Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-PL. Lietuvių - lenkų santykiai. Lenkiški užrašai ir pavardės Vilniaus krašte.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    /\ Ta prasme pavyko patrolinti...

    Comment


      Parašė index Rodyti pranešimą
      Nemanai, kad žmonės patys žmonės turi nuspręsti kas jiems reikalinga, o ne tu ar aš sugalvojęs, kad kažkiek jų atseit ne lenkai, nes lenkiškai nekalba?
      O apie ką aš kalbu? Ar Tomaševskis yra visi lenkai? Ir aš kalbu apie lentelių poreikį, o ne jų tautinį apsisprendimą, tai gal nereikia iškraipyti mano minčių.

      Parašė Zorro Rodyti pranešimą
      Kalbos vartojimas yra žmogaus laisvė ir teisė. Ir Konstituscija to neriboja.
      Ką tuo norima pasakyti? Apie ką kalba? Kur ten kam riboja kalbėti?

      [/QUOTE]

      Parašė index Rodyti pranešimą
      Gerai jei niekas netrukdo jiems savo kalba kalbėtis. Tuomet, jei netrukdo jų kalbėjimasis lenkiškai, kuo trukdytų šalia lietuviško užrašo esantis lenkiškas "powiat gminy Solecznikow" ar "ul. Szkolna"? Juk jie lietuvių kalbos nenaikina ir netrukdo jos naudoti, tik vietiniams gyventojams leidžia naudoti jų gimtąją kalbą.


      O kodėl turi būti tokie vertalai (sovietmečiu net nebuvo), jei jų niekam nereikia, nes netrukdomi dauguma nekalba lenkiškai? Tomaševskis nesiskaito.

      Parašė Sula Rodyti pranešimą
      Tai jie patys per daug ir nesirauna, ypač kur mažesnė AWPL davatkų įtaka. Pas mus pusė gatvė vietos lenkų. Ir tik viena šeima kalba namie lenkiškai.
      Turbūt visi neapsakomai nori lentelių?
      GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

      Comment


        Labai gudru. Taip išeitų, kad pvz. pavardė "Kiška" yra būtinai nuo žodžio "kiškis"? Pasirodo, nebūtinai - "kiszka" lenkiškai - žarna. Ar sakytumėt, kad "Britanija" nuo žodžio "bristi"?
        Parašė smalsutis
        Originalo turi omeny Gulbinas, Karvelis (*etimologija iš tokių paukščių) ar Gułbinowicz (Guŭbinovič), Korwieł (Korvieŭ)?

        *
        Atvaizdas


        *
        Atvaizdas


        Tiesa, vien jau tai, kad dešimtys tūksančių žmonių per šimtmetį neišsivertė Kazlovskių į Oželius ir pasiliko -uk-evič-iūt, gremėzdiškas -evič-aitė, turbūt įpareigoja leisti rašyt pavardes Katinel "originalo kalba" lenkiškai — Kacineł (tarimas: Kacinieŭ) (* etimologija = null).

        Comment


          Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
          O apie ką aš kalbu? Ar Tomaševskis yra visi lenkai? Ir aš kalbu apie lentelių poreikį, o ne jų tautinį apsisprendimą, tai gal nereikia iškraipyti mano minčių.

          O kodėl turi būti tokie vertalai (sovietmečiu net nebuvo), jei jų niekam nereikia, nes netrukdomi dauguma nekalba lenkiškai? Tomaševskis nesiskaito.
          O jūs asmeniškai klausėte jų (Lietuvos lenkų) ar jiems reikia lentelių, pavardžių ir t.t. ar kokią apklausą matėt, kad taip drąsiai "jiems nereikia tik vienam Tomaševskiui"? Ar čia vėl "aš taip manau todėl taip yra"?
          Post in English - fight censorship!

          Comment


            Čia trolinimas ar bėdos asmeninės? Rašiau juk. Logišką seką išvedžiau.
            GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

            Comment


              Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
              Čia trolinimas ar bėdos asmeninės? Rašiau juk. Logišką seką išvedžiau.
              Tai ir sakau. Remiantis savo sugalvotomis prielaidomis išvedi loginę seką ir nusprendi, kad jiems nereikia nors jie šiaip jau to prašo. Geriausia prieš sprendžiant būtų jų pačių paklausti tada ir sužinotum reikia jiems ar ne.
              Post in English - fight censorship!

              Comment


                Parašė index Rodyti pranešimą
                Tai ir sakau. Remiantis savo sugalvotomis prielaidomis išvedi loginę seką ir nusprendi, kad jiems nereikia nors jie šiaip jau to prašo. Geriausia prieš sprendžiant būtų jų pačių paklausti tada ir sužinotum reikia jiems ar ne.
                "Jie" tai yra kas? Piliečiai, kurių pase įrašas "lenkas"? Ar piliečiai gyvenantys lenkiškuose rajonuose? Bet kokiu atveju gausis diskriminacija kitų grupių.

                Pvz.: ką daryti mano kaimynams? Pagal pasus - lenkai, pagal kilmę - totoriai, kalba - rusų. Ar, pvz., būtų galimybė daryti vardų įrašus totorių (o gal rusų?) kalba lotyniška transkripcija?

                P.S. asmeniškai aš esu liberalus šiuo požiūriu. Jeigu kas nori, tai gali pasirinkti identifikacinį vardą pagal nustatytas paprastas taisykles. Galėtų būti, kad ir pilietis "XXX", ar "AC DC", ar "Lord of rings"...
                Paskutinis taisė Sula; 2015.04.03, 07:42.

                Comment


                  Parašė Sula Rodyti pranešimą
                  "Jie" tai yra kas? Piliečiai, kurių pase įrašas "lenkas"? Ar piliečiai gyvenantys lenkiškuose rajonuose? Bet kokiu atveju gausis diskriminacija kitų grupių.

                  Pvz.: ką daryti mano kaimynams? Pagal pasus - lenkai, pagal kilmę - totoriai, kalba - rusų. Ar, pvz., būtų galimybė daryti vardų įrašus totorių (o gal rusų?) kalba lotyniška transkripcija?

                  P.S. asmeniškai aš esu liberalus šiuo požiūriu. Jeigu kas nori, tai gali pasirinkti identifikacinį vardą pagal nustatytas paprastas taisykles. Galėtų būti, kad ir pilietis "XXX", ar "AC DC", ar "Lord of rings"...
                  Mano nuomone, tai žmonėms save laikantiems Lietuvos lenkais. Ir šiaip tai manau, kad tautybę nulemia ne kilmė, ne kalba, o paties žmogaus pasirinkimas.
                  Post in English - fight censorship!

                  Comment


                    Parašė Sula Rodyti pranešimą
                    "Jie" tai yra kas? Piliečiai, kurių pase įrašas "lenkas"? Ar piliečiai gyvenantys lenkiškuose rajonuose? Bet kokiu atveju gausis diskriminacija kitų grupių.
                    Tautinė mažuma gyvenati kompaktiškai tam tikroje teritorijoje.

                    Pvz., Lenkijoje tautinių mažumų kalba gali būti naudojama kaip pagalbinė, jeigų tų mažumų savivaldos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 20%. Tai atsižvelgiant į tų mažumų prašimus savivaldybės ir priima dėl to sprendimus.
                    Tokia galimybe pasinaudojo 33 iš 51 gminos, turinčios tokią teisę.
                    Paskutinis taisė Zorro; 2015.04.03, 08:06.

                    Comment


                      Parašė index Rodyti pranešimą
                      Mano nuomone, tai žmonėms save laikantiems Lietuvos lenkais. Ir šiaip tai manau, kad tautybę nulemia ne kilmė, ne kalba, o paties žmogaus pasirinkimas.
                      O kaip Rusijos totoriai ar rusai gauna užsienio pasus? Ten gi rašoma lotyniškomis raidėmis.
                      Ir visos valstybės, naudojančios ne lotynišką alfabetą, turi adaptuotus lotyniško raidyno pagrindu vardų ir pavardžių variantus. Ir arabai, ir kinai, ir japonai ir t.t.

                      Japonija
                      Toshiki Kaifu
                      Kiichi Miyazawa
                      Kinija
                      Xi Jinping
                      Li Keqiang
                      Egiptas
                      Abdel Fattah el-Sisi
                      Ibrahim Mahlab

                      Ir nereikia nei dviračių išradinėt, nei Amerikų atradinėt.
                      Viskas jau seniai išrasta.

                      Comment


                        Parašė Zorro Rodyti pranešimą
                        O kaip Rusijos totoriai ar rusai gauna užsienio pasus? Ten gi rašoma lotyniškomis raidėmis.
                        Ir visos valstybės, naudojančios ne lotynišką alfabetą, turi adaptuotus lotyniško raidyno pagrindu vardų ir pavardžių variantus. Ir arabai, ir kinai, ir japonai ir t.t.

                        Japonija
                        Toshiki Kaifu
                        Kiichi Miyazawa
                        Kinija
                        Xi Jinping
                        Li Keqiang
                        Egiptas
                        Abdel Fattah el-Sisi
                        Ibrahim Mahlab

                        Ir nereikia nei dviračių išradinėt, nei Amerikų atradinėt.
                        Viskas jau seniai išrasta.
                        Tai lenkai ir neprašo ne lotyniškos abėcėlės, tik w raidės ir sz vietoje š. Bet to jiems ir nenori leisti rašyti. Kinam aišku, kad tiktų paprasčiausias pinyin, bet ten aišku irgi baisios nelietuviškos raidės x ir q, kurių dori tautiški lietuviai nemokės nei parašyti nei ištarti!
                        Post in English - fight censorship!

                        Comment


                          Geriausia prieš sprendžiant būtų jų pačių paklausti tada ir sužinotum reikia jiems ar ne.
                          Žmonės nežino ko nori, kol jiems neparodai (S. Jobs). Aktyviausiai rodo tokie kaip Tomaševskis. O reikėtų stengtis parodyti, kuo gerai yra baigti lietuvišką mokyklą ir gerai mokėti lietuvių kalbą. Ir ne tik rodyti, bet ir sukurti realias sąlygas, kad tai tikrai apsimokėtų. Tada lentelių poreikis atkristų savaime.
                          Ir šiaip tai manau, kad tautybę nulemia ne kilmė, ne kalba, o paties žmogaus pasirinkimas.
                          Aha, kas saldesnį meduolį pasiūlys, paskui tą ir eisiu .

                          Comment


                            Parašė index Rodyti pranešimą
                            Tai lenkai ir neprašo ne lotyniškos abėcėlės, tik w raidės ir sz vietoje š. Bet to jiems ir nenori leisti rašyti. Kinam aišku, kad tiktų paprasčiausias pinyin, bet ten aišku irgi baisios nelietuviškos raidės x ir q, kurių dori tautiški lietuviai nemokės nei parašyti nei ištarti!
                            Tai ok, inicijuok lietuvių kalbos abėcėlės ir gramatikos keitimą. Kam čia dabar visus trolinti? Nes jau suki vėl tą patį per tą patį. Lietuviai privalo mokėti valstybinę kalbą ir neprivalo mokėti kitokios kalbos. Skaitykite konstitucinio teismo aiškinimą dar kartą.
                            Aš neliūdnas - aš blaivus

                            Comment


                              Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                              Tai ok, inicijuok lietuvių kalbos abėcėlės ir gramatikos keitimą. Kam čia dabar visus trolinti? Nes jau suki vėl tą patį per tą patį. Lietuviai privalo mokėti valstybinę kalbą ir neprivalo mokėti kitokios kalbos. Skaitykite konstitucinio teismo aiškinimą dar kartą.
                              O kam keisti lietuvių abėcėlę? Juk kaip jau kelis kartus buvo rašyta, pase ir lentelėse galima naudoti ne tik lietuvių kalbą. Ir taip, lietuviai kitos kalbos mokėti neprivalo, bet tai nelietuviški užrašai ne lietuviams ir skirti.

                              Ir aš ne trolinu, o tik diskutuoju ir kabinėjuosi prie nepagrįstų argumentų. O jūs norite, kad visi paprasčiausia priimtų jūsų poziciją ir nebandytų ginčytis.
                              Post in English - fight censorship!

                              Comment


                                Parašė index Rodyti pranešimą
                                Mano nuomone, tai žmonėms save laikantiems Lietuvos lenkais. Ir šiaip tai manau, kad tautybę nulemia ne kilmė, ne kalba, o paties žmogaus pasirinkimas.
                                O kodėl negalima lietuviams, gudams, vokiečiams ir t.t.?

                                Niekas nieko riboti negali, "kas nedraudžiama, tas leidžiama".

                                Comment


                                  Didžiausia nesąmonė – džiūgauti neva Lietuvą praturtinančiais lenkiškosios okupacijos ir polonizacijos padariniais. Tačiau Lietuvoje vis tik daugoka politikų, žurnalistų, istorikų, kurie, vaizdžiai tariant, įsitikinę, jog polonizacija – mažesnė blogybė nei rusifikacija. Kas tai per reiškinys?
                                  Polonizacija atrodo mažesnė blogybė tiesiog todėl, kad apie ją mažiau žinoma. Prie to dvejopai prisideda faktas, jog Lenkiją norime matyti savo partneriu ir draugu, o apie draugų skriaudas pamirštama ir nekalbama. Tai prisideda dvejopai, nes viena vertus yra priimtas istorijos politikos sprendimas apie lenkų tautos nusikaltimus lietuvių tautai apskritai nemokyti Lietuvos mokyklų istorijos pamokose, atitinkamai sudarytos istorijos programos ir vadovėliai. Antra vertus, net ir žinantys apie lenkų tautos nusikaltimus suaugę žmonės dažnai sąmoningai renkasi ignoruoti tuos faktus tiesiog vardan geresnių santykių su Lenkija. Lietuvos naujasis „elitas“ renkasi atleisti ir užmiršti prieš tai net neišgirdęs atsiprašymo. Priešingai, neprašyti nuvykstame ir atsiprašome patys.
                                  Tačiau svarbiausi klausimai dėl šios „vardų ir lentelių duoklės Varšuvai“ yra visai nesusiję su istorija. Pirmas klausimas, kodėl Lietuvoje rimtai traktuojame reikalavimus, kuriems pritaria vos 15 procentų pačių Lietuvos lenkakalbių? Pernykštis MRU atliktas „Lenkų tautinės mažumos Lietuvoje identiteto tyrimas“ atskleidė šį skaičių.
                                  Supranti, index, tik 15 proc.?
                                  http://alkas.lt/2015/04/02/v-sinica-...tyviu-veiksmu/
                                  Paskutinis taisė senasnamas; 2015.04.03, 09:27.

                                  Comment


                                    Aš visai nesuprantu šios visios diskusijos. Yra leidžiama pasinaudoti kalba, o kaip ir kur jie sugebės, tai jų reikalas.
                                    O čia kai kurie išvis bando užginčyti tokią laisvę.

                                    Comment


                                      Parašė Zorro Rodyti pranešimą
                                      Aš visai nesuprantu šios visios diskusijos. Yra leidžiama pasinaudoti kalba, o kaip ir kur jie sugebės, tai jų reikalas.
                                      O čia kai kurie išvis bando užginčyti tokią laisvę.

                                      Atvaizdas
                                      Čia viskas gerai, nėra jokių pretenzijų dėl lenkiško užrašo, tik Lentvario vardas neturi būti lenkinamas.

                                      Comment


                                        Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                        Žmonės nežino ko nori, kol jiems neparodai (S. Jobs). Aktyviausiai rodo tokie kaip Tomaševskis. O reikėtų stengtis parodyti, kuo gerai yra baigti lietuvišką mokyklą ir gerai mokėti lietuvių kalbą. Ir ne tik rodyti, bet ir sukurti realias sąlygas, kad tai tikrai apsimokėtų. Tada lentelių poreikis atkristų savaime.
                                        O kodėl Lenkijoje, Italijoje, Slovakijoje, Vokietijoje tos lentelės yra iškabintos ir vietinė valdžia nemato teme sdidelės problemos?
                                        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                        Comment


                                          Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                                          Čia viskas gerai, nėra jokių pretenzijų dėl lenkiško užrašo, tik Lentvario vardas neturi būti lenkinamas.
                                          Kodėl? Lenkiškas užrašas pagal lenkiškas taisykles.
                                          Lenkai turi savo variantus, lietuviai savo.
                                          Lietuviai gi rašo Varšuva, Krokuva, o ne Warszawa, Kraków.
                                          Kaip ir kitų šalių miestus - Londonas - Londyn, Paryžius - Paryž, Roma - Rzym ir tt..

                                          Comment

                                          Working...
                                          X