Parašė liootas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Geopolitika
Collapse
X
-
Na nežinau ar reikia įtraukti į tokius žemėlapius Venezuelą, kur nekeista, kad spalva nesikeitė
Komentuoti:
-
Parašė Globalus Rodyti pranešimąĮdomūs procesai vyksta: Pasukimas į kairę (Pink Tide)
Šiame žemelapyje parodoma, kaip keitėsi valdžia Lotynų Amerikoje 2011, 2018 ir 2022 metais.
Mėlyna - konservatoriai/liberalai
Raudona - socialistai, leftistai, anti-amerikanizmas
Neoliberalus ekonomis modelis šiuo metu kapituliuoja Lotynų Amerikoje. Brazilija greičiausiai po šių metų rinkimų rudenį rgi bus raudona.
Komentuoti:
-
Parašė Globalus Rodyti pranešimąĮdomūs procesai vyksta: Pasukimas į kairę (Pink Tide)
Šiame žemelapyje parodoma, kaip keitėsi valdžia Lotynų Amerikoje 2011, 2018 ir 2022 metais.
Mėlyna - konservatoriai/liberalai
Raudona - socialistai, leftistai, anti-amerikanizmas
Neoliberalus ekonomis modelis šiuo metu kapituliuoja Lotynų Amerikoje. Brazilija greičiausiai po šių metų rinkimų rudenį rgi bus raudona.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Įdomūs procesai vyksta: Pasukimas į kairę (Pink Tide)
Šiame žemelapyje parodoma, kaip keitėsi valdžia Lotynų Amerikoje 2011, 2018 ir 2022 metais.
Mėlyna - konservatoriai/liberalai
Raudona - socialistai, leftistai, anti-amerikanizmas
Neoliberalus ekonomis modelis šiuo metu kapituliuoja Lotynų Amerikoje. Brazilija greičiausiai po šių metų rinkimų rudenį rgi bus raudona.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Trumpo daug kas nesinorėjo klausyti vien dėl jo bendravino būdo, net jeigu jis buvo teisus.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
https://t.me/audrius_baciulis/1409
Labai sveika dabar prisiminti: 2018 metai, prezidentas Donaldas Trumpas kalbėdamas JTO Generalinėje Asamblėjoje perspėja, kad nutiesus Nord Stream2 Vokietija taps visiškai priklausoma nuo Rusijos tiekiamos energijos, o Vakarų pasaulis privalo būti nepriklausomas nuo ekspansionistinių valstybių.
Kalbos klausantys Vokietijos delegatai, vadovaujami užsienio reikalų ministro socialdemokrato Heiko Maas atvirai žvengia iš Trumpo perspėjimo. Greta Heiko Maas kikena tuometis Vokietijos ambasadorius JTO Christoph Heusgen, dabar vadovaujantis Miuncheno Saugumo Konferencijai. 2005-17 metais jis buvo Angelos Merkel pasekretorius užsienio reikalų ir nacionalinio saugumo politikai ir vadintas įtakingiausiu šios kvailiausios kanclerės patarėju.
Sakiau ne kartą ir kartosiu, kiek reikės: Europoje nėra bukesnės tautos už vokiečius ir viskas, ką jie bedarytų politikoje, anksčiau ar vėliau baigiasi katastrofa. Tai, kad galiausiai labiausiai nukenčia jie patys, menka paguoda.
- 5 patinka
Komentuoti:
-
Bačiulis telegrame:
Skriama visiems "liberalios demokratijos atramos Angelos Merkel" šlovintojams ir analiniems analitikams, skebiantiems, būk tai Vokietijoje Rusijos interesus atitinkačią politiką vykdo keletas nereikšmingų "Alternatyva Vokietijai" partijos politikų.
Rusijai ir Putinui dirbo ne vien buvęs kancleris Gerhardas Schroederis ir ne vien buvęs Stasi šnipas Matthias Warnig - Rusijai ir Putinui dirbo visa Vokietijos valdančioji klasė - nuo Krikdemų ir Socdemų iki Žaliųjų ir Liberalų - kancleriai, prezidentai, ministrai. Puikus Matthew Karnitsching straipsnis:
"Pamažu, bet užtikrintai, vokiečiai ėmė suprasti, kad A. Merkel švelnus požiūris į Rusiją, kuris pasiekė viršūnę 2015 m. priėmus sprendimą pritarti dujotiekio "Nord Stream 2" statybai, nepaisant Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir jos vaidmens separatistiniame kare Rytų Ukrainoje, ne tik atvėrė duris V. Putinui žengti toliau, bet ir paskatino jį tai daryti.
Tačiau Rusijos įsiveržimas į Ukrainą - tai ne tik A. Merkel kancleriavimo, bet ir visos Vokietijos politikų kartos, apakintos nostalgijos "Rytų Politikai" ir "Pokyčiams per prekybinius ryšius" - kanclerio Willy'io Brandto 1970-aisiais vykdytai "įtampos mažinimo" politikai, kuri, pasak vokiečių legendos, lėmė Šaltojo karo pabaigą.
Vokietijos kolektyvinė atsakomybė yra priežastis, kodėl užversti puslapį yra lengviau pasakyti, nei padaryti. Vokietijos politikoje nėra į Čerčilį panašaus veikėjo, kuris jau daugelį metų perspėtų apie pasitikėjimo Putinu pavojus. Nors A. Merkel ir nusipelno didžiausios kaltės, kad pateko į Rusijos lyderio spąstus, tiesa ta, kad kalta visa Vokietijos politinė klasė.
Dabartinis kancleris Olafas Scholzas, kurio vadovaujami socialdemokratai buvo "Nord Stream" dujotiekio tiesimo varomoji jėga, būdamas A. Merkel finansų ministru ir vicekancleriu, propagavo idėją, kad geriausias būdas susitarti su V. Putinu yra nesibaigiantis "dialogas".
https://www.politico.eu/article/puti...nord-stream-2/Jensas Plötneris, dabartinis O. Scholzo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, buvo vienas iš pagrindinių šios politikos kūrėjų, kai dirbo Vokietijos užsienio reikalų ministerijoje aukšto rango diplomatu, buvo tuometinio užsienio reikalų ministro Franko-Walterio Steinmeierio (socialdemokrato, kuris dabar yra Vokietijos prezidentas) personalo vadovas, o pastaruoju metu ėjo ministerijos politikos direktoriaus pareigas. Net po to, kai gruodžio mėn. Putinas prie Ukrainos sienos sutelkė dešimtis tūkstančių karių, Plötneris patarė Scholzui pasilikti prie "Nord Stream 2" ir viešai kartoti, kad tai tėra "komercinis projektas".
Senasis Plötnerio viršininkas Steinmeieris, 2016 m. apkaltinęs NATO "žvanginimu kardais ir karo kurstymu" dėl karinių pratybų Aljanso rytiniame flange, beveik iki pirmųjų šūvių į ukrainiečius tvirtino, kad Vokietija turėtų naudoti energetiką kaip būdą tiesti tiltus su Rusija.
Šiomis dienomis Šteinmejeris, kuris, kaip prezidentas, turėtų būti Vokietijos moralinis autoritetas, užsiima organizuodamas "laisvės ir taikos" koncertus su Rusijos ir Ukrainos muzikantais. (Vienas iš renginių vyko kovo pradžioje Drezdene, kai ant Charkovo, antrojo Ukrainos miesto, krito bombos).
Savaitgalį Ukrainos ambasadorius Vokietijoje Andrijus Melnikas pareiškė, kad boikotuos naujausią Šteinmejerio renginį, sakydamas, kad ukrainiečiai neturi laiko "didingai rusų kultūrai", kai Maskva žudo nekaltus civilius gyventojus.
Nors mažesnės Vokietijos valdančiosios koalicijos partijos - liberalieji laisvieji demokratai ir žalieji - nėra tokios atsakingos už politiką, kuri privedė prie V. Putino invazijos į Ukrainą, kaip A. Merkel krikščionys demokratai ar socialdemokratai, jos taip pat nestokoja nuopelnų.
Nors žalieji pasisakė prieš "Nord Stream 2", jie tai darė tiek dėl ekologinių priežasčių, tiek iš solidarumo su Ukraina. Dar svarbesnis buvo jų tvirtas nepritarimas ginklų tiekimui Kijevui, kuris pasikeitė tik prasidėjus kovoms.
Laisvųjų demokratų nuomonės dėl "Nord Stream 2" išsiskyrė: daugelis partijos narių, įskaitant partijos vadovo pavaduotoją Volfgangą Kubickį (Wolfgang Kubicki), pasisakė už aktyvesnį bendradarbiavimą su Rusija. Pasak Melnyko, laisvųjų demokratų lyderis Christianas Lindneris, kuris taip pat yra Vokietijos finansų ministras, karo pradžios dieną jam pasakė, kad Berlynui nebūtų prasmės siųsti ginklų Ukrainai ar pašalinti Rusiją iš tarptautinės mokėjimų sistemos SWIFT, nes jo šaliai liko "tik kelios valandos" suvereniteto.
Skepticizmui dėl Ukrainos perspektyvų, jau nekalbant apie susirūpinimą dėl pernelyg griežtų veiksmų prieš Rusiją pasekmių, pritarė daugelis pagrindinės opozicinės Krikščionių demokratų partijos (CDU) narių. Likus kelioms savaitėms iki Rusijos invazijos CDU lyderis Frydrichas Mercas (Friedrich Merz) įspėjo, kad Rusijos narystės SWIFT sistemoje sustabdymas gali sukelti "atominę bombą kapitalo rinkose".
- 3 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Kartais kai daug tautų gyvena vienoje vietoje ilgą laiką ir persimaišo tarpusavyje šeimomis ir giminystės ryšiais, susiformuoja ir teritorinė tapatybė. Labai ryškus pavyzdys - vilniečiai, kai tavo priklausymas miestui yra svarbesnis tapatybės požymis, nei tautybė (kuri Vilniaus atveju labai dažnai būna maišyta).
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė bimbam Rodyti pranešimąGalima dar pridėt nacistinę Vokietiją. Irgi daug tautų "sugyveno".
Visos tautos yra daugiau, mažiau nacionalistinės, nes nacionalizmas, ir skirstymas žmones pagal naciją- vienija. Tai yra daug stipresnis įrankis valdžiai, nei internacionalizmas ir skirstymas "klasėmis", kuris yra silpnesnis už nacionalizmą ir ne taip vienija žmonių kaip nacionalizmas. Visos alia komunistinės valstybės galiausiai pasitraukė nuo ideologinio marksistinio internacionalizmo į nacionalizmą. Sovietai pirmais metais šaukė kaip "pasaulio darbininkai susivienys", o per karą jau propaganda pasisuko apie "kovok dėl motinos tėvynės Rusijos". Jeigu SSRS nubūtų buvus nacionalistinė, ji nebūtų išvarius vokiečių iš Karaliaučiaus ir nebūtų privežus krūvą slavų. Taip pat Kinija ir visos kitos.
Iš esmės nacionalizmas=socializmas, nes tavo nacija gali valdyti tik su didele valdžia. Kuo didesnė, tuo nacija stipresnė. O kuo daugiau valdžia valdo, tuo ji labiau pabrėžia nacionalizmą kaip priežastį pateisinančią teisę valdyti piliečius. Aišku yra kitų faktorių ir aspektų, bet kardinaliai, tarp socializmo ir nacionalizmo, yra tokia sąsaja.
Komentuoti:
-
Marksistinis požiūris detaliai apie nacionalinę valstybę:
https://www.marxists.org/archive/lux...stion/ch02.htm
Komentuoti:
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimąGalim atiduot Lenkijai Kaliningradą jei mes imam Gardiną
Komentuoti:
-
Parašė terre Rodyti pranešimąJugoslavija, Sovietų Sąjunga, Bolivija, dalis Afrikos šalių. Valstybė, kurioje nėra dominuojančios tautos. Kitaip tariant multikulti.
Visos valstybės yra daugiau, mažiau nacionalistinės, nes nacionalizmas, ir skirstymas žmones pagal naciją- vienija. Tai yra daug stipresnis įrankis valdžiai, nei internacionalizmas ir skirstymas "klasėmis", kuris yra silpnesnis už nacionalizmą ir ne taip vienija žmonių kaip nacionalizmas. Visos alia komunistinės valstybės galiausiai pasitraukė nuo ideologinio marksistinio internacionalizmo į nacionalizmą. Sovietai pirmais metais šaukė kaip "pasaulio darbininkai susivienys", o per karą jau propaganda pasisuko apie "kovok dėl motinos tėvynės Rusijos". Jeigu SSRS nubūtų buvus nacionalistinė, ji nebūtų išvarius vokiečių iš Karaliaučiaus ir nebūtų privežus krūvą slavų. Taip pat Kinija ir visos kitos.
Iš esmės nacionalizmas=socializmas, nes tavo nacija gali valdyti tik su didele valdžia. Kuo didesnė, tuo nacija stipresnė. O kuo daugiau valdžia valdo, tuo ji labiau pabrėžia nacionalizmą kaip priežastį pateisinančią teisę valdyti piliečius. Aišku yra kitų faktorių ir aspektų, bet kardinaliai, tarp socializmo ir nacionalizmo, yra tokia sąsaja.Paskutinis taisė bimbam; 2022.03.27, 14:08.
Komentuoti:
-
Lenkija po WW2 ir taip gavo pietinius Rytprūsius, dalį Pomeranijos ir Sileziją. Tas Kaliningradas yra tik menka dalis buvusių Vokietijos teritorijų. Ir tokio koks jis dabar yra, niekam už ačiū nereikia. Tik blogai, kad jis gadina mūsų situaciją ir garantuotai kelia Rusijos vierchams pagundą "pasidaryti kelią".
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimąGalim atiduot Lenkijai Kaliningradą jei mes imam Gardiną
- 7 patinka
Komentuoti:
-
Kaip žmogus, nepirmus metus besiganantis twitteryje, aš save laikau atspariu lenkiškojo "patriotizmo" (esamomis aplinkybėmis vadinkime tai "patiorizmu") kasdieniams paūmėjimams, bet net ir aš atšilau nuo tokių gen. W. Skrzypczak "predjavų":
Lenkijos buv. karinių sausumos pajėgų vadas, generolas, ir esamas Lenkijos KAM patarėjas viešai pareiškė:
Warto by się może upomnieć o ten obwód kaliningradzki, który moim zdaniem jest częścią terytorium Polski.
Neseniai teko skaityti belorusiškų išvedžiojimų porciją spaudoje apie teisėtą "zaniemanščiną-kaliningradščiną", visi pamenam Lukašenkos prašymą prijungti sritį administravimui prie jo "Mėlynakės", bet kad numanomai demokratinės valstybės karinių pajėgų vadas tėkštų, kad jo nuomone "Kaliningrado obwudas yra Lenkijos teritorija".... nu gal net twitterinių turbo-lenkų lygiui biškį per daug... Galima tik numanyti, kas čia dėtųsi, jei Rusija tikrai prarastų kontrolę tame regione? O ką, juk galima būtų "pastrateguoti" tokį variantą:
Pvz. sekant a.a. prof. Edvardo Gudavičiaus terminologija, galiu sudėlioti geopolitinių aktorių elgesio scenarijų: "Apipešiotas rusų tigras būtų užimtas kitomis problemomis nei Rytprūsiai, lietuvių šakalas pabrukęs uodegą sėdėtų tyliai ir kuklumą pardavinėtų kaip "regioninę lyderystę", lenkų hiena pareikštų kaip Dmowskis per Paryžiaus konferenciją: "- Prūsų litwinai kaip Lenkijos lenas yra integrali istorinės Lenkijos dalis"; belarusų "Aukščiausias sovietas" ir vėl kaip kokiais 1991-ais grynai deklaratyviai paduotų peticiją JTO, jog Belarusija turi istorinę teisę į išėjimą į jūrą. Įdomiausia būtų VFR laikysena: ar mandagumo sumetimais tarpiniam periodui perduotų Lietuvai paturėti regioną panašiai kaip tarpukariu, ar pretenduotų į jį iškart visom teisėm, ar stumtų kokį nors pan-europinį-pan-EU kondominiumą. Bet kuriuo atveju, tokios toliaregės fantazijos jau dabar nejuokais kamuoja sveikas Lenkijos elito galvas, o kas dedasi paprasto lenkų liumpenato vaizduotėje leiskite man nutylėti prieš miegą...
Komentuoti:
Komentuoti: