Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Suklestėjusios tuštybės sostinė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

    Nors nesijaučia, bet matyt kažkas tokio yra ir rusų kalboje. Mano vienas bendradarbis, rusų tautybės, pasakojo kad kai būna Rusijoje, žmonės dažnai pagal kalbėjimą supranta kad jis iš Pribaltikos. Aš tai nepastebiu jokių skirtumų Lietuvos rusų kalboje ir Rusijos rusų.
    Uztenka i IKEA nuvaziuot, kur baltarusi iskart gali atskirt pagal ju tarme, musiskiai rusakalbiai sneka kaip ir vilnieciai, tik kalba kita, be kazkokiu tu vadinamu vijibonu. Kiek su tikrais lenkais(is Lenkijos) tenka pabendraut, kartais susidaro ispudis, kad jis koks cekas. Visiskai skirtingos tarmes tarp musu tuteisiuku ir ju. Radikaliai. Ypac tu, kurie is Krokuvos, vakarines dalies Lenkijos.

    Comment


      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

      Ja vam ne skažu za vsiu Odesu, bet vienas daugiabutis - tai dar ne visas Daugpilis



      Šiaip tai niekada nepagalvojau, kad Vilnius turi kažkokį sau būdingą akcentą, bet matyt patiems to nesijaučia, labiau tas gal jaučiasi iš šalies. Kiek pažįstu kauniečių, tai man jų kalboje jaučiasi kažkas suvalkietiško. Aišku ne taip ryškiai, kaip iš MarijĖĖmpolės (MarĖĖs) ar KalvarijOOs, bet kažkas į tą pusę. Bet kad Vilniuje daugiau negu likusioje Lietuvoje naudojama slavizmų, tai tą pastebiu (žostkai, lafa, briedas...). Nors Švenčionių rajone irgi tas yra, o Nalšios krašto tarmė iš viso yra labai slavizuota (prisimenat bratkas, Šerėno personažus)?

      Vilniaus lenkai kalba pastebimai kitaip, nei Lenkijos lenkai. Labiausiai man pastebimas dalykas yra visai kitokia intonacija. Lenkijos lenkai pabaigoje sakinio tarsi pakelia balsą, pailgina paskutinius balsius, pvz. dzien dobrYY, do widzeniAA. Pagal tai labai lengva atskirti, kad gatvėje ko nors paklausęs lenkas yra tikrai iš Lenkijos (nors realiai, Vilniaus lenkas greičiausiai klaustų lietuvių arba rusų kalba). Vietiniai Vilniaus lenkai kalba tokia pačia vienoda intonacija, kaip ir lietuviai, be jokių prailginimų pabaigoje. Ir dar pastebėjau, kad vyresnės kartos Vilniaus lenkai dažnai netgi tarpusavyje kalba rusų kalba, kas man atrodo gana keista (jauni - lenkų).

      Nors nesijaučia, bet matyt kažkas tokio yra ir rusų kalboje. Mano vienas bendradarbis, rusų tautybės, pasakojo kad kai būna Rusijoje, žmonės dažnai pagal kalbėjimą supranta kad jis iš Pribaltikos. Aš tai nepastebiu jokių skirtumų Lietuvos rusų kalboje ir Rusijos rusų.
      Na manau, save bei svečią šalį gerbiantis lenkas gatvėje klaus anglų kalba. Ar aš nuvažiavęs į Varšuvą gatvėje turėčiau lietuviškai klausti?

      Comment


        Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą

        Na manau, save bei svečią šalį gerbiantis lenkas gatvėje klaus anglų kalba. Ar aš nuvažiavęs į Varšuvą gatvėje turėčiau lietuviškai klausti?
        Turbūt mažai laiko praleidęs senamiestyje Save ir šalį gerbiantis lenkas perklaustų ar nuvažiavęs į Telšius turėtum angliškai klaust

        Comment


          Parašė mantasm Rodyti pranešimą

          Turbūt mažai laiko praleidęs senamiestyje Save ir šalį gerbiantis lenkas perklaustų ar nuvažiavęs į Telšius turėtum angliškai klaust
          Esu vieną kartą matęs, kaip lenkė 55 kokių moteris, su jauna dukra, coffe in, bandė užsisakyti lenkiškai, kavo pas jauną barmenę su lietuvišku vardu. Aišku šiai parodžius kad ji nieko nesuprato, dukra užsakė angliškai. Tik nusistebėjau tos moters naivumu ir tokiu bandymu. Ir kitas atvejis tai 35 lenkas keliaujantis po pasaulį, pats man angliškai pasakojo, kad kai gurkšnojo kavutę, matė kaip įbėgo moteris iš Lenkijos ir pradėjo lenkiškai užsisakinėti, kai nieko nesuprato barmenė, tai ta lenkė šūkauti pradėjo. Jis sakė, kad jam buvo baisiai gėda už savo tautietę. Taip kad nuo žmogaus sąmoningumo viskas priklauso, pastarąjam mano minėtam lenkui, net nekilo mintis Vilniuje bendrauti kita nei Anglų kabą.

          Comment


            Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą

            Esu vieną kartą matęs, kaip lenkė 55 kokių moteris, su jauna dukra, coffe in, bandė užsisakyti lenkiškai, kavo pas jauną barmenę su lietuvišku vardu. Aišku šiai parodžius kad ji nieko nesuprato, dukra užsakė angliškai. Tik nusistebėjau tos moters naivumu ir tokiu bandymu. Ir kitas atvejis tai 35 lenkas keliaujantis po pasaulį, pats man angliškai pasakojo, kad kai gurkšnojo kavutę, matė kaip įbėgo moteris iš Lenkijos ir pradėjo lenkiškai užsisakinėti, kai nieko nesuprato barmenė, tai ta lenkė šūkauti pradėjo. Jis sakė, kad jam buvo baisiai gėda už savo tautietę. Taip kad nuo žmogaus sąmoningumo viskas priklauso, pastarąjam mano minėtam lenkui, net nekilo mintis Vilniuje bendrauti kita nei Anglų kabą.
            Dar yra kita įdomi įvykių seka kai lenkas ir "lenkas" abu bendraudami savo kalbom nesusišneka Teko girdėt istorijų tiek iš lenkų kai prie jų prieina vietinės bobutės pasidalint istorijom, tiek iš lietuvių kurie mokėdami lenkų kalbą vertėjavo tarp lenkų ir "lenkų".

            Pačiam kažkada teko atsidurt pusiau atvirkštinėj situacijoj. Lenkijoje prie mūsų sienos neretai pavyksta susikalbėt tokiu savadarbiu a-la tuteišišku mišiniu iš rusiškų, lenkiškų ir dar kažkiek lietuviškų žodžių, kurie neretai panašūs į lenkišus. Po kelių sėkmingų pasišnekėjimų pabandžiau tą patį pietų Lenkijoj Sakykim.. nesigavo.
            Paskutinis taisė mantasm; 2019.08.26, 10:23.

            Comment


              Tai jau seniai žinomi Vilniaus krašto "atradimai". Štai pas mano kaimyną "lenką" atvažiavo svečiai iš Lenkijos. Visi kalbasi rusiškai, gal su šiokiu tokiu baltarusišku akcentu

              Comment


                Kas vyksta Kaune puslapyje straipsnis apie tai, kodėl Kaunas geriausias Lietuvos miestas. Aš pakraupęs nuo tokios mąsinės neapykantos prieš Vilnių ir stumimų ant Vilniaus kurie kauniečiams jau tarsi normą patapę. Jie tai priima kaip visišką normą, o vienas kitas užklydęs vilnietis yra užgauliojamas, neduok dievę dar ne su lietuviška pavardę. Kadangi čia ne Delfis o realios FACEBOOK anketos tu matai kaip šeimas ir vaikų, normalias profesijas turintys žmonės įžeidinėją Vilnių ir tai daro masiškai. Kad tai vyksta 2019 metais, aš nesitikėjaiu Šimtus laikų surinkę komentarai, kruiose rašoma, kkad Kaune parduotuvėse šnekama lietuviškai, kad ,,Vilniuje rusų ir lenkų kalbos neapsipirksi. Viena moteris teigė, kad stotelėje klausė pas 20 skiritngų žmonių ir nei vienas neatsakė lietuviškai. Melas liejasi laisvai ir jau tai priima kaip normalų dalyką. Tai norma? Tuo labiau kai pusę mano kolegų Vilniečių, nemoka nei rusų nei lenkų kalbų. Jiems net neįdomu, kad Vilniuje gyvena daugiau lietuvių nei Kaune iš viso gyventojų. Iš kur tokia masinė, neadekvati neapykanta?
                Paskutinis taisė Kaštonas; 2019.08.26, 10:43.

                Comment


                  Didesnę dalį gyvenimo nugyvenau Kaune, bet jokios masinės neapykantos nepastebėjau. Net apie tai, kad Kaune vilniečius vadina portugalais sužinojau iš Delfi.
                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                  Comment


                    Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą
                    Kas vyksta Kaune puslapyje straipsnis apie tai, kodėl Kaunas geriausias Lietuvos miestas. Aš pakraupęs nuo tokios mąsinės neapykantos prieš Vilnių ir stumimų ant Vilniaus kurie kauniečiams jau tarsi normą patapę. Jie tai priima kaip visišką normą, o vienas kitas užklydęs vilnietis yra užgauliojamas, neduok dievę dar ne su lietuviška pavardę. Kadangi čia ne Delfis o realios FACEBOOK anketos tu matai kaip šeimas ir vaikų, normalias profesijas turintys žmonės įžeidinėją Vilnių ir tai daro masiškai. Kad tai vyksta 2019 metais, aš nesitikėjaiu Šimtus laikų surinkę komentarai, kruiose rašoma, kkad Kaune parduotuvėse šnekama lietuviškai, kad ,,Vilniuje rusų ir lenkų kalbos neapsipirksi. Viena moteris teigė, kad stotelėje klausė pas 20 skiritngų žmonių ir nei vienas neatsakė lietuviškai. Melas liejasi laisvai ir jau tai priima kaip normalų dalyką. Tai norma? Tuo labiau kai pusę mano kolegų Vilniečių, nemoka nei rusų nei lenkų kalbų. Jiems net neįdomu, kad Vilniuje gyvena daugiau lietuvių nei Kaune iš viso gyventojų. Iš kur tokia masinė, neadekvati neapykanta?
                    Sunku atsakyti kodėl, aš kaunietis, tai irgi pas mus darbe kavą geriant ar per pietus, net per susirinkimus nuolat kalbam apie Vilnių ir kaip sunku ten susikalbėti lietuviškai, taip pat retas draugų ar giminių vakarėlis neapsieina be stumimo ant Vilniaus o jei rimtai, tai niekam Kaune neįdomu kokia kalba ten kalbama sostinėje ir mažiau kreipk dėmesį i komentarus.

                    Comment


                      Parašė andriz Rodyti pranešimą

                      Sunku atsakyti kodėl, aš kaunietis, tai irgi pas mus darbe, ar kavą geriant ar per pietus, net per susirinkimus nuolat kalbam apie Vilnių ir kaip sunku ten susikalbėti lietuviškai, taip pat retas draugų ar giminių vakarėlis neapsieina be stumimo ant Vilniaus o jei rimtai, tai niekam Kaune neįdomu kokia kalba ten kalbama sostinėje ir mažiau kreipk dėmesį i komentarus.
                      Kai komentarų 10, tai viena, bet kai tūkstančiai, ir iš gan nedidelio miesto, tada tai jau kažką reiškia. Aš tikiu, kad sąmoningi žmonės tokių nerašo. Bet tada natūraliai kyla klausima apie sąmoningų žmonių procentą.

                      Comment


                        Apsimesk lenku ir nebeskaityk lietuviškai parašytų komentarų.
                        It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                        Comment


                          Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                          Pačiam kažkada teko atsidurt pusiau atvirkštinėj situacijoj. Lenkijoje prie mūsų sienos neretai pavyksta susikalbėt tokiu savadarbiu a-la tuteišišku mišiniu iš rusiškų, lenkiškų ir dar kažkiek lietuviškų žodžių, kurie neretai panašūs į lenkišus. Po kelių sėkmingų pasišnekėjimų pabandžiau tą patį pietų Lenkijoj Sakykim.. nesigavo.
                          Aš prieš kokius 8 metus Varšuvoje tuteišiškai visai neblogai esu susikalbėjęs, kai supratau kad angliškai nesigaus.
                          Post in English - fight censorship!

                          Comment


                            Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą
                            Kas vyksta Kaune puslapyje straipsnis apie tai, kodėl Kaunas geriausias Lietuvos miestas. Aš pakraupęs nuo tokios mąsinės neapykantos prieš Vilnių ir stumimų ant Vilniaus kurie kauniečiams jau tarsi normą patapę. Jie tai priima kaip visišką normą, o vienas kitas užklydęs vilnietis yra užgauliojamas, neduok dievę dar ne su lietuviška pavardę. Kadangi čia ne Delfis o realios FACEBOOK anketos tu matai kaip šeimas ir vaikų, normalias profesijas turintys žmonės įžeidinėją Vilnių ir tai daro masiškai. Kad tai vyksta 2019 metais, aš nesitikėjaiu Šimtus laikų surinkę komentarai, kruiose rašoma, kkad Kaune parduotuvėse šnekama lietuviškai, kad ,,Vilniuje rusų ir lenkų kalbos neapsipirksi. Viena moteris teigė, kad stotelėje klausė pas 20 skiritngų žmonių ir nei vienas neatsakė lietuviškai. Melas liejasi laisvai ir jau tai priima kaip normalų dalyką. Tai norma? Tuo labiau kai pusę mano kolegų Vilniečių, nemoka nei rusų nei lenkų kalbų. Jiems net neįdomu, kad Vilniuje gyvena daugiau lietuvių nei Kaune iš viso gyventojų. Iš kur tokia masinė, neadekvati neapykanta?
                            Tikrai labai šlykštūs komentarai po šituo straipsniu. Geriausiai vertinami komentarai - išskirtinio bjaurumo. Bočiai jų su kardais kovojo prieš rusus ir lenkus... Iš kur tokia XIX a. retorika 2019 metais? Adekvatūs kauniečiai, susitvarkykite su tokiais savo miesto gyventojais (nesmurtiniais būdais, aišku) kad jie nedarytų gėdos jūsų miestui. Atveskite į protą, paaiškinkite kad ne pagal tautybę žmonės rūšiuojami. Įdomu, gal tokiems veikėjams netgi bambalinis lietuvis su treningais ir fanarais yra geriau už tvarkingą ir kultūringą lenką, nes gi nesvarbu koks, svarbu kad lietuvis, bočiai kovojo... Nuo tokių retorikų prasidėjo visi Karabachai ir Jugoslavijos.
                            Snowflakes will attack U <3

                            Comment


                              Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                              Tikrai labai šlykštūs komentarai po šituo straipsniu. Geriausiai vertinami komentarai - išskirtinio bjaurumo. Bočiai jų su kardais kovojo prieš rusus ir lenkus... Iš kur tokia XIX a. retorika 2019 metais? Adekvatūs kauniečiai, susitvarkykite su tokiais savo miesto gyventojais (nesmurtiniais būdais, aišku) kad jie nedarytų gėdos jūsų miestui. Atveskite į protą, paaiškinkite kad ne pagal tautybę žmonės rūšiuojami. Įdomu, gal tokiems veikėjams netgi bambalinis lietuvis su treningais ir fanarais yra geriau už tvarkingą ir kultūringą lenką, nes gi nesvarbu koks, svarbu kad lietuvis, bočiai kovojo... Nuo tokių retorikų prasidėjo visi Karabachai ir Jugoslavijos.
                              Kaip, tavo įsivaizdavimu, turėtų atrodyti tas "tvarkymąsis" su šiais veikėjais?

                              Ir ar pats taip tvarkaisi su Vilniaus vata?

                              Comment


                                Parašė A.C.A.B. Rodyti pranešimą

                                Kaip, tavo įsivaizdavimu, turėtų atrodyti tas "tvarkymąsis" su šiais veikėjais?

                                Ir ar pats taip tvarkaisi su Vilniaus vata?
                                Kultūringai paaiškinti žmonėms, kad tokia nacionalistinė retorika yra nepriimtina ir kad žmonės rūšiuojami ne pagal tautybę, o pagal moralines savybes. Taip pat, jie turi žinoti, kad skleisdami savo idėjas Vilniuje, jie čia tikrai būtų labai nesuprasti ir netgi izoliuoti nuo bendruomenės - niekas (nebent toke patys idėjiniai) nenorės su jais prasidėti. Kaunas turi kovoti su nacionalizmu. Kai kurios nuomonės dvelkia ne tai kad XIX amžiumi, bet netgi 1939 m. Vokietija.
                                Snowflakes will attack U <3

                                Comment


                                  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                  Kultūringai paaiškinti žmonėms, kad tokia nacionalistinė retorika yra nepriimtina ir kad žmonės rūšiuojami ne pagal tautybę, o pagal moralines savybes. Taip pat, jie turi žinoti, kad skleisdami savo idėjas Vilniuje, jie čia tikrai būtų labai nesuprasti ir netgi izoliuoti nuo bendruomenės - niekas (nebent toke patys idėjiniai) nenorės su jais prasidėti. Kaunas turi kovoti su nacionalizmu. Kai kurios nuomonės dvelkia ne tai kad XIX amžiumi, bet netgi 1939 m. Vokietija.
                                  O kur jiems paaiškinti? Gatvėje ar feisbuke? Ir kaip kovoji su vata Vilniuje, ar niekaip?

                                  Comment


                                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                    Kultūringai paaiškinti žmonėms, kad tokia nacionalistinė retorika yra nepriimtina ir kad žmonės rūšiuojami ne pagal tautybę, o pagal moralines savybes. Taip pat, jie turi žinoti, kad skleisdami savo idėjas Vilniuje, jie čia tikrai būtų labai nesuprasti ir netgi izoliuoti nuo bendruomenės - niekas (nebent toke patys idėjiniai) nenorės su jais prasidėti. Kaunas turi kovoti su nacionalizmu. Kai kurios nuomonės dvelkia ne tai kad XIX amžiumi, bet netgi 1939 m. Vokietija.
                                    Būtent, viena vilnietė studijavusi Kaune pasakė tą patį sakinį. Kad baisu, bet kauniečių mąstymas pradeda priminti 1939m. Forume 2-3 kauniečiai teigia, kad niekas taip nesako ir tuo pat metu matai realias anketas kuriose įvairių profesijų, keliaujantys, vaikų turintys žmonės, šimtais ar net tūkstančiai komentarų įžeidinėja kitautaučius ir Vilnių. O rimtesnio konflikto, išvengiama tik todėl, kad 97% vilniečių, NET NEĮSIVAIZDUOJA, kad vyksta tokia neapykanta.

                                    Comment


                                      Parašė A.C.A.B. Rodyti pranešimą

                                      O kur jiems paaiškinti? Gatvėje ar feisbuke? Ir kaip kovoji su vata Vilniuje, ar niekaip?
                                      Visur, kur tik pradeda skleisti tokias erezijas. Tinka ir gatvė, ir feisbukas, ir darbas, ir netgi šeimos aplinka.

                                      Tas žodis "vata" čia irgi iš nacionalizmo srities? Nes aš tai "vatos" nematau. Matau žmones.

                                      Parašė rat

                                      Šaunuoliai kauniečiai - Lietuva lietuviams!
                                      Vienas liūdnai pagarsėjęs vokietis irgi mėgdavo panašiai isteriškai staugti apie Vokietiją. Baigėsi kruvinai.
                                      Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.08.26, 11:46.
                                      Snowflakes will attack U <3

                                      Comment


                                        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                        Kultūringai paaiškinti žmonėms, kad tokia nacionalistinė retorika yra nepriimtina ir kad žmonės rūšiuojami ne pagal tautybę, o pagal moralines savybes. Taip pat, jie turi žinoti, kad skleisdami savo idėjas Vilniuje, jie čia tikrai būtų labai nesuprasti ir netgi izoliuoti nuo bendruomenės - niekas (nebent toke patys idėjiniai) nenorės su jais prasidėti. Kaunas turi kovoti su nacionalizmu. Kai kurios nuomonės dvelkia ne tai kad XIX amžiumi, bet netgi 1939 m. Vokietija.
                                        Tai, kad įžeidinėjami kitų tautybių asmenys šlykštu ir net kalbos apie tai nėra. Bet priedo, skleidžiamo daug melo, ir kas juokingiausia jie tuo įtikėję Pvz: ,,Stotelėje pasiklausiau 20 žmonių ir nei vienas nemokėjo lietuviškai.'' Tiesiog neįmanomas dalykas Vilniuje, nebent tą stotelė prie įkėjos o žmonės Baltarusijos turistai. Arba ,,kasininkai nekalba lietuviškai''. Per visą savo gyvenimą nuo gimimo Vilniuje nesu sutikęs nei vienos kasininkės kuri mane aptarnautu kita kalba nei lietuvių.

                                        Comment


                                          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                          netgi izoliuoti nuo bendruomenės
                                          Tipo neišduosi vizos įvažiuoti į Švenčionėlius?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X