Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-PL. Lietuvių - lenkų santykiai. Lenkiški užrašai ir pavardės Vilniaus krašte.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą
    Kokius kenkėjus? Apie ką tu čia?

    Ką tai turi bendro su beveik visose ES šalyse taikomos praktikos draudimu Lietuvoje?

    Jau ne kartą ir ne vien aš minėjau, kad Lietuvos politika šioje srityje neturėtų būti įtakojama Lenkijos. Gal tiesiog išvis pamirškim, kad tokia Lenkija yra ir įgyvendinkim ES praktiką, kokia ji yra Italijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje. Kodėl reikia ieškoti sliekų Lenkijos darže? Nerūpi mums jokia Lenkija ir ne apie ją juk kalbame. Kalbame apie SAVO piliečius ir jiems taikomą ES praktiją.
    Gerai būtų, kad ir visi mūsų šalies piliečiai pirmiausia galvotų apie Lietuvą, pamirštų visas Lenkijas ir kitas šalis ir stengtųsi integruotis kaip tai vyksta kitose ES šalyse
    Flickr

    Comment


      Parašė John Rodyti pranešimą
      Kas lenkams trukdo, nežinau. Bet vėlgi, ką tai turi bendro su mūsų tema? Kodėl tai turi būti trukdis civilizuotam elgesiui su LIETUVOS tautinėmis mažumomis?
      Aš suprantu, jei tai būtų jungtinė valstybė, tipo Kanados Kvebekas. Bet čia yra gana jautri dviejų tautų, dviejų valstybių santykio riba. Kažkur giliai Lenkijoj yra riboženklis, žymintis LDK ir Lenkijos sieną - bet jis jau yra senai pamirštas ir neaktualus. Vilnius yra istorinė LDK, ir Lietuvos sostinė. Aš neturiu nieko prieš Vilniaus krašto ekonominį vystimasį, taip pat ir kultūrinį. Laikraščiai, mokyklos (bendrai švietimas) - niekas nedraudžia vietiniams gyventojams pasirinkti savo kelio, bet jeigu žmogus yra LT Respublikos pilietis - negi sunku susitaikyti su keliais "abėcėliniais" apribojimais?
      Beje, LDK - LETUVOS Didžioji Kunigaikštystė. Ne Gudijos, Ukrainos ar Lenkijos
      beg, borrow and steal

      Comment


        Lettered praktiškai atsakė. Reikia žiūrėti į mūsų realybę, o ne Šveicariją. Kenkėjai budi ne tik tundroj. Negi manai, kad visiems priimtinas variantas kai Vilniaus ir Šalčininkų rajonai tampa niekuo nesiskiriančiais nuo kokio Kaišiadorių ar Kauno rajonų politiniu ar tautiniu aspektu.
        GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

        Comment


          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
          Gerai būtų, kad ir visi mūsų šalies piliečiai pirmiausia galvotų apie Lietuvą, pamirštų visas Lenkijas ir kitas šalis ir stengtųsi integruotis kaip tai vyksta kitose ES šalyse
          Ir vėlgi, ar tai yra priežastis, kodėl mes neturėtume įgyvendinti civilizuotos praktikos?

          O ar ne dėl tos pačios Lietuvos valdžios atšiaurumo ir purkštavimo Lietuvos lenkai elgiasi taip agresyviai? Bent iš dalies, ko gero taip.

          Prisiminkim lietuviškos spaudos draudimą. Ar gali draudimai pagerinti tautų ir šalių santykius? Juk patys savo kailiu patyrėm, ką tai reiškia, o mūsų engėjai suprato, kad tai neveikė ir neveiks. Kodėl patys dabar lygiai taip pat elgiamės užuot ėmęsi iš esmės spręsti problemos? Tai tiesiog kvaila.

          Comment


            Parašė John Rodyti pranešimą
            Kalbame apie SAVO piliečius ir jiems taikomą ES praktiką.

            Lietuvos raida - nėra ES raida. Nereikia to pamiršt ir maišyt. Mes ne Šveicarija
            beg, borrow and steal

            Comment


              Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
              Lettered praktiškai atsakė. Reikia žiūrėti į mūsų realybę, o ne Šveicariją. Kenkėjai budi ne tik tundroj. Negi manai, kad visiems priimtinas variantas kai Vilniaus ir Šalčininkų rajonai tampa niekuo nesiskiriančiais nuo kokio Kaišiadorių ar Kauno rajonų politiniu ar tautiniu aspektu.
              Aš iki šiol nesupratau, ką tokio "kenkėjiško" padarytų leidimas oficialiuose užrašuose be lietuviškų užrašų pridėti ir lenkiškus užrašus lenkų tautinės mažumos gyvenamose teritorijose? Kokiu būdu tai pakenktų Lietuvai ar apskritai kam nors?

              Ir ką per paskutinius 20 metų GERO pasiekė Lietuvos vykdoma politika tautinių mažumų atžvilgiu? Kol kas tik tiek, kad užuot buvę "skalbiami" vien Lenkijos (Rusija prie mūsų dėl šito kaip ir nelindo nei anksčiau, nei dabar), bet jau ir ES institucijų... netgi žurnalistas E.Lucas'as (kurio priešiskumu ir kenkėjiškumu apkaltinti tikrai neišeina) iš esmės smerkia mūsų poziciją... panašu, kad esame vieni ir "mūšį" jau seniai pralaimėjome. Problema ta, kad net ir būdami sulaužytais kaulais ir paplūdę krauju, niekaip nenorime prisipažinti, kad gavome ir kad norėtume atsistoti ir eiti toliau.
              Paskutinis taisė John; 2010.10.29, 01:25.

              Comment


                Parašė John Rodyti pranešimą
                Aš iki šiol nesupratau, ką tokio "kenkėjiško" padarytų leidimas oficialiuose užrašuose be lietuviškų užrašų pridėti ir lenkiškus lenkų tautinės mažumos gyvenamose teritorijose? Kokiu būdu tai pakenktų Lietuvai ar apskritai kam nors?
                Aš nesuprantu, kokio velnio tu gini poreikį lenkiškiem užrašam? Man lietuviški labai gražiai skamba, kalbiškai Lenkiškai tai būtų kažkoks vietovardžių derglojimas
                beg, borrow and steal

                Comment


                  Parašė Budulis Rodyti pranešimą
                  Lietuvos raida - nėra ES raida. Nereikia to pamiršt ir maišyt. Mes ne Šveicarija
                  Nesupratau tavo argumentų. Ką tiksliai naudingo davė ar gali duoti dabartinė nelanksti Lietuvos laikysena ir ką blogo duotų leidimas pridėti lenkų ar kitos tautinės mažumos kalbą ant kelio ženklų?

                  Na Lietuva nėra Šveicarija? Ir kas? Ar tai reiškia, kad viskas gerai, jei elgiamės kaip kokie nepraustaburniai? Nematau logikos ir pagrįstumo tokiuose argumentuose.

                  Comment


                    Parašė John Rodyti pranešimą

                    ... panašu, kad esame vieni ir "mūšį" jau seniai pralaimėjome. Problema ta, kad net ir būdami sulaužytais kaulais ir paplūdę krauju, niekaip nenorime prisipažinti, kad gavome ir kad norėtume atsistoti ir eiti toliau.
                    Lietuva visus mūšius senai yra pralaimėjusi, dabar galime tik džiaugtis deguonies žiupsneliais
                    beg, borrow and steal

                    Comment


                      Parašė Budulis Rodyti pranešimą
                      Aš nesuprantu, kokio velnio tu gini poreikį lenkiškiem užrašam? Man lietuviški labai gražiai skamba, kalbiškai Lenkiškai tai būtų kažkoks vietovardžių derglojimas
                      Kodėl tik lenkiškiem? Rusiškiem, totoriškiem... nežinau, kokių mažumų dar Lietuvoje gyvena? O man gražiai skamba marsiečių kalba. Gal įvedam ją ir uždraudžiam lietuvių, nes tai derglioja kažką kažkur... gal visgi laikykimės prie Europos ir ES ir matykime, kas vyksta ir kokia praktika taikoma mūsų regione?

                      Comment


                        Beje... Lenkija



                        Foto iš http://picasaweb.google.com/lh/photo...o7ZDcdAHfpAomg

                        Comment


                          Parašė John Rodyti pranešimą
                          Kodėl tik lenkiškiem? Rusiškiem, totoriškiem... nežinau, kokių mažumų dar Lietuvoje gyvena? O man gražiai skamba marsiečių kalba. Gal įvedam ją ir uždraudžiam lietuvių, nes tai derglioja kažką kažkur... gal visgi laikykimės prie Europos ir ES ir matykime, kas vyksta ir kokia praktika taikoma mūsų regione?
                          Ai, baik tu blūdyt. Tai dabar kiekviena gatvė, kur koks žemaitis ar baltarusas gyvena, turės turėt dvigubą lentelę? Kažkodėl tarybiniais laikais lenkai pretenzijų nereiškė. Užtat dabar galima. Tai jei aš po Čikagą važinėsiu, ir čia gatvių pavadinimai bus visur visaip iškabinėti (ispaniškai, kiniškai, lenkiškai, ukrainietiškai, vokiškai, švediškai, korėjietiškai ir t.t.), tai mano GPS užsilenks
                          beg, borrow and steal

                          Comment


                            Parašė John Rodyti pranešimą
                            Aš iki šiol nesupratau, ką tokio "kenkėjiško" padarytų leidimas oficialiuose užrašuose be lietuviškų užrašų pridėti ir lenkiškus užrašus lenkų tautinės mažumos gyvenamose teritorijose? Kokiu būdu tai pakenktų Lietuvai ar apskritai kam nors?

                            Ir ką per paskutinius 20 metų GERO pasiekė Lietuvos vykdoma politika tautinių mažumų atžvilgiu? Kol kas tik tiek, kad užuot buvę "skalbiami" vien Lenkijos (Rusija prie mūsų dėl šito kaip ir nelindo nei anksčiau, nei dabar), bet jau ir ES institucijų... netgi žurnalistas E.Lucas'as (kurio priešiskumu ir kenkėjiškumu apkaltinti tikrai neišeina) iš esmės smerkia mūsų poziciją... panašu, kad esame vieni ir "mūšį" jau seniai pralaimėjome. Problema ta, kad net ir būdami sulaužytais kaulais ir paplūdę krauju, niekaip nenorime prisipažinti, kad gavome ir kad norėtume atsistoti ir eiti toliau.
                            Aš nukrypau visų pirma į švietimą, būtent, kad nėra Lietuvos pozicijos, kitaip nebūtų kliudoma ten mokytis lietuviškai ir t.t.

                            Tai etnografinis mūsų kraštas, kur toks lenkų yra Lietuvoje?
                            GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                            Comment


                              Parašė Budulis Rodyti pranešimą
                              Ai, baik tu blūdyt. Tai dabar kiekviena gatvė, kur koks žemaitis ar baltarusas gyvena, turės turėt dvigubą lentelę? Kažkodėl tarybiniais laikais lenkai pretenzijų nereiškė. Užtat dabar galima. Tai jei aš po Čikagą važinėsiu, ir čia gatvių pavadinimai bus visur visaip iškabinėti (ispaniškai, kiniškai, lenkiškai, ukrainietiškai, vokiškai, švediškai, korėjietiškai ir t.t.), tai mano GPS užsilenks
                              O kodėl ne? Juk juridiškai įteisintas būtų lietuviškas pavadinimas, o kiti tik dėl grožio ar namo savininko pasitenkinimo. Reiks ant savo namų pasikabint gatvės pavadinimą zulu kalba, šiaip dėl įdomumo.
                              Post in English - fight censorship!

                              Comment


                                Čia visa esmė ta, kad patiems Lietuvos lenkams tai nelabai rūpi. Visur kišasi Lenkijos valdžia, bei LLRA. Lietuvai tai - principinis reikalas. Jei dabar atsitiktų kažkas nerealaus, ir Lietuva vis dėlto "susiprastų būti labiau europietiškais", ir įvestų įstatymo pataisas dėl vietovardžių ženklinimo, tai būtent LENKIJA tai suprastų kaip pergalę. Jų apetitas tik didėtų ir didėtų. Tikiuosi tai nenutiks.

                                Kodėl mes turime žiūrėti kaip daro kiti, mes savo darže galime tvarkytis kaip mums patinka, kalbant apie vietovardžių pavadinimu.
                                دائما الليتوانيه

                                Comment


                                  Parašė Budulis Rodyti pranešimą
                                  Ai, baik tu blūdyt. Tai dabar kiekviena gatvė, kur koks žemaitis ar baltarusas gyvena, turės turėt dvigubą lentelę? Kažkodėl tarybiniais laikais lenkai pretenzijų nereiškė. Užtat dabar galima. Tai jei aš po Čikagą važinėsiu, ir čia gatvių pavadinimai bus visur visaip iškabinėti (ispaniškai, kiniškai, lenkiškai, ukrainietiškai, vokiškai, švediškai, korėjietiškai ir t.t.), tai mano GPS užsilenks
                                  Londono Chinatown'o gatvėse yra taip:


                                  jo.sau, on Flickr

                                  Ar Čikagoje kitaip?
                                  Paskutinis taisė John; 2010.10.29, 01:49.

                                  Comment


                                    Parašė arsiakas Rodyti pranešimą
                                    Kodėl mes turime žiūrėti kaip daro kiti, mes savo darže galime tvarkytis kaip mums patinka, kalbant apie vietovardžių pavadinimu.
                                    O jeigu man nepatinka? Jeigu aš noriu, kad tiek žemaitis, tiek lenkas ar rusas galėtų pasikabinti ant savo namo užrašą kokia tik nori kalba? O jeigu aš net nebūdamas lenkas ant savo namų noriu pasikabinti kokią nieko nereiškiančią lentelę su užrašu "Ul. Karzkokiataitowa"?
                                    Post in English - fight censorship!

                                    Comment


                                      Čikagoje yra kitaip. Paprastai - valstybine kalba. Reklaminės iškabos, informacinia pranešimai, šiaip nuorodos - kas kam patinka, bet oficialūs reikalai - valstybine kalba. Aš nieko prieš neturiu prieš kažkokį simbolinį užrašą, ar simbolinį popierių, bet dėl oficialių reikalų - kitas reikalas. Nereikia pamiršti, kad Lenkija už Lietuvą 10 kart didesnė, ir jei man būtų visiškai dzin, kaip gatvės vadinamos tabore ar Telšiuose, tai būtent su Vilniaus kraštu aš turiu problemą. Vien dėl nekokios bendros praeities.
                                      beg, borrow and steal

                                      Comment


                                        Parašė Budulis Rodyti pranešimą
                                        Čikagoje yra kitaip. Paprastai - valstybine kalba. Reklaminės iškabos, informacinia pranešimai, šiaip nuorodos - kas kam patinka, bet oficialūs reikalai - valstybine kalba. Aš nieko prieš neturiu prieš kažkokį simbolinį užrašą, ar simbolinį popierių, bet dėl oficialių reikalų - kitas reikalas. Nereikia pamiršti, kad Lenkija už Lietuvą 10 kart didesnė, ir jei man būtų visiškai dzin, kaip gatvės vadinamos tabore ar Telšiuose, tai būtent su Vilniaus kraštu aš turiu problemą. Vien dėl nekokios bendros praeities.
                                        Tai aš nemanau, kad norima pavadinimus pakeisti oficialiuose dokumentuose. Tikrai niekas nesiruošia Šalčininkų pervardinti į Solecznykus ir t.t. Kiek suprantu, lenkai kovoja tik už galimybę pasistatyti simbolines lenteles su pavadinimais savo kalba.

                                        p.s. Kodėl nekovojate prieš:
                                        Post in English - fight censorship!

                                        Comment


                                          Parašė index Rodyti pranešimą
                                          Tai aš nemanau, kad norima pavadinimus pakeisti oficialiuose dokumentuose. Tikrai niekas nesiruošia Šalčininkų pervardinti į Solecznykus ir t.t. Kiek suprantu, lenkai kovoja tik už galimybę pasistatyti simbolines lenteles su pavadinimais savo kalba.
                                          Ir vėl pakartosiu tai, ką jau papostinau prieš tai, ir ne aš pirmas su tokia nuomone. Lenkijos lietuviai prisitaikę prie dabartinės situacijos ir nekelia didelių pretenzijų. Čia pagrindinė "pekla" užvirusi pačioje Lenkijoje, jos vyriausybėje. Tai galų gale, KOKS JŲ REIKALAS kaip mano valstybės viduje vieni ar kiti vadina gatves bei kabina jų užrašus?
                                          دائما الليتوانيه

                                          Comment

                                          Working...
                                          X