Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-PL. Lietuvių - lenkų santykiai. Lenkiški užrašai ir pavardės Vilniaus krašte.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    Abidvi pusės šitoje vietoje daro neprotingus žingsnius, o ne viena.
    Nemanau. Vilnijos lenkams niekas šiuo metu negresia apart dirbtinai sukelto honoro nepatenkinimo. Lietuvai tuo tarpu su tokiais vietinių lenkų lyderiais visai realiai gresia Donbaso variantas. Nereikia pamiršti kokie kaimynai čia pat už sienos.

    Comment


      Parašė index Rodyti pranešimą
      Ai, tai jie ne lenkai, o aplenkinti lietuviai ir jiems negalima turėti w raidės, gatvių lentelių ir gal net lenkiškų mokyklų, kad toliau nelenkėtų?

      Aš va ir sakau, kaip lenkams po tokių pasisakymų pasitikėti lietuviais ir nebalsuoti už savo koloradus kai tie bent jau jų tautiškumo neneigia.
      Vėl tas pats. Jei dauguma namie nekalba lenkiškai, tai daugumai ir visokios lentelės bei raidės nereikalingos, išvada logiška, net ir kalbančių kažkokiam procentui tai nereikalinga, galim tokią prielaidą daryti, nes absoliučių skaičių tokiuose klausimuose nėra paprastai.

      Taigi problema dirbtinai pučiama Tomaševskio, priešiško Lietuvai veikėjo. Jei problema dirbtinė, tai reiškia, kad jos nėra. O jei kas lygioje vietoje dergia šalį (absurdiški kaltinimai dėl lenkiško švietimo padėties, juolab žinant administracinį LLRI spaudimą tėvams dėl atitinkamų darželių ir mokyklų lankymo), tai tokiems reikia duoti atkirtį, o ne toliau veblenti ar muilą pirkti.
      GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

      Comment


        Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
        Vėl tas pats. Jei dauguma namie nekalba lenkiškai, tai daugumai ir visokios lentelės bei raidės nereikalingos, išvada logiška, net ir kalbančių kažkokiam procentui tai nereikalinga, galim tokią prielaidą daryti, nes absoliučių skaičių tokiuose klausimuose nėra paprastai.
        Nemanai, kad žmonės patys žmonės turi nuspręsti kas jiems reikalinga, o ne tu ar aš sugalvojęs, kad kažkiek jų atseit ne lenkai, nes lenkiškai nekalba?
        Post in English - fight censorship!

        Comment


          Parašė index Rodyti pranešimą
          Nemanai, kad žmonės patys žmonės turi nuspręsti kas jiems reikalinga, o ne tu ar aš sugalvojęs, kad kažkiek jų atseit ne lenkai, nes lenkiškai nekalba?
          Nemanau. Spręsti turi visi šalies piliečiai, o būtų dar geriau jeigu spręsti galėtų tik protingi šalies piliečiai kvailius ir idiotus paliekant nuošalyje.
          Aš neliūdnas - aš blaivus

          Comment


            Parašė geriantis Rodyti pranešimą
            Nemanau. Spręsti turi visi šalies piliečiai, o būtų dar geriau jeigu spręsti galėtų tik protingi šalies piliečiai kvailius ir idiotus paliekant nuošalyje.
            Kaip naudoti savo kalbą nieks kitas neturi teisės spręsti.

            Comment


              Parašė rat
              Tai žmonės gali nuespręsti, kad poligamija ir intraveniniai narkotikai yra labai gerai, arba kakojimas autobuse. Tai kodėl mes juos ribojame? Leiskim viską!
              Poligamija, narkotikų vartojimas, kakojimas VT tiesiogiai arba netiesiogiai kenkia kitiems visuomenės nariams ir jų interesams, o lenkų kalba tikrai ne.
              Flickr

              Comment


                Parašė Zorro Rodyti pranešimą
                Kaip naudoti savo kalbą nieks kitas neturi teisės spręsti.
                Klysti. Kaip naudotis kalba sprendžia Konstitucija. Valstybinė kalba yra lietuvių, todėl viešajame gyvenime privaloma naudoti lietuvių kalbą su jos visa gal ir netobula abecele ir gramatika. Privačiame gyvenime naudok kokią nori kalba, to joks įstatymas nedraudžia.
                Aš neliūdnas - aš blaivus

                Comment


                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                  Poligamija, narkotikų vartojimas, kakojimas VT tiesiogiai arba netiesiogiai kenkia kitiems visuomenės nariams ir jų interesams, o lenkų kalba tikrai ne.
                  Lenkų kalba ir jų interesai tiesiogiai arba netiesiogiai kenkia kitiems visuomenės nariams.
                  Aš neliūdnas - aš blaivus

                  Comment


                    Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                    Lenkų kalba ir jų interesai tiesiogiai arba netiesiogiai kenkia kitiems visuomenės nariams.
                    Kaip kenkia? Jų interesai yra įstatymų ribose.
                    Flickr

                    Comment


                      Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                      Kaip kenkia? Jų interesai yra įstatymų ribose.
                      234 diskusijos puslapyje kartotis jau nesinori. Siūlau tamstai perskaityti diskusiją nuo pradžių ir ten rasite labai daug įvairių įžvalgų, įrodymų, nuomonių ir pamąstymų jums rūpimu klausimu.
                      Aš neliūdnas - aš blaivus

                      Comment


                        Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                        234 diskusijos puslapyje kartotis jau nesinori. Siūlau tamstai perskaityti diskusiją nuo pradžių ir ten rasite labai daug įvairių įžvalgų, įrodymų, nuomonių ir pamąstymų jums rūpimu klausimu.
                        Faktas tas, kad lenkų kalba dar niekam nepakenkė, pats pažįstu lenkų, tai dėl jų kalbos irgi neteko susidurti su jokiais nepatogumais. Žodžiu nematau tikslo dirbtinam sulietuvinimui.
                        Flickr

                        Comment


                          Kalbos vartojimas yra žmogaus laisvė ir teisė. Ir Konstituscija to neriboja.


                          VISUOTINĖ ŽMOGAUS TEISIŲ DEKLARACIJA
                          http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpai..._query=&p_tr2=

                          Kiekvienas turi teisę naudotis visomis šioje Deklaracijoje paskelbtomis teisėmis ir laisvėmis be jokių skirtumų, pavyzdžiui, dėl rasės, odos spalvos, lyties, kalbos, religijos, politinių ar kitokių įsitikinimų, nacionalinės ar socialinės kilmės, turtinės, gimimo ar kitokios padėties.

                          Comment


                            Parašė Zorro Rodyti pranešimą
                            Kalbos vartojimas yra žmogaus laisvė ir teisė. Ir Konstituscija to neriboja.


                            VISUOTINĖ ŽMOGAUS TEISIŲ DEKLARACIJA
                            http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpai..._query=&p_tr2=

                            Kiekvienas turi teisę naudotis visomis šioje Deklaracijoje paskelbtomis teisėmis ir laisvėmis be jokių skirtumų, pavyzdžiui, dėl rasės, odos spalvos, lyties, kalbos, religijos, politinių ar kitokių įsitikinimų, nacionalinės ar socialinės kilmės, turtinės, gimimo ar kitokios padėties.
                            A jo? Tai Prezidentė dabar gali pradėti dekretus rašyti nelietuviškai? Mokesčių inspekcija gali parašyti nelietuviškai? Pardavėja neturi mokėti lietuvių kalbos? Gal pažiūrim į Konstituciją ir 14 straipsnis skelbia:
                            Valstybinė kalba - lietuvių kalba.
                            Konstitucinis teismas yra davęs jau ne vieną išaiškinimą apie kalbos naudojimą, bet vis tiek trolinama toliau.
                            Aš neliūdnas - aš blaivus

                            Comment


                              Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                              A jo? Tai Prezidentė dabar gali pradėti dekretus rašyti nelietuviškai? Mokesčių inspekcija gali parašyti nelietuviškai? Pardavėja neturi mokėti lietuvių kalbos? Gal pažiūrim į Konstituciją ir 14 straipsnis skelbia:
                              Valstybinė kalba - lietuvių kalba.
                              Konstitucinis teismas yra davęs jau ne vieną išaiškinimą apie kalbos naudojimą, bet vis tiek trolinama toliau.
                              Prie ko čia prezidente ir VMI? Apie juos kalba nėjo ir neina. Ir tiems kurie nekalba ir nenori kalbėti ji neprivaloma ir iš jų negalima to reikalauti. Čia reikalas tik tų kurie kalba patys su tokiais pačiais.

                              Ir Konstitucijoje nėra jokių draudimų vartoti kitas kalbas.

                              Comment


                                Parašė Zorro Rodyti pranešimą
                                Prie ko čia prezidente ir VMI? Apie juos kalba nėjo ir neina. Ir tiems kurie nekalba ir nenori kalbėti ji neprivaloma ir iš jų negalima to reikalauti. Čia reikalas tik tų kurie kalba patys su tokiais pačiais.

                                Ir Konstitucijoje nėra jokių draudimų vartoti kitas kalbas.
                                Nu tai ir vartoja, ir niekas nedraudžia, ir niekas neuždraus. Kol tai tik buityje vartojama. Kai pereinama į valstybinius reikalus atsiranda kiti reikalavimai. Ar aš neaiškiai gal išsireiškiu? Arba čia trolinimas.
                                Aš neliūdnas - aš blaivus

                                Comment


                                  Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                                  Nu tai ir vartoja, ir niekas nedraudžia, ir niekas neuždraus. Kol tai tik buityje vartojama. Kai pereinama į valstybinius reikalus atsiranda kiti reikalavimai. Ar aš neaiškiai gal išsireiškiu? Arba čia trolinimas.
                                  Tai bet valstybiniuose reikaluose šalia lietuvių kalbos naudoti kitas kalbas konstitucija irgi nedraudžia. Todėl lietuvių kalba ten turi būti naudojama ir visi lietuviškai turi mokėti, o kitų kalbų neprivalo. Visgi lietuvių kalbos buvimas valstybine kalba nereiškia draudimo naudoti kitas kalbas, kai tai yra patogiau.
                                  Post in English - fight censorship!

                                  Comment


                                    Parašė index Rodyti pranešimą
                                    Tai bet valstybiniuose reikaluose šalia lietuvių kalbos naudoti kitas kalbas konstitucija irgi nedraudžia. Todėl lietuvių kalba ten turi būti naudojama ir visi lietuviškai turi mokėti, o kitų kalbų neprivalo. Visgi lietuvių kalbos buvimas valstybine kalba nereiškia draudimo naudoti kitas kalbas, kai tai yra patogiau.
                                    Apie ką čia tamsta? Tipo Šalčininkų savivaldybės posėdžius siūlote protokoluoti lenkiškai? Konkursus skelbti tik lenkiškai? Apie ką čia kalbama?
                                    Aš neliūdnas - aš blaivus

                                    Comment


                                      Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                                      Apie ką čia tamsta? Tipo Šalčininkų savivaldybės posėdžius siūlote protokoluoti lenkiškai? Konkursus skelbti tik lenkiškai? Apie ką čia kalbama?
                                      Na ne. Siūlau leisti Šalčininkų savivaldybėje kalbėti lenkiškai, jei tai visiems tinka, o jei yra bent vienas nesuprantantis - tik lietuviškai. Leisti ant savivaldybės pakabinti ir lenkišką užrašą (kaip ir ant namų), leisti savivaldybės biurokratams lenkams kalbėtis lenkiškai su vietos gyventojais lenkais ir t.t. ir pan.

                                      t.y. leisti naudoti ne lietuvių kalbą tada kai visoms pusėms tai yra patogu ir nesukelia nepatogumų kitiems (įsižeidimas, ar paranojos dėl Lenkijos okupacijos nebūtų tokie nepatogumai ) ir lietuvių kalbą jei kuri nors pusė ta kalba bendrauti negali.

                                      Maža to, manau, kad įstaigos daugiatautėse savivaldybėse privalėtų turėti darbuotojų suprantančių ir ne lietuvių kalbą tam, kad būtų patogu gyventojams kurie jos gali nemokėti ar nepakankamai mokėti (pvz. 80-metėms bobulytėms iš tolimo užkampio kaimo). Vilniuje ir kituose didmiesčiuose matyt dar ir angliškai, kad būtų patogiau naujiems imigrantams su expatais.
                                      Post in English - fight censorship!

                                      Comment


                                        O tai kaip dabar yra? Argi ten tarpusavyje jie šneka lietuviškai? Visur jie varo po prostu ir visiškai jiem dzin ar tu juos supranti ar ne (buvo keli atvejai).
                                        Dabar į valstybinį darbą beveik visur reikalaujama anglų kalba. Vilniaus savivaldybėje manau nėra bėdų susikalbėti ir angliškai, ir rusiškai, ir po prostu, ir lenkiškai, ir kitom kalbom. Darbuotojai šiais laikais išsilavinę ir išprusę.
                                        Aš neliūdnas - aš blaivus

                                        Comment


                                          Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                                          O tai kaip dabar yra? Argi ten tarpusavyje jie šneka lietuviškai? Visur jie varo po prostu ir visiškai jiem dzin ar tu juos supranti ar ne (buvo keli atvejai).
                                          Dabar į valstybinį darbą beveik visur reikalaujama anglų kalba. Vilniaus savivaldybėje manau nėra bėdų susikalbėti ir angliškai, ir rusiškai, ir po prostu, ir lenkiškai, ir kitom kalbom. Darbuotojai šiais laikais išsilavinę ir išprusę.
                                          Gerai jei niekas netrukdo jiems savo kalba kalbėtis. Tuomet, jei netrukdo jų kalbėjimasis lenkiškai, kuo trukdytų šalia lietuviško užrašo esantis lenkiškas "powiat gminy Solecznikow" ar "ul. Szkolna"? Juk jie lietuvių kalbos nenaikina ir netrukdo jos naudoti, tik vietiniams gyventojams leidžia naudoti jų gimtąją kalbą.

                                          Su pavardėmis irgi, kuo blogai originalus užrašymas su prieinamomis raidėmis (t.y. užrašyti problemos nekyla) ir pvz. net fonetiškai lietuviškai transkribuotu variantu (kad nebūtų "nesuprantu kaip ištarti") t.y. Brzęczyszczykiewicz (Bženčyščikievič) vietoje visokių dabar leidžiamų hibridų?
                                          Paskutinis taisė index; 2015.04.02, 13:04.
                                          Post in English - fight censorship!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X