Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Suklestėjusios tuštybės sostinė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Visgi vertinant is sio forumo ir kitur internete sklindanciu balsu, susidaro vaizdas, kad butent is Kauno krypties sklinda didziausias kiekis kompleksu, stereotipu ir neaiskiu isitikinimu. Tai pasireiskia kalbomis apie "Vilniui viskas, o kitiems (suprask, Kaunui) nieko" arba "Kauno arena bus zymiai geresne uz Vilniaus".
    Keli beraščiai Žalgirio fanai neatstovauja visų forumo kauniečių požiūrio.
    Tik tiek, kad rėksniai labiau krenta į akis.
    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

    Comment


      #62
      Parašė John Rodyti pranešimą
      Statistika byloja, kad is didziuju miestu butent Vilnius pirmauja pagal daugeli nusikaltimu per capita... ir tai normalu. Londone analogiska situacija UK mastu.
      Teisinga statistika, tačiau kodėl ji yra tokia ir kas yra Vilnius bei vilniečiai paskutiniais laikais? Vilnius yra pilnas "vilniečių" iš provincijos, kurie pagrinde ir daro tuos nusikaltimus, nes turbūt geresnis lobis jiems yra užpulti net ir bobutę Vilniuje, nei tą pačią kokiuose Kėdainiuose, Panevėžy ar Kaune.
      Didesnė dalis nusikaltimų yra padaromi visokių į sostinę atklydusių "laimės ieškotojų" - Vilniuje, Londone ar Paryžiuje - nes čia tiesiog aukštesnis pragyvenimo lygis.

      Comment


        #63
        Parašė John Rodyti pranešimą
        Visgi vertinant is sio forumo ir kitur internete sklindanciu balsu, susidaro vaizdas, kad butent is Kauno krypties sklinda didziausias kiekis kompleksu, stereotipu ir neaiskiu isitikinimu. Tai pasireiskia kalbomis apie "Vilniui viskas, o kitiems (suprask, Kaunui) nieko" arba "Kauno arena bus zymiai geresne uz Vilniaus".
        O gal čia tik visokie vaikai rašinėja arba suaugusieji su suvaikėjusiu mąstymu
        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

        Comment


          #64
          Parašė John Rodyti pranešimą
          Be abejo, Kaunas gyvenimo kokybes prasme tikrai nera ypatingai blogas. Pagal BVP per capita apie 96% salies vidurkio t.y. praktiskai salies vidurkis. Viskas normoje.

          Problema yra - nepabijokim buti griezti, bet teisingi - neaiskus kompleksai ir ambicijos, butent tos mentaliteto ir poziurio problemos, kurios apeliuoja i Vilniu, tarytum Kaunas butinai turi "konkuruoti" su Vilniumi del svarbiausio ir pagrindinio salies vieneto statuso.

          Tai pasireiskia del poros priezasciu:

          - Kauno buvimo sostine tarpukariu.
          - Kauno buvimo lietuvybes centru ir lietuviskiausiu didmiesciu Tarybineje Lietuvoje (t.y. visos salies mastu aktualus reiskinys, tam tikra prasme Kaunas iki pat 1990 galejo vadintis "svarbiausiu" salies miestu. Kur salis - Lietuva - kaip lietuviu etnoso vieta, kur svarbiausias tikslas buvo issaugoti lietuvybe ir sali, kur gyvena etniniai Lietuviai.

          Siendien (t.y. palaipsniui po 1990 ir ypac akivaizdziai po 2000) Kaunas neteko abieju siu niuansu reiksmes t.y. jie aktualus tik zmoniu atmintyje, vaizduoteje, kompleksuose ir ambicijose. Tai visiskai beprasmiskas ir nebent istorijos vadoveliuose aktualus dalykas, kadangi po 1990 Vilnius tapo tiek formaliai, tiek psichologiskai, tiek visomis kitomis prasmemis, Lietuvos valstybes sostine - kulturine, ekonomine, politine, tautine ir visa kita, kokia tik gali buti.

          Kaunas nebera ir nebus "ypatinga" reiksme turintis Lietuvos miestas. Tai tiesiog miestas su 400,000 gyventoju, kuris turi gera geografine situacija ir puikias galimybes pletoti logistikos, civilinio oro transporto ir ivairiu kitu sriciu versla. Ar tose srityse Kaunas geresnis uz Vilniu - absoliuciai nesvarbu ir neaktualu.

          Kalbos apie "kaimus" ir "pizonus" tegul ir lieka atitinkamu socialiniu ir kulturiniu sluoksniu atstovu kalbomis. Svarbiausia, kad sviesus, issilavine ir sveiko proto zmones nepasiduotu tokio traumuoto ir kompleksu sklidino mentalo itakai, siulanciai ieskoti "priesu" ir "konspiracijos teoriju". Tik tarp kitko, siandien labai paplites reiskinys Rusijoje, kur visuose krastuose matomi priesai ir konspiracijos.

          Apskritai, tikiu tiek Vilnaius, tiek Kauno, Klaipedos, Siauliu, Penevezio ateitimi kaip civilizuotos, taikios ir turtngos salies didmiesciais, kur gerbiami individai ir nera ligotu ir chronisku kompleksu, verkslenimu ir svaistymusi kaltinimais, o dominuoja verzlumas, konkretumas ir sveikas protas. Tada tiek John, tiek bet kam kitam nebus jokio skirtumo, ar jis vilnietis ar kaunietis ar panevezietis.
          kaip visada tavo požiūris aiškus,kieno nuomonė kitokia nei tavo, tas pilnas kompleksų ir ne bet kokių, o chroniškų ir ligotų..

          O kodėl apie save rašai trečiu asmeniu?nu čia ne koks kompleksas,aš tik teiraujuosi, nes nenoriu daryt skubotų išvadųNes kitaip pagalvočiau kad tai daug pasako apie tavo mentalitetą.

          Comment


            #65
            Parašė Road Rodyti pranešimą
            kaip visada tavo požiūris aiškus,kieno nuomonė kitokia nei tavo, tas pilnas kompleksų ir ne bet kokių, o chroniškų ir ligotų..

            O kodėl apie save rašai trečiu asmeniu?nu čia ne koks kompleksas,aš tik teiraujuosi, nes nenoriu daryt skubotų išvadųNes kitaip pagalvočiau kad tai daug pasako apie tavo mentalitetą.
            Treciuoju asmeniu rasau, nes man taip patinka. Jei butu 4-asis asmuo, gal ir 4-uoju parasyciau

            O kodel manai, kad yra butent taip t.y., kad tie, kurie nesutinka su mano nuomone (kazi ar ja apskritai iki tol buvai girdejes) yra "kompleksuoti?

            Mano supratimu, apeliavimai i miestu "geruma" ir "kietuma" bei akivaizdaus neigimas ar gincimas yra ne kas kita kaip kompleksai.

            Pateikiau pakankamai aiskiu ir pagristu argumentu. Idomu, kuriuos ju neigi ir kaip tai paaiskintum. Visada esu atviras tokiems pokalbiams. O jei tegali pasakyti "tavo poziuris, kaip visada aiskus", tai, ko gero cia diskusija ir baigsis.

            Beje, tokiose temose tikrai padeda situacijos vertinimas is neutralios pozicijos. Tiesiog pamirsk, kad esi kaunietis ar vinietis ir zvelk i tai lyg butum uzsienio turistas, susidomejes Lietuva.
            Paskutinis taisė John; 2008.12.03, 22:58.

            Comment


              #66
              /\ na nepyk ,bet tada norėčiau ojektyvių faktų apie kompleksuotumą.Nes šneki vis apie jį ir sakydamas kad visi kurie pasako ant Vilniaus ka nors negerą ar apskritai paprieštarauja tavo pasisakymui yra kompleksuoti.
              Tavo nuomonė tendencinga, ji dažnai nukrypsta nuo temos (kai pradedami vardinti vilniaus privalumai,vilnius kaip tautiškumo sostinė ir pan.) todėl ir pasakiau kad ji aiški kaip visada.
              Kompleksas yra ir nepriimti kitų nuomonės.Bet vis tik,tikrai norėčiau išgirsti apie tuos kompleksu kokios statistikos ap profesonalo nuomonę ?

              Dar vienas įdomus dalykas kad tavo pateikti pavyzdžiai kaip tu sakai tik yrodo kad vilnius yra sostinė...Neteko skaityti kad kas sakytų kitaip.
              Kitas tavo argumentas kad Kaunas niekada nebus ypatingas miestas,turbūt irgi yra paremtas visokiariopa analitikų nuomone?
              Ypatinas,kaip gražus, baisus ar mielas,turbūt jau skonio reikalas.

              Dar noriu paklaust, kodėl patinka tau apie save iš "šono" trečiu asmeniu kalbeti?nes nesutikau daug žmoniu kurie taip sako,visada man tai asocijavosi su afroamerikietiška ir pop kultūra.

              Comment


                #67
                /\ Gerb. Road ir John, asmeninius klausimus (apie kompleksus, "trečiuosius" asmenis ir t.t.) galite aptarti asmeninėmis žinutėmis.
                I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                Comment


                  #68
                  Čia diskucija Klaipėda vs Vilnius, Kauno čia nereikia painioti.

                  Comment


                    #69
                    Parašė Road Rodyti pranešimą
                    /\ na nepyk ,bet tada norėčiau ojektyvių faktų apie kompleksuotumą.Nes šneki vis apie jį ir sakydamas kad visi kurie pasako ant Vilniaus ka nors negerą ar apskritai paprieštarauja tavo pasisakymui yra kompleksuoti.
                    Tavo nuomonė tendencinga, ji dažnai nukrypsta nuo temos (kai pradedami vardinti vilniaus privalumai,vilnius kaip tautiškumo sostinė ir pan.) todėl ir pasakiau kad ji aiški kaip visada.
                    Kompleksas yra ir nepriimti kitų nuomonės.Bet vis tik,tikrai norėčiau išgirsti apie tuos kompleksu kokios statistikos ap profesonalo nuomonę ?

                    Dar vienas įdomus dalykas kad tavo pateikti pavyzdžiai kaip tu sakai tik yrodo kad vilnius yra sostinė...Neteko skaityti kad kas sakytų kitaip.
                    Kitas tavo argumentas kad Kaunas niekada nebus ypatingas miestas,turbūt irgi yra paremtas visokiariopa analitikų nuomone?
                    Ypatinas,kaip gražus, baisus ar mielas,turbūt jau skonio reikalas.

                    Dar noriu paklaust, kodėl patinka tau apie save iš "šono" trečiu asmeniu kalbeti?nes nesutikau daug žmoniu kurie taip sako,visada man tai asocijavosi su afroamerikietiška ir pop kultūra.
                    Argumentu pateikiau pakankamai, todel is naujo neberasysiu. Kontrargumentu lyg ir nepateikei. Todel butu idomu isgirsti argumentu is paties apie kai kuriuos momentus (sostine, miestu svarba, ypatinguma ir t.t.).
                    Paskutinis taisė John; 2008.12.04, 12:25.

                    Comment


                      #70
                      Rusiško hiphopo ir šiaip slegiantis miestas su galimai gera ateitimi.

                      Comment


                        #71
                        Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                        Rusiško hiphopo ir šiaip slegiantis miestas su galimai gera ateitimi.
                        Kolega, jūs labai gerai Vilnių apibūdinote Ir Vilniuje gyventi galima dar iki Minsko nepaaugo ,na bet dar 10 metų ir bus panašus į Minską

                        Comment


                          #72
                          Parašė udrius Rodyti pranešimą

                          Kolega, jūs labai gerai Vilnių apibūdinote Ir Vilniuje gyventi galima dar iki Minsko nepaaugo ,na bet dar 10 metų ir bus panašus į Minską
                          Kiekvienas renkasi gyventi ten kur jam geriau. Tačiau pagal gimstamumą ir vidinę imigraciją, paanšu, kad daugiau nei dvigubai daugiau žmonių geriau Vilniuje nei Kaune. Man geriausiai Vilniuje, nes čia gimtasis miestas, kažkam gerai kitur. Manau, kad kažkam geriausia Utenoje ar Mažeikiuose. O jei rimtai, tai miestai yra tik žemes sklypai o kuose gyvena individai. O kiekvienas individas nori būti laimingas. Taigi visi vienodi.

                          Comment


                            #73
                            Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą

                            Kiekvienas renkasi gyventi ten kur jam geriau. Tačiau pagal gimstamumą ir vidinę imigraciją, paanšu, kad daugiau nei dvigubai daugiau žmonių geriau Vilniuje nei Kaune. Man geriausiai Vilniuje, nes čia gimtasis miestas, kažkam gerai kitur. Manau, kad kažkam geriausia Utenoje ar Mažeikiuose. O jei rimtai, tai miestai yra tik žemes sklypai o kuose gyvena individai. O kiekvienas individas nori būti laimingas. Taigi visi vienodi.
                            O jei rimtai, tai ne.

                            Naują miesto aspektą aptiko Georgas Simmelis, tvirtinęs, jog miestas esąs dvasinio gyvenimo forma. Savo straipsnyje „Die Grosstadt und das Geistesleben“, kurį Edwardas A. Shilsas išvertė ir pavadino „The Metropolis and Mental Life“, Simmelis teigia:

                            Šitaip tampa suprantamas iš esmės intelektualistinis metropolio dvasinio gyvenimo pobūdis, priešingas mažo miestelio dvasiniam gyvenimui, labiau pagrįstam jausmais ir emocinėmis sąsajomis, kurios yra įsišaknijusios proto pasąmoninėse sferose ir geriausiai įsitvirtina ten, kur vyrauja nekintanti nelaužomų papročių pusiausvyra (...). Užuot reagavęs emocionaliai, metropoliškas tipažas reaguoja visų pirma racionaliai, tuo sukurdamas protinį pranašumą, kylantį iš sąmonės suaktyvinimo, kuris savo ruožtu taip pat yra jo sąlygotas. Todėl metropolio gyventojo reakcija į tuos įvykius (būdingus metropolio gyvenimui – L. D.) persikelia į protinio aktyvumo sferą, kuri yra mažiau jautri ir labiausiai nutolusi nuo asmenybės gelmių (1971, p. 325–326).

                            Kitaip tariant, kadangi Simmelis buvo pirmasis teoretikas, įrodęs, jog miesto esmė glūdi ne pastatų ir architektūrinių konstrukcijų gausoje, o iš pirmo žvilgsnio nepastebimame fakte, jog miestas formuoja žmogiškąjį mentalitetą, vaizduotę ir mąstymą, studijuojantysis miestą jau nebeturi teisės ignoruoti kitos „neregimosios“ miesto pusės ir kartu redukuoti miesto sampratos į gatvių, pastatų, aikščių, architektūrinių konstrukcijų etc. rinkinį.

                            Šiuolaikinius teoretikus, vis dar tebeplėtojančius „dangoraižio metafiziką“ ar „miesto fenomenologiją“, beveik galima laikyti simmeliškojo požiūrio sekėjais. Tas pats pasakytina ir apie nemažą būrį rašytojų, vaizdavusių miestą kaip dvasinio gyvenimo formą: Tomo Manno „Lübeckas kaip dvasinio gyvenimo forma“, taip pat Czesławo Miłoszo ir Tomo Venclovos „Vilnius kaip dvasinio gyvenimo forma“ –tikras epistoliarinio žanro šedevras, – galėjo būti parašyti tik naudojantis Simmelio ir Lebensphilosophie sukurta miesto paradigma.
                            http://www.tekstai.lt/literaturiniai...os-zemelapis-1

                            Comment


                              #74
                              Geras, buvau jau pamiršęs šitą temą. Reikės perskaityti viską. Tokio pobūdžio temos, ypač jeigu jose figūruoja Vilniaus ir Kauno pavadinimai, nenuvilia niekad.

                              Wow, pasirodo ir aš čia dar trigrašį esu įkišęs 2008 metais
                              Snowflakes will attack U <3

                              Comment


                                #75
                                Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                Geras, buvau jau pamiršęs šitą temą. Reikės perskaityti viską. Tokio pobūdžio temos, ypač jeigu jose figūruoja Vilniaus ir Kauno pavadinimai, nenuvilia niekad.

                                Wow, pasirodo ir aš čia dar trigrašį esu įkišęs 2008 metais
                                Dar iki dalyvavimo su "sukilėliais" Donbase?

                                Comment


                                  #76
                                  Parašė Sula Rodyti pranešimą

                                  Dar iki dalyvavimo su "sukilėliais" Donbase?
                                  Nebuvau aš jokiame Donbase

                                  Parašė Road Rodyti pranešimą
                                  Kitas tavo argumentas kad Kaunas niekada nebus ypatingas miestas,turbūt irgi yra paremtas visokiariopa analitikų nuomone?
                                  Čia tai patiko. Kaunas negali būti eilinis, tik ypatingas! O va Vilnius tai manau kad visai eilinis, kuklus miestelis pasaulio kontekste...

                                  Parašė aesde Rodyti pranešimą
                                  smagi diskusija apie Kauna kaip tik dabar yra City Cafe temoje
                                  Pradėjau ir šitą skaityt. Rimtai ten prieš 10 metų vienas forumietis Dainavoj gavo, dar net apšaudė su dujiniu Ir kitų patarimai daug sakantys - kiemais nevaikščiok, pinigų neimk... Įdomu, Donbase irgi taip dubasina? Na nežinau, tryniausi gūdžiais 2008 Vilniuje visais kampais bet kokiu laiku, ir nešiojausi ką norėjau, bet negirdėjau apie tokias istorijas.
                                  Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.07.13, 09:32.
                                  Snowflakes will attack U <3

                                  Comment


                                    #77
                                    Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą

                                    Kiekvienas renkasi gyventi ten kur jam geriau. Tačiau pagal gimstamumą ir vidinę imigraciją, paanšu, kad daugiau nei dvigubai daugiau žmonių geriau Vilniuje nei Kaune. Man geriausiai Vilniuje, nes čia gimtasis miestas, kažkam gerai kitur. Manau, kad kažkam geriausia Utenoje ar Mažeikiuose. O jei rimtai, tai miestai yra tik žemes sklypai o kuose gyvena individai. O kiekvienas individas nori būti laimingas. Taigi visi vienodi.
                                    Gyventi į Vilnių žmonės keliasi nebūtinai, kad Vilniu geriau, keliasi, nes nori daugiau uždirbt, taip pat kaip į Piterbor'ą.

                                    Comment


                                      #78
                                      Parašė uzdvidesimt Rodyti pranešimą

                                      Gyventi į Vilnių žmonės keliasi nebūtinai, kad Vilniu geriau, keliasi, nes nori daugiau uždirbt, taip pat kaip į Piterbor'ą.
                                      Dabar mąstau, jei keltis iš gero gyvenimo, tai Vilnius man kiek per didelis jaukiam gyvenimui O gal tai toks šiaip keistai nejaukus (per svetimas?) miestas, bet ne toks susikaustęs kaip Kaunas Jei ten būčiau augęs, gal kitaip atrodytų. Įpratau prie judėjimo tvarkingu Kauno gatvių tinklu, tai Vilnius su savo Prieškarpatės kalnų aukštumo kalvomis tarp rajonų ir šiaip keistu gatvių tinklo atrodo kažkoks... svetimas.

                                      Grįžtam prie prezidentų.
                                      Paskutinis taisė PoDV; 2019.07.13, 19:32.

                                      Comment


                                        #79
                                        Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                                        Dabar mąstau, jei keltis iš gero gyvenimo, tai Vilnius man kiek per didelis jaukiam gyvenimui O gal tai toks šiaip keistai nejaukus (per svetimas?) miestas, bet ne toks susikaustęs kaip Kaunas Jei ten būčiau augęs, gal kitaip atrodytų. Įpratau prie judėjimo tvarkingu Kauno gatvių tinklu, tai Vilnius su savo Prieškarpatės kalnų aukštumo kalvomis tarp rajonų ir šiaip keistu gatvių tinklo atrodo kažkoks... svetimas.

                                        Grįžtam prie prezidentų.
                                        Gerbiu už nuomonę, o man kaip gimusiam Vilniuje vaizdas visiškai priešingas. Vilnius man jaukumo įsikūnijimas. Ar būčiau užupyje matau gamtą, ar Fabijoniškėse taip pat gamta, ar Karoliniškėse miškai,. Tai viena mažiausių ir pati žaliausia Europos sostinė. Man tai mažiukas tuo pačiu turintis begalę mugių, parodų ir knygų pristatymų miestas. Kaunas man asmeniškai labai nejaukus (gerbiu tuos kuriems jaukus),su nepatogiu gatvių tiltu Pvz pilies žiedas kodėl į jį į važiavusi dar esi šalutiniam kelyje. Į Kauną man važiuoti visada stresas, svetima. To pavyzdžiui nejaučiu didesnėje Rygoje. O kas liečia mentalitetą tai esu tas kuris visada Kauną laikė puikių žmonių miestas, bet rodos kauniečiai iš visų jėgų daro taip kad taip nebegalvociau. Bendrauju su daugybę verslininkų iš Visos Lt ir tuo pačiu Kauno Tai patikėkit. Atvažiuoja poniute direktorė ir pirmi jos žodžiai : Nepatinka man tas Vilnius. (Ką rimtai, tu atvaziuoji į svečius į kitą miestą ir tokį š kalbi ) nežinau kas man turėtų susišvesti kad atvažiavęs į susitikimą Kaune pradėčiau, nuo nepatinka man tas Kaunas. Beje komentaras su pagarba tai tik mano požiūris

                                        Comment


                                          #80
                                          Gerai, kad LT miestai turi tris fanklubus, kurie stipriai tarpusavy sveikai konkuruoja ir visi trys yra labai skirtingi. Na gal tik Klaipeda atsilieka pagal migracinius rodiklius, taciau pazistu nemazai ten gyvenanciu, jiems Klaipeda, tai sventa oaze, jura, smelis ir galu gale neprastai apmokomos darbo vietos byrancios nuo to paties uosto. Kai kaunietis ar kas nors is Jurbarko sako - i Vilniu niekada, tik i Kauna, tokiam spaudziu desine Pazistamas, pragyvenes/studijaves Vilniuje 4m, po to Londone 8m, galiausiai grizo i Kauna... Nors pats is Jurbarko. Sake, velniai rautu, Kaunas mano miestas ir taskas. Cia Zalgiris, jokiu rusu/tuteisiu...ir gyvena jau seima sukures. Senokai kontaktavau, bet esu tikras, kad jam viskas gerai O uz Vilnius senai "nebesergu". Jau per didelis, kad suslubuotu.
                                          Paskutinis taisė Milwaukee; 2019.07.14, 09:15.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X