Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie prekybos tinklus Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė dsanto Rodyti pranešimą
    Na kad nebuvo pigių tinklų, tai ne visai tiesa Norfa, pigiau grybo... Bet iki šiol tos sandėlio tipo parduotuvės nesulaukdavo dėmesio. O dėl įpročių sutinku, kad šalis jauna, bet per 15-20 metų tikrai susiformavę, gal ir ne patys stipriausi, bet tikrai konservatyvūs įpročiai. Lidl parodys, kiek jie stiprūs.
    Norfa nėra "pigus" ( jei turi omeny diskaunterius) tinklas. Tai šiaip truputį pigesnis tradicinis tinklas. Sakyčiau, kaip Asda atitikmuo UK (kuomet Tesco būtų Maximos atitikmuo). Pigiau Grybo, kažkada buvę T-Market ir visi kiti bandė kopijuoti diskaunterių įvaizdį, bet jie paprasčiausiai neturėjo tokio lygio supply chain'o ir derybinės galios, kokią turi Lidl ar Aldi, veikiantys visame Europos kontinente. Tai reiškia, kad jie iš principo negalėjo pasiūlyti tokių kainų ir kokybės, kaip siūlo Lidl'as.

    Dėl lietuviškų "konservatyvių" šopinimosi įpročių visiškai nesutinku. Aš juos apibūdinčiau labiau kaip padrikus ir nebrandžius. Jokiu būdu ne konservatyvius.

    Comment


      Parašė John Rodyti pranešimą
      Prismos atveju buvo visai kitaip: jie ėjo į jau pilną ir labai konkurencingą tradicinių supermarketų rinką, kuriai nelabai galėjo pasiųlyti kažko naujo. Aš pats esu buvęs Prismoje kelis kartus, bet iki šiol taip ir nesuprantu, kodėl ten turėčiau eiti vietoj Maximos ar Rimi.
      Aš pats asmeniškai Prismoje nebuvau, bet bendradarbis pasakojo, kad eina į Prismą dėl gerų nuolaidų prekėm su besibaigiančiu galiojimo teminu.
      Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

      Comment


        Parašė John Rodyti pranešimą
        Dėl lietuviškų "konservatyvių" šopinimosi įpročių visiškai nesutinku. Aš juos apibūdinčiau labiau kaip padrikus ir nebrandžius. Jokiu būdu ne konservatyvius.
        Kokie argumentai dėl "nebrandžių" ir "padrikų"?

        Comment


          Parašė John Rodyti pranešimą
          Būčiau gana užtikrintas, kad Lidl'ui su lietuviška rinka viskas bus ok ir biznis seksis puikiai. Plius išloš ir kiti, kurie ten neis šopintis dėl bendrai padidėjusios konkurencijos rinkoje.
          Greičiausiai taip ir bus, Maxima su Rimi jau dabar masiškai mažina kainas populiariausiems produktams. Turbūt Lietuvos rinka atrodys panašiai kaip Lenkijos, kur didelė konkurencija ir irgi yra Lidl'as, o kainos ir tradiciniuose PC yra gerokai mažesnės nei Lietuvoje, nes tenka taikytis prie didelės konkurencijos. Lenkijoje net mažiau nei 10 tūkst. gyvenančiuose miesteliuose dažnai yra po 5 prekybos centrus, kai Lietuvoje dažnai tik viena Maxima arba Iki cento, plius kelios vietinės dar mažesnės parduotuvėlės.
          Paskutinis taisė Lettered; 2015.08.16, 18:33.
          Flickr

          Comment


            Parašė dsanto Rodyti pranešimą
            Na čia gal nuo žmogaus priklauso. Mane labiausiai erzina XX Maximos, kurios neva didelės, bet iš tiesų pasirinkimas ribotas. Ateinu apsipirkti, o pvz.: manų su košės su žemuogėmis tiesiog nėra, nes ribotas asortimentas. Ryžių košės su vyšniomis - prašom. Tai man žymiai geriau nuvažiuot į Prismą, kur aš žinau, kad rasiu ir to, ir to. Ir dar daugiau. Juk aš nežinau, ko tą dieną man prireiks iš anksto.

            Bet čia individualu. Gal kitiems to pasirinkimo nereikia.
            O nepagalvojai, kad manų košės su tavo minėtais aromatizatoriais ir dažais ir toliau galėsi gauti Prismoje/Maximoje, o, tarkim, plikų ryžių ar manų galėsi nusipirkti Lidl, kur jie bus tiesiog pigesni. Visai galimas ir toks rinkos pasidalinimas. juk nėra taip, kad tie, kurie apsipirkinėja Lidl'uose, neapsipirkinėja niekur kitur. Pasiskirstymas būna labai įvairus ir nuo daug ko priklausantis.

            Comment


              Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
              Aš pats asmeniškai Prismoje nebuvau, bet bendradarbis pasakojo, kad eina į Prismą dėl gerų nuolaidų prekėm su besibaigiančiu galiojimo teminu.
              Kaune seniau būdavo paskutinės dienos galiojimo prekės su nuolaida. Jau prieš naujus turbūt panaikino šią sistemą... bent Kaune, Pramonės pr.

              Comment


                Parašė dsanto Rodyti pranešimą
                Neturiu jokių problemų dėl UAT pieno Gal ir nereikia dešimt sviesto rūšių, bet ką aš turėjau omeny, kad kai kokių produktų iš viso nėra, pvz.: Kose nemačiau šviežios duonos.
                Tai gal vietiniai jos masiškai nevartoja, todėl ir nėra
                www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                Comment


                  Parašė John Rodyti pranešimą
                  O nepagalvojai, kad žemuogių košės su tavo minėtais aromatizatoriais ir dažais ir toliau galėsi gauti Prismoje/Maximoje, o, tarkim, plikų ryžių ar manų galėsi nusipirkti Lidl, kur jie bus tiesiog pigesni.
                  Bet tame ir klausimas, ar dėl tų pigesnių ryžių (ant kiek jie bus pigesni, įskaičiuojant 5 proc. Prismos nuolaidą) man vertės važiuoti į Lidlą. Na nebent vokiškas pienas bus gerokai pigesnis

                  Comment


                    Parašė Ametistas Rodyti pranešimą
                    Tai gal vietiniai jos masiškai nevartoja, todėl ir nėra
                    Taip, aš taip ir pagalvojau. Bet Lietuvoje man tai būtų nesąmonė.

                    Comment


                      Parašė dsanto Rodyti pranešimą
                      Kokie argumentai dėl "nebrandžių" ir "padrikų"?
                      Žiūrėk šį mano postą, kur aš tai truputį užkabinau. Trumpai tariant, tipinis Lietuvos supermarketų pirkėjas dar nelabai supranta, kas yra kokybės lygiai ir kodėl skiriasi jų kainos. Patys supermarketai, atitinkamai, irgi nesistengia to keisti. Aišku viskas progresuoja ir tai vyksta gana greit, bet iki brandžios supermarketų rinkos Lietuvai dar prireiks laiko. Lidl'as čia turėtų įnešti daugiau stabilumo ir konkretumo.

                      Comment


                        Parašė John Rodyti pranešimą
                        Norfa nėra "pigus" ( jei turi omeny diskaunterius) tinklas. Tai šiaip truputį pigesnis tradicinis tinklas.
                        Kai Norfa pradėjo dirbti, tai kainos pas juos buvo pigesnės (dabar tokio ženklaus skirtumo jau nėra), plius nuolaidų kortelės buvo gera naujovė, kuri pritraukdavo pirkėjus.
                        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                        Comment


                          Parašė dsanto Rodyti pranešimą
                          Taip, aš taip ir pagalvojau. Bet Lietuvoje man tai būtų nesąmonė.
                          Vokietijoje Aldi nepavyko rasti normalaus šviežaus (pasterizuoto) pieno, o tik UHT. Galvojau WTF, kaip gali nebūti mums įprasto pieno? Na taip tiesiog negali būti. Pasirodo, gali. Nėra ir viskas.

                          Comment


                            Parašė John Rodyti pranešimą
                            Vokietijoje Aldi nepavyko rasti normalaus šviežaus (pasterizuoto) pieno, o tik UHT. Galvojau WTF, kaip gali nebūti mums įprasto pieno? Na taip tiesiog negali būti. Pasirodo, gali. Nėra ir viskas.
                            Aldi kaip suprantu yra "prastenis" už Lidl'ą?
                            Flickr

                            Comment


                              Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                              Aldi kaip suprantu yra "prastenis" už Lidl'ą?
                              Jie, iš esmės, yra lygiai tokie patys. Nebent kai kurie turi asmenines preferencijas dėl specifinių priežasčių.

                              Comment


                                Parašė John Rodyti pranešimą
                                Žiūrėk šį mano postą, kur aš tai truputį užkabinau. Trumpai tariant, tipinis Lietuvos supermarketų pirkėjas dar nelabai supranta, kas yra kokybės lygiai ir kodėl skiriasi jų kainos. Patys supermarketai, atitinkamai, irgi nesistengia to keisti. Aišku viskas progresuoja ir tai vyksta gana greit, bet iki brandžios supermarketų rinkos Lietuvai dar prireiks laiko. Lidl'as čia turėtų įnešti daugiau stabilumo ir konkretumo.
                                Prašyčiau paaiškinti, ką reiškia core (t.y. mid-range) ir skyrocket'ino

                                Comment


                                  Parašė dsanto Rodyti pranešimą
                                  Taip, aš taip ir pagalvojau. Bet Lietuvoje man tai būtų nesąmonė.
                                  Bet Lietuvoje duonos bus. Tai kam apskritai tada apie tai kalbėti?
                                  www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                  Comment


                                    Parašė Ametistas Rodyti pranešimą
                                    Bet Lietuvoje duonos bus. Tai kam apskritai tada apie tai kalbėti?
                                    Kas žino, kas čia bus, ko nebus. Kol kas remiamės kitų šalių pavyzdžiais, apie tai ir diskutuojam

                                    Comment


                                      Parašė dsanto Rodyti pranešimą
                                      Prašyčiau paaiškinti, ką reiškia core (t.y. mid-range) ir skyrocket'ino
                                      Core reiškia pagrindinis. Kaip pagrindinė įmonės veikla. Arba pagrindinė produktų kategorija. Mid-range reiškia vidutinis. Na kaip būna value (pigūs), mid-range (vidutiniai) ir premium (aukščiausios rušies) produktai. Kaip trys kokybės lygio apibūdinimai nuo "pigaus" (suprask, žemiausios kokybės. Tik niekas niekada taip nerašys ) iki premium, su mid-range viduryje. Pavyzdys gali būti kad ir kokia mėsa. Šitos kategorijos Lietuvoje nėra iškristalizuotos ir nelabai aišku, kas yra kas. Net ir kai parašyta "aukščiausios rūšies", gali kilti abejonių, ar ta rūšis tikrai aukščiausia. Už "aukščiausią rūšį" prekybininkai gali prašyti daugiau pinigų. Smarkiai daugiau. Bet svarbu, kad tai atitiktų pirkėjų lūkesčius.

                                      Būtent ši sritis Lietuvoje dar labai neaiški.

                                      O skyrocket'ino reiškia, kad labai greitai augo, labai greitai kilo, labai greitai didėjo. Kaip į dangų (sky) kylanti raketa (rocket).

                                      Tikiuosi, dabar aiškiau.

                                      Du dalykai, dėl kurių būčiau absoliučiai tikras, tai kad Lidl'uose bus skanios lietuviams įprastos, bei vietoje kepamos, juodos ir "Palangos" tipo duonos ir įvairaus riebumo pasterizuoto pieno bei kefyro. Jeigu nebūtų šitų dalykų, jie neturėtų jokių šansų.
                                      Paskutinis taisė John; 2015.08.16, 19:18.

                                      Comment


                                        Man išvis keisti lūkesčiai iš Lidl. Juk kaina Lidle mažesnė nei pas konkurentus būna ne iš dangaus. Mažesnis prekių pasirinkimas, labai ribotas darbuotojų skaičius ir kt. faktoriai lemia mažą kainą. Jei žmogus tikisi ir visada tvarkos parduotuvėje, ir mažos kainos, tada jam pasiūlyčiau atidaryti parduotuvių tinklą ir įrodyti, kad tai įmanoma dabartinėje konkurencinėje aplinkoje. Man asmeniškai vis tiek Lidl atrodo geriau negu bet kuri vieno ar dviejų iksų Maxima.
                                        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                        Comment


                                          Parašė dsanto Rodyti pranešimą
                                          Kita vertus, kadangi pačiam tenka projektuoti LT Lidlus, žinau, kad pasikeitė pirminė strategija ir vietoj mažųjų Lidlų Lietuvoje statomi didesnieji Lidlai. Čia jau matomai į lietuvių poreikį asortimentui ir kitus ypatumus buvo atsižvelgta. Tad vilties neprarandu
                                          Ir UK yra mažesnės ir didesnės Lidl. Nors gal nelabai ryškiai, man aiškesnis skirtumas dar mažesnių ir didesnių Aldi, tiesą sakant. Tai paprastai didesnėse yra vos vos viena kita rūšimi daugiau daržovių ir vaisių, didesnis padažų pasirinkimas, gal ir kažkiek alkoholio. Gal truputį platesni praėjimai, tikrai daugiau šaldiklių šaldytiems produktams. Didesnio skirtumo nepastebėjau.
                                          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X