Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-RU. Lietuvių - rusų santykiai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    Bet vis dėl to rusai, kiek matau nekuria tokios pirties.
    DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

    Comment


      #42
      Jau dabar yra dvi atskiros partijos. Ir jos nesutaria tarpusavyj ir jos niekada nesurinkdavo daug balsu, patekdavo tik Vilniaus, Klaipedos ir Visagino savivaldybiu tarybas. Normalus demokratinis procesas.
      ---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----

      Comment


        #43
        Parašė oranger Rodyti pranešimą
        Tavo kažkoks iškreiptas, liguistas požiūris į savo valstybę, savo šalį... Jokios savigarbos, sakyčiau.
        Tu turbūt neatskiri valdžios nuo valstybės. Tau tai tas pats? Valdžia loja arba neloja. Pataikauja arba ne. O apie savigarbą geriau patylėtum.

        Parašė Tomizmas
        Aš tai nesuprantu kokiu tikslu Lietuvoje provokuojama tautinė nesantaika ir kas tai daro. Aišku, kad tai politiniai žaidimai, ir kažkokia gauruota letena visa tai stumdo, nes realiai, tų tautinių problemų net nėra. Mokiausi, dirbu, bendrauju ir su lenkais, ir su rusais - su visais kalbam lietuviškai, be jokių nacionalizmo apraiškų, apskritai eiliniams lenkams ar rusams (bent su kuriais aš kasdien bendrauju) tokios nesąmonės net neįdomu. Kažkas renkasi sau politinius reitingus nešvariais būdais, ar kažkas kita.
        Viskas paprasta. Valstybė nusilpusi, valdžia silpna ir parsiduodanti. Tai natūralu, kad užsienio šalys tuo naudojasi.

        Parašė RolandasM Rodyti pranešimą
        Del Lenkijos-tai greiciausiai pigus rinkiminis triukas, o del rusijos,kuri negali nepasinaudoti proga neigelti Lietuvai, viskas aisku.Kazkam,zinoma,tai labai naudinga.O is musu puses jokio atsako.ES jau pradejo kritikuoti Lietuva del nepalankiu salygu tautinems mazumoms.tuo tarpu Kubilius sako,kad Lietuvos-Lenkijos konfliktas issispres be ES instituciju pagalbos.Tuo metu Lenkija visais imanomais budais rekia ant visos ES,kaip Lietuvoje blogai gyvena lenkai.Nuo Lietuvos neuztralumo siuo atveju nukenciame tik mes patys.tuoj cigonai paskelbs taboro nepriklausomybe vidury Vilniaus
        Ir ES tai palaikys. O mūsų valdžia nuolankiai sutiks. Juk Vakarai protingesni, demokratiškesni, jie geriau žino, kas mums turi būti geriau. O dėl rusų reikalavimų... Tai dabar Lietuva pastatyta į kampą. Tai kaip, ant Rusijos bus užsipuolama, o ant Lenkijos ne? Dvigubi standartai. Viena mažuma geresnė už kitą?

        Parašė Maxas Rodyti pranešimą
        Jau dabar yra dvi atskiros partijos. Ir jos nesutaria tarpusavyj ir jos niekada nesurinkdavo daug balsu, patekdavo tik Vilniaus, Klaipedos ir Visagino savivaldybiu tarybas. Normalus demokratinis procesas.
        Jas gali suvienyti iš viršaus, jei tik bus valia iš už sienos.

        Comment


          #44
          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
          Tu turbūt neatskiri valdžios nuo valstybės. Tau tai tas pats? Valdžia loja arba neloja. .
          Ne tas pats, iš kur čia ištraukiai?
          Bet kodėl pas tave LOJA tik mūsų valdžia? O štai pavyzdžiui koks Putinas ar Lukašenka visada tik SAKO. Kaip čia yra?

          Comment


            #45
            Pasiskaityk politologijos pradžiamokslį.
            Man mūsų valdžia - ne autoritetas, o tik atmatų sankaupa.
            Paskutinis taisė Al1; 2011.10.15, 11:35.

            Comment


              #46
              Biški nesuprantu vieno dalyko, iš kur mūsų rusų mokyklose mokytojai? Ar Lietuvoje yra univerų kurie juos rengia? Ar jie yra iš Rusijos?
              Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
              Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

              Comment


                #47
                Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                Biški nesuprantu vieno dalyko, iš kur mūsų rusų mokyklose mokytojai? Ar Lietuvoje yra univerų kurie juos rengia? Ar jie yra iš Rusijos?
                Aišku yra, VU rusų filologijos katedra, kur yra stipri lobistinė veikla. Prieš kelis metus VU buvo dėstomos čekų, serbų, slovėnų, ukrainiečių kalbos, bet jas panaikino rusų naudai.

                Comment


                  #48
                  Parašė oranger Rodyti pranešimą
                  Aišku yra, VU rusų filologijos katedra...
                  Filologija tai aišku, čia tik pačios rusų kalbos mokytojai, bet iš kur pvz. matematikos, geografijos, fizikos ir t.t mokytojai?
                  Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
                  Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

                  Comment


                    #49
                    Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                    Filologija tai aišku, čia tik pačios rusų kalbos mokytojai, bet iš kur pvz. matematikos, geografijos, fizikos ir t.t mokytojai?
                    Dirba paruoštieji VPU iki 1990m., o dažnu atveju ir lietuviai, laisvai mokantys rusiškai. Beje, ir dabartinės kartos rusams ne problema baigus rusiškas mokyklas įstoti į VPU, lietuvių dėstoma kalba baigti matematiką, geografiją, fiziką ir t.t., bei ateiti mokytojauti į rusiškas mokyklas. Esant galimybei, siūlyčiau pasidomėti, kiek ir kokių VPU dėstytojų yra slaviškomis pavardėmis.
                    I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                    Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                    Comment


                      #50
                      Vistiek kazko man nesueina galai, na, sakykime, jei aš jauna rusakalbe studentė, studijoju fiziką univere, aišku lietuvių kalba, kaip aš paskui galėsiu dėstyti savo dalyka rusų kalba, nes gi visa terminologija reikia zinoti. Arba atvirkščiai, sakykime, aš rusų mokyklos mokynė, tą pačią fiziką "moku rusiškai", tai kaip aš galėsiu studijoti ją univere?
                      Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
                      Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

                      Comment


                        #51
                        Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                        Vistiek kazko man nesueina galai, na, sakykime, jei aš jauna rusakalbe studentė, studijoju fiziką univere, aišku lietuvių kalba, kaip aš paskui galėsiu dėstyti savo dalyka rusų kalba, nes gi visa terminologija reikia zinoti. Arba atvirkščiai, sakykime, aš rusų mokyklos mokynė, tą pačią fiziką "moku rusiškai", tai kaip aš galėsiu studijoti ją univere?
                        Oficialiai niekas to nepasakys, bet ypač tiksliųjų dalykų mokytojų lygis tautinių mažumų mokyklose yra juntamai žemesnis. Na nebent jie studijavo užsienyje gimtąja kalba, bet tokių tėra vienetai. Vėlgi, mastykime logiškai, ar Rusija šiaip sau remia pusiau nelegalų Rutenijos universitetą Lietuvoje? Rusakalbė studentė gali kelti savo kompetenciją nelietuviškoje aplinkoje atlikdama praktiką rusiškoje mokykloje, esant reikalui visus terminus jai pasakys vyresni ir labiau patyrę kolegos. O koks yra (bent jau dar visai neseniai buvo) VPU studijų lygis, aš pats pajutau, nes esu baigęs ir šį, ir Vilniaus universitetą.
                        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                        Comment


                          #52
                          Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                          Vistiek kazko man nesueina galai, na, sakykime, jei aš jauna rusakalbe studentė, studijoju fiziką univere, aišku lietuvių kalba, kaip aš paskui galėsiu dėstyti savo dalyka rusų kalba, nes gi visa terminologija reikia zinoti.
                          Šiaip tai daugumą (tikslaiau sakant - visi) terminų yra išversti į daugumą pasaulio kalbų. Taip kad nebus sunku išsakyti dėstomą dalyką (jeigu supratnti jame ką nors).
                          Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                          Arba atvirkščiai, sakykime, aš rusų mokyklos mokynė, tą pačią fiziką "moku rusiškai", tai kaip aš galėsiu studijoti ją univere?
                          Sąvaitę nepatogu, po to - jokių sunkumų.

                          Comment


                            #53
                            Man irgi keista, nes moksliniai terminai nėra paprasti kasdieniai žodžiai. Nebent jie per pamokas kalba taip, kaip rusakalbiai buhalteriai: "Pojechala v savivaldybe, povezla saskaitu-faktūru"

                            Comment


                              #54
                              Kažko man atrodo, kad Lietuvoje rusų mokyklos nelabai reikalingos, nes išeina kažkoks užburtas ratas. Univeruose [Ru] nėra (apart filologijos), ar ne geriau iškart nuo mokyklos pradėti lietuviškai mokytis? Mano logika butu tokia... Tokiu atveju nei mokytoju (destanciu savo dalykus [Ru]) nereikia, nei pačui mokyklų. Problemų butu mažiau ateityje...
                              Gal lenku mokyklų kažkokia kitokia situacija, labai toli esu nuo jų problemų...
                              Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
                              Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

                              Comment


                                #55
                                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                Man irgi keista, nes moksliniai terminai nėra paprasti kasdieniai žodžiai. Nebent jie per pamokas kalba taip, kaip rusakalbiai buhalteriai: "Pojechala v savivaldybe, povezla saskaitu-faktūru"
                                Panašią kalbą nekart teko girdėti. Vot apsauga stoit. Včera vzial liudijimas i leidimas ir pan.
                                GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                                Comment


                                  #56
                                  Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                                  Kažko man atrodo, kad Lietuvoje rusų mokyklos nelabai reikalingos, nes išeina kažkoks užburtas ratas. Univeruose [Ru] nėra (apart filologijos), ar ne geriau iškart nuo mokyklos pradėti lietuviškai mokytis? Mano logika butu tokia... Tokiu atveju nei mokytoju (destanciu savo dalykus [Ru]) nereikia, nei pačui mokyklų. Problemų butu mažiau ateityje...
                                  Rusiškų mokyklų Lietuvoje mažėja gerokai labiau nei lenkiškų. Ne tik dėl Raudonosios armijos išvedimo, ir kitų rusų emigracijos į istorinę Tėvynę bei Vakarų Europą, gimstamumo sumažėjimo, bet ir todėl, kad vietiniai rusai, ypač iš mišrių šeimų, savo vaikus dažniau leidžia į lietuviškas mokyklas.
                                  Rusiškos mokyklos vis dar reikalingos griežtai prorusiškai nusiteikusiems rusakalbiams, gal dar Visagino miesto gyventojams, į tokias mokyklas savo vaikus leidžia (bent jau tokių kalbų esu girdėjęs) NVS šalių ambasadų ir konsulatų darbuotojai, taip pat dažnu atveju buvę tremtiniai, grįžę iš Sibiro, Kazachstano ar kitų exTSRS regionų kelis metus savo vaikus leidžia į rusiškas mokyklas dėl adaptacijos. Bet pastarasis poreikis vis mažėja, nes norintys grįžti beveik visi grįžo ir jų vaikai jau suaugo, o ir Vilniuje, Dzūkų g. yra mokykla „Lietuvių namai“, besiorientuojanti būtent į tokius mokinius.
                                  I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                  Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                  Comment


                                    #57
                                    Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
                                    Panašią kalbą nekart teko girdėti. Vot apsauga stoit. Včera vzial liudijimas i leidimas ir pan.
                                    Mūsų laikų kanceliarinė LDK kalba

                                    Comment


                                      #58
                                      Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
                                      Panašią kalbą nekart teko girdėti. Vot apsauga stoit. Včera vzial liudijimas i leidimas ir pan.
                                      Vietinė rusų kalba formuojasi. Vilniuje ar Klaipėdoje, kur rusų daugiau, gal dar kiek kitaip, o Kaune (Ypač tarp jaunų žmonių) tai kas antras žodis lietuviškas, tik žodžių tvarka pagal rusišką gramatiką.
                                      Post in English - fight censorship!

                                      Comment


                                        #59
                                        Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                                        Rusiškų mokyklų Lietuvoje mažėja gerokai labiau nei lenkiškų...
                                        Idomu, kiek ju išvis yra, Kaune tik vieną žinau centre Vytauto pr. Puškino mokykla/gimnazija/licėjus...
                                        Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
                                        Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

                                        Comment


                                          #60
                                          Parašė index Rodyti pranešimą
                                          Vietinė rusų kalba formuojasi. Vilniuje ar Klaipėdoje, kur rusų daugiau, gal dar kiek kitaip, o Kaune (Ypač tarp jaunų žmonių) tai kas antras žodis lietuviškas, tik žodžių tvarka pagal rusišką gramatiką.
                                          Kultūriniai mainai. Rusai vartoja kalboje lietuviškus intarpus, lietuviai - rusiškus (kai kuriuos) .

                                          Comment

                                          Working...
                                          X