipriai pagerinta infrastruktūra, o taip pat kiekvienam aiškiai suvokiamos naudos/prievolės tai daryti. Kitaip tai tik žaidimas.
                  Na, naudos kaip ir aiškiai apibrėžtos: daugiau šiukšlių perdirbama ar kitaip sutvarkoma, mažiau teršiama gamta. Nelabai aišku kokių kitokių naudų reikėtų tikėtis... Finansinė nebent? Berods kuo daugiau rūšiuoji ir kuo mažiau sudarai buitinių atliekų, tuo mažiau moki (rūšiuojamas berods nemokamai išveža?).

                  Comment


                    Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                    Na, naudos kaip ir aiškiai apibrėžtos: daugiau šiukšlių perdirbama ar kitaip sutvarkoma, mažiau teršiama gamta. Nelabai aišku kokių kitokių naudų reikėtų tikėtis... Finansinė nebent? Berods kuo daugiau rūšiuoji ir kuo mažiau sudarai buitinių atliekų, tuo mažiau moki (rūšiuojamas berods nemokamai išveža?).
                    Tai vat tas paskutinis punktas pas mus dar per mažai akcentuojamas ir reikia dar nemažai darbo įdėti šia linkme. Ekologija daugumai dzin, o vat pinigėlių tai visi gaili. Vakaruose kai kur net buitinių atliekų konteinerio dangčio neatidarysi be kortelės. Taip skatinama kuo daugiau mesti į nemokamus rūšiuojamus konterinerius. Pas mus tas mokamas-nemokamas paskęsta teoriniuose skaičiavimuose ir gyventojai dažnai net nežino, kad rūšiuojamos išvežamos nemokamai.
                    Paskutinis taisė Ginthus; 2019.01.14, 10:40.

                    Comment


                      Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą

                      Gyventum pvz. Šveicarijoje tai net toks klausimas nekiltų. Mano giminės gyvena ten, tai iki rūšiavimo stoties (privaloma ten nuvežti) automobiliu 15 min. reikia važiuoti. Dar daugiau: nuvežęs neteisingai surūšiuotas šiukšles (pvz. spalvotą stiklą įdėjęs prie nespalvoto arba spalvotą metalą prie nespalvoto) gauni baudą už neteisingą rūšiavimą, kurį čia pat vietoje dar ir susimoki Na o jei į bendruosius konteinerius įmeti rūšiuotinas šiukšles (beje rūšiavima daug sudėtingesnis: reikia atskirti spalvotą stiklą ir nespalvotą, spalvotą metalą ir nespalvotą, plastmasės kelias rūšis atskirai reikia rūšiuoti ir t.t.) gauni tokią baudą, kad žagsėti pradedi.
                      Ir kaip jie tas baudas adminisruoja? Prie kiekvieno konteinerio stovi 4k raiskos kameros? Jei konteineriai prie nuosavu namu dar aisku, bet jei daugiabutis, kas tada? Ok, gauna bauda daugiabucio bendrija, paskirsto ja per 100 butu. Visi susimoka, kaltu nera.

                      Comment


                        Bėda tame, kad pagal dabartinę tvarką (bent jau privačiuose namuose) už nerūšiuotų šiukšlių išvežimą mokama kol kas grynai pagal kv.m. Tai mano kaimynai ir nerūšiuoja. Meta viską vienan kaip MikasRidikas ir nesiparina.

                        Comment


                          Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

                          Ir kaip jie tas baudas adminisruoja? Prie kiekvieno konteinerio stovi 4k raiskos kameros? Jei konteineriai prie nuosavu namu dar aisku, bet jei daugiabutis, kas tada? Ok, gauna bauda daugiabucio bendrija, paskirsto ja per 100 butu. Visi susimoka, kaltu nera.
                          Jeigu patys gyventojai veža į šiukšlių priemimo punktą (tiesa sakant kažkoks absurdas), tai gal ten vietoje ir prakontroliuoja?

                          Comment


                            Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                            Na, naudos kaip ir aiškiai apibrėžtos: daugiau šiukšlių perdirbama ar kitaip sutvarkoma, mažiau teršiama gamta. Nelabai aišku kokių kitokių naudų reikėtų tikėtis... Finansinė nebent? Berods kuo daugiau rūšiuoji ir kuo mažiau sudarai buitinių atliekų, tuo mažiau moki (rūšiuojamas berods nemokamai išveža?).
                            Norint turėti realiai veikiančią sistemą, o ne žaidimą, turi būti prievolė tai daryti, ar bent jau tai daryti turi apsimokėti labiau, nei to nedaryti. Prie dabartinės situacijos paprasčiausiai nelogiška tikėtis, kad tai veiks.

                            Comment


                              Parašė Sula Rodyti pranešimą
                              Bėda tame, kad pagal dabartinę tvarką (bent jau privačiuose namuose) už nerūšiuotų šiukšlių išvežimą mokama kol kas grynai pagal kv.m. Tai mano kaimynai ir nerūšiuoja. Meta viską vienan kaip MikasRidikas ir nesiparina.
                              Tai ne tik privaciuose namuose,o visur. Juk gyvenam pazadais - zadejo kad bus kazkokie turio davikliai... aisku niekur nera. Kaip siukslino kvadratiniai metrai, taip ir siukslina.
                              O paprastai tai jei vienu konteineriu naudojasi keleta butu, tavo siuksliu kiekis nieko nesprendzia, uztenka kad dauguma nerusiuotu ir tau jau neverta parintis, vistiek mokesi vienodai.

                              Comment


                                Parašė Sula Rodyti pranešimą

                                Jeigu patys gyventojai veža į šiukšlių priemimo punktą (tiesa sakant kažkoks absurdas), tai gal ten vietoje ir prakontroliuoja?
                                Aš taip pat supratau, kad patys veža. O jei neturi mašinos?
                                ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

                                Comment


                                  Parašė dondc Rodyti pranešimą
                                  O jei neturi mašinos?
                                  O jei ir turi, tai kŪr parkOja mašYną?
                                  Taip mano klausimas debiliškas, bet nedaugiau už tamstos

                                  Comment


                                    Parašė dondc Rodyti pranešimą

                                    Aš taip pat supratau, kad patys veža. O jei neturi mašinos?
                                    CityBee?

                                    Comment


                                      Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

                                      Ir kaip jie tas baudas adminisruoja? Prie kiekvieno konteinerio stovi 4k raiskos kameros? Jei konteineriai prie nuosavu namu dar aisku, bet jei daugiabutis, kas tada? Ok, gauna bauda daugiabucio bendrija, paskirsto ja per 100 butu. Visi susimoka, kaltu nera.
                                      Daugiabučiams paskirsto bendrijai. Bet bendrijos nariai vieni kitus kontroliuoja ir iš karto praneša, jei kuris butas elgiasi ne pagal taisykles. Ten nepriimta tylėti, jei matai, kad kaimynas elgiasi ne pagal taisykles ir susitarimus. Ten priimta iš kart tokiu atveju imtis veiksmų

                                      Parašė Sula
                                      Bėda tame, kad pagal dabartinę tvarką (bent jau privačiuose namuose) už nerūšiuotų šiukšlių išvežimą mokama kol kas grynai pagal kv.m. Tai mano kaimynai ir nerūšiuoja.
                                      Kad su privačiais namais sakyčiau kaip tik geriau. Pats pernai sudarinėjau sutartis: man pasiūlė tokius pasirinkimus: visai nerūšiuoti, duoda vieną konteinerį ir moki apie 9 EUR/mėn, ir du rūšiavimo variantus: už 3 ir 5 EUR per mėn. Skirtumas: vienu atveju gauni didesnį nerūšiuotinų šiukšlių konteinerį ir dažniau atvažiuoja išvežtii ir su didesniu rūšiuojamų šiukšlių konteineriu ir mažu nerūšiuojamų. Pats patikrinau: veikia neblogai. Jeigu nerūšiuočiau mano konteineris persipildo per kelias dienas ir toliau turėčiau sau po langais štabeliuoti šiukšles. Dabar rūšiuoju plastmasę, popierių ir stiklą, išveža kas dvi savaites (nors stiklas kaupiasi labai lėtai ir nelabai reikalingas), o tą nedidelį nerūšiuotinų konteinerį kaip tik pripildom per savaitę
                                      Žinoma, kaip tokią sistemą įgyvendinti daugiabučių kvartale sunkiai įsivaizduoju.

                                      Comment


                                        O gal kas galit paaiškint, kaip yra su rušiuotų šiukšlių išvežimu? Ta prasme, kai atvažiuoja išvežt šiukšlių, gi vistiek supila viską į vieną konteinerį. Tai paskui vėl viską atgal atrušiuoja ar kaip?

                                        Comment


                                          Parašė MartynasT Rodyti pranešimą
                                          O gal kas galit paaiškint, kaip yra su rušiuotų šiukšlių išvežimu? Ta prasme, kai atvažiuoja išvežt šiukšlių, gi vistiek supila viską į vieną konteinerį. Tai paskui vėl viską atgal atrušiuoja ar kaip?
                                          Be abejo, yra galutinį rūšiavimą atliekantys žmonės. Klausimas, ar iš tikrųjų viskas rūšiuojama ar tiesiog išpilama bendrai į šiukšlyną ar deginimui?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X