Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

L. Donskis „(ne)Mylimas miestas“

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Tenka sutikt tiek su Road tiek Linu, kad yra gana didelė žmonių grupė besivadovaujanti stereotipais Kauno atžvilgiu ir tai nebūtinai Vilniuje gyvenantys, tokių gali sutikti ir kitur. Taip pat yra Kaune gyvenančių kurie tegali pasakyt nemėgstu Vilniaus, toliau nebesvarbu nes, kad ir ką besugalvotų mintis yra viena (nemėgstu nes jaučiuosi nemėgstamas).

    Visgi tokių asmenų nepažįstu ir pažint nenoriu, tad nematau prasmės apie juos kažką kalbėti. O stereotipų atsikratyti sunku. Pabandyk išaiškinti Londono skersgatvį sutriktam anglui, kad tu esi iš Lietuvos ir esi ne rusas, kalbi ne rusiškai. Nu kaip tu kaip tu ne rusas, ... rusas... rusas, jūs gi visi ten rusai.

    Tai yra paprasčiausias išsilavinimo klausimas.

    Geriau būtų diskutuoti ne kaip jie ar anie dergia, kempleksuoja ir t.t. Bet kodėl man pvz patinka arba nepatinka Kaunas Vilnius, kodėl aš važiuoju į Kauną.

    O aš kasmet važiuoju į Kaunas Jazz, tai vienas mėgtstamiausių mano kasmetinių renginių, ankščiau nuvažiuodavau į Jacht klubą kai ten rengdavo diskotekas Ryralio ir t.t., bet jau keletas metų nesilankau. Neturiu dėl ko nemėgti Kauno, nebent taksistų prie oro uosto,kurie yra nemažesni plėšikai nei Vilniaus, bet taip pat neturiu priežasčių dėl ko galėčiau mėgti.

    Comment


      Iš Road, Linas, Rrrūta ir Tomkis pasisakymų atrodo artėjam prie esmės

      Comment


        [QUOTE=Linas;306258]"Na aš taip pat pažystu vilniečių, kurie elgiasi pagarbiai Kauno atžvilgiu, bet jie kiek vyresni.O va jaunesni, kurie jau užaugo su stereotipais, kad Kaunas kažkoks super blogas miestas,deja pagarbos visai neturi".

        būtent,jei Vilnius kam ir labiau patinka,tai nebent ryškių popierėlių mėgėjams...
        o pats saldainis kur saldesnis -dar klausimas
        Ir kaip sakoma-su laiku ir skonis vystos

        Comment


          Parašė Road Rodyti pranešimą
          Tik va dėl temos kurią čia jau visi seniai pamiršo, norėčiau pasakyti, kad Kaune niekas nesakytų turistui nevažiuok i Vilnių, na tarkime nes tave narkomanai adatom užbadys arba pan.
          O Vilniuje taip sako? Neteko nieko panasaus girdeti. O ar esi tikras, kad Kaune taip nesako? Darei kazkokia apklausa?

          Tokie teiginiai yra lauzti is pirsto ir vargiai pagrindziami.

          O nuomoniu ir ispudziu pasitaiko ivairiu. Daug kas priklauso nuo ivairiu soc. faktoriu: pasakojanciojo socialinis background'as, issilavinimas, pasauleziura, interesai ir elementari nuovoka. Vieni sako, kad Kaunas - geriausias miestas pasaulyje. O viena mano gera pazistama kauniete sako, kad tai "š****s skyle".
          Vienas mao geras draugas inirtingai pasakojo, kad Singapuras - nuobodus ir neidomus miestas, kurio su Londonu net is tolo negaima lyginti, nors man Singapuras pasirode idomesnis, gyvesnis ir apskritai geresnis miestas, nei Londonas... panasiu pavyzdziu galiu pamineti ne viena ir ne du.

          Kurie teisus? Manyciau, neverta remtis tokiais argumentais tokiose temose, nes tuomet gali rasti argumentu absoliuciai bet kokiam teiginiui... neprotinga, nelogiska ir tiesiog nesolidu. Uzuot siulyciau vertinti objektyvius faktorius.
          Paskutinis taisė John; 2008.12.04, 00:08.

          Comment


            Parašė John Rodyti pranešimą
            O Vilniuje taip sako? Neteko nieko panasaus girdeti. O ar esi tikras, kad Kaune taip nesako? Darei kazkokia apklausa?

            Tokie teiginiai yra lauzti is pirsto ir vargiai pagrindziami.

            O nuomoniu ir ispudziu pasitaiko ivairiu. Daug kas priklauso nuo ivairiu soc. faktoriu: pasakojanciojo socialinis background'as, issilavinimas, pasauleziura, interesai ir elementari nuovoka. Vieni sako, kad Kaunas - geriausias miestas pasaulyje. O viena mano gera pazistama kauniete sako, kad tai "š****s skyle".
            Vienas mao geras draugas inirtingai pasakojo, kad Singapuras - nuobodus ir neidomus miestas, kurio su Londonu net is tolo negaima lyginti, nors man Singapuras pasirode idomesnis, gyvesnis ir apskritai geresnis miestas, nei Londonas... panasiu pavyzdziu galiu pamineti ne viena ir ne du.
            Kurie teisus? Manyciau, neverta remtis tokiais argumentais tokiose temose, nes tuomet gali rasti argumentu absoliuciai bet kokiam teiginiui... neprotinga, nelogiska ir tiesiog nesolidu. Uzuot siulyciau vertinti objektyvius faktorius.
            Na tu ir palygini, viena, yra turėti savo nuomonę, kita yra užsieniečiams sakyti kad jau tik nevažiuok i tą miestą.Ir ne vienas vilnietis jam tą sakė...kaip sakiau įrašų nepateiksiu,bet net tada sakytum kad jo balsas skamba netvirtai. Kokius dar objektyvius faktorius galima vertinti kai sniakama apie dalyką kurio patikrinti statistika beveik neįmanoma?"(ne)Mylimas miestas"...
            Dar kažkodėl keistas dalykas, kad dauguma žmonių, čia rašiusių po mano pasisakymo, sutiko,kad yra su tuo susidūrę.Vilniečių nustebimu, kad ir Kaune yra normalių žmonių?
            Na tavo nuomonės nepakeisiu,tik palinkėsiu būti ne tokiu kategorišku.
            Žinios ekonomikoje yra gerai,tik nereikia jų kišti į tokias temas, nes atrodo kad i viską žiūri per tą prizmę.Ir jei kiti žmonės patvirtina mano išsakytą nuomonę ir tai su kuo esu ne kartą ir ne du susidūręs ,jie taip pat yra patyrę.Tai gal pamastyk kad kartais ne viską žinai,arba kaip šiuo atveju nenori žinoti.
            Galima turėti nuomonę,blogą ar gerą, bet noriu taves paklausti negi tikrai manai, kad daug vilniečių dažnai apsilanko Kaune?Aš tikrai žinau, kad daug jų, ten nebuvusių, apie jį atsiliepia labai nepagarbiai.

            Comment


              Parašė Road Rodyti pranešimą
              Na tu ir palygini, viena, yra turėti savo nuomonę, kita yra užsieniečiams sakyti kad jau tik nevažiuok i tą miestą.Ir ne vienas vilnietis jam tą sakė...kaip sakiau įrašų nepateiksiu,bet net tada sakytum kad jo balsas skamba netvirtai. Kokius dar objektyvius faktorius galima vertinti kai sniakama apie dalyką kurio patikrinti statistika beveik neįmanoma?"(ne)Mylimas miestas"...
              Atsakyma ir argumentus jau pateikiau ankstesniame pranesime, toliau nebesikartosiu.


              Na tavo nuomonės nepakeisiu,tik palinkėsiu būti ne tokiu kategorišku.
              Kartais reikia buti kategorisku. Visgi svarbiausia yra ne kategoriskumas, o pagristumas ir argumentai, o ne apeliavimas i asmens paziuras ar pasauleziura.

              Žinios ekonomikoje yra gerai,tik nereikia jų kišti į tokias temas, nes atrodo kad i viską žiūri per tą prizmę.Ir jei kiti žmonės patvirtina mano išsakytą nuomonę ir tai su kuo esu ne kartą ir ne du susidūręs ,jie taip pat yra patyrę.Tai gal pamastyk kad kartais ne viską žinai,arba kaip šiuo atveju nenori žinoti.
              Svarbu ne vien ekonomika: kultura, politika, finansai, prekyba... ir t.t.


              Galima turėti nuomonę,blogą ar gerą, bet noriu taves paklausti negi tikrai manai, kad daug vilniečių dažnai apsilanko Kaune?Aš tikrai žinau, kad daug jų, ten nebuvusių, apie jį atsiliepia labai nepagarbiai.
              Ar pasakes, kad Kaunas yra nusiures ir nuobodus miestas yra nepagarbus atsiliepimas? O ar pasakymas, kad Kaunas yra "bomzynas" ar "marozynas" yra nepagarbus atsiliepimas?

              Nepagarbus apibudinimas ir menkinimas yra nepriimtini dalykai ir i tai net neverta apeliuoti. Geriausia tiesiog ignoruoti. Visgi, pagristos nuomones issakymas nebutinai yra nepagarba. Noriu ir viliuosi, kad Kaunas ateityje bus siuolaikiskas, dinamiskas ir kosmopolitiskas miestas, taciau siandien tai yra nusiures ir liudnas miestas.

              Comment


                /\ Pritariu tavo nuomonei ir manau, kad jokia čia nepagarba nekviapia.ir po išsamių tavo paaiskinimų priejau verdiktą kad dauguma vilniečių lankosi Kaune ir susidarę nuomonę pagarbiai jo nemėgsta.

                Comment


                  Man tai keista kaip toks, anot John nykus, neįdomus ir nereikšmingas Lietuvos miestas sulaukia tiek daug dėmesio, vertinimo diskusijų, net Vilnius turbūt nesulaukia tiek teigiamų ar neigiamų komentarų nei Kaunas Ar tau John negaila skirti savo brangaus laiko tokiems dalykams, o gal kaip tik čia kompleksai, kai tiesiog negali nerašyti, kai koks kaunietis pareiškia, kad jam visai patinka Kaunas toks koks jis yra?

                  Comment


                    Parašė andriz Rodyti pranešimą
                    jam visai patinka Kaunas toks koks jis yra?
                    Sunku tuo patikėti.
                    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                    Comment


                      Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                      Sunku tuo patikėti.
                      Niekur nėra viskas tik gerai. net New York'e, vietinis pasakys, kad jam labai patinka tas miestas, nors realiai miesto supulių daugiau negu reikia. kaip pavyzdys būtų Harlemo rajonas it kiti, statmenai 5th Avenue esantys kvartalai. Jei kas buvo, tai žino. Bet visuma yra visuma ir Kaune tokia visuma yra labai gera.

                      Comment



                        Aš norėčiau, kad bent jau pagrindinės centro gatvės būtų normaliai apšviestos, fasadai nebūtų apsilaupę (tai daugiau LA problema), o einant nereikėtų bijoti išsisukti koją išgriuvusiose šaligatvių plytelėse.
                        It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                        Comment


                          Parašė Tomas Rodyti pranešimą

                          Aš norėčiau, kad bent jau pagrindinės centro gatvės būtų normaliai apšviestos, fasadai nebūtų apsilaupę (tai daugiau LA problema), o einant nereikėtų bijoti išsisukti koją išgriuvusiose šaligatvių plytelėse.
                          Bus

                          Comment


                            Parašė andriz Rodyti pranešimą
                            Man tai keista kaip toks, anot John nykus, neįdomus ir nereikšmingas Lietuvos miestas sulaukia tiek daug dėmesio, vertinimo diskusijų, net Vilnius turbūt nesulaukia tiek teigiamų ar neigiamų komentarų nei Kaunas Ar tau John negaila skirti savo brangaus laiko tokiems dalykams, o gal kaip tik čia kompleksai, kai tiesiog negali nerašyti, kai koks kaunietis pareiškia, kad jam visai patinka Kaunas toks koks jis yra?
                            Nesakiau, kad Kaunas nereiksmingas. Cia jau pats issigalvoji

                            Visgi Kauno apskritis generuoja 2-a didziausia BVP Lietuvoje. To nepavadinciau nereiksminga.

                            Pvz., Helsinkis ar Frankfurtas taip pat nera labai idomus ir, sakyciau, nykus (lyginant su daugeliu kitu Europos miestu), taciau jie labai svarbus.

                            Kartais susidaro ispudis, kad kai kas tiesiog "nori", kad Kaunas butu minimas neigiamuose kontekstuose tuo lyg prisiimant "aukos" ivaizdi => verkslenimai, kaltinimai, skundimaisi ir t.t. Reikia verzlumo, pasitikejimo ir konkretesniu veiksmu is miesto valdzios ir verslo. Nors negalima sakyti, kad nieko nevyksta.
                            Paskutinis taisė John; 2008.12.04, 13:58.

                            Comment


                              Parašė John Rodyti pranešimą
                              Kartais susidaro ispudis, kad kai kas tiesiog "nori", kad Kaunas butu minimas neigiamuose kontekstuose

                              Ir tai tikrai ne kauniečiai

                              Comment


                                Parašė Linas Rodyti pranešimą
                                "Na aš taip pat pažystu vilniečių, kurie elgiasi pagarbiai Kauno atžvilgiu, bet jie kiek vyresni.O va jaunesni, kurie jau užaugo su stereotipais, kad Kaunas kažkoks super blogas miestas,deja pagarbos visai neturi".
                                galima net suabsoliutint - nei iš vieno žnogaus vilniuje nesu girdėjęs, kad kaunas yra blogas miestas. bet negi neakivaizdu, kad kauniečiai nesugeba deramai tą miestą "laikyti"? čia net komentuot nereikėtų, o viskas priklauso tik nuo jūsų pačių, kauniečiai. jeigu jau didžiuojatės ir siekiate kažko - tai prašom, veikite aktyviau, būkite bendruomeniškesni. nes labai liūdna, kad po šiai dienai (tarp beveik visų forumo kauniečių) sklinda tokie pareiškimai: nudažykime LA fasadus! pastatykite mums areną saloje! užstatykit naujamiestį maximom ir akropoliais! ir būsim didesni už patį vilnių!!! ... apgailėtina, kolegos. o labiausia gaila, kad tarp jūsų (kauniečiai) yra labai ir net labai mąstančių miesto Piliečių, kurie paprasčiausia nesivelia į kauno problemų aptarinėjimą, nes Jiems paprasčiausia gėda dėl daugumo kauniečių pareiškimų.

                                Comment


                                  Parašė wrm Rodyti pranešimą
                                  Ir tai tikrai ne kauniečiai
                                  Buna visaip (sioje temoje - taip pat)

                                  Comment


                                    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                                    Sunku tuo patikėti.
                                    Turiu draugu, kurie zino, kad Kaunas sunkiai iriasi pries srove, bet jiem ju gimtasis miestas yra pats geriausias ir jie ji myli toki koks yra

                                    Kas del vilnieciu varymo ant Kauno ir nuomones keitimo cia apsilankius, turiu irgi pavyzdziu. Kai atvaziuoja ir sako: o kokie cia zmones draugiski, faini, ir miestas koks grazus. Nors pyle srutas kaip ismanydami, cia nepabuve.tai va.

                                    Comment


                                      kaip jau esu minėjęs - didžiausi Kauno "kritikai", tai naujieji "vilniečiai" iš tokių monstriškų didmiesčių, kaip ukmergė, skuodas, pasvalys, kupiškis ir etc... taip pat ir iš tų monstriškų didmiesčių rajonų... nieko daugiau nemato, kaip tik univerą savo, nu o paskui lakimą kabokuose, tuomet jie jaučiasi labai miestiečiai, tada jau ir į gimtąjų kaimą ar miestą nebereikia, viskas pasidaro dzin.

                                      Comment


                                        Parašė John Rodyti pranešimą
                                        Buna visaip (sioje temoje - taip pat)
                                        John, ar tu kaip žmogus bijai konkurencijos ?

                                        Comment


                                          Parašė Mjso Rodyti pranešimą
                                          Turiu draugu, kurie zino, kad Kaunas sunkiai iriasi pries srove, bet jiem ju gimtasis miestas yra pats geriausias ir jie ji myli toki koks yra

                                          Kas del vilnieciu varymo ant Kauno ir nuomones keitimo cia apsilankius, turiu irgi pavyzdziu. Kai atvaziuoja ir sako: o kokie cia zmones draugiski, faini, ir miestas koks grazus. Nors pyle srutas kaip ismanydami, cia nepabuve.tai va.
                                          Teko sia vasara savaite Kaune praleist. Daugybe kartu isgirdau, kad Vilniui vien lenkai,pankai, narkomanai, portugalai. Kad Vilniui viskas ne taip kaip visur. Tad tikrai susidariau nuomone kad draugiski zmones gyvena. Srutu pilimo buvo daug. Praktiskai is kiekvieno sutikto zmogaus. Aisku tik po to kai pasakydavai , kad is Vilniaus.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X