Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tolerancija Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Rodyti pranešimą
    Įdomu, ties kuriuo punktu, rasės, imigrantų, musulmonų, žydų ar romų susimovėm (ar ties visais).
    Manau, kad didžiausia problema yra tai, kaip skirtingose šalyse yra suvokiama tolerancija.

    Vienoje šalyje gal ji žiniasklaidoje apibūdinama kaip tiesiog suvokimas, kad šalia gyvena žydas ar pan.
    Kitoje šalyje tolerancija laikoma kaimyno kvietimas į svečius prie šeimos rato. Ir pan.
    Taigi šią apklausą smarkiai įtakoja tiek kultūra, tiek kiti faktoriai.

    Pavyzdžiui, JAV vienoje valstijoje įteisinus homoseksualų "partnerystę" - vietos mokyklose 5mečiams buvo pradėtos sekti pasakos, kaip "princas įsimylėjo princą, ir tapo dviem karaliais."
    Tai jei iki tol tos valstijos gyventojai sakydavo, kad nieko tokio yra homoseksualūs santykiai, tai po tokių pasakojimų jų vaikams, jie pradėjo netoleruoti tokių dalykų.

    Comment


      Parašė Rodyti pranešimą
      Jei pritrūktų minčių apmąstymams šia tema, tai galima panagrinėti tokią statistiką:
      Atvaizdas


      Tiesa, nežinau sudarymo datos.

      Keistas atotrūkis nuo Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos tolerancijos srityje, taip pat ES naujokių ir apskritai antra nuo galo vieta reitinge.

      Įdomu, ties kuriuo punktu, rasės, imigrantų, musulmonų, žydų ar romų susimovėm (ar ties visais).
      Tokios apklausos niekada nebuna tikslios. Nes juk apklausiama tik labai maza dalis visuomenes.

      Comment


        na tikslios... netikslios, krypti manau rodo teisingai.
        "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


        - George W. Bush President of the USA

        Comment


          Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
          Tokios apklausos niekada nebuna tikslios. Nes juk apklausiama tik labai maza dalis visuomenes.
          Tam imtis ir būna reprezentatyvi...Statistinė paklaida (kuri standartizuota būna iki 5 proc daugiausiai) ir leidžia apklausti imtyje patekusius respondentus, kad šių rezultatai reprezentuotų visą populiaciją. Apklausos nėra visuotinis gyventojų surašymas.

          O galiu beveik garantuoti, jog Vengrija, Rumunija ir Slovakija - kaip matome kuri yra labiausiai netolerantiškiausios, "susimovė" (kaip apibūdino AŠ) ties čigonų klausimo tolerancija.
          Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
          Dordrechtas/Haarlemas
          Nesebaras/Plovdivas
          Kiolnas

          Comment


            /\ O Lietuva susimovė ties Roma ir ties Jew

            Comment


              Vistiek per ateinančius 20 metų čia smagiau nei gėjam/lesbėm nei juodaodžiams nepasidarys Lietuvėlėj

              Comment


                Parašė Kirkas Rodyti pranešimą
                Vistiek per ateinančius 20 metų čia smagiau nei gėjam/lesbėm nei juodaodžiams nepasidarys Lietuvėlėj
                Gerbiamasis, nenoriu pasirodyti per daug priekabus, tačiau noriu pastebėti, kad komentare yra keli netikslumai, kurie tau galbūt rašant komentarą net nebuvo užfiksuoti. Pirmiausia tai ir dabar gėjams ir lesbietėms galima netrukdomai gyventi. Bet dabar homoseksualams yra tiesiog sunkiau gyventi, nei heteroseksualams, nes pastarieji varžo homoseksualus ir verčia juos elgtis taip, kaip nori heteroseksualai. Bet per daug nesigilinkime į tai... Man tiesą sakant nelabai patiko žodžio "lesbietėm" tavo komentare pavartotas trumpinys "lesbėm". Iš pirmo žvilgsnio tai gal ir neutralus, tolygus žodžiui "lesbietė" žodis. Kitavertus, žodis "lesbės" gali būti suprastas kaip įžeidimas, sumenkinimas, nuvertinimas, suvulgarinimas ir pan. Taip pat pasakymas "smagiau nepasidarys gyventi" tikrai verčia susimąstyti: nejaugi homoseksualai siekia, kad visuomenėje jiems būtų "smagiau" gyventi? Maniau visuomenė supranta, jog homoseksualai tik siekia kompromiso tarp visuomenei priimtinų formų ir homoseksualų gyvenimo būdo ypatumų priėmimo į tolerancijos gretas. Taigi "gyventi smagiau" pavartota labai netinkamai ir netiksliai, netgi iškraipo situaciją ir nuomonė tada tavo pasirodo, lyg nesuprastum, ko homoseksualai prašo iš visuomenės. O gal tai tiesiog neapdairumas ir tavo komentaras buvo manęs suprastas neteisingai?
                www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                Comment


                  Neapsiverk.

                  Comment


                    Parašė Smauglys Rodyti pranešimą
                    Neapsiverk.
                    Tavo naglumas mane šokiruoja. Esi akiplėša. Ir dar - visai neteisingai interpretavai mano komentarą, jei manai, kad jame yra nors kiek noro, kad gailėtųsi homoseksualų ar juolabiau pats gailėčiausi. Skaityk iš naujo ir šįkart mąstyk skaitydamas, prote. Tiesiog mandagiai ir diplomatiškai išdėsčiau mintis. Mandagiai ir nė kiek emocijų. O jei pats jas skaitydamas atrandi, tai jau čia tavo nemokėjimo suprasti tekstą problema. O tavo tiesmukiškas pasakymas "neapsiverk" parodo tavo žemą kultūros lygį, nesugebėjimą išklaisyti kito žmogaus, netgi skatinimą nepagarbos. Na, per daug nesigilinsiu...
                    Paskutinis taisė Ametistas; 2008.11.02, 22:25.
                    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                    Comment


                      Ne tiesiog nesusilaikiau.

                      Comment


                        Parašė Smauglys Rodyti pranešimą
                        Ne tiesiog nesusilaikiau.
                        Tokie nesusilaikytojai gauna teismų nuosprendžius, gal skaitei spaudoj? Jau keletas teismų baigti ir pritaikytos nuobaudus. Aš kalbu apie bausmes ne dėl panašių į tavo komentarą. Bet tas baudas gauna panašūs į tave - nesusivaldžiau vieną kartą, antrą kartą, matau, kad niekas nieko pikta nesako ir nestabdo, tada vis pikčiau... atsipalaiduojama, žarstomasi jau nebe tik kandžiomis ar neteisingomis replikomis, bet jau ir atvirais įžeidinėjimais... ir bum - kvietimas į policiją. Kad būčiau suprastas teisingai - tai ne gąsdinimas - labiau patarimas, ar tiesiog paskatinimas ar tik bandymas atkreipti dėmesį dažniau susimąstyti, pabandyti atsidurti kito kailyje arba tiesiog susivaldyti. Čia gal būtų nebloga praktika, mokantis būti taktiškesniems. Šiaip tokių dalykų turėtų išmokyti šeimoje, bet ne visi juk vienodai auklėjami. Juk sakoma: kokie tėvai, tokie ir vaikai.
                        Pastaba: mintis pradėta konkrečiai apie tave, baigta - abstrakčiai.
                        Paskutinis taisė Ametistas; 2008.11.02, 22:34.
                        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                        Comment


                          Idomu, pvz.: as savo dienorastyje/uzrasu knyguteje ar pan. peikciau gejus ir ta knygele patektu i kokio umiko,emiko,omiko ar kokio nors miko rankas, kuris pvz. galetu buti gejus. Ir pasipiktintu, pasijaustu izeidinejimas ir pan. galetu paduot mane i teisma?
                          I love INNUENDO!

                          Comment


                            Parašė amiko Rodyti pranešimą
                            Bet dabar homoseksualams yra tiesiog sunkiau gyventi, nei heteroseksualams, nes pastarieji varžo homoseksualus ir verčia juos elgtis taip, kaip nori heteroseksualai.
                            Ahą, kaip ir seimo nariai varžo nusikaltėlius, ir verčia juos elgtis taipp, kaip nori dauguma liaudies

                            Comment


                              Parašė Vilius Rodyti pranešimą
                              Idomu, pvz.: as savo dienorastyje/uzrasu knyguteje ar pan. peikciau gejus ir ta knygele patektu i kokio umiko,emiko,omiko ar kokio nors miko rankas, kuris pvz. galetu buti gejus. Ir pasipiktintu, pasijaustu izeidinejimas ir pan. galetu paduot mane i teisma?
                              Labai labai labai abejoju, su sąlyga, jei tas dienoraštis ir atliktų dienoraščio funkciją, kuri yra žmogui parašyti gyvenimo nutikimus, apmąstymus ir mintis apie kai kuriuos dalykus, išlieti emocijas. Dienoraštis yra individualus daiktas ir labai intymus, negali būti naudojamas viešai.
                              Tarkime, į mano rankas kažkokiu būdu patenka (kokiu būdu - neesmė) kažkieno dienoraštis. Sakykime, jame yra parašytas savininko vardas, pavardė, adresas, žodžiu, visi reikalingiausi duomenys, kurie labai padėtų, ikiteisminiam tyrimui. Dienoraštyje išpeikti, iškeikti, išdergti, sumenkinti, paniekinti asmenys, kurie, mano manymu, peikiami be reikalo. Nėra tokio teisinio akto, draudžiančio ne viešai reikšti savo nuomonę ir emocijas, kurios nėra prieinamos bet kuriam kitam asmeniui, išskyrus to dienoraščio autorių.
                              Jei į mano rankas patektų kažkieno dienoraštis aš, pirmiausia, pastebėjas, jog jis nėra mano, tiesiog praneščiau jo savininkui ir jam perduočiau, jei tai įmanoma. Ir tikrai nei vartyčiau, nei skaityčiau. Man neįdomu tai, kas nėra sakoma man, arba nėra sakoma viešai - nesu "cekava boba" (įkyriai smalsus žmogus).
                              Beje, pateikei labai gerą idėją nesusilaikantiems. Pvz., aš, kaip ir visi, irgi kažko juk nemėgstu ir netoleruoju, tik to niekada atvirai nereiškiu. Deja, tai kaupiasi ir kartais netyčia prasiveržia. Tai gal geriau visas mintis parašyti ant popieriaus.

                              Parašė somis Rodyti pranešimą
                              Ahą, kaip ir seimo nariai varžo nusikaltėlius, ir verčia juos elgtis taipp, kaip nori dauguma liaudies
                              Nevykęs ir visai nepanašus tas tavo palyginimas... Nusikaltėliai čia kurie būtų: heteroseksualai ar homoseksualai? O seimo nariai? Nusikaltėliai yra nusikaltę, atliekantys bausmę, todėl jų varžymas (net ir laisvės) nėra nei netolerancija, nei koks nusižengimas nuo civilizacijos dogmų - tai tiesiog atpildas už kažką padaryta bloga. O vat homoseksualai nėra nusikaltėliai vien dėl to, kad jie yra homoseksualai, pavieniai homoseksualai gali būti nusikaltėliais, kurie iš tikrųjų yra pelnytai ir pagrįstai nuteisti. O seimo narių noras versti nusikaltėlius egtis kaip nori dauguma visuomenės, manau nėra gera praktika. Nors nežinau apie ką konkrečiai kalbi, tai ir nuomonė mano abstrakti.
                              Paskutinis taisė Ametistas; 2008.11.02, 23:03.
                              www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                              Comment


                                Parašė Kirkas Rodyti pranešimą
                                Vistiek per ateinančius 20 metų čia smagiau nei gėjam/lesbėm nei juodaodžiams nepasidarys Lietuvėlėj
                                Palyginus, mūsų visuomenė dar labai atsilikusi. Jei turėčiau fotoaparatą, tai iš kasdienių savo kelionių į universitetą ir atgal galėčiau pririnkti tiek pavyzdžių, kad ir naujai temai pakaktų. O čia tik grietinėlė, dar, atrodo, miestas, ne landynės, dienos vidurys ir t.t.

                                Tačiau per mažiau nei du dešimtmečius nepriklausomybės daug kas pasikeitė. Puikiai prisimenu vaizdus iš savo vaikystės, kaip tada atrodė mūsų miestai ir žmonės (ne vien atrodė).

                                Galbūt dar nenuėjome tiek, kiek norėtųsi, tačiau esu įsitikinęs, kad nueisime. Mano manymu, bėgant laikui tie pokyčiai vyks eksponentiškai ir kiti du dešimtmečiai mus pakeis dar daugiau, nė buvę du.

                                Visa laimė.

                                Beje, nemanau, kad juodaodžiams čia yra itin blogai. Taip, incidentų pasitaiko ir tai blogai. Tačiau tai tik atsilikusios išsišokėlių dalies rezultatas, kad mums kliūva toks įvaizdis. Ir ta problema nemaža dalimi yra išeskaluota ir tapusi savotišku blogu pavyzdžiu. Realiai nei lietuviams jie maišo, nei ką.

                                Nemaišo ir homoseksualai (tautos mastu, o ne kelių priedurnių), tačiau su jais konfrontacija kyla dalinai dėl jų pačių kaltės - nenoro atvirai pripažinti tam tikrų faktų.

                                Parašė Smauglys Rodyti pranešimą
                                Neapsiverk.
                                Parašė Smauglys Rodyti pranešimą
                                Ne tiesiog nesusilaikiau.
                                O vertėjo.

                                Parašė Vilius Rodyti pranešimą
                                Idomu, pvz.: as savo dienorastyje/uzrasu knyguteje ar pan. peikciau gejus ir ta knygele patektu i kokio umiko,emiko,omiko ar kokio nors miko rankas, kuris pvz. galetu buti gejus.
                                Jo forumo vardas labai konkretus - amiko.

                                Ir pasipiktintu, pasijaustu izeidinejimas ir pan. galetu paduot mane i teisma
                                Priklausomai kaip peiktum. Gebėdamas daryt tą kaip proto turintis save ir kitus gerbiantis žmogus ar kaip karštakošis nevisprotis. Jei antras variantas, tuomet tikiuosi, kad galėtų.
                                Paskutinis taisė ; 2008.11.02, 23:45.
                                Įžvalgos.lt - FB - G+

                                Comment


                                  Ech vakar sunkus vakaras buvo . Žiaurokai parašiau bet ka padarysi. O tie teismai tai irgi ne prie ko, nes jei visi visus pradėtų dėl tiek davinėt tai aš jau būčiau padavęs n kartų ir mane būtų padavę tiek pat.

                                  Comment


                                    JAV taip ir yra - ten zmones tiesiog jaucia malonuma vieni kitus duot i teisma nezinau, ar del pasiputimo, ar del to, kad nera kur deti pinigu... Apskritai, ten zmones tiesiog vieni is kitu reikalauja pagarbos.
                                    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                    Comment


                                      As, kokiu, tavo nuomone, faktu, homoseksualai nenori pripazinti? Tiesiog idomu is tikruju tau pritariu, bet butu idomu detaliau suzinoti ka turi minty.
                                      www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                      Comment


                                        Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                        Nevykęs ir visai nepanašus tas tavo palyginimas... Nusikaltėliai čia kurie būtų: heteroseksualai ar homoseksualai? O seimo nariai? Nusikaltėliai yra nusikaltę, atliekantys bausmę, todėl jų varžymas (net ir laisvės) nėra nei netolerancija, nei koks nusižengimas nuo civilizacijos dogmų - tai tiesiog atpildas už kažką padaryta bloga. O vat homoseksualai nėra nusikaltėliai vien dėl to, kad jie yra homoseksualai, pavieniai homoseksualai gali būti nusikaltėliais, kurie iš tikrųjų yra pelnytai ir pagrįstai nuteisti. O seimo narių noras versti nusikaltėlius egtis kaip nori dauguma visuomenės, manau nėra gera praktika. Nors nežinau apie ką konkrečiai kalbi, tai ir nuomonė mano abstrakti.
                                        Nusikaltėliai yra nusikaltę, nes kažkas taip pasakė. Jie patys dažnai galvoja, kad viską daro gerai. Tiesiog jie, kaip ir dauguma žmonių, turi suprasti gyvenimo visuomenėje taisykles, ir turi suprasti, kas jiems gręsia dėl to, jei jie tų visuomenės priimtų normų nesilaikytų.

                                        Tai yra, net jei nusikaltėlis yra nusikaltęs dėl to, kad jį blogai auklėjo, kad pas jį genai į tokį polinkį, ar pan, tai dar neatleidžia jo nuo atsakomybės pažeisti visuomenės normas (kai kurie būna "nepakaltinami", bet jiems skiriamas "gydymas").

                                        Homoseksualai nėra nusikaltėliai tol, kol jų "bučiavimasis" ar pan elgesys viešoje vietoje, nebus laikomas viešosios tvarkos pažeidimu.
                                        Kodėl tai turėtų būti laikoma tuo pažeidimu?
                                        Tie, kas augina ir auklėja vaikus, supranta

                                        Comment


                                          Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                          As, kokiu, tavo nuomone, faktu, homoseksualai nenori pripazinti? Tiesiog idomu is tikruju tau pritariu, bet butu idomu detaliau suzinoti ka turi minty.
                                          Kaip čia išlikt korektiškesniam.

                                          Normalumas ir natūralumas turėtų būt dvi aiškios atskirtos sąvokos ir vienodai proteguojamos.

                                          Ir lai niekas neužpyksta, jei bent viena iš jų skamba grubokai. Nerandu švelnesnio analogo, vienareikšmiškai taip pat nusakančio esmę.

                                          Paprasčiausiai, manau, kad reikia žaisti atviromis kortomis. Viena pusė (mažumos) turi pasitikėti kita (didžioji dalis Lietuvos, kuri ne taip jau nusistačiusi prieš kitokius žmones, tačiau tiesiog iki galo nepasitiki ir nesupranta likusios dalies, todėl kartais atrodo, kad masės tiesiog seka kelių savo visuomeninio dugno lyderių, kurie paprastai pasižymi tvirta ir griežta ranka, pėdomis). Ir atvirkščiai. Tik tada galima bus tikėtis realios tolerancijos.

                                          Tam homoseksualai turėtų peržiūrėti savo siekius. Tai, kas yra vakaruose, dažnai yra perdėta tolerancija, kai radikaliais sprendimais bandoma ją ginti arba, jei ginti jau nėra nuo ko, tai deklaruoti savo tolerantiškumą. Tikslas tarsi ir geras, bet priemonės, mano manymu, ne visai. Nors nežinau ar galima kalbėti bendrai apie vakarus, gal reikėtų konkretizuoti kelias šalis. Nereikia persistengti. Nedarykim iš rimtų dalykų cirkų, tolerancija ne daug su tuo turi bendro.

                                          Tik, beje, homoseksualų vėliavos atžvilgiu daryčiau išimtį. Aš nepriimu to, kaip kažkokios jų savybės įtvirtinimo tarsi siektinos ir pavyzdinės, nors susidaro įspūdis, kad visuomenė reaguoja būtent taip. Man tai labiau simbolis, tolerancijos simbolis. Ir tai vėliavai norėčiau suteikti daug platesnę prasmę, nei vien tik homoseksualizmas. Ir tada tegul ji plėvesuoja šalia trispalvės, kol koks diedukas infarktą gaus pamatęs

                                          Bet apie šitą tai jau tikrai rašiau ir plačiau nesikartosiu.
                                          Paskutinis taisė ; 2008.11.03, 12:13.
                                          Įžvalgos.lt - FB - G+

                                          Comment

                                          Working...
                                          X