Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

NMC - naujasis miesto centras

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

    Tai EU lėšos visada kažkiek dengia renovaciją, šis projektas ne išskirtinis šiuo požiūriu.
    Internete radau tokią info:
    Konstitucijos 13 butų skaičius - 60.
    Bendra renovacijos kaina - 2 400 000 EUR
    Savivaldybės lėšos - 400 000
    EU parama - 30% kainos (720 000 EUR)
    Likusią dalį dengia gyventojai - t.y. 2 400 000 - 400 000 - 720 000 = 1 280 000
    1 280 000/60 = 21 333 EUR/vienam butui vidutiniškai (aišku praktikoje skirsis priklausomai nuo kvadratūros). Vidutiniam gyventojui dešimtys tūkstančių yra dideli pinigai, o aš abejoju ar tame sovietiniame monolitiniame monstre labai pasiturintys žmonės gyvena. Kiekvienas fasado pagerinimas pridėtų tūkstančius, jei ne dešimtis tūkstančių prie šios sąskaitos, todėl naivoka kalbėti apie kažkokius aliumininius fasadus ir t.t., ypač turint omenyje LT visuomenės ir vidutinio gyventojo mentalitetą (žr. postą aukščiau).
    Tai likusi suma gyventojams yra gal tik vos didesnė už standartinės renovacijos kainą kitur, bet čia ir nauda aukštesnė. Pagal straipsnį visas karštas vanduo ir šildymas būtų nuo saulės kolektorių. Išlenda ir minėta "trečioji gyventojų grupė", iš straipsnio: „Trys iš penkių socialinę paramą gaunančių butų savininkų balsavo prieš namo atnaujinimą, nors jiems visas renovacijos išlaidas padengs valstybė [...]“.

    Comment


      Manau, jog tame daugiabutyje kris kainos, prisidėjus 20 000 eurų, visai geras variantas išeina.
      Aviate, navigate, communicate

      Comment


        Parašė Lettered Rodyti pranešimą

        Gyventojams turbūt būtų pigiau ir geriau parduoti butą ten ir nusipirkti šnipiškėse naujos statybos, juolab tokie to namo minusai kaip maži liftai, langai bei parkingo, kolektorinės šildymo sistemos nebuvimas liks nepaisant milijoninės renovacijos.
        Renovacijos kaina butui - pusantros parkingo vietos geriausiu atveju O šildymo sistema juk pilnai atnaujinama. Bet taip, mažų langų, liftų ir lubų aukščio jau nepraplėsi.

        Comment


          Parašė Burnnots Rodyti pranešimą
          iš straipsnio: „Trys iš penkių socialinę paramą gaunančių butų savininkų balsavo prieš namo atnaujinimą, nors jiems visas renovacijos išlaidas padengs valstybė [...]“.
          Turi butą Konstitucijos prospekte, ir tau reikia socialinės paramos iš valstybės. Nu ir prioritetai gyvenime...

          Comment


            Parašė Kristisz Rodyti pranešimą

            Turi butą Konstitucijos prospekte, ir tau reikia socialinės paramos iš valstybės. Nu ir prioritetai gyvenime...
            Čia pan. kaip pensininkai senamiestyje 5 kamb. bute gaunantys kompensaciją už šildymą, jie juk ne dabar nusipirkę, o nuo senų laikų gyvena.
            Flickr

            Comment


              Nuomodavau 2k butą Žirmūnuose iš 75 metų pensininkes kuri ji nusipirko jau man jame gyvenant. Be šito ji dar turėjo savo 3k butą ten pat Žirmūnuose, garažą Minties gatvėje ir sodo namelį šalia Nemenčinės gatvės kuris neseniai buvo parduotas už 90000€. Vaikštant po rajoną dažnai mačiau ją besirausancia šiukšlių konteineriose, kurio turinį ji nuolat tempdavo sau namo ir man kaip padėką už tvarkingus buto nuomos mokėjimas. Tai vat, tokie tie mūsų pansininkai, dažnas iš jų vos pragyvendamas iš pensijos savo turimą bei nenaudojamą NT(žemė,sodas, garažai) laiko kaip konservus savo vaikams ir anūkams.

              Comment


                Parašė Burnnots Rodyti pranešimą

                Tai likusi suma gyventojams yra gal tik vos didesnė už standartinės renovacijos kainą kitur, bet čia ir nauda aukštesnė. Pagal straipsnį visas karštas vanduo ir šildymas būtų nuo saulės kolektorių. Išlenda ir minėta "trečioji gyventojų grupė", iš straipsnio: „Trys iš penkių socialinę paramą gaunančių butų savininkų balsavo prieš namo atnaujinimą, nors jiems visas renovacijos išlaidas padengs valstybė [...]“.
                Būtent tai, ką iš turėjau omenyje su trečiąja kategorija gyventojų. Už juos ne tik suderinamas projektas, surandami sprendimai ir rangovas, bet dar valstybė ir sumoka renovacijos kainą, t.y. visa visuomenė susimeta, kad padidintų jų nuosavybės vertę. Reakcija: skundai ir kaltinimai, nes gi vis tiek visi "žulikai, buržujai ir melagiai, apvogs".

                Comment


                  Mumbajus in a nutshell.

                  Comment


                    Berods iš pradžių norėta daryti įvažiavimą iš Krokuvos g., bet pasipriešino bendruomenė. Galiu klysti, nes tas jau seniai buvo.

                    Comment


                      Parašė Skid Row Rodyti pranešimą
                      Berods iš pradžių norėta daryti įvažiavimą iš Krokuvos g., bet pasipriešino bendruomenė. Galiu klysti, nes tas jau seniai buvo.
                      Bendruomenė? Man labiau primena, norą pataupyti, dovanokit už netaktą, bet bendruomenę, kurią aš ten esu matęs...

                      Aviate, navigate, communicate

                      Comment


                        Iš PP:
                        įvažiavimai numatomi iš pietinėje pusėje esančios Lvovo gatvės. Išvažiavimas iš požeminės automobilių saugyklos projektuojamas šiaurinėje pusėje į Krokuvos gatvę.
                        Per vieną pusę įvažiuoji, per kitą išvažiuoji

                        Comment


                          Tada klausimas yra kokio velnio ten reikėjo daryt pėsčiųjų perėją su šviesoforais ant to įvažiavimo?

                          Comment


                            Tai aš parašiau kad “jei netrukdo Hannerio projektui”. Plius ten ne Hannerio sklypas, visai realus variantas kad namukas liks ten kur ir yra.

                            Comment


                              9. SVARSTYTA. Dėl Kernavės (tarp Lvovo ir Konstitucijos pr.) gatvės atkarpos projektavimo.

                              9. Pavesti Teisės grupei įvertinti kokios procedūros reikalingos. Kalbėti su vystytoju dėl tolimesnės teritorijos vystymo. Peržiūrėti dar kartą gatvės projektą ir jeigu riekia pakoreguoti. Prie klausimo ką darome su visuomenės poreikių paėmimu grįžtam po mėnesio.

                              Pajudės teritorija prie Quadrumo? Sklypai atrodo gerokai apjungti, lyginant su 2018 duomenimis. Tiesa, neaišku kada apjungti (gal seniau, o tik dabar pastebėjau).

                              Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-04-02 093201.jpg
Views:	2584
Size:	152,1 kB
ID:	1874674

                              Comment


                                Man atrodo jau gan seniai jie tokie yra.

                                Comment


                                  Ten ta bakuze tai isskirtinio baisumo, man nesuvokiama kai “zmones” gyvena tokiam sugriuvusiam siukslyne kai galetu parduot ir isigyti gera nama kur nors toliau.

                                  Comment


                                    Parašė Creatium Rodyti pranešimą


                                    Pajudės teritorija prie Quadrumo? Sklypai atrodo gerokai apjungti, lyginant su 2018 duomenimis. Tiesa, neaišku kada apjungti (gal seniau, o tik dabar pastebėjau).

                                    Click image for larger version  Name:	Screenshot 2021-04-02 093201.jpg Views:	284 Size:	152,1 kB ID:	1874674
                                    2020 liepos 7 dieną šioje temoje įdėjai šį variantą (dėl kito projekto), apačioje matosi kiek sklypelių buvo ir galit palyginti kiek dabar.

                                    Paskutinis taisė Edd; 2021.04.02, 15:54.

                                    Comment


                                      Haha, tiksliai. Beje, dingo ir tas kvadratas 59 sklype.

                                      Comment


                                        Sklypų ribos yra viena didžiausių Vilniaus problemų. Tie sklypai neaišku kada atsiradę, greičiausiai prie sovietinio nesąmoningo planavimo, visiškai neatitinka šiandienos aktualijų ir kiek kartų, kai buvo sugadinti net naujų gatvių išplanavimai, aš girdėjau 'taigi tokios sklypų ribos ir nieko čia negalima pakeisti'. Aš manau pakeisti galima, atitinkamai reikia sureguliuoti įstatyminę bazę, kažkaip Rail Balticą per begales skirtingų sklypų sugebam nutiesti, o miesto pagal šiuolaikinius standartus planuoti neišeina dėl kažkokio sovietinio sklypų paskirstymo.

                                        Comment


                                          Čia tie sklypai gal netgi nuo XX a. pradžios - caro ar Pilsudskio laikų.
                                          Snowflakes will attack U <3

                                          Comment

                                          Working...
                                          X