Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-BY. Lietuvių - gudų santykiai. LDK palikimo dalybos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Stadionas Rodyti pranešimą

    O kaip tie lunatikai žiūri į Polocką ir jo istoriją?
    Man neįdomu ir jiems neįdomu. Polockas buvo krivičių miestas, bet, lunatiškiausių iš tų licvinistų manymu, ir Vilnius buvo krivičių miestas.
    ПТН ПНХ
    «Русский военный корабль, иди нахуй!»

    Comment


      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą


      Kodėl jiems reikia kažką aiškinti? Tu dažnai su plokšiažemininkais ginčijiesi? Visokių radikalų visur yra, bet nereikia pradėti vaizduoti, kad tie radikalai yra visų žmonių atspindys, nes taip nėra, kaip ir tarp tų baltarusių imigrantų absoliuti dauguma puikiai supranta, kad LDK buvo jungtinė valstybe, o jei pasitaikys koks nors, kuris teigs kitaip - tai jį reikia tiesiog iš Lietuvos išmesti ir viskas. Dar kartą pakartoju VSD išvadas - litvinizmas Lietuvoje jokios grėsmės nekelia, \ grėsmę kelia bandoma sukurti nesantaika. Tu pats tesugebėjai sugalvoti tik vieną realų litvinizmo atvejį Lietuvoje.
      Nesiginčiju, nes man dzin, ar žemė plokščia, ar ne, man svarbu, tiktai kad galėčiau ja vaikščioti, kol būsiu gyva. Su licvinistais irgi nebesiginčiju, nes beviltiška. Su tavim ginčijausi, bet pagaliau pripažinai, kad aršūs antilietuviški licvinistai vilnianašistai turi būti metami iš Lietuvos Respublikos, jei ir kol dar netapo Lietuvos piliečiais.
      ПТН ПНХ
      «Русский военный корабль, иди нахуй!»

      Comment


        Parašė manometras Rodyti pranešimą
        aršūs antilietuviški licvinistai vilnianašistai turi būti metami iš Lietuvos Respublikos, jei ir kol dar netapo Lietuvos piliečiais.
        Na aš visą laiką tą pripažinau ir ne tik litvinistai turi būti metami, bet ir vatnikai. Tik aš nesutinku, kai tu bandai nuteikti, kad vos ne visi baltarusių imigrantai yra litvinistail, pastoviai keli šitą problemą, nors realiai Lietuvoj tos problemos nėra, ką teigia ir VSD, kitaip būtum galėjęs įvardinti daugiau nei vieną litvinizmo atvejį.

        Comment


          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

          Na aš visą laiką tą pripažinau ir ne tik litvinistai turi būti metami, bet ir vatnikai. Tik aš nesutinku, kai tu bandai nuteikti, kad vos ne visi baltarusių imigrantai yra litvinistail, pastoviai keli šitą problemą, nors realiai Lietuvoj tos problemos nėra, ką teigia ir VSD, kitaip būtum galėjęs įvardinti daugiau nei vieną litvinizmo atvejį.
          VSD visada teigia, kad grėsmės šiuo metu nėra, jeigu rytoj ar po mėnesio nenumato konkretaus grėsmingo įvykio.
          Aš niekada nesakiau, kad visi baltarusiai jau yra licvinistai ir visi licvinistai jau atvyko gyventi į Vilnių, tik sakiau, kad matau, kaip socialiniuose tinkluose, internete, baltarusių masinėse nacionalinėse šventėse, susirinkimuose, bendruomenėse yra aktyviai skleidžiami ir plinta licvinizmas ir antilieytuviškumas (antilietuvisizmas).
          Dar sakiau, kad pavojinga bus, kai ir jei licvinizmas užsiklos ant dabartinės jų sssrofilijos, rusofilijos, lenkofilijos ir antilietuviškų vatnikinių įsitikinimų.
          Dar sakiau, kad netikiu, jog licvinizmas prisidės prie atvykusiųjų gyventi į Vilnių noro ir pastangų išmokti lietuvių kalbą ir mandagiai lietuviškai bendrauti su lietuviaiis.
          Dar sakiau, kad nesu susidūrusi su licvinistais gyvai, nes negyvenu ten, kur gyvena dauguma jų — Vilniuje ir aplink Vilnių.
          Dar sakiau, kad Vilniuje ir aplink Vilnių jau gyvena tiek rusakalbių, kad vargu ar dauguma jų kada nors uoliai mokysis lietuvių kalbos, jei lietuviai jiems to net neprimins ir nesiūlys. Licvinistų požiūriu, Vilnius yra jų, todėl ne jiems reikia mokytis svetimą kalbą gyvenant Vilniuje.
          ПТН ПНХ
          «Русский военный корабль, иди нахуй!»

          Comment



            Kažkaip pats(pati?) sau prieštarauji. Pirmame sakinyje lyg ir sutinki, kad tie imigrantai iš Baltarusijos nėra jokie litvinistai, o jei tarp jų tokiu ir pasitaiko - tai yra išimtis, o ne taisyklė. Bet paskutiniame sakynyje jau teigi, kad niekas čia nesimokys lietuvių kalbos, nes jie yra litvinistai.

            Comment


              Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

              Kažkaip pats(pati?) sau prieštarauji. Pirmame sakinyje lyg ir sutinki, kad tie imigrantai iš Baltarusijos nėra jokie litvinistai, o jei tarp jų tokiu ir pasitaiko - tai yra išimtis, o ne taisyklė. Bet paskutiniame sakynyje jau teigi, kad niekas čia nesimokys lietuvių kalbos, nes jie yra litvinistai.
              Paskutinis sakinys neprieštarauja ankstesniam sakiniui, kad matau, jog licvinizmas pastaraisiais metais aktyviai platinamas ir plinta tarp Baltarusijos gyventojų ir buvusių Baltarusijos gyventojų. Rusakalbiai naujieji imigrantai vatnikai gyvendami Vilniuje nesimokys lietuvių kalbos ir licvinistai (baltarusiai, įtikėję licvinizmu su vilnianašizmu) nesimokys lietuvių kalbos.

              Philip Daineka, kurį paminėjau, yra ITšnikas, CEO. Jis TIKRAI nėra vienintelis licvinistas, apsigyvenęs Vilniuje, TIKRAI. Aišku, aš neturiu supratimo, kiek jų gyvena Vilniuje ir kiek jų dar ketina apsigyventi Vilniuje.
              ПТН ПНХ
              «Русский военный корабль, иди нахуй!»

              Comment


                Parašė manometras Rodyti pranešimą
                Jis TIKRAI nėra vienintelis licvinistas, apsigyvenęs Vilniuje, TIKRAI.
                Aš pilnai su tuo sutinku, kad Lietuvoje yra ne vienas litvinistas, nors tu sugebėjai pateikti tik vieną pavyzdį (čia aš tiesiog tavimi tikiu, nes nieko apie tą atvejį nežinau), bet jei baltarusių Lietuvoje yra 60K, tai galvoti, kad tarp tokio kiekio yra tik vienas litvinistas yra kvaila. Lygiai taip yra kvaila galvoti, kad jeigu ne vienas, o dešimt, dvidešimt, šimtas ar net tūkstantis tarp jų yra užsislaptinusių litvinistų, kad neva tai reiškia, jog visi baltarusių imigrantai tokie ir kad tai kažkaip įtakos Lietuvos gyvenimą. Jei tie litvinistai Lietuvoje pradės atvirai reikšti, kad Vilnius ne lietuvių - jie bus išmesti, o jei nesimokys lietuvių kalbos - jie negaus Lietuvos pilietybės. Tai kur tu matai problemą? Lietuvoje nėra jokios litvinizmo problemos, o tu ją bandai hiperbolizuoti tam, kad sukelti neapykantą visiems baltarusių imigrantams, kurių absoliuti dauguma nėra jokie litvinistai.

                Comment


                  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                  Aš pilnai su tuo sutinku, kad Lietuvoje yra ne vienas litvinistas, nors tu sugebėjai pateikti tik vieną pavyzdį (čia aš tiesiog tavimi tikiu, nes nieko apie tą atvejį nežinau), bet jei baltarusių Lietuvoje yra 60K, tai galvoti, kad tarp tokio kiekio yra tik vienas litvinistas yra kvaila. Lygiai taip yra kvaila galvoti, kad jeigu ne vienas, o dešimt, dvidešimt, šimtas ar net tūkstantis tarp jų yra užsislaptinusių litvinistų, kad neva tai reiškia, jog visi baltarusių imigrantai tokie ir kad tai kažkaip įtakos Lietuvos gyvenimą. Jei tie litvinistai Lietuvoje pradės atvirai reikšti, kad Vilnius ne lietuvių - jie bus išmesti, o jei nesimokys lietuvių kalbos - jie negaus Lietuvos pilietybės. Tai kur tu matai problemą? Lietuvoje nėra jokios litvinizmo problemos, o tu ją bandai hiperbolizuoti tam, kad sukelti neapykantą visiems baltarusių imigrantams, kurių absoliuti dauguma nėra jokie litvinistai.
                  Iš kur tu žinai, kas jie yra ar nėra, išskyrus, kad dauguma baltarusių yra rusakalbiai, jeigu tai visiems mums iki šiol buvo tiesiog dzin? Svarbu dirba. Ir tuo labiau, iš kur galim žinot, kas jie bus.
                  Na, turim 10 metų laiko stebėti, kol jie turės galimybę gauti Lietuvos pilietybę.
                  5 metus turim, kol jie gaus teisę nuolat gyventi Lietuvoje.
                  Aš nekurstau jiems neapykantos, aš stebiu, kaip jie čia elgiasi (ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, Lenkijoje). Kai 2020 m. atvažiavo pabėgėliai iš Baltarusijos po antilukašenkinių protestų, dar nebuvo KARO, persikėlėlių iš Rusijos ir Rytų / Pietų / Centrinės (daugiau ar mažiau rusakalbės) Ukrainos. Dabar situacija yra drastiškai pasikeitusi ir daug neaiškesnė (gal pavojingesnė?) mums.
                  Mane veikia emociškai tas karo fonas. Plius, aš dar nuo sovietmečio atsimenu Vilnių, kuriame daugumai nelietuvių buvo natūralu nekalbėti lietuviškai su lietuviais, todėl negaliu negalvoti “daugiau niekada” (kaip padaryti, kad jie neturėtų minčių čia rusakalbinti lietuvius ir iškart mokytųsi mūsų kalbos).
                  ПТН ПНХ
                  «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                  Comment


                    Parašė Stadionas Rodyti pranešimą

                    O kaip tie lunatikai žiūri į Polocką ir jo istoriją?
                    Labai puikiai žiūri. Adaptavo ir Polocką prie savo kliedesių. Žinoma aršiausi litvinistai kaip suprantu. Sugebėjo surast ir vyčio kilmę nuo savo šventosios(gal Evrosinijos) Neva nuo jos kryžiaus, jei neklystu, nors šiaip manoma, kad kryžius ant vyčio atsirado tik po Jogailos vedybų su Jadvyga. Tarp kitko ir šiuo metu ten ne pirmą kartą vyksta archeologiniai kasinėjimai, nemažai vertingų daiktų randa. Nežinau ar šiemet, bet bent foto buvo ir kažkokio daikto atkasto su "tridančiu".Bet dar neteko matyt jų pareiškimų kažkokių šia tema ką ten "ukrainietiškas" tridantis veikia.

                    Comment


                      Esmė yra ta, kad baltarusiai su lietuviais 500 metų gyveno vienoje valstybėje ir pukiai sutarė, tą galim matyti Vilniuje, kuris turi vieną didžiausių senamiesčių rytų Europoje. Ir tie, kurie transliuoja, kad neva baltarusiai negali sieti savo istorijos su LDK, jie tiesiog transliuoja tą pačią žinutę, kaip Kremlius, kad neva baltarusiai neturi jokios savo tautos, kad jie tiesiog yra tie patys rusai, kaip ir ukrainiečiai. Tai, kad baltarusiai bando savo istoriją kildinti iš LDK Lietuvai yra didelis pliusas, o ne minusas, nebent mes norim turėti 'rusky myr' savo pašonėje.

                      Comment


                        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                        Esmė yra ta, kad baltarusiai su lietuviais 500 metų gyveno vienoje valstybėje ir pukiai sutarė, tą galim matyti Vilniuje, kuris turi vieną didžiausių senamiesčių rytų Europoje. Ir tie, kurie transliuoja, kad neva baltarusiai negali sieti savo istorijos su LDK, jie tiesiog transliuoja tą pačią žinutę, kaip Kremlius, kad neva baltarusiai neturi jokios savo tautos, kad jie tiesiog yra tie patys rusai, kaip ir ukrainiečiai. Tai, kad baltarusiai bando savo istoriją kildinti iš LDK Lietuvai yra didelis pliusas, o ne minusas, nebent mes norim turėti 'rusky myr' savo pašonėje.
                        Bando sieti save su LDK? Gerai.
                        Bando atsieti nuo LDK ir Vilniaus su apylinkėm mus? Blogai.
                        ПТН ПНХ
                        «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                        Comment


                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                          Esmė yra ta, kad baltarusiai su lietuviais 500 metų gyveno vienoje valstybėje ir pukiai sutarė, tą galim matyti Vilniuje, kuris turi vieną didžiausių senamiesčių rytų Europoje. Ir tie, kurie transliuoja, kad neva baltarusiai negali sieti savo istorijos su LDK, jie tiesiog transliuoja tą pačią žinutę, kaip Kremlius, kad neva baltarusiai neturi jokios savo tautos, kad jie tiesiog yra tie patys rusai, kaip ir ukrainiečiai. Tai, kad baltarusiai bando savo istoriją kildinti iš LDK Lietuvai yra didelis pliusas, o ne minusas, nebent mes norim turėti 'rusky myr' savo pašonėje.
                          Kam tu kartoji tą patį per tą patį? Jau seniai kokie penki žmonės tau pasakė, kad nieko blogo, kad jie ten kažką sieja.

                          Comment



                            Aš tiesiog nesuprantu kur problema. Jei tame, kad ten yra kažkiek litvinistų, apie kuriuos čia nuolat kartojama - tai ta problema yra dešimtos eilės, jei ne šimtosios. Iš kitos pusės šimtai tūkstančių žmonių, išėjusių protestuoti prieš Lukašenką, nešė balta-raudona-balta vėliavas, dažnai tos vėliavos buvo su vyčiu - tai kas jie? Ar jie litvinistai, ar baltarusiai, kurie supranta, kad jie nėra rusai?

                            Comment


                              Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                              Aš tiesiog nesuprantu kur problema. Jei tame, kad ten yra kažkiek litvinistų, apie kuriuos čia nuolat kartojama - tai ta problema yra dešimtos eilės, jei ne šimtosios.
                              Problema tame, kad kuriasi kanalai ir grupės kuriuose yra platinamas šitas šūdas, problema tame, kad šitas urodas vis dar yra vienas iš pagrindinių opozicionierių, problema tame, kad visi baltarusių lyderiai apsimeta , kad nežino apie ką eina kalba ir nenori nuo to atsiriboti, o visokie komentatoriai kaltina pačius lietuvius pvz. Antanaitis yra rusas provokatorius ir jos pats kaltas, kad tas dalbajobas jį užpuolė.

                              Problema tame, kad iš esmės tai ką litvinizmas teigia yra tas pats kas putino kliedesiai apie Kyivo Rusią, kažkada tai irgi niekam nebuvo įdomu kol netapo pretekstu karui.

                              Iš kitos pusės šimtai tūkstančių žmonių, išėjusių protestuoti prieš Lukašenką, nešė balta-raudona-balta vėliavas, dažnai tos vėliavos buvo su vyčiu - tai kas jie? Ar jie litvinistai, ar baltarusiai, kurie supranta, kad jie nėra rusai?
                              Jau buvo tau sakyta, kad tas vytis nė prie ko. Nieko blogo, kad jie ieško savo identiteto LDK istorijoj.

                              Ar tie kurie su vyčio vėliavom yra litvinistai? Kai kurie taip, kai kurie ne. Va čia ir yra klausimas kiek jų.
                              Paskutinis taisė AšNeRobotas; 2023.08.25, 20:32.

                              Comment


                                Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                Aš tiesiog nesuprantu kur problema. Jei tame, kad ten yra kažkiek litvinistų, apie kuriuos čia nuolat kartojama - tai ta problema yra dešimtos eilės, jei ne šimtosios. Iš kitos pusės šimtai tūkstančių žmonių, išėjusių protestuoti prieš Lukašenką, nešė balta-raudona-balta vėliavas, dažnai tos vėliavos buvo su vyčiu - tai kas jie? Ar jie litvinistai, ar baltarusiai, kurie supranta, kad jie nėra rusai?
                                Akivaizdu, kad dalis jų buvo tie, kurie visada vaikščiojo į protestus, nes supranta, kad jie nėra rusai, tai yra moka baltarusių kalbą, nesigėdija jos, žino savo šalies ir tautos istoriją, žodžiu, susipratę inteligentai. Dalis jų iš pradžių ėjo prieš Lukašenką su ta beveik sovietine, oficialia Baltarusijos, Lukašenkos laikų vėliava. Jie suprato, kad eina tiesiog prieš Lukašenką, nes, tarkim, gyvenimėlis negerėja, kajp jie nori. Paskui visi pradėjo eiti su balta-raudona-balta ir kai kas net su Vyčiais. Jų visų idėja buvo, kad mes einam ne su oficialia vėliava, nes mes einam protestuoti prieš dabartinę tvarką, prieš Lukašenką, mes einam su vėliava, kuri buvo oficiali iki Lukašenkos, bet mes ir toliau nematom, kad Rusijoje tas pats š… ir kartojam, kad neturim nieko prieš Rusiją, Putiną, visus sovietinius įsitikinimus… Nu, žodžiu, dauguma buvo tiesiog už kokias nors permainas, už Lukašenkos pakeitimą kuo nors kitu, nes nusibodo Lukašenka.

                                Visai neaišku, kas įtikino Tichanovskają išeiti su BRB vėliava, nes šiaip ji buvo vatnikė, Krymrašisto žmona.

                                Na ir taip, kažkokia dalis tų einančių su Vyčiu yra būtent agresyvūs licvinistai-vilnianašistai, pezantys, kad ir Vytį, ir Vytautą, ir Vilnių, ir jų Litvos bei litvinų pavadinimą su istorija iš jų pavogė Lietuvos Respublika ir lietuviais be jokios teisės staiga pasivadinę žemaičiai.
                                Paskutinis taisė manometras; 2023.08.25, 20:40.
                                ПТН ПНХ
                                «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                                Comment


                                  Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
                                  Problema tame, kad kuriasi kanalai ir grupės kuriuose yra platinamas šitas šūdas, problema tame, kad šitas urodas vis dar yra vienas iš pagrindinių opozicionierių, problema tame, kad visi baltarusių lyderiai apsimeta , kad nežino apie ką eina kalba ir nenori nuo to atsiriboti
                                  Ne problema, o esmė yra tame, kad kai kažkoks urodas pradeda aiškinti, kad Vilnius yra ne lietuvių - tai mes turim įrankių tą urodą nuleisti ant žemės. Aš per daug giliai nesigilinau į šitą istoriją, tai pataisyk jei aš klįstu, bet ar Tyhanovskaja neišplatino pareiškimo apie šitą interviu? Ar mes neturim galimybių paskelbti, kad ne tas diedas, kuris pasisakė, o tas žmogus, kuris ėmė interviu yra nelaukiamas mūsų šalyje? Kada tu nurodai vieną urodą, kuris kažką nusišneka ir bandai tai sulyginti su visais baltarusiais - būtent tai ir yra grėsmė Lietuvai, kad mes prarasim visus baltarusius kaip savo sąjungininkus dėl kažkokio diedo inteviu.

                                  Comment


                                    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                    Kada tu nurodai vieną urodą, kuris kažką nusišneka ir bandai tai sulyginti su visais baltarusiais
                                    Man jau pradeda atrodyt, kad tu psichiškai atsilikęs.

                                    Comment



                                      Man pradeda atrodyti, kad pas tave baigėsi argumentai? Ir kad net pats nesupranti ką cituoji.

                                      Comment


                                        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                        Man pradeda atrodyti, kad pas tave baigėsi argumentai? Ir kad net pats nesupranti ką cituoji.
                                        Šiaip tai aš nieko necitavau.

                                        Comment


                                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                          Ne problema, o esmė yra tame, kad kai kažkoks urodas pradeda aiškinti, kad Vilnius yra ne lietuvių - tai mes turim įrankių tą urodą nuleisti ant žemės. Aš per daug giliai nesigilinau į šitą istoriją, tai pataisyk jei aš klįstu, bet ar Tyhanovskaja neišplatino pareiškimo apie šitą interviu? Ar mes neturim galimybių paskelbti, kad ne tas diedas, kuris pasisakė, o tas žmogus, kuris ėmė interviu yra nelaukiamas mūsų šalyje? Kada tu nurodai vieną urodą, kuris kažką nusišneka ir bandai tai sulyginti su visais baltarusiais - būtent tai ir yra grėsmė Lietuvai, kad mes prarasim visus baltarusius kaip savo sąjungininkus dėl kažkokio diedo inteviu.
                                          Čia ne kažkoks diedas, nors jam jau mirt nebetoli laikas, Čia Zianon Pazniak, vienas iš kelių procentų tos šalies gyventojų, realiai mokančių ir vartojančių baltarusių kalbą ir raginančių kitus ją vartoti. Taigi — jis yra vienas iš didžiausių nerusaklabių baltarusių autoritetų. Ir jis peza apie tai, kad Vilniaus problema vis dar egzistuoja (“mes neimsim Vilniaus jėga” yra tik detalė, kuri gali keistis, nes vis dėlto tas diedas mirs, spręs kiti, o esmė, kurią sako tas diedas yra ta pati, kad jei viskas būtų buvę teisinga, tai Vilnius būtų buvęs Baltarusios ir lietuvisai tai žino, dreba dėl to; Vilnių įkūrė krivičiai, yra archeologiniai radiniai… nu žodžiu, tas diedas yra licvinistas). Taip, mes turim savo argumentus, bet labai gali būti, kad baltarusiams visai nepatiks tie argumentai ir todėl jie jų “neišgirs”, skelbs melu, ginčysis kaip plokščiažemininkai, bet nepasiduos.
                                          Paskutinis taisė manometras; 2023.08.25, 21:38.
                                          ПТН ПНХ
                                          «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                                          Comment

                                          Working...
                                          X