Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
LV. Ryga / Rīga
Collapse
X
-
Ryga, rodosi, dar nenusikratė to komunistiškojo sovietmečio palikimo. Kaune ar Vilniuj jo smarkiai mažiau.
-
Dar vienas Rotušės vaizdas.
Juodagalvių namas bei jo puošmenos.
Raudonųjų šaulių paminklas.
Vakaro saulės nušviestas geležinkelio tiltas.
Monumentas 1905 m. revoliucijai Dauguvos pakrantėje, netoli geležinkelio tilto.
Vaizdas link Zuikių salos.
Komentuoti:
-
Aleksandro Nevskio cerkvė.
Čia lyg ir tikrai Laisvės gatvė. Dėl to tikėtina, kad ta gatvė, kurią ankstesniame pranešime įvardinau kaip Lasivės gatvę, vis dėlto nėra Laisvės gatvė.
Latvijos vyriausybės pastatas.
Laisvės bulvaras šalia Vyriausybės pastato žvelgiant į Senamiesčio pusę.
Radisson Blu Latvija viešbutis.
Grįžtame Senamiesčio link. Laisvės paminklas.
Rotušė.
Komentuoti:
-
Mokslų akademija.
Rygos Naujamiesčio vaizdai. Jis pakankamai didelis ir atgaminti net apytikslę kiekvienos nuotraukos vietą (ypač praėjus kone metams) yra bemaž neįmanoma.
Turbūt Laisvės gatvė (Brīvības iela)
Tarp penkių - šešių aukštų mūrinių namų neretai įsiterpia ir tokie dviaukščiai ar triaukščiai medinukai.
Komentuoti:
-
Geležinkelio tiltas ževlgiant nuo Akmeninio tilto. Tolėliau matosi Televizijos bokštas ir Latvijos televizijos pastatas Zuikių saloje.
Dešiniakrantė Ryga. Matosi Šv. Petro bažnyčios bokštas, Mokslų akademija ir Centrinio turgaus angarai.
Dar vienas vaizdas į geležinkelio tiltą.
Katedros ir Šv. Petro bažnyčios bokštai ir Akmeninis tiltas.
Vantų tiltas.
"Radisson BLU" viešbutis kairiajame Dauguvos krante.
Saulės akmuo ir Vantų tiltas.
Turbūt vėl Vecrigoj, bet tikslios vietos nebeatgaminu.
Komentuoti:
-
Rotušės kampas ir Juodagalvių namas.
Rygos kontrastai. Juodagalvių namas ir Okupacijos muziejus.
Šv. Jono bažnyčia. Nuotraukos dešinėje matosi Šv. Petro bažnyčios apsidės fragmentas.
Rotušė.
Vaizdas nuo Akmeninio tilto prieigų link Rotušės aikštės.
Latvių raudonųjų šaulių paminklas.
Rotušės aikštės prieigose.
Vaizdas į Šv. Petro bažnyčios bokštą.
Komentuoti:
-
Kad jau pradėjau tą reportažą, tai matyt reikia jį ir baigti. Gal vėl kokia diskusija Vilnius v Ryga įsižiebs.
Švedų vartai (Zviedru vārti)
Katalikiškos Šv. Jokūbo katedros bokšto smailė.
Katedros aikštė ir iš už namų kyšantis Šv. Petro bažnyčios bokštas.
Kaip suprantu seniau čia buvo sandėlis.
Katedros bokštas.
Technikos universitetas. Nuo vietos, kur daryta nuotrauka, iki Rotušės aikštės - koks 100 metrų.
Komentuoti:
-
Man labai keista, kai senamiesčio darkymas vadinamas kontrastais. Jeigu restorano šefas šalia steiko pateiks troškintų kopūstų šokoladinio kremo padaže tai nebus konstrastas, tai bus sugadintas patiekalas. Lygiai taip pat tokie pastatai, kaip ŠMC Vilniuje ar Okupacijos muziejus Rygoje (šitas apskritai net be savo lokacijos galėtų pretenduoti į antro pagal baisumą pastato vardą Baltijos šalyse) nėra kontrastai, tai yra elementarus miesto veido darkymas. Okupantams mūsų senieji miestai gal ir nelabai rūpėjo, bet tai nereiškia, kad ir mes turim į juos žiūrėt su tokia pačia panieka.
Komentuoti:
-
Prašyčiau nuotraukų su Rygos vaizdais, nes krūva paskutinių pranešimų neatitinka temos.
Komentuoti:
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąka rukai?
Komentuoti:
-
Parašė miestasVilniui nereikia statyti dėžių ir stiklo Senamiestyje. Vilniui velniškai pasisekė. Kairiajame krante jis turi autentišką Prahą, o dešiniajame - Berlyno lygio modernūs kvartalai. Tai lyg Potsdamer Platz tik Šnipiškės.
Tai kokio velnio su tokiu potencialu žaloti Senamiestį, kai galim turėti ir sveiką avį, ir krūvą maisto (tuščių sklypų centre)?
Beje, Ryga daro tą patį. Stato Naują miesto centrą kitame Dauguvos krante. Tik jos tempai dešimt kartų lėtesni nei dinamiškojo, progresyvaus, finansų ir stabilios demografijos centro Vilniaus. Kertu lažybų, norvegai pastatys mus daugiaaukščius greičiau nei rygiečiai užbaigs dabar statomus bokštus-dvynius.
Komentuoti:
-
Manau, kad neturėtų senamiestyje statyti pastatų kurie kontrastuoja su jo pirminiu vaizdu, beto, jei neklystu tai UNESCO teritorijoj net tokių nesąmonių kaip Kotrynos vartai statyt negalima.
Komentuoti:
-
Aš ne prieš kontrastus.Aš už kokybiškus kontrastus.
Dėl to ir nurodžiau Pirklių klubą. Kartais konstrastai būna "per ryškūs", nesiderinantys su aplinkiniais pastatais, jie nėra kokybiški.
Vilniaus vartai irgi atrodo gerai, bet pati teritorija tokia neišbaigta. Galbūt situacija pasikeis iškėlus Lukiškių kalėjimą ir LAT rūmus.
Tokiu statinių kaip antai nuotraukose matomi Vienos vaizdai, mano nuomone, puikiai tiktų Vilniaus naujamiestyje (Algirdo, Mindaugo ir kt. gatvėse). Pvz, šalia santuokos rūmų esantis biurų ir gyv. pobūdžio statinys puikiai dera. Algirdo gatvėje yra 1-2 įdomūs ateities projektai (žr. LAS nesenus konkursų archyvus). Tik kaip suprantu, oficiali LAS nuomone yra tame, kad reikia paprastumo, minimalizmo etc.
Komentuoti:
-
Pritariu Lettered dėl romantizmoAš irgi manau, kad Vilniui kaip vienam svarbiausių ir perspektyviausių Pabaltijo regiono centrų negalima užsikonservuot į muziejų ir miesto plėtrą iškelt į laukus. Aišku, bet kokiam naujadarui Vilniaus centre turi būti keliami maksimalūs architektūros kokybės reikalavimai. Tai čia nediskutuotina.
http://dsphotographic.com/blog/wp-co...8/brussels.jpg
Komentuoti:
-
Parašė D.P Rodyti pranešimąKontrastai ir mums įprasti (žr. Pirklių klubą), bet tie kontrastai turi būti kokybiški. Ne kiekvienas Europos miestas yra įtrauktas į Unesco.
ŠMC nėra blogas. Jis tiesiog netinkamoje vietoje. Vietoje jo reikėjo savo laiku atstatyti 19am.pb-20 am.pr moderno statinius, nes jie kartu sudarė vientisą kompleksą.
http://www.worldarchitecturemap.org/...ngs/haas-house
Komentuoti:
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąSavo kontrastus jus susikiškit į ... pasakytų jums koks olandas ar vokietis. Sakau rimtai. ŠMC aišku blogas pvz., bet Vakarų Europoj kontrastai yra įprasti.
ŠMC nėra blogas. Jis tiesiog netinkamoje vietoje. Vietoje jo reikėjo savo laiku atstatyti 19am.pb-20 am.pr moderno statinius, nes jie kartu sudarė vientisą kompleksą.
Komentuoti:
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąTas sarkofagas tikrai ne kokio suomio projektuotas? Velniškai gera architektūra
Šiaip lyginant sovietinę architektūrą, tai Vilniui pasisekė, ir tą pripažįsta patys latviai ir estai (žr. daugybę temų SCC). Tokie pastatai kaip Nacionalinė Dailės Galerija (NDG) atitiko laikmetį ir dabar atrodo išskirtinai gerai, drįsčau pasakyti, kad gėdos nepadarytų ir išskirtine architektūra garsėjančiuose užsienio miestuose. Operhauzas, ex Ryšių ministerija, Bennetono parduotuvės pastatas Gedimino prospekte, Neringos kavinė, tarpukarį primenanti daugiauakštis pastatas Gedimino prospekte ir daug kitų.
ŠMC atrodytų iš esmės gerai, jei būtų kitoje vietoje.
Beje, nebūčiau toks kategoriškas. Pasižiūrėjus, pvz, į Oslo pokario transformacijas, kai 19am-20a.pr. moderno pastatai buvo perstatyti į funkciškai patogesnius "biurų" ir kitokio pobūdžio objektus, kurių išvaizda yra, mano kaimis, skurdesnė negu kai kurių analogiško laikmečio Vilniaus pastatų...Paskutinis taisė D.P; 2013.01.29, 14:53.
Komentuoti:
-
Tas sarkofagas tikrai ne kokio suomio projektuotas? Velniškai gera architektūra
Komentuoti:
Komentuoti: