Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-BY. Lietuvių - gudų santykiai. LDK palikimo dalybos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Zygis Rodyti pranešimą
    Dar labai idomums momentas, kad ta Karac jau kaip suprantu 10 metu Lietuvoj, bet per LRT ko tais ne vieno lietuvisko zodelio neislemeno, tik orku kalba kalbejo.
    Ne visai į temą, bet LRT užmetė vertimą balsu? Ar tik titrus, nes nu visi maskoliškai gi čia supranta?

    Comment


      Parašė mantasm Rodyti pranešimą

      Ne visai į temą, bet LRT užmetė vertimą balsu? Ar tik titrus, nes nu visi maskoliškai gi čia supranta?
      Balsu, nes panorama/zinias ziuriu kazka buity tvarkydamas, nepamenu, kad butu teke eit prie tv titrus skaityt.

      Comment


        Parašė Zygis Rodyti pranešimą
        Dar labai idomums momentas, kad ta Karac jau kaip suprantu 10 metu Lietuvoj, bet per LRT ko tais ne vieno lietuvisko zodelio neislemeno, tik orku kalba kalbejo.
        TV3 straipsnyje rasšo apie tai. Teisinasi, kad negauna nemokamų kalbos pamokų.

        Tačiau O. Karač pasakoja, kad tiek baltarusiams, tiek kitiems kitakalbiams yra ypač sunku išmokti lietuvių kalbą, nes kursai labai brangūs, o nemokamai Lietuvoje lietuvių kalbos mokoma tik tokiu atveju, jei asmeniui suteikiamas prieglobstis: arba pabėgėlio statusas, arba laikina apsauga.

        „Kaip mes galime išmokti lietuvių kalbos? Jeigu esi baltarusis ir nori išmokti lietuviškai, tai neįmanoma padaryti per „Youtube“, mums reikia mokytojų, edukacijos sistemos, kad būtų galima mokytis nemokamai. Bet, pavyzdžiui, aš nesu gavusi prieglobsčio, o tai reiškia, kad turiu mokėti. Turiu mokėti minimum 200 eurų už dešimt pamokų. Tai labai brangu daugumai, įskaitant ir mane. Įsivaizduokite, tų 200 eurų tikrai neužteks norint išmokti kalbą. Mes esame susitikę su skirtingais Lietuvos parlamento nariais, prašėme suteikti galimybę mokytis lietuviškai nemokamai“, – aiškino O. Karač.
        Šiaip tai 10 metų gyvendamas, tai ir be jokių pamokų galėtum bent jau "laužytai" šnekėti. Na bet aiškiai jie savo socialiniuose burbuluose gyvena ir niekur lietuvių kalbos nenaudoja ir girdi ją minimaliai, tai taip ir gaunasi.

        Tuo tarpu kita baltarusė šnekėjo lietuviškai ir matosi, kad pastangas bent jau kažkokias įdėjusi:

        „Paskutinius porą mėnesių tikrai yra situacija, kai aš jaučiu“, – aiškino pabėgėlio statusą turinti N. Kolegova, kuri kalbėjo lietuviškai, nors kai kuriuos sakinius suprasti buvo labai sudėtinga.

        Comment


          Tai visa povyza Karač kalba pati už save.Apie ją gal dar pavasarį kalbėjo buvęs saugumietis I.Melianas, kaip ji ten pretenzijas kėlė Lietuvai, kaip lietuviai laiko baltarusius antrarūšiais, kaip vėliavą baltarusių kažkokios šventės proga negerai iškėlė Vilniuje ar kažkas tokio. Berods net ukrainiečiai pirmieji atkreipė dėmesį į jos blevyzgas. Dabar gi įžuliu snukiu pasakė, kad buvo pas ją laidoj žirinovskis(berods prieš 2 metus) "nū yr ką?". Klausimas kodėl tik dabar į tai sureaguota.
          P.S. Ką jūs norit,kad Karač kalbėtų lietuviškai bent kažkiek, jei jai turbūt ir baltarusiškai kalbėt sunkoka būtų.

          Comment


            Parašė Dreamer Rodyti pranešimą

            TV3 straipsnyje rasšo apie tai. Teisinasi, kad negauna nemokamų kalbos pamokų.



            Šiaip tai 10 metų gyvendamas, tai ir be jokių pamokų galėtum bent jau "laužytai" šnekėti. Na bet aiškiai jie savo socialiniuose burbuluose gyvena ir niekur lietuvių kalbos nenaudoja ir girdi ją minimaliai, tai taip ir gaunasi.

            Tuo tarpu kita baltarusė šnekėjo lietuviškai ir matosi, kad pastangas bent jau kažkokias įdėjusi:
            Šiaip jau Lietuva jiems nieko nėra skolinga, kodėl mokesčių mokėtojai tuos 200 turi mokėt? Labai jau daug meduolių visiems davėm: rusams, baltarusiams, ukrainiečims. Lazdą pamiršom. Ukrainiečiai irgi nėra kažkuo geresni - gerieji liko Ukrainoj ir gina ją. O tie kiti - pas mus atvyko. Ir po tuoj 2 metų nieko lietuviškai neišlemena. O po to Arminaitė puola kalbininkus už “nejautrą” nemorintiems priėmusios tautos kalbą mokytis ir integruotis.
            Paskutinis taisė Zygis; 2023.08.20, 06:34.

            Comment


              Twitterio/X litvinistai turi naują priešą - aršųjį lietuvisą Kasčiūną:

              Click image for larger version  Name:	1.jpg Views:	1 Size:	204,0 kB ID:	2069776 Click image for larger version  Name:	2.jpg Views:	1 Size:	98,0 kB ID:	2069778 Click image for larger version  Name:	3.jpg Views:	1 Size:	100,7 kB ID:	2069777 Click image for larger version  Name:	4.jpg Views:	1 Size:	265,2 kB ID:	2069781 Click image for larger version  Name:	5.jpg Views:	1 Size:	248,5 kB ID:	2069780
              Click image for larger version  Name:	6.jpg Views:	1 Size:	273,7 kB ID:	2069779


              Comment


                Parašė Sula Rodyti pranešimą

                Karač man nepatinka, bet nemanau, kad kelia grėsmę LR.
                Pilana visiškų vatnikų, kurių niekas neliečia. Kodėl?
                Nežinau, kas ta Karač ir kuo ji naudinga Lietuvai. Pavieniai durneliai grėsmės nekelia, o tų durnelių gynėjai ir organizatoriai į vieningas minias, gali kelti. Miegančių įtakos agentų jau tikrai turim.

                Nežinau. Jei tie visiški vatnikai turi tik Lietuvos pilietybę, jų išmest iš šalies neįmanoma, o pasodint gal sunku.
                Paskutinis taisė manometras; 2023.08.20, 19:08.
                ПТН ПНХ
                «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                Comment


                  Tuomet atsakykime sau, ar mums nepavojingi tie, kurie vos ne atvirai garbina Lukašenką ir Putiną (pvz. L.Ragelskis) ir rusofašizmą, ar tie, kurie (savo supratimu, bet bent jau) kovoja su jais. Ta pati Cichanouskaja, ranką prie širdies pridėjus, yra vatnikė, nepaisant to, kad laikome išrinktąja prezidente (kas yra tiesa).
                  Beje, turime pažįstamų ukrainiečių, tai jų pažiūros, švelniai sakant nėra dabartinės pro-ukrainietiškos (pvz.: nežinom, kas apšaudo mūsų Zaporižię). Tai ką su tokiais darom?

                  Comment


                    Parašė manometras Rodyti pranešimą

                    Nežinau, kas ta Karač ir kuo ji naudinga Lietuvai. Pavieniai durneliai grėsmės nekelia, o tų durnelių gynėjai ir organizatoriai į vieningas minias, gali kelti. Miegančių įtakos agentų jau tikrai turim.

                    Nežinau. Jei tie visiški vatnikai turi tik Lietuvos pilietybę, jų išmest iš šalies neįmanoma, o pasodint gal sunku.
                    Ar tikrai pavieniai "durneliai" pavojaus nekelia? Ypač kai jie gerai matomi, yra kažkokie bendruomenių, organizacijų lyderiai ir pan. Kaip rodo baltarusijos ir rusijos pavyzdžiai, tai išgaudžius lyderius staiga gan greit nelieka ir didesnių protesto akciju, mitingų ir t.t.. O tokios kaip Karač išgrūdimas iš šalies turėtų būt geras pavyzdys, kas laukia per įžulių veikėjų, besielgenčių ne kaip baltarusiai,o labiau kaip jų "broliai" ar ne broliai kacapai. Tokias personas visgi geriau turėt už šalies ribų, o ne šalies viduje.

                    Comment


                      Parašė Sula Rodyti pranešimą
                      Tuomet atsakykime sau, ar mums nepavojingi tie, kurie vos ne atvirai garbina Lukašenką ir Putiną (pvz. L.Ragelskis) ir rusofašizmą, ar tie, kurie (savo supratimu, bet bent jau) kovoja su jais. Ta pati Cichanouskaja, ranką prie širdies pridėjus, yra vatnikė, nepaisant to, kad laikome išrinktąja prezidente (kas yra tiesa).
                      Beje, turime pažįstamų ukrainiečių, tai jų pažiūros, švelniai sakant nėra dabartinės pro-ukrainietiškos (pvz.: nežinom, kas apšaudo mūsų Zaporižię). Tai ką su tokiais darom?
                      PAVOJINGI ir ŠLYKŠTŪS.
                      Vienas iš Vitebske sovietmečiu gimusios aktyvistės rusų (gal ir baltarusių) kalbų ir literatūrų mokytojos (filologės), žurnalistės, teisininkės, politikės Karač Vitebsko laikraščių buvo / yra registruotas RUSIJOJE.
                      Nesakiau, kad man patinka Tichanovskaja. Visada sakiau, kad ją mums atvežė patys lukašistai, ji buvo / yra rusakalbė rusaprotė nepolitikė rusofilo žmona, vien todėl ja pasitikėti neverta ir NIEKADA nevertėjo dėti į ją tiek vilčių, kiek dėjo, pvz., Kubilius ir Tapinas. Bet jai, kaip ir Karač, neva, gresia lukašistų persekiojimas, todėl bus sukeltas skandalas dėl jos išmetimo ir jei mūsų politikai nežino, kuo atsakyti į tokį skandalą, ir jo bijo, tai taip ir liks.

                      Ir tai, kad tie ukrainiečiai, kuriuos ištraukėme iš karo zonų, yra / gali būti rusapročiai ir užkietėję rusakalbiai, man irgi nepatinka. Nepatinka, kad dėl jų keičiami Lietuvos įstatymai ir ignoruojami lietuvių interesai, tai yra lietuviai politikai drįsta kelti lietuviams reikalavimus keistis, kad tiktų / įtiktų atvežtiesiems rusakalbiams. NORMALIOSE šalyse niekas nerusifikuojamas ir niekas nerusinama dėl rusifikuotų pabėgėlių.

                      Tik mano tas “nepatinka” yra tyruose šaukiančiojo balsas. Madingi balsai yra Eidvio ir Kubiliaus. “Mums gi nesunku” ir “Mes gi galime” jiems lygu “mes gi privalome patikti ir įtikti rusakalbiams kaip sovietmečiu”.
                      ПТН ПНХ
                      «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                      Comment


                        Parašė mag Rodyti pranešimą

                        Ar tikrai pavieniai "durneliai" pavojaus nekelia? Ypač kai jie gerai matomi, yra kažkokie bendruomenių, organizacijų lyderiai ir pan. Kaip rodo baltarusijos ir rusijos pavyzdžiai, tai išgaudžius lyderius staiga gan greit nelieka ir didesnių protesto akciju, mitingų ir t.t.. O tokios kaip Karač išgrūdimas iš šalies turėtų būt geras pavyzdys, kas laukia per įžulių veikėjų, besielgenčių ne kaip baltarusiai,o labiau kaip jų "broliai" ar ne broliai kacapai. Tokias personas visgi geriau turėt už šalies ribų, o ne šalies viduje.
                        Šiaip, kiekvienas licvinistas Vilnia-našistas, gyvenantis Lietuvoje, pažeidžia Lietuvos Konstituciją, nes Vilnius yra joje įrašytas kaip Lietuvos sostinė (17 straipsnis), ir vien už tai galėtų būti išmestas iš Lietuvos atimant leidimą joje gyventi, nes imigrantai privalo laikytis LR Konstitucijos, įstatymų, teisės aktų.

                        Jų gynėjai aktyvistai ir organizacijų vadovai gali būti / yra dar pavojingesni.
                        ПТН ПНХ
                        «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                        Comment


                          Parašė manometras Rodyti pranešimą
                          Tik mano tas “nepatinka” yra tyruose šaukiančiojo balsas. Madingi balsai yra Eidvio ir Kubiliaus. “Mums gi nesunku” ir “Mes gi galime” jiems lygu “mes gi privalome patikti ir įtikti rusakalbiams kaip sovietmečiu”.
                          Tu labai klįsti dėl mano 'mandagaus balso', kad neva aš esu kažkoks humanistas, kuris nori padėti rusakalbiams. Yra viskas 180° priešingai. Aš viską vertinu per savanaudiškumo prizmę ir vienintelis mano kriterijus yra - ar tai naudinga Lietuvai. Ukrainiečių pabėgelius, dėja, aš nelaikau kaip naudingus Lietuvai, nerasi nei vieno mano tokio pasisakymo. Nors ir suprantu, kad yra humaniška padėti nuo karo bėgantiems žmonėms, kaip ir suprantu, kad tai gerina Lietuvos demografinę situaciją, bet visur ir visada aš kalbėjau, kad imigracijos politika turi būti protinga, protinga reiškia naudinga Lietuvai, o didžiausia nauda yra iš aukštos kvalifikacijos jaunų imigrantų, nes jie gauna didelius atlyginimus, o tai reiškia yra labai naudingi mūsų ekonomikai ir tada tų pačių imigrantų mums reikia mažiau, o jauni naudingi dėl to, kad jų integracija lengvesnė, kalbą lengviau įsisavima ir mokesčius į biudžetą moka 40 ar 50 metų prieš išeinant į pensiją, o ne 10 ar 15. 50-metė Maksimos pardavėja iš Mariupolio, dėja, bet nėra labai naudinga Lietuvai ilgoje perspektyvo. Aš puikiai sugebu atskirti tarp to, kas yra naudinga ir kas nenaudinga Lietuvai ir deja tiek tu, tiek Kaimai, to nesugebate. Tu pats esi sakęs, kad tu nenori matyti jokių rusakalbių imigrantų, net jeigu tai reiškia, kad per kurį laiką Lietuva dėl demografinių poblemų sunyks ir taps Lenkijos dalimi, tiek ir Kaimai yra pasakęs, kad jam nelabai svarbu jei per 100 metų Lietuva dėl demografinių problemų susinaikins. Dėja, mano vertinimo skalėje (kas yra naudinga Lietuvai) susinaikinimas ar tapimas Lenkijos dalimi nėra prie naudingų mums procesų. Aš visiškai nežinau kas yra ta Karac, tiesą sakant man tai nelabai įdomu, bet aš matau, kad cherry pickingo būdu yra rankiojami visokie neigiami atvejai, jie išpučiami ir bandoma sudaryti paveikslą - kad visi baltarusių imigrantai tokie, o tai reiškia, kad visus juos reikia grūsti lauk. O tai atitinkamai reiškia, kad iš Lietuvos turi būti išgrūstos ir čia persikėlusios baltarusių IT kompanijos. Tų kompanijų persikėlimas į Lietuva yra antras naudingiausias Lietuvos ekonomikai įvykis per nepriklausomybės laikotarpį (pirmasis - paslaugų centrų pritraukimas į Lietuvą) ir jeigu tas negebėjimas atskirti kas yra Lietuvai gerai, kas blogai ir visų baltarusių imigrantų tapatinimas su vatnikais, priešais, lipančiais mums ant galvos ir pan. tęsis - tai tos kompanijos Lietuvą gali ir palikti, nes jos yra laukiamos visame pasaulyje, tame tarpe ir JAV silicio slėnyje. Tik bėda ta, kad toks požiūris Lietuvą prives prie didelių ekonominių sunkumų ir Lietuvą tada paliks ne tik tie baltarusių imigrantai, bet ir labai daug lietuvių jaunimo, kurie nori gyventi pažangiose ir ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse, o ne atvirkščiai.
                          Paskutinis taisė Eidvis; 2023.08.21, 10:27.

                          Comment


                            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                            Tu labai klįsti dėl mano 'mandagaus balso', kad neva aš esu kažkoks humanistas, kuris nori padėti rusakalbiams. Yra viskas 180° priešingai. Aš viską vertinu per savanaudiškumo prizmę ir vienintelis mano kriterijus yra - ar tai naudinga Lietuvai. Ukrainiečių pabėgelius, dėja, aš nelaikau kaip naudingus Lietuvai, nerasi nei vieno mano tokio pasisakymo. Nors ir suprantu, kad yra humaniška padėti nuo karo bėgantiems žmonėms, kaip ir suprantu, kad tai gerina Lietuvos demografinę situaciją, bet visur ir visada aš kalbėjau, kad imigracijos politika turi būti protinga, protinga reiškia naudinga Lietuvai, o didžiausia nauda yra iš aukštos kvalifikacijos jaunų imigrantų, nes jie gauna didelius atlyginimus, o tai reiškia yra labai naudingi mūsų ekonomikai ir tada tų pačių imigrantų mums reikia mažiau, o jauni naudingi dėl to, kad jų integracija lengvesnė, kalbą lengviau įsisavima ir mokesčius į biudžetą moka 40 ar 50 metų prieš išeinant į pensiją, o ne 10 ar 15. 50-metė Maksimos pardavėja iš Mariupolio, dėja, bet nėra labai naudinga Lietuvai ilgoje perspektyvo. Aš puikiai sugebu atskirti tarp to, kas yra naudinga ir kas nenaudinga Lietuvai ir deja tiek tu, tiek Kaimai, to nesugebate. Tu pats esi sakęs, kad tu nenori matyti jokių rusakalbių imigrantų, net jeigu tai reiškia, kad per kurį laiką Lietuva dėl demografinių poblemų sunyks ir taps Lenkijos dalimi, tiek ir Kaimai yra pasakęs, kad jam nelabai svarbu jei per 100 metų Lietuva dėl demografinių problemų susinaikins. Dėja, mano vertinimo skalėje (kas yra naudinga Lietuvai) susinaikinimas ar tapimas Lenkijos dalimi nėra prie naudingų mums procesų. Aš visiškai nežinau kas yra ta Karac, tiesą sakant man tai nelabai įdomu, bet aš matau, kad cherry pickingo būdu yra rankiojami visokie neigiami atvejai, jie išpučiami ir bandoma sudaryti paveikslą - kad visi baltarusių imigrantai tokie, o tai reiškia, kad visus juos reikia grūsti lauk. O tai atitinkamai reiškia, kad iš Lietuvos turi būti išgrūstos ir čia persikėlusios baltarusių IT kompanijos. Tų kompanijų persikėlimas į Lietuva yra antras naudingiausias Lietuvos ekonomikai įvykis per nepriklausomybės laikotarpį (pirmasis - paslaugų centrų pritraukimas į Lietuvą) ir jeigu tas negebėjimas atskirti kas yra Lietuvai gerai, kas blogai ir visų baltarusių imigrantų tapatinimas su vatnikais, priešais, lipančiais mums ant galvos ir pan. tęsis - tai tos kompanijos Lietuvą gali ir palikti, nes jos yra laukiamos visame pasaulyje, tame tarpe ir JAV silicio slėnyje. Tik bėda ta, kad toks požiūris Lietuvą prives prie didelių ekonominių sunkumų ir Lietuvą tada paliks ne tik tie baltarusių imigrantai, bet ir labai daug lietuvių jaunimo, kurie nori gyventi pažangiose ir ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse, o ne atvirkščiai.
                            Aisku cia labai ilga paklode ir ja visa skaityt patingejau, bet gal gali pagristi - pagal koki konkretu ekonomini rodikli bulbasu IT bendroves yra antras pagal svarba Lietuvos (socio)ekonominis dalykas nutikes nuo visatos sukurimo? Bet ne siaip 1000 zodziu filosofiniu rasineliu, o konkreciais skaiciais/faktais jei galima.

                            Comment



                              Vien Wargaming ir EPAM Lietuvoje yra sukūrusios 2500 aukštos kvalifikacijos darbo vietų su vienais aukščiausių atlyginimų šalyje, daug didesniais, nei tam pačiam Danske banke. Jeigu sunku suprasti skaičius, tai palyginimui didžiausia plyno lauko investicija yra Kaune įsikūrusi Continential su 800 darbuotojų ir žymiai mažesniais atlyginimais. O be Wargaming ir EPAM yra dešimtys kitų į Lietuvą persikėlusių IT kompanijų.

                              Comment


                                Man rodos kiekvienam skaičiuoti mokančiam yra aišku, kad baltarusų IT yra labai vertingas dalykas Lietuvos biudžetui. Tai įmonės, kurios sumokėjo virš 50 mln. EUR Sodrai per paskutinius metus. ir tai yra beveik 2% nuo visų Sodros įplaukų. Click image for larger version

Name:	EPAM.jpg
Views:	322
Size:	104,5 kB
ID:	2069920 Click image for larger version

Name:	Wargaming.jpg
Views:	322
Size:	102,2 kB
ID:	2069919

                                Visgi, kaip girdėjau vienoje iš šių įmonių jau yra duota užduotis ieškoti persikėlimo galimybių virš 1000 darbuotojų. Kaip suprantu juos persivilioti bandoma į Šiaurės Ameriką, kad mums nereikėtų kentėti jų čia.

                                Comment


                                  Butai pigz

                                  Comment


                                    Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                                    Twitterio/X litvinistai turi naują priešą - aršųjį lietuvisą Kasčiūną:

                                    Kažkiek juokinga, kad žmogus, besipiktinantis kad pabėgėliai dar neišmoko lietuviškai, pats kelia tekstus (ar, dar blogiau, tekstų nuotraukas) kvadratinėmis raidėmis, tikėdamasis kad jį čia visi supras.
                                    If a lion could speak, we could not understand him.

                                    Comment


                                      Parašė tajus2 Rodyti pranešimą
                                      Man rodos kiekvienam skaičiuoti mokančiam yra aišku, kad baltarusų IT yra labai vertingas dalykas Lietuvos biudžetui. Tai įmonės, kurios sumokėjo virš 50 mln. EUR Sodrai per paskutinius metus. ir tai yra beveik 2% nuo visų Sodros įplaukų.
                                      Čia dar reiktų pridėti, kad tai yra tik dvi įmonės, o tų įmonių yra ir daugiau. Dar reikia pridėti, kad Lietuvos ekonomika bus tuo stipresnė, kuo joje bus sukuriama daugiau prekių ir paslaugų, o kadangi Lietuvos ekonomika maža ir ji visiškai priklauso nuo užsienio prekybos, tai esminis Lietuvos ekonomikos variklis yra prekių ir paslaugų eksportas. Dėl to grubiai tariant nors Sodros mokesčius moka ir Wargaming programuotojas ir ligoninės daktaras, bet jeigu nebūtų pirmojo - tai ir antrasis negautų atlyginimo, kartu nesumokėtų ir mokesčių. Tai, kad į Lietuvą persikėlė tiek baltarusių IT kompanijų - yra aukso puodo laimėjimas Lietuvai, bet to turbūt nelabai kas įvertins, kol jos nebus išgrūstos ir jų netekimo realiai nepajaus per savo pinigines.

                                      Comment


                                        Aš niekada nesakiau, kad visi baltarusiai ITšnikai yra vatnikai ir vilnia-našistai ir visus reika išmest ar kad nenoriu nė vieno rusakalbio imigranto. Bet Fiipp Daineka yra vilnianašistas ir jį reikėtų išmest.
                                        Sakiau, kad Rytų IT sektorius ir kiti protingieji turtingieji rusakalbiai patys gali bet kada palikti Lietuvą dėl dar geresnių algų arba svajonių gyventi geresniame negu Vilnius mieste, kad ir kaip jiems į šiknas lįs lietuviai su pažadais rusifikuoti savo šalį.
                                        ПТН ПНХ
                                        «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                                        Comment


                                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                          Čia dar reiktų pridėti, kad tai yra tik dvi įmonės, o tų įmonių yra ir daugiau. Dar reikia pridėti, kad Lietuvos ekonomika bus tuo stipresnė, kuo joje bus sukuriama daugiau prekių ir paslaugų, o kadangi Lietuvos ekonomika maža ir ji visiškai priklauso nuo užsienio prekybos, tai esminis Lietuvos ekonomikos variklis yra prekių ir paslaugų eksportas. Dėl to grubiai tariant nors Sodros mokesčius moka ir Wargaming programuotojas ir ligoninės daktaras, bet jeigu nebūtų pirmojo - tai ir antrasis negautų atlyginimo, kartu nesumokėtų ir mokesčių. Tai, kad į Lietuvą persikėlė tiek baltarusių IT kompanijų - yra aukso puodo laimėjimas Lietuvai, bet to turbūt nelabai kas įvertins, kol jos nebus išgrūstos ir jų netekimo realiai nepajaus per savo pinigines.
                                          Niekur tiek Wargaming, Tiek Epam, ar kitos didziosios IT firmos nesikels is Lietuvos, del keliu opoziciniu litvinistu pasukavimo. Jos yra tarptautines kompanijos ir jom nelabai rupi kazkokiu pusudrniu grasinimai ir kalbos, kaip cia Lietuvoj baltarusius musa, jei jos matytu gresme is paciu litvinistu, jos pacios baltarusijos opozicijai paaiskintu, kaip reikia su kuo bendrauti. Esminis faktorius bendrai paemus yra tas, kad opozicija yra visiskai bedante ir neigali sustvarkyti grupeles dalbajobu, kurie dirba pagl KGB, FSB plana kelti kipisa Lietuvoj. Taip pat jie neigalus isaiskinti saviem ,kad net ir laikinas buvimas salyje reiklauaja lojalumo ir bent kazkokios integracijos toj saly. Jei jie patys to nesugeba, teks mum tai padaryt. Epam ir Wargaming tik padekos uz tai.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X