Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Migracija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė abruo Rodyti pranešimą
    Statistiką ant stalo prašom.
    Emigravę daugiau, kaip 20% Lietuvos piliečių. Ar manai, kad jų giminių ir pažystamų likusių Lietuvoje nėra dauguma? Ar pats tamsta neturi nė vieno gerai pažystamo kuris būtų emigravęs?

    Comment


      Parašė lietus Rodyti pranešimą
      Emigravę daugiau, kaip 20% Lietuvos piliečių. Ar manai, kad jų giminių ir pažystamų likusių Lietuvoje nėra dauguma? Ar pats tamsta neturi nė vieno gerai pažystamo kuris būtų emigravęs?
      žr. paskutinį Aleksio komentarą. Dauguma yra pasiruošę emigruoti? Iš ko apie tai išvis galima spręsti?

      Aš pats, taip, neturiu nė vieno gerai pažįstamo, kuris būtų emigravęs. Jei ir turėčiau, ką tai įrodytų?
      Lietuva visiems.

      Comment


        Parašė abruo Rodyti pranešimą
        žr. paskutinį Aleksio komentarą. Dauguma yra pasiruošę emigruoti? Iš ko apie tai išvis galima spręsti?

        Aš pats, taip, neturiu nė vieno gerai pažįstamo, kuris būtų emigravęs. Jei ir turėčiau, ką tai įrodytų?
        Iš to, kad daugumai nereikia vykti į ten, kaip į Terra Incognita. Tiesiog užtenka susiskambinti ir jau kitą dieną žino kur nueiti į pokalbį dėl darbo arba tiesiog įsidarbinti. Pirmam kartui gyventi irgi jau žino kur.
        Kai nuo 2008 metų prasidėjo emigracijos banga, tai ji ir neslopsta dėl šios priežasties, kad labai daug išvažiuoja jau turėdami, kas ten padės įsikurti. Žinau daug žmonių kurie laikinai per atostogas ten nuvykdavo pakviesti draugų(giminaičių, pažystamų ir pan.) padirbėti, pamatydavo, kad per savaitę uždirba daugiau nei čia per du mėnesius ir viską metę važiuodavo atgal, jau be grįžimo datos. Galiu pripasakoti daug tokių pavyzdžių, bet čia jau su pačiais 2016 Seimo rinkimais niekuo nesusiję.
        O kadangi, patsai tamsta klausiai statistikos ir neturi pažystamų ar nežinai kaimynų kurie turėtų artimų giminaičių užsienyje, tai pateiksiu savo. Mano 80% bendradarbių vaikai gyvena emigravę, panašus procentas ir su kaimynais. Taigi jeigu tai negalima vadinti dauguma tų kurie turi "pas ką išvykti", tada nežinau kaip dar apibūdinti daugumą.

        Comment


          Parašė lietus Rodyti pranešimą
          O kadangi, patsai tamsta klausiai statistikos ir neturi pažystamų ar nežinai kaimynų kurie turėtų artimų giminaičių užsienyje, tai pateiksiu savo. Mano 80% bendradarbių vaikai gyvena emigravę, panašus procentas ir su kaimynais. Taigi jeigu tai negalima vadinti dauguma tų kurie turi "pas ką išvykti", tada nežinau kaip dar apibūdinti daugumą.
          Jeigu alkoholiko paklausti, ar daug jo draugų yra alkoholikai, jis atsakys kad beveik visi. Tiesiog mes su tavimi sukamės skirtingose erdvėse.
          Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

          Comment


            Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
            Jeigu alkoholiko paklausti, ar daug jo draugų yra alkoholikai, jis atsakys kad beveik visi. Tiesiog mes su tavimi sukamės skirtingose erdvėse.
            O tamsta žinai daug alkoholikų kurio draugų mažuma būtų alkoholikai? Tai kame jo atsakymas būtų klaidingas? O mes kalbame apie Lietuvą ar tamsta gyveni alternatyvioje Lietuvoje iš kurios neišvykę beveik kas 4 jos gyventojas?

            Comment


              Parašė lietus Rodyti pranešimą
              O tamsta žinai daug alkoholikų kurio draugų mažuma būtų alkoholikai? Tai kame jo atsakymas būtų klaidingas? O mes kalbame apie Lietuvą ar tamsta gyveni alternatyvioje Lietuvoje iš kurios neišvykę beveik kas 4 jos gyventojas?
              Galiu patvirtinti Aleksio teiginį, kad sukamės skirtingose erdvėse. Iš mano giminių, pažįstamų ir draugų praktiškai nežinau kas būtų išvažiavęs iš Lietuvos.
              Ir kokią aš turiu dayrti išvadą? Kad niekas nevažiuoja?
              Aišku ne. Bet lygiai taip pat priešingos negalima daryti.
              Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
              Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

              Comment


                Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                Galiu patvirtinti Aleksio teiginį, kad sukamės skirtingose erdvėse. Iš mano giminių, pažįstamų ir draugų praktiškai nežinau kas būtų išvažiavęs iš Lietuvos.
                Ir kokią aš turiu dayrti išvadą? Kad niekas nevažiuoja?
                Aišku ne. Bet lygiai taip pat priešingos negalima daryti.
                O tai, kad Lietuvoje iš 3,7 mil. telikę 2,8 mil. t.y. daugiau nei 20% mažiau gyventojų, tai pagal tamstą sumažėjimas dėl mirtingumo/gimstamumo ? Ar visdėlto dėl to, kad beveik kas ketvirtas išvažiavęs?
                Paskutinis taisė lietus; 2016.10.15, 16:00.

                Comment


                  estai ir su milijonu gyventojų sugeba stipriai mus lenkti... Aišku aš neteisinu emigracijos fakto, kaip teigiamo, bet kad reikia ir pakrutinti subinę tėvynės labui, tai tiesa. Aš vakaruose ar skandinavijoje tikrai neturėčiau dirbti 300 valandų per mėnesį, kad galėčiau sukrapštyti bent 2000 eutų atlyginimą, bet aš dirbu čia, gydau lietuvius, stengiuosi dėl jų ir savo šalies, šeimos, kartais kiek per sukastus dantis, bet aš tuo džiaugiuosi ir nesiskundžiu. O tautiečiai nemaža dalis tenkinasi gyvenimu šešiese 1,5 kambario bendrike, valgo makaronus ir jeigu jie tiek pat patenkinti, kiek aš, ar kiti dirbantys čia, na tai ir puiku, bet mane nuo tokios minties tai kažkaip nupurto... Tikrai daugybė išvažiavusiųjų yra šviesuliai, tame tarpe ir mano kolegos, bet vėlgi, laisvame pasaulyje gyvename, patys nubalsavome už laisvą europą Lietuvoje, ir laisvai tuo naudojamės, čia irgi nereikia daryti pasaulinio masto tragedijos iš to. Ir visgi per pastaruosius metus išsivystę emigracijos mastai tikrai didoki ir juos kiek įmanoma reiktų mažinti ir keisti kryptį.

                  Comment


                    Parašė daktaras Rodyti pranešimą
                    estai ir su milijonu gyventojų sugeba stipriai mus lenkti... Aišku aš neteisinu emigracijos fakto, kaip teigiamo, bet kad reikia ir pakrutinti subinę tėvynės labui, tai tiesa. Aš vakaruose ar skandinavijoje tikrai neturėčiau dirbti 300 valandų per mėnesį, kad galėčiau sukrapštyti bent 2000 eutų atlyginimą, bet aš dirbu čia, gydau lietuvius, stengiuosi dėl jų ir savo šalies, šeimos, kartais kiek per sukastus dantis, bet aš tuo džiaugiuosi ir nesiskundžiu. O tautiečiai nemaža dalis tenkinasi gyvenimu šešiese 1,5 kambario bendrike, valgo makaronus ir jeigu jie tiek pat patenkinti, kiek aš, ar kiti dirbantys čia, na tai ir puiku, bet mane nuo tokios minties tai kažkaip nupurto... Tikrai daugybė išvažiavusiųjų yra šviesuliai, tame tarpe ir mano kolegos, bet vėlgi, laisvame pasaulyje gyvename, patys nubalsavome už laisvą europą Lietuvoje, ir laisvai tuo naudojamės, čia irgi nereikia daryti pasaulinio masto tragedijos iš to. Ir visgi per pastaruosius metus išsivystę emigracijos mastai tikrai didoki ir juos kiek įmanoma reiktų mažinti ir keisti kryptį.

                    Žiūrėk neprisišnekėk. UK susimovinėja po Brexit'o. Jei taip ir toliau, bus grįžtančių antplūdis.

                    Comment


                      Parašė Sula Rodyti pranešimą
                      Nieko stebuklingo, išvažiuoja žmonės netgi turintys puikius darbus kitų įsivaizdavimu. Žmonos pusseserė su visa šeima, trimis vaikais išvyko neseniai, nors abu su vyru ėjo atsakingas ir neblogai apmokamas pareigas!
                      Tiesiog nusibodo kova po saule Lietuvoje, ypač jau turint virš 40. Perspektyvų jokių - kasdien drebi dėl darbo vietos, "džiunglių įstatymai" - taip ir pasakė.
                      Patirties darbo užsienyje (ne vištų gaudytojų) pagal specialybę turi, pasinaudojo proga.
                      Net pačiam liūdna.
                      Tai kad viskas aišku kaip ant delno. Yra dvi emigrantų ketegorijos. Viena tai išsilavinę žmonės kurių Lietuvos brazauskinė-bradauskinė-vėsaitinė valdžia nevertina ir moka protu nesuvokiamus atlyginimus. Pavyzdžiui, gydytojai ir pan. Kita kategorija tai tie kurie nemoka nieko, tik braškes rinkti. Kadangi ten uždirba gerokai daugiau, tai ir lieka. Šitų tai visai negaila kad toks kontingentas išvažiuoja. Gaila kad išvažiuoja protingi, va čia reiktų labai rimtai kažką daryti. Tik kad potencialūs vištų gaudytojai, kurių yra dauguma, mums visiems išrenka eilinius mažaraščius "gelbėtojus", tokius kaip jie patys, neturinčius nė žalio supratimo apie valstybės valdymą.

                      Comment


                        Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                        Tai kad viskas aišku kaip ant delno. Yra dvi emigrantų ketegorijos. Viena tai išsilavinę žmonės kurių Lietuvos brazauskinė-bradauskinė-vėsaitinė valdžia nevertina ir moka protu nesuvokiamus atlyginimus. Pavyzdžiui, gydytojai ir pan. Kita kategorija tai tie kurie nemoka nieko, tik braškes rinkti. Kadangi ten uždirba gerokai daugiau, tai ir lieka. Šitų tai visai negaila kad toks kontingentas išvažiuoja. Gaila kad išvažiuoja protingi, va čia reiktų labai rimtai kažką daryti. Tik kad potencialūs vištų gaudytojai, kurių yra dauguma, mums visiems išrenka eilinius mažaraščius "gelbėtojus", tokius kaip jie patys, neturinčius nė žalio supratimo apie valstybės valdymą.
                        Juokinga, kai apie emigrantus kalba zmones ni karto nebuve emigracijoje ir nesisuke emigrantu tarpe.
                        .

                        Comment


                          Tik, kad be tų "braškių rinkėjų", t.y. pardavėjų, plytelių klojėjių, sniego nukasėjų nelabai visuomenė gali išgyventi. Ar tamsta manai, kad pasilikus tik gydytojams ir kitiems "protingiesiems", nes kitų negaila tegul išvažiuoja, jie turės išsiskaičiuoti pirmais antrais ir pirmieji eitų gyditi, o antri nuo sniego ir rudeninių lapų gatvių valyti? Tuo labiau, kad gamybinė ir aptarnavimo ekonomika dažnai laikosi ant tų 'rinkėjų". Nes smulkiai gamybai (kad ir braškių auginimui) užtenka vadovo, buhalterio ir gal dar kokio vieno "protingojo", bei reikia 30 rinkėjų. Taigi tiems kurių negaila, juos išsiuntus kas dirbs tą žemiausios kategorijos kurtioje reikia jėgos, o ne proto darbus?

                          Comment


                            Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                            Kita kategorija tai tie kurie nemoka nieko, tik braškes rinkti. Kadangi ten uždirba gerokai daugiau, tai ir lieka. Šitų tai visai negaila kad toks kontingentas išvažiuoja.
                            Ir paskiau tas braškes eksportuoja į Lietuvą

                            Comment


                              Parašė TH1 Rodyti pranešimą
                              Juokinga, kai apie emigrantus kalba zmones ni karto nebuve emigracijoje ir nesisuke emigrantu tarpe.
                              Juokinga yra tada, kai emigrantai aiškina Lietuvai, kaip reikia gyventi.
                              Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                              Comment


                                Parašė lietus Rodyti pranešimą
                                Tik, kad be tų "braškių rinkėjų", t.y. pardavėjų, plytelių klojėjių, sniego nukasėjų nelabai visuomenė gali išgyventi. Ar tamsta manai, kad pasilikus tik gydytojams ir kitiems "protingiesiems", nes kitų negaila tegul išvažiuoja, jie turės išsiskaičiuoti pirmais antrais ir pirmieji eitų gyditi, o antri nuo sniego ir rudeninių lapų gatvių valyti? Tuo labiau, kad gamybinė ir aptarnavimo ekonomika dažnai laikosi ant tų 'rinkėjų". Nes smulkiai gamybai (kad ir braškių auginimui) užtenka vadovo, buhalterio ir gal dar kokio vieno "protingojo", bei reikia 30 rinkėjų. Taigi tiems kurių negaila, juos išsiuntus kas dirbs tą žemiausios kategorijos kurtioje reikia jėgos, o ne proto darbus?
                                Kuo mažiau valstybėje braškių augintojų, tuo turtingiau ta valstybė gyvena. Dabartinėje Lietuvoje žemės ūkyje dirba pernelyg daug žmonių. Tai mažą pridėtinę vertę sukurianti veikla. Kažkiek jų reikia, bet ne tiek kiek yra dabar. Dar Lietuva aplipusi pašalpų gavėjais, tai žmonės kurie arba nemoka nieko dirbti, arba nenori. Kol Lietuva nesuvoks, kad jai kaip mažai valstybei reikia eiti paslaugų teikimo, aukštų technologijų ir mokslo keliu kaip daro Izraelis, tol ir emigruos kas netingi, tol kiti gyvens Europos priestate palei tvartus. Visada sakiau ir dabar sakau - mokykitės iš žydų! Didžiausias Lietuvos nuostolis buvo netgi ne Stalino žiaurumai bet išžudyti žydai, ko pripažinti daug kas nenori. Gyventume visai kitaip.

                                Comment


                                  O kuo braškių rinkėjas skiriasi nuo paslaugų tiekėjo? Na tarkim kuo tas braškių rinkėjas skiriasi nuo valymo firmos valytojos? Beje jeigu braškių rinkėjai nereikalingi turtingose valstybėse, tai kodėl jie masiškai į jas emigruoja, kaip tamsta išsireiškiai braškių rinkti?

                                  Comment


                                    Parašė lietus Rodyti pranešimą
                                    O kuo braškių rinkėjas skiriasi nuo paslaugų tiekėjo? Na tarkim kuo tas braškių rinkėjas skiriasi nuo valymo firmos valytojos? Beje jeigu braškių rinkėjai nereikalingi turtingose valstybėse, tai kodėl jie masiškai į jas emigruoja, kaip tamsta išsireiškiai braškių rinkti?
                                    Ar bent suvokiate kas tai yra šiuolaikinis paslaugų sektorius? Valytoja dirba aptarnavimo sektoriuje, ne paslaugų.
                                    Vis didesnę rinkos dalį Lietuvoje užima paslaugų sektorius. Ateinantys užsienio investuotojai kuria bankų, draudimo ir finansinių institucijų bei IT bendrovių paslaugų centrus. Juose kvalifikuotas darbuotojas turi galimybes uždirbti daug didesnį atlyginimą.

                                    http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/bes...rbo-56994.html
                                    Paskutinis taisė J.U.; 2016.10.15, 19:27.

                                    Comment


                                      /\ bet ten reikia ir proto. Tik nedideliai daliai tai pavyksta.

                                      Comment


                                        Ir kiek gi reikia tų paslaugų sektoriaus darbuotojų, ir kiek tokiam kiekiui paslaugų darbuotojų reikia aptarnaujančio personalo? Nes kiek suprantu pagal tamstą aptarnaujančio personalo negaila, jis gali emigruoti.

                                        Comment


                                          Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                                          Gaila kad išvažiuoja protingi, va čia reiktų labai rimtai kažką daryti. Tik kad potencialūs vištų gaudytojai, kurių yra dauguma, mums visiems išrenka eilinius mažaraščius "gelbėtojus", tokius kaip jie patys, neturinčius nė žalio supratimo apie valstybės valdymą.
                                          Dėl protingų/išsilavinusių išvažiavimo reikia kaltinti švietimo sistemą ir jos koordinaciją (t.y. ne tik konkrečių programų kokybę savaime). Jei vietoj specialybių, kurių reikia rinkoje (pvz., programerių), ruošiamos specialybės, kurių rinkai nereikia, tai natūralu, kad didelė dalis tokių žmonių išvažiuos. Tam reikia verslo ir akademinių institucijų koordinacijos. Pageidautina su aiškia valdžios parama.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X