Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rašykime lietuviškai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Beprasmis ginčas. Jei norima parodyti pagarbą konkrečiam asmeniui, pareigūnui, galima rašyti jo pareigybę didžiąja raide - kad ir moktojo, gydytojo, parlamentaro, teisėjo ir pan. Čia taip pat, kaip ir įvardį jūs ar kreipinį drauge, kolega, bičiuli sveikindami ar kviesdami kur nors tą asmenį galime rašyti didžiąja raide, išreikšdami jam pagarbą Taip pat rašoma ir valstybės vadovo pareigybė - jei gerbi, nori kreiptis oficialiai, tau jis patinka - rašai iš didžiosios, jei neutralus ar neigiamas požiūris - mažąja. Čia jau daugiau ne kalbos, o etiketo dalykas.

    Comment


      Forume gali rašyt kaip nori, bet oficialiai yra rašoma Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas ar Konstitucinis Teismas, nors pagal bendras didžiųjų raidžių rašymo taisykles ir reiktų rašyt kitaip. Dėl to nederėtų su kvailoko sarkazmo doze užsipult žmogaus, kuris rašo taip, kaip reikia.
      Got sun in my face, sleeping rough on the road

      Comment


        Kažkas čia ne taip
        Kas atsakys?
        Parašė pukisbaisula
        Jo čia prie Lietuvos Įvaizdžio bus dadėta.
        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

        Comment


          Kažkas čia ne taip
          Kas atsakys?
          Pabandysiu laimę:
          1)Nėra skyrybos ženklų.
          2)Įvaizdžio iš didžiosios parašyta.
          3)Priešdėlio da- lietuvių kalboj nėra.

          Comment


            Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
            Pabandysiu laimę:
            1)Nėra skyrybos ženklų.
            2)Įvaizdžio iš didžiosios parašyta.
            3)Priešdėlio da- lietuvių kalboj nėra.
            Trys iš eilės ir tiesiai į dešimtuką - turėjo skaudėti... Na aš kirsiu paskutinį smūgį: žodelis „jo" yra nevartotinas - http://www.vlkk.lt/lit/5655

            O dabar parašykime pažymį - 7 žodžiai, 4 klaidingai užrašyti.
            Pažymys: 4.

            Žinoma, čia dar lieka minties logikos klaida: pridėti prie įvaizdžio?

            Galutinis pažymys: 3. Toks mokinukas mano klasėje kankintųsi antrus metus.
            Paskutinis taisė Ametistas; 2011.03.22, 00:15.
            www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

            Comment


              Perfrazuot visą sakinį reikia, o ne klaidas taisyt.

              Comment


                Parašė amiko Rodyti pranešimą
                Na aš kirsiu paskutinį smūgį: žodelis „jo" yra nevartotinas -
                Ech, šitą pamiršau. Prisimenu, kai lietuvių kalbos mokytoja bardavo dėl "jo".
                O su tokia rašyba, tai kyla klausimas kaip apskritai įmanoma išlaikyt lietuvių kalbos egzaminą.
                Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.03.22, 00:39.

                Comment


                  Ot kiek peno aš čia jums daviau. (Veiziekiet,veiziekiet in muoną keverzuonę mažiutieli muni pamačysit.)
                  Paskutinis taisė pukisbaisula; 2011.03.22, 00:53.
                  NIEKO GUDRAUS NEPASAKYSIU.

                  Comment


                    Naujas eksponatas Raskite klaidas:

                    Parašė Raptor Rodyti pranešimą
                    Neblogai iš tikrūjų ir Lietuva galėtu po truputi pavyzdi iš jų paimt šitoje srįtyje
                    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                    Comment


                      Parašė amiko Rodyti pranešimą
                      Naujas eksponatas Raskite klaidas:
                      Parašė Raptor Rodyti pranešimą
                      Neblogai iš tikrūjų ir Lietuva galėtu po truputi pavyzdi iš jų paimt šitoje srįtyje
                      Neblogai. Iš tikrųjų ir Lietuva galėtų po truputį iš jų imti pavyzdį šitoje srityje
                      I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                      Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                      Comment


                        Perduodu estafetę. Klaidą ištaisyti galėtų ir pats autorius:

                        Parašė HAMMER Rodyti pranešimą
                        ...lauko futbolo bateliai 43 išmieros...
                        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                        Comment


                          Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                          Perduodu estafetę. Klaidą ištaisyti galėtų ir pats autorius:
                          Išmiera - nevartotina svetimybė, keistina į matmuo, dydis, numeris.
                          http://www.vlkk.lt/lit/1474
                          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                          Comment


                            Ajajai kokie žargonai
                            Parašė 2120 Rodyti pranešimą
                            Ne ypač, o tik troleibusuose, nes autobusuose tokių prikolų nėra...
                            Rusų ir anglų kalbų įtaka:
                            Parašė 2120 Rodyti pranešimą
                            http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=364

                            Pakeitimuose pastebėjau kad 18A maršrute yra dadėtas dar vienas pertraukiamas grafikas.
                            4 maršrute darbo dienomis irgi pridėta pora pertraukiamų grafikų, o savaitgalį, t.y. Šeštadienį padarytas tik vienas užvažiavimas į Žemuosius panerius, nors buvo du.
                            www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                            Comment


                              Kalba vartojama, o ne naudojama:
                              Parašė oranger Rodyti pranešimą
                              Visa tai galbūt dar galioja tik žmonėms nuo 35-40 metų. Jaunesniems net į galvą neateis naudoti rusų kalbą Čekijoje, Slovėnijoje ir apskritai Europoje.
                              www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                              Comment


                                Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                Kalba vartojama, o ne naudojama:
                                ateis ateis, nes net čekų jaunimas nemoka anglų, geriausiu atveju vokiečių
                                http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                                Comment


                                  Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimą
                                  Įmetų Tomaševskio citatą apie mus:
                                  Atvaizdas

                                  Tokio absurdo gyvenime neesu matęs. O jei dar atkreipt dėmesį į loginius "nonsencus" [praleistas kablelis]tuomet iš vis kažkoks de...
                                  Atrodo, sustiprintas lietuvių kalbos kursas nepamaišytų ne tik "darbo rinkoje nerandantiems vietos" kitataučiams...
                                  Paskutinis taisė Romas; 2011.04.09, 23:33.

                                  Comment


                                    Parašė micku Rodyti pranešimą
                                    Senokai manęs nebuvo šitoje temoje Sakyčiau kuo toliau, tuo visas tas absurdas stiprėja... Visas tas įstatymas yra, sakyčiau, "do dupy" (jei kažkam įdomu kodėl, galėčiau paaiškint). Bet tas niekam neįdomu. Svarbiausia ištraukti kažkokią nesąmonę iš kažkokių durnių-radikalų puslapių ir "užkurt" aplink ją kokią karštą diskusiją
                                    Bet gal apie kitką... Aš, kaip ir visi nesiintegravę į Lietuvos visuomenę lenkai, perskaičiau Gerb. Grillz tekstą (kuri cituoju šio pranešimo viršuje) ir pagalvojau, kad gal jau geriau, tegu lenkai baigia lenkiškas mokyklas ir nemoka lietuvių kalbos, negu baigia lietuviškas (manau, kad Grillz baigęs būtent lietuvišką mokyklą) ir... (čia gal geriau patylėsiu). Aš jau tyliu apie kablelius ir sakinių formavimą... bet prieš tokius perlus kaip "ęsančio", "męs" ar "dirbtinį lenkų nora kabinėtis" (net man durnam lenkui mokykloje mokytojai pasakojo apie galininko vienaskaitos galūnes) visas Tomaševskio nuodėmes yra atleidžiamos. Net įdomu pasidarė, ar Songailos žinios irgi tokio pat lygio ?
                                    Mano rašymas forumuose, chatuose ir taip vadinamoje "virtualioje erdvėje" visiškai skiriasi nuo to kaip aš rašau ant popieriaus. Jei taip įdomu, aš baigęs pernai vidurinę ir iš Lietuvių valstybinio egzamino surinkau 64%. Man asmeniškai, visai neblogas rezultatas. Nors šeip, prisipažinsiu, su Lietuvių gramatika nesu didžiausias draugas.

                                    Comment


                                      Parašė Grillz Rodyti pranešimą
                                      Mano rašymas forumuose, chatuose ir taip vadinamoje "virtualioje erdvėje" visiškai skiriasi nuo to kaip aš rašau ant popieriaus. Jei taip įdomu, aš baigęs pernai vidurinę ir iš Lietuvių valstybinio egzamino surinkau 64%. Man asmeniškai, visai neblogas rezultatas. Nors šeip, prisipažinsiu, su Lietuvių gramatika nesu didžiausias draugas.
                                      Tamsta, siūlau tada prieš aiškinant lenkams apie naujo įstatymo naudingumą paimti vadovėlį ir užkimšt žinių spragas, o pagarbą lietuvių kalbai rodyti visur, tame tarpe ir virtualioje erdvėje. Lietuvių kalba nėra kažkokia ypatingai sunki, o, manau, nelabai smagu pačiam, kai rašant patriotinius tekstus, klaidas tuose tekstuose taiso lenkas

                                      PS rašosi ne "šeip" o "šiaip".
                                      Su laiku (žinutė 1331) nosinės nereikia (vienaskaitos įnagininkas)
                                      Ir kablelių tiek daug dėti nereikia. Drąsiai galit išmesti jų kokius devyniasdešimt procentų iš savo tekstų

                                      Comment


                                        Parašė micku Rodyti pranešimą
                                        Tamsta, siūlau tada prieš aiškinant lenkams apie naujo įstatymo naudingumą paimti vadovėlį ir užkimšt žinių spragas, o pagarbą lietuvių kalbai rodyti visur, tame tarpe ir virtualioje erdvėje. Lietuvių kalba nėra kažkokia ypatingai sunki, o, manau, nelabai smagu pačiam, kai rašant patriotinius tekstus, klaidas tuose tekstuose taiso lenkas

                                        PS rašosi ne "šeip" o "šiaip".
                                        Su laiku (žinutė 1331) nosinės nereikia (vienaskaitos įnagininkas)
                                        Ir kablelių tiek daug dėti nereikia. Drąsiai galit išmesti jų kokius devyniasdešimt procentų iš savo tekstų
                                        Užuot kabinėjęsis prie kitų rašybos, gal imtum ir paskaitytum lenkišką vadovėlį apie bendravimą ir kito žmogaus gerbimą.

                                        Comment


                                          Egiuxsz'ai, galėtum tą patį pasiūlyti visiems, kurie palaiko šio forumo kalbą gana padoriame lygyje

                                          Comment

                                          Working...
                                          X