Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-PL. Lietuvių - lenkų santykiai. Lenkiški užrašai ir pavardės Vilniaus krašte.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Nusistebėjau, kad nemaža dalis forumiečių taip myli lenkus.
    Paskutinis taisė groundzer; 2010.10.28, 11:11.

    Comment


      #22
      Parašė Kecal Rodyti pranešimą
      Manau, kad rinkiminiai procesai Vilniaus krašte nusipelno ne tik labai rimto mokslininkų, bet ir ne mažesnio teisėsaugos pareigūnų dėmesio. Aš tikrai nesuprantu, kaip gali būti nuolatos perrenkami tokie ypatos, kurie niekuo neprisideda prie krašto gerovės kėlimo (sprendžiu iš palyginimų, kaip vizualiai atrodo Vilniaus rajono ir beveik bet kurio kito Lietuvos rajono mažesni miesteliai ir kaimai).
      Nu kaip atrodo, normalėji kaip gili provincija kur nera ka veikti, žmones išvažiuoja visai arba bando kažkaip uždirbti, kontrabanda Baltarusija, Lenkija. A, ir dar karosi savo tvartuose.
      "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
      Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

      Adam Mickiewicz

      Comment


        #23
        Parašė oranger Rodyti pranešimą
        Jei ten parašyta dviem kalbom, tai kokios gali būti problemos? Juk niekas nesako, kad lenkiški užrašai pakeis lietuviškus.
        Turbūt tame ir problema, kad yra tik viena kalba, o dviem kalbom jie ir patys nelabai nori ir nesidėtų visokių gatvių pavadinimų ir pan.
        Flickr

        Comment


          #24
          Parašė Edvard Rodyti pranešimą
          Nu kaip atrodo, normalėji kaip gili provincija kur nera ka veikti, žmones išvažiuoja visai arba bando kažkaip uždirbti, kontrabanda Baltarusija, Lenkija. A, ir dar karosi savo tvartuose.
          Ar buvai Žemaitijoje ar Suvalkijoje? Lyginant su jomis, Vilniaus kraštas kartais atrodo kaip po karo, visur tvyro sovietinė dvasia, net žmonių mados kaip prieš 30 metų. Atrodo kaip iš urvų ką tik išlindę.

          Comment


            #25
            Parašė Lettered Rodyti pranešimą
            Turbūt tame ir problema, kad yra tik viena kalba, o dviem kalbom jie ir patys nelabai nori ir nesidėtų visokių gatvių pavadinimų ir pan.
            Kas taip daro - pažeidinėja įstatymą. Ir privalo atsakyti.
            Bet ar sunku pagaminti vienodų lentelių dviem kalbom (viršuje valstybinė, apačioje - lenkų), išdalinti visai Vilenščiznai ir pabaigti vieną kartą šį jovalą, kuris tik kenkia Lietuvos vardui?

            Comment


              #26
              Jokiu būdu. Kodėl lenkai neprašo Airijos ar D.Britanijos valdžios tam tikruose Dublino ar Londono rajonuose leisti gatves rašyti dviem kalbomis? Juk tokių rajonų pilna, kur lenkai sudaro nemažą dalį. Ko jie pristojo prie lietuvių? Nes esame maža tauta?

              Beje, Rygoje buvau tūkstančius kartų, bet nemačiau nė vieno gatvės pavadinimo rusų kalba, nors jų dauguma Latvijoje nepalyginamai didesnė nei lenkų Lietuvoje. Taigi, NIEKADA nereikia nusileisti provokacijom, po šitų seks ir kitos ir t.t. Užsimanys vėl verkti dėl lenkiškos abecelės pasuose... O tai jau būtų viršūnė.
              دائما الليتوانيه

              Comment


                #27
                Parašė arsiakas Rodyti pranešimą
                Jokiu būdu. Kodėl lenkai neprašo Airijos ar D.Britanijos valdžios tam tikruose Dublino ar Londono rajonuose leisti gatves rašyti dviem kalbomis? Juk tokių rajonų pilna, kur lenkai sudaro nemažą dalį. Ko jie pristojo prie lietuvių? Nes esame maža tauta?

                Beje, Rygoje buvau tūkstančius kartų, bet nemačiau nė vieno gatvės pavadinimo rusų kalba, nors jų dauguma Latvijoje nepalyginamai didesnė nei lenkų Lietuvoje. Taigi, NIEKADA nereikia nusileisti provokacijom, po šitų seks ir kitos ir t.t. Užsimanys vėl verkti dėl lenkiškos abecelės pasuose... O tai jau būtų viršūnė.
                Tai jei tik šios dvi problemos egzistuoja, tai reikia pasirašyti kažkokį susitarimą ir jas išspręsti. Nematau problemos ir dėl rašymo visomis lotyniškomis raidėmis pasuose.
                Juk ne tik lenkams tai aktualu, yra ir vokiečių, ir amerikiečių ir t.t.
                Nemanau, kad po to dar būtų kažko reikalaujama. O dabar tokia situacija, kad šitie dalykai kenkia politiškai.

                Comment


                  #28
                  Parašė oranger Rodyti pranešimą
                  Ar buvai Žemaitijoje ar Suvalkijoje? Lyginant su jomis, Vilniaus kraštas kartais atrodo kaip po karo, visur tvyro sovietinė dvasia, net žmonių mados kaip prieš 30 metų. Atrodo kaip iš urvų ką tik išlindę.
                  Kada taip buvo, prieš keik laiko?
                  "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                  Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                  Adam Mickiewicz

                  Comment


                    #29
                    Parašė oranger Rodyti pranešimą
                    Tai jei tik šios dvi problemos egzistuoja, tai reikia pasirašyti kažkokį susitarimą ir jas išspręsti. Nematau problemos ir dėl rašymo visomis lotyniškomis raidėmis pasuose.
                    Juk ne tik lenkams tai aktualu, yra ir vokiečių, ir amerikiečių ir t.t.
                    Nemanau, kad po to dar būtų kažko reikalaujama. O dabar tokia situacija, kad šitie dalykai kenkia politiškai.
                    Kiekviena valstybė savo oficialiuose dokumentuose naudoja SAVO abecelę, o ne visas lotyniškas abelecės raides, kokios egzistuoja. Nesiruošiu klausyti per telefoną, kai man koks lenkas diktuos savo pavardę su hieroglifais ć, ł, ń, ó, ź, ż ir t.t. Aš nesuprantu šių raidžių, tai kaip man jas užrašyti? Aš, pavyzdžiui, nereikalauju į užsienį nuvažiavęs, kad mano pavardę rašytų su Ū raide, t.y. taikausi prie visų.
                    دائما الليتوانيه

                    Comment


                      #30
                      Parašė arsiakas Rodyti pranešimą
                      Kiekviena valstybė savo oficialiuose dokumentuose naudoja SAVO abecelę, o ne visas lotyniškas abelecės raides, kokios egzistuoja. Nesiruošiu klausyti per telefoną, kai man koks lenkas diktuos savo pavardę su hieroglifais ć, ł, ń, ó, ź, ż ir t.t. Aš nesuprantu šių raidžių, tai kaip man jas užrašyti? Aš, pavyzdžiui, nereikalauju į užsienį nuvažiavęs, kad mano pavardę rašytų su Ū raide, t.y. taikausi prie visų.
                      Prie ko čia lenkiškos, daniškos ir turkiškos raidės?
                      Kalba eina tik dėl tų lotyniškų raidžių, kurių nėra lietuviškoje abecelėje: Q, W, X.

                      Comment


                        #31
                        Parašė Edvard Rodyti pranešimą
                        Kada taip buvo, prieš keik laiko?
                        Kiek teko būti - visada.

                        Comment


                          #32
                          Parašė oranger Rodyti pranešimą
                          Jei ten parašyta dviem kalbom, tai kokios gali būti problemos? Juk niekas nesako, kad lenkiški užrašai pakeis lietuviškus.
                          ne be reikalo parinkau šį pavyzdį, lentelė buvo tik viena ir tik lenkiškai
                          pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                          Comment


                            #33
                            Parašė nepolitikas Rodyti pranešimą
                            ne be reikalo parinkau šį pavyzdį, lentelė buvo tik viena ir tik lenkiškai
                            atsakiau į tai 23 pranešime

                            Comment


                              #34
                              Parašė oranger Rodyti pranešimą
                              Prie ko čia lenkiškos, daniškos ir turkiškos raidės?
                              Kalba eina tik dėl tų lotyniškų raidžių, kurių nėra lietuviškoje abecelėje: Q, W, X.
                              Tai visos tos ć, ł, ń, ó, ź, ż irgi yra iš esmės lotyniškos, kaip ir mūsų ę, ž, ė, į, ą, ų, ū.
                              Flickr

                              Comment


                                #35
                                Parašė blitz Rodyti pranešimą
                                Aš už tai, kad jie rašytų kaip nori. Vis tik yra Lietuvos piliečiai, o Lietuvos valstybės pareiga yra suteikti savo piliečiams lygias teises.


                                Pasuose ir kituose dokumentuose turi buti tik lietuviski irasai. O paskui jau patys tie baltarusai gali sau piestuku isirasyti ka tik nori:-))) Jei tas baltarusas laiko dsave lenku , gali ka nors pakeverzoti lenkiskai.
                                Paskutinis taisė Romas; 2010.10.30, 12:13. Priežastis: Pridėta [/QUOTE]

                                Comment


                                  #36
                                  Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                  Ar buvai Žemaitijoje ar Suvalkijoje? Lyginant su jomis, Vilniaus kraštas kartais atrodo kaip po karo, visur tvyro sovietinė dvasia, net žmonių mados kaip prieš 30 metų. Atrodo kaip iš urvų ką tik išlindę.

                                  Na, tamsta, čia Jūs pavarėt ... Gal kokiam čigonų tabore buvot?... Jei rimtai, tai kaimas kaimui nelygus. Vienas reikalas, kai tai Sudervė, kitas, kai kokiam užkampyje pvz. Mostiškės.

                                  Comment


                                    #37
                                    Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                    Tai visos tos ć, ł, ń, ó, ź, ż irgi yra iš esmės lotyniškos, kaip ir mūsų ę, ž, ė, į, ą, ų, ū.
                                    Bet niekas nesiūlo jas naudoti Lietuvoje.

                                    Comment


                                      #38
                                      Parašė micku Rodyti pranešimą
                                      Na, tamsta, čia Jūs pavarėt ... Gal kokiam čigonų tabore buvot?... Jei rimtai, tai kaimas kaimui nelygus. Vienas reikalas, kai tai Sudervė, kitas, kai kokiam užkampyje pvz. Mostiškės.
                                      Buvau ir tabore Bet nuo taboro ir kai kurie kaimai nesiskiria.

                                      Comment


                                        #39
                                        Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                        Buvau ir tabore Bet nuo taboro ir kai kurie kaimai nesiskiria.
                                        Na būkim biedni bet teisingi, netrūksta ir Lietuvėlej tokių kaimų

                                        Comment


                                          #40
                                          Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                          Bet niekas nesiūlo jas naudoti Lietuvoje.
                                          Nesiūlo kol kas. Kai išsikovos lotyniškų simbolių rašymą - sekantis etapas bus visų simbolių naudojimas. Taip jau yra su tais mūsų kaimynais ir jų giminaičiais Lietuvoje...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X