Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-PL. Lietuvių - lenkų santykiai. Lenkiški užrašai ir pavardės Vilniaus krašte.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė index Rodyti pranešimą
    Gerai jei niekas netrukdo jiems savo kalba kalbėtis. Tuomet, jei netrukdo jų kalbėjimasis lenkiškai, kuo trukdytų šalia lietuviško užrašo esantis lenkiškas "powiat gminy Solecznikow" ar "ul. Szkolna"? Juk jie lietuvių kalbos nenaikina ir netrukdo jos naudoti, tik vietiniams gyventojams leidžia naudoti jų gimtąją kalbą.
    Skaityk Konstitucinio teismo išaiškinimą.
    Aš neliūdnas - aš blaivus

    Comment


      Parašė index Rodyti pranešimą
      Na ne. Siūlau leisti Šalčininkų savivaldybėje kalbėti lenkiškai, jei tai visiems tinka, o jei yra bent vienas nesuprantantis - tik lietuviškai. Leisti ant savivaldybės pakabinti ir lenkišką užrašą (kaip ir ant namų), leisti savivaldybės biurokratams lenkams kalbėtis lenkiškai su vietos gyventojais lenkais ir t.t. ir pan.
      Tai kad dabar viskas taip ir yra.
      Parašė index Rodyti pranešimą
      Gerai jei niekas netrukdo jiems savo kalba kalbėtis. Tuomet, jei netrukdo jų kalbėjimasis lenkiškai, kuo trukdytų šalia lietuviško užrašo esantis lenkiškas "powiat gminy Solecznikow"?
      Taigi taip ir yra. Nuvažiuok arba pažiūrėk foto, yra ir forume.

      Comment


        Parašė geriantis Rodyti pranešimą
        Skaityk Konstitucinio teismo išaiškinimą.
        Gal galėtum čia įmesti, kad nereiktų ieškoti?
        Post in English - fight censorship!

        Comment


          Aš tai neturiu nieko prieš lenkiškus užrašus, bet man gaila lenkų vaikų, kurie ateina į lenkišką mokyklą būdami lenkais, o išeina tikrais rusais, kurie rusiškai moka geriau nei gimtąją lenkų kalbą(čia ne bajeris, true story). Lenkiškos mokyklos galima sakyti patyrė katastrofišką nepasisekimą, kadangi dauguma mokyklų Vilniuje ir Vilniaus krašte gauna parama iš Lenkijos, o vietoje klestinčios kultūrine prasme lenkų bendruomenės gauta mišrainė, kuri nėra nei Lietuvos, nei Lenkijos dalis, o atvirkščiai prieš lenkus ir lietuvius veikianti grupė, kuri pasirengusi klūpėti priešais kremliu. Man asmeniškai labai keista, kad tik pavieniai lenkų intelektualai kalba apie tai, o likusieji pasiryžę aukoti savo etnosą vardan utopinių tikslų. Pati Lenkija pamažu pradeda suvokti savo pralaimėjimą, apie kuri Lietuva kalba mažiausiai dešimtmetį.
          Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

          Comment


            Parašė index Rodyti pranešimą
            Gal galėtum čia įmesti, kad nereiktų ieškoti?
            http://www.aidas.lt/lt/tautos-mokykl...a-musu-pareiga
            Aš neliūdnas - aš blaivus

            Comment


              LR KT patvirtino, kad LR piliečio pase – asmens vardas ir pavardė turi būti rašomi valstybine kalba, ir nėra jokių kliūčių to paties paso „kitų įrašų“ skyriuje asmens vardą ir pavardę įrašyti ir nelietuviškais rašmenimis bei nesugramatinta forma (kai asmuo pageidauja).
              Taip, kad problemos apskritai užrašyti pavardę originalo kalba nėra, tik detalės. t.y. visiškai galima "kitų įrašų" skyriuje padaryti skyriaus "pavardė originalo kalba".
              Post in English - fight censorship!

              Comment


                Originalo kalba omenyje turiu tokį pavardės rašymą, kokį pasirenka pats pavardės savininkas. Ne valstybės reikalas kaip šitą užrašą žmogus užsirašys.
                Post in English - fight censorship!

                Comment


                  Parašė index Rodyti pranešimą
                  Originalo kalba omenyje turiu tokį pavardės rašymą, kokį pasirenka pats pavardės savininkas. Ne valstybės reikalas kaip šitą užrašą žmogus užsirašys.
                  Trukt už vadžių, vėl iš pradžių Jau kelintą pragaro ratą sukate? Valstybė atsako už savo piliečius, todėl ir turi rūpintis kaip kas rašo valstybės išduotuose dokumentuose
                  Aš neliūdnas - aš blaivus

                  Comment


                    Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                    Trukt už vadžių, vėl iš pradžių Jau kelintą pragaro ratą sukate? Valstybė atsako už savo piliečius, todėl ir turi rūpintis kaip kas rašo valstybės išduotuose dokumentuose
                    Yra valstybės pasižadėjimas tai leisti. Ir jau labai seniai.

                    Comment


                      Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                      Trukt už vadžių, vėl iš pradžių Jau kelintą pragaro ratą sukate? Valstybė atsako už savo piliečius, todėl ir turi rūpintis kaip kas rašo valstybės išduotuose dokumentuose
                      Taip, tokiu būdu pasirūpinant kad dėl tų rašymų jiems nebūtų blogai. Kaip kažkas rašė tai valstybė turi saugoti Lietuvos lenkus nuo tolimesnio lenkinimo.
                      Post in English - fight censorship!

                      Comment


                        Parašė Zorro Rodyti pranešimą
                        Yra valstybės pasižadėjimas tai leisti. Ir jau labai seniai.
                        Bet po to buvo ir aiškiai teismo pasakyta, kad tas pasižadėjimas prieštaravo konstitucijai.
                        Aš neliūdnas - aš blaivus

                        Comment


                          Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                          Bet po to buvo ir aiškiai teismo pasakyta, kad tas pasižadėjimas prieštaravo konstitucijai.
                          Vėl grįžti prie to paties. Konstitucijai neprieštarauja rašymas atskirame punkte.

                          Nors šiaip niekas nedraudžia net ir konstituciją pakoreguoti. Ją ir šiaip nuolat koreguoja ir koreguoja, va dabar koreguos dėl Pakso kandidatavimo.
                          Post in English - fight censorship!

                          Comment


                            Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                            Bet po to buvo ir aiškiai teismo pasakyta, kad tas pasižadėjimas prieštaravo konstitucijai.
                            Neprieštaravo.
                            LR KT patvirtino, kad LR piliečio pase – asmens vardas ir pavardė turi būti rašomi valstybine kalba, ir nėra jokių kliūčių to paties paso „kitų įrašų“ skyriuje asmens vardą ir pavardę įrašyti ir nelietuviškais rašmenimis bei nesugramatinta forma (kai asmuo pageidauja).

                            Comment


                              Parašė Zorro Rodyti pranešimą
                              Neprieštaravo.
                              Bet lenkai nenori paso „kitų įrašų“ skyriuje rašyti savo rašmenimis, kur čia šuo pakastas? Kodėl jiems tai netinka?
                              Kodėl etniniai lietuviški pavadinimai tada verčiami į sulenkintus ar visiškai perdirbtus, ar tai ne regiono palonizacija?

                              Comment


                                Parašė laimutis Rodyti pranešimą
                                Bet lenkai nenori paso „kitų įrašų“ skyriuje rašyti savo rašmenimis, kur čia šuo pakastas? Kodėl jiems tai netinka?
                                Kodėl etniniai lietuviški pavadinimai tada verčiami į sulenkintus ar visiškai perdirbtus, ar tai ne regiono palonizacija?
                                Kas ko nori, ar nenori, jau seniai galima buvo susitarti. Bet guma vis tempiama.

                                O iškreiptų pavadinimų pilna visame pasaulyje. Kaip Lietuvoje yra sulenkintų lietuviškų, taip ir suletuvintų lenkiškų (ir aplamai slaviškų).

                                Pvz., kas per Dambruvka ir Navasiolkai prie Semeliškių?

                                Comment


                                  Hannibal ante portas
                                  Refers to wasting time while the enemy is already here. Attributed to Cicero.
                                  Taigi, ponai, visi tie ginčai tokiu metu tik kelia džiaugsmą Kremliuje.

                                  Comment


                                    Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                                    Nemanau. Spręsti turi visi šalies piliečiai, o būtų dar geriau jeigu spręsti galėtų tik protingi šalies piliečiai kvailius ir idiotus paliekant nuošalyje.
                                    O kur tie protingi?
                                    "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                                    Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                                    Adam Mickiewicz

                                    Comment


                                      Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimą
                                      Man asmeniškai labai keista, kad tik pavieniai lenkų intelektualai kalba apie tai, o likusieji pasiryžę aukoti savo etnosą vardan utopinių tikslų. Pati Lenkija pamažu pradeda suvokti savo pralaimėjimą, apie kuri Lietuva kalba mažiausiai dešimtmetį.
                                      O man keistoka, kad kažkodėl nemažai žmonių, esant šiandieninei geopolitinei situacijai, juos kartais pavadina ne lenkais, o baltarusais-tuteišais.

                                      Comment


                                        Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                        O man keistoka, kad kažkodėl nemažai žmonių, esant šiandieninei geopolitinei situacijai, juos kartais pavadina ne lenkais, o baltarusais-tuteišais.
                                        Tai jie patys per daug ir nesirauna, ypač kur mažesnė AWPL davatkų įtaka. Pas mus pusė gatvė vietos lenkų. Ir tik viena šeima kalba namie lenkiškai.

                                        Comment


                                          Parašė Sula Rodyti pranešimą
                                          Tai jie patys per daug ir nesirauna, ypač kur mažesnė AWPL davatkų įtaka. Pas mus pusė gatvė vietos lenkų. Ir tik viena šeima kalba namie lenkiškai.
                                          Airijoje absoliuti dauguma airių namuose kalba angliškai, bet save laiko būtent airiais, o ne anglais.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X