Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Internacionalizacija Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Parašė John
    Jie taip pat turi tvarkyti reikalus ir eiti i susitikimus su valstybes ar savivaldybiu tarnautojais.
    Ir ką? Gal valstybės tarnautojai yra kokie nors ufonautai (arba lenkai ), kad nemoka užsienio kalbų?
    Mano galerija Flickr'yje

    Comment


      #22
      Parašė tech
      O as visiskai nesuprantu. Atvykai i Lietuva - mokykis musu kalbos, nepatinka - eik n*
      Na dabar daugmaz suprantu tavo poziuri

      Bet deja atitinkama reakcija galima ir is kitos puses, kas ir yra blogiausia. Galu gale butu taip, kad n*'uje liktume tik mes, o jie eitu ten, kur ju n*ui nesiustu, o sukurtu geras salygas komunikacijai su aplinka.

      Parašė Mantaz
      Ir ką? Gal valstybės tarnautojai yra kokie nors ufonautai (arba lenkai ), kad nemoka užsienio kalbų?
      Kartais toks ispudis tikrai susidaro

      Comment


        #23
        Na tai dar plačiau papasakok, kaip tu įsivaizduoji internacionalizaciją Lietuvoje ir ko dar trūksta tam pasiekti
        Mano galerija Flickr'yje

        Comment


          #24
          Parašė Mantaz
          Na tai dar plačiau papasakok, kaip tu įsivaizduoji internacionalizaciją Lietuvoje ir ko dar trūksta tam pasiekti
          Nera cia ka pasakoti, viskas ir taip aisku.

          Tik mane pykdo visokie besidedantys lietuviu kalbos gynejais (paprastai vyresnio amziaus veikejai, nekalbu apie eilinius "runkelius" ), kurie loja ant "anglizmu", bet net neuzsimena apie rusicizmu paplitima Lietuvos visuomeneje. Norintieji puoseleti lietuviu kalba visu pirma turetu kelti rusu kalbos paplitimo problema visuomeneje, TV ir t.t. Pvz. kodel daugelis lietuviu keikiasi rusiskai (ta matome net ir sitame forume)?

          Comment


            #25
            Parašė John
            Pvz. kodel daugelis lietuviu keikiasi rusiskai (ta matome net ir sitame forume)?
            O ką tu siūlai?

            Comment


              #26
              Parašė Edd
              O ką tu siūlai?
              Siulau keiktis lietuviskai arba angliskai

              Comment


                #27
                Parašė John
                Nera cia ka pasakoti, viskas ir taip aisku.

                Tik mane pykdo visokie besidedantys lietuviu kalbos gynejais (paprastai vyresnio amziaus veikejai, nekalbu apie eilinius "runkelius" ), kurie loja ant "anglizmu", bet net neuzsimena apie rusicizmu paplitima Lietuvos visuomeneje. Norintieji puoseleti lietuviu kalba visu pirma turetu kelti rusu kalbos paplitimo problema visuomeneje, TV ir t.t. Pvz. kodel daugelis lietuviu keikiasi rusiskai (ta matome net ir sitame forume)?
                Na jau, na jau. Prieš rusicizmus kovojama kur kas inirtingiau, nei prieš anglizmus, kadangi būtent pirmieji kol kas paliko didžiausią įspūdį lietuvių kalboje. Dėl keiksmažodžių čia jau atskira šneka, mat turbūt jokioje kalboje nerastum tokių išraiškingų keiksmažodžių kaip rusų kalboje. Tačiau galiu spėti, jog ilgainiui jų gretos apmažės.
                Mano galerija Flickr'yje

                Comment


                  #28
                  Parašė John
                  Siulau keiktis lietuviskai arba angliskai
                  Tai rūpūže, tu man dabar pasakyk kodėl angliškai galima, o rusiškai - ne?

                  Comment


                    #29
                    Parašė John
                    Siulau keiktis lietuviskai arba angliskai
                    O ką anglų kalba dar turi be stebuklingojo f?
                    Mano galerija Flickr'yje

                    Comment


                      #30
                      As manau kad anglu kalbos paplitima visuomenes tarpe skatina noras isvykus i uzsieni jaustis patogiai,bet pritariu kad musu valstybeje ne mes turim taikytis prie anglekalbiu zmoniu o jie prie musu,zinoma viesbuciuose,kavinese ir kitose panasiose vietose personalas privalo kalbeti bent viena uzsienio kalba!
                      o jei uzsienietis sugalvoja likti lietuvoje,kurti versla ir pan. manau jam deretu pradeti mokytis lietuviskai....
                      Kazkodel man susidaro nuomone,kad kai kurie cia zmones labai jau nori save primesti vakaru europai,zinoma dziaugiuosi kad mes europos sajungoje ir t.t. bet ten reikia eiti iskelus galva,o ne listi kazkam i uzpakali,kad buvome okupuoti ir vyresnio amziaus zmoniu(menanciu ta okupacija) tarpe yra paplitus rusu kalba nera ko gedytis....zavetis vakaru europa o ypac amerika,man atrodo juokinga.

                      Comment


                        #31
                        Parašė Mantaz
                        Na jau, na jau. Prieš rusicizmus kovojama kur kas inirtingiau, nei prieš anglizmus, kadangi būtent pirmieji kol kas paliko didžiausią įspūdį lietuvių kalboje. Dėl keiksmažodžių čia jau atskira šneka, mat turbūt jokioje kalboje nerastum tokių išraiškingų keiksmažodžių kaip rusų kalboje. Tačiau galiu spėti, jog ilgainiui jų gretos apmažės.
                        Anglu kalbos keiksmazodziu rinkinys labai jau skurdus,o va rusu kalboje ko jau ko o keiksmazodziu tikrai netruksta....

                        Comment


                          #32
                          Parašė Road
                          As manau kad anglu kalbos paplitima visuomenes tarpe skatina noras isvykus i uzsieni jaustis patogiai,bet pritariu kad musu valstybeje ne mes turim taikytis prie anglekalbiu zmoniu o jie prie musu,zinoma viesbuciuose,kavinese ir kitose panasiose vietose personalas privalo kalbeti bent viena uzsienio kalba!
                          o jei uzsienietis sugalvoja likti lietuvoje,kurti versla ir pan. manau jam deretu pradeti mokytis lietuviskai....
                          Kazkodel man susidaro nuomone,kad kai kurie cia zmones labai jau nori save primesti vakaru europai,zinoma dziaugiuosi kad mes europos sajungoje ir t.t. bet ten reikia eiti iskelus galva,o ne listi kazkam i uzpakali,kad buvome okupuoti ir vyresnio amziaus zmoniu(menanciu ta okupacija) tarpe yra paplitus rusu kalba nera ko gedytis....zavetis vakaru europa o ypac amerika,man atrodo juokinga.
                          Visiskai su tavim sutinku
                          W. Churchill: "Niekada, niekada, niekada nepasiduokit".
                          Burlenčių ir jėgos aitvarų maratonas, Šventoji 2007
                          Buvęs "Elnio" odų ir avalynės fabrikas, Sinagoga ir Ch. Frenkelio vila Šiauliuose

                          Comment


                            #33
                            Parašė Mantaz
                            O ką anglų kalba dar turi be stebuklingojo f?
                            Yra ir daugiau puikiu zodeliu, kuriuos cia gal nelabai grazu butu rasyti
                            Nors ir f* galetu puikiai pakeisti visa kruva rusisku keiksmazodziu ar ju junginiu.

                            Comment


                              #34
                              Tada jau geriau lietuviškai keiktis, nei angliškai... kad tave kur Mocartas
                              Mano galerija Flickr'yje

                              Comment


                                #35
                                Parašė Road
                                As manau kad anglu kalbos paplitima visuomenes tarpe skatina noras isvykus i uzsieni jaustis patogiai,bet pritariu kad musu valstybeje ne mes turim taikytis prie anglekalbiu zmoniu o jie prie musu,zinoma viesbuciuose,kavinese ir kitose panasiose vietose personalas privalo kalbeti bent viena uzsienio kalba!
                                o jei uzsienietis sugalvoja likti lietuvoje,kurti versla ir pan. manau jam deretu pradeti mokytis lietuviskai....
                                Kazkodel man susidaro nuomone,kad kai kurie cia zmones labai jau nori save primesti vakaru europai,zinoma dziaugiuosi kad mes europos sajungoje ir t.t. bet ten reikia eiti iskelus galva,o ne listi kazkam i uzpakali,kad buvome okupuoti ir vyresnio amziaus zmoniu(menanciu ta okupacija) tarpe yra paplitus rusu kalba nera ko gedytis....zavetis vakaru europa o ypac amerika,man atrodo juokinga.
                                Nereikia visko suvesti i "lindima i sikna". Labai jau siauras toks poziuris. Kodel Frankfurte, svarbiausiame Vokietijos ir viename svarbiausiu pasaulio miestu, taip pat dominuoja anglu kaba? Ar vokieciai kam nors kur nors lenda? Gink dieve, ne! Vokieciai daznai buna labai patriotiski ir gerbia savo valstybe. Bet anglu kalbos ten pilna visur ir tai nelaikoma lindimu kam nors i ka nors. Taip yra todel, kad taip tiesiog patogiau ir geriau. Taigi gan paprasta logika.


                                Parašė Road
                                Anglu kalbos keiksmazodziu rinkinys labai jau skurdus,o va rusu kalboje ko jau ko o keiksmazodziu tikrai netruksta....
                                Netiesa. Anglu kalboje yra daugybe graziu keiksmazodziu ir pasakymu, kurie ivairove nenusileidzia rusiskiems.

                                Comment


                                  #36
                                  Parašė John
                                  Netiesa. Anglu kalboje yra daugybe graziu keiksmazodziu ir pasakymu, kurie ivairove nenusileidzia rusiskiems.
                                  Gražių gal ir visos kalbos turi, bet pripažink, kad anglų keiksmažodynas skurdokas
                                  Mano galerija Flickr'yje

                                  Comment


                                    #37
                                    Parašė Mantaz
                                    Tada jau geriau lietuviškai keiktis, nei angliškai... kad tave kur Mocartas
                                    Be abejo, lietuviskai keiktis yra kur kas graziau negu rusiskai. Pakanka ir geru keiksmazodziu ir visokiu junginiu. Bet kazkodel visur girdisi bl, nx ir t.t.

                                    Comment


                                      #38
                                      Parašė Mantaz
                                      Gražių gal ir visos kalbos turi, bet pripažink, kad anglų keiksmažodynas skurdokas
                                      As negaliu to pripazinti, nes tai nera tiesa. Anglu keiksmazodynas gan turtingas ir idomus. Tuo lengva isitikinti pasivazinejus autobusais ar traukiniais velu penktadienio vakara Londone

                                      Comment


                                        #39
                                        Na kur jau pripažinsi, kad tavo "numylėtinė" ne tokia tobula, kokia galėtų būti
                                        Mano galerija Flickr'yje

                                        Comment


                                          #40
                                          Parašė John
                                          As negaliu to pripazinti, nes tai nera tiesa. Anglu keiksmazodynas gan turtingas ir idomus. Tuo lengva isitikinti pasivazinejus autobusais ar traukiniais velu penktadienio vakara Londone
                                          O pusė visų keiksmažodžių sudaryta iš žodžio f + prijungtų kitų žodžių.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X