Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

NMC - naujasis miesto centras

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
    Plius jį po žeme kišti kurioje nors pusėje, o ne per vidurį. Tokiu atveju nauja pastatų eilė stovėtų ant žemės, o ne ant tunelio, kas techniškai yra sunkiau įgyvendinama, o kartu turėtų vietos požeminėms mašinų aikštelėms. O viršutinėje dalyje galėtų atsirasti siauros dviejų juostų gatvelės.
    Būtų idealu šitaip, bet ar realu? Man nesitiki, kad atsirastų ryžto ir finansų taip kapitaliai pertvarkyti prospektą. Mano siūlymas tikrai prastesnis, bet aš įsivaizduoju, jog jis būtų įgyvendinamas daug paprasčiau gilinant po vieną pusę paeiliui ir galbūt galėtume nelįsdami po žeme prasieiti nuo Baltojo tilto iki Europos aikštės dar šiam gyvenime

    Comment


      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
      Būtent, kad vienintelis plataus Konstitucijos prospekto sprendimas yra jį pakišti po žeme. Ir tai nėra kažkoks kosminis projektas, turim jau Vilniaus vartus, kurie kuo puikiausiai stovi. Pardavus sklypus vystytojams būtų surinkta gal net didesnė suma, nei kad reikėtų Konstitucijos prospekto po žeme pakišimui. Bet kol Konstitucijos prospekte ir šiaip pilna laisvų sklypų, pats tunelis nelabai turi prasmę. Tik aš siūlyčiau kiek kitokį variantą. Visų pirma įvažiavimas į tunelį turėtų būti kažkur priešais sankryžą su Kalvarijų gatve - berods ten dėl kamščių problemos ir šiaip buvo planuotas tunelis ir tunelis turėtų tęstis per visą Konstitucijos prospektą, nes ta problema yra ne tik jo pradžioje. Plius jį po žeme kišti kurioje nors pusėje, o ne per vidurį. Tokiu atveju nauja pastatų eilė stovėtų ant žemės, o ne ant tunelio, kas techniškai yra sunkiau įgyvendinama, o kartu turėtų vietos požeminėms mašinų aikštelėms. O viršutinėje dalyje galėtų atsirasti siauros dviejų juostų gatvelės.

      Ant puses konstitucijos pr. ploto netilps joks normalus pastatas. Mano manymu net ir geriau kisti viska po zeme, virsu palikti tik pestiesiems ir dviraciams, kam ta gatve.

      Comment


        Nesu architektas, bet kodėl nebūtų įmanoma tiesiog vietoje pusės Konstitucijos prospekto ir dalies dabartinio milžiniško šaligatvio prie PC Europos suformuoti naują, kad ir ne aukštybinių pastatų eilę. Tuomet tarp naujų namų ir aukštybinių pastatų kaip Europa atsirastų pvz. ramus pėsčiųjų bulvaras su parduotuvėlėmis, lauko kavinukėmis, gatvės muzikantais ir kitais normalaus vakarų miesto atributais. Nauja pastatų eilė izoliuotų bulvarą nuo Konstitucijos pr. triukšmo, o ir pats KP būtų normali 2-3 juostų gatvė, o ne greitkelis buduliams, kurie nori su britva ar BMW prasinešti pro centrą ant 100km/val.

        Click image for larger version

Name:	KP.jpg
Views:	239
Size:	263,6 kB
ID:	1760189

        Comment


          Parašė Edd Rodyti pranešimą

          Ant puses konstitucijos pr. ploto netilps joks normalus pastatas. Mano manymu net ir geriau kisti viska po zeme, virsu palikti tik pestiesiems ir dviraciams, kam ta gatve.
          Jeigu atsirastų nauja pastatų eilė vidury Konstitucijos prospekto, tai atsirastų dar ir dvi gatvės iš vienos ir iš kitos pusės. Aš sutinku, kad bent viena tikrai galėtų būti pėsčiųjų, kitą galima būtų padaryti bent jau viešąjam transportui. Bet ar tai būtų pėsčiųjų, viešojo transporto, ar paprasta gatvė, jos vistiek netūrėtų būti per daug siauros, nes per siauros gatvės, kaip ir per plačios, NMC būtų negerai. Bet mes kartais neįvertinam kokio pločio yra tas Konstitucijos prospektas. Jis yra 60 metrų pločio (ties Europos PC) - tai yra Gedimino prospektas (18 m) + Quadrum didžiojo pastato plotis (18m) + Gedimino prospektas (18 m) ir dar 6 metrai lieka. Mano supratimu sutalpinti ten papildomą eilę pastatų nėra jokių problemų, o kas bus šalia - ar pėsčiųjų gatvė, ar viešojo transporto, ar mašinų, tai čia jau apsisprendimo reikalas, nes galimybės yra visos.

          Parašė themanual Rodyti pranešimą
          Būtų idealu šitaip, bet ar realu?
          Kol kas nelabai realu, nes dar pats Konstitucijos prospektas neužstatytas. Nelabai yra prasmės jo kišti po žeme, kol yra pilna laisvų plotų, nes ne pakišimas po žeme yra svarbiausia, o kad po to būtų kas ant jo naujus pastatus stato.

          Comment


            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

            Būtent, kad vienintelis plataus Konstitucijos prospekto sprendimas yra jį pakišti po žeme. Ir tai nėra kažkoks kosminis projektas, turim jau Vilniaus vartus, kurie kuo puikiausiai stovi. Pardavus sklypus vystytojams būtų surinkta gal net didesnė suma, nei kad reikėtų Konstitucijos prospekto po žeme pakišimui. Bet kol Konstitucijos prospekte ir šiaip pilna laisvų sklypų, pats tunelis nelabai turi prasmę. Tik aš siūlyčiau kiek kitokį variantą. Visų pirma įvažiavimas į tunelį turėtų būti kažkur priešais sankryžą su Kalvarijų gatve - berods ten dėl kamščių problemos ir šiaip buvo planuotas tunelis ir tunelis turėtų tęstis per visą Konstitucijos prospektą, nes ta problema yra ne tik jo pradžioje. Plius jį po žeme kišti kurioje nors pusėje, o ne per vidurį. Tokiu atveju nauja pastatų eilė stovėtų ant žemės, o ne ant tunelio, kas techniškai yra sunkiau įgyvendinama, o kartu turėtų vietos požeminėms mašinų aikštelėms. O viršutinėje dalyje galėtų atsirasti siauros dviejų juostų gatvelės.

            Je, nebloga sprendimų seka. Gerai viskas susidėliotų, nebūtų konfliktų su ruberoidiniais kaip kad kitur netoliese. Na nebent "perukų pasaulis"(žr. tamstos pateiktoje foto) šluojamas lauk kiek patriukšmautų

            Comment


              Įdomu būtų tokio sprendimo teisinė pusė. Kam priklauso gatvės žemė, ar savivaldybė galėtų ją išnuomot/parduot?

              Labiau logiška atrodytų statyt viduryje Konstitucijos pr. Pastatų parkingai galėtų tuomet eit iš šonų su įvažiavimais iš požeminių tunelių, kaip pavyzdys. Viršuje iš abiejų pusių galėtų būti vienos juostos vienpusės gatvelės. Galėsiu pabraižyt greitu metu.
              Paskutinis taisė Creatium; 2019.11.06, 14:40.

              Comment


                Quadruma vidury ikisti, tada is abieju puse po gedimino pr su saigatviais, hm... ir dar parkingus kazkur padeti... Man cia skamba kaip utopija, kazkaip blogai ivertinti masteliai...

                Comment


                  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                  Kol kas nelabai realu, nes dar pats Konstitucijos prospektas neužstatytas. Nelabai yra prasmės jo kišti po žeme, kol yra pilna laisvų plotų, nes ne pakišimas po žeme yra svarbiausia, o kad po to būtų kas ant jo naujus pastatus stato.
                  Na tai čia mūsų požiūriai išsisikiria, nes kaip suprantu jūsų didžiausias prioritetas tankus užstatymas, o mano - abejų pusių sujungimas pėsčiųjų patogumui. Tankumas yra gerai, bet tikra tiesa, kad esant tiek laisvų plotų tai gal tik kitam šimtmetyje atsirastų poreikis užstatyi prospektą.
                  Todėl aš žiūriu racionaliau, bandykime kurti tankumą Lvovo g., kur tai yra daug paprasčiau ir greičiau įgyvendinama, o Konsitucijos pr įgilinam ir uždengiam žmonių patogumui. Taip pat pastatom kokį nors vieną jungiamąjį pastatą (kaip mano pvz), kad užpildytų erdvę žiūrint iš rytinės/vakarinės pusės į NMC.
                  Atsiradus poreikiui, galima toliau statyti virš prospekto, žinoma tai būtų sudėtingesni ir brangesni inžineriniai sprendimai, bet tai jau būtų problema tolimai tolimai ateičiai
                  Paskutinis taisė themanual; 2019.11.06, 14:48.

                  Comment


                    Idomu ka butu galima padaryti artimiausiu metu, gal bent jau ikisti koki nors apzeldinima vidury gatves...

                    Comment


                      Aš įsivaizduočiau kažką tokio. Vienpusės vieno eismo privažiuojamosios gatvės (pagrinde skirtos VT eismui), centre - verslo centrai, parduotuvės, restoranai. Gatvelės galėtų būti grįstos trinkelėmis.

                      Click image for larger version

Name:	konstitucijos.png
Views:	228
Size:	406,0 kB
ID:	1760215

                      Comment


                        Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                        Aš įsivaizduočiau kažką tokio. Vienpusės vieno eismo privažiuojamosios gatvės (pagrinde skirtos VT eismui), centre - verslo centrai, parduotuvės, restoranai. Gatvelės galėtų būti grįstos trinkelėmis.
                        Automobilistai sudegintų už tokias mintis
                        Paskutinis taisė vaidasp; 2019.11.06, 15:54.

                        Comment


                          Parašė vaidasp Rodyti pranešimą

                          Automobilistai sudegitų už tokias mintis
                          Na, tai viskas yra fone to, kad visas Konstitucijos pr. srautas kišamas į tunelį po žeme Tai automobilistai padėkotų, nes gi galėtų kaip greitkeliu varyt.

                          Comment


                            Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                            Aš įsivaizduočiau kažką tokio. Vienpusės vieno eismo privažiuojamosios gatvės (pagrinde skirtos VT eismui), centre - verslo centrai, parduotuvės, restoranai. Gatvelės galėtų būti grįstos trinkelėmis.

                            Click image for larger version

Name:	konstitucijos.png
Views:	228
Size:	406,0 kB
ID:	1760215
                            Butent taip, bet reikia stebuklo arba visiskai skirtingos miesto valdzios kad toki dalyka igyvendintu. Cia jau labiau metro erai toks projektas.

                            Comment


                              Man visa tai atrodo, kaip bergdžios kalbos. VMS net kalbų nei minčių nėra kišti KP po žeme, ar siaurinti patį prospektą paliekant po 1 juostą į skirtingas kryptis. Tas prospektas ir taip užkišęs būna nuo mašinų. Žvelgiant į artimą ateitį, kai pasistatys k18b, Lvovo 37, Lvovo 21a, Hanner'is su savo sklypu galbūt pajudės ir dar Schage kazkur tuos savo 60000 kv metrų pastatys, tai tas prospektas dar labiau užsikiš. O statyti tunelį niekas nesiryš, nes savivaldybė ir taip skolose.
                              Nežinau, kaip ten Taline jie planuoja važinėt, bet vilniečiai artimiausiu metu ant dviračių tikrai nepersės, todėl srautai tik didės.
                              Paskutinis taisė Tamplieris; 2019.11.06, 16:05.

                              Comment


                                Pradziai uztektu krumu per viduri konstitucijos nemazinant juostu skaiciaus.

                                Comment


                                  Parašė Zygis Rodyti pranešimą
                                  Pradziai uztektu krumu per viduri konstitucijos nemazinant juostu skaiciaus.
                                  + Daugiau augmenijos tarp šaligatvių ir KP, kad pėstiesiems būtų mažiau triukšmo ir dulkių.

                                  Comment


                                    Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                    Aš įsivaizduočiau kažką tokio.
                                    O kad tas žalias? Šiaip tokiame variante reikėtų bent poros žaliųjų erdvių ir/ar aikščių, bet čia turiu omeny per visą KP ilgį. Jeigu tai būtų įgyvendinta - būtų išspęsta viena didžiausių Vilniaus žaizdų ir aš problemas matau ne tiek Vilniaus savivaldybėj, kiek ar atsirastų kas tokį plotą galėtų apvaisinti pastatais. Kita vertus kaip Themanual ir minėjo, užtektų vos poros pastatų per vidurį, kad vizualiai vaizdas būtų apribotas nuo beprasmių atvirų ir didelių erdvių. O visą kitą bent laikinai galėtų būti NMC central park.
                                    Paskutinis taisė Eidvis; 2019.11.06, 16:28.

                                    Comment


                                      Tai gal automobilistimas užtektų kokių 1-2 antžeminių keliaaukščių parkavimo aikštelių NMC prieigose
                                      PVZ čia:


                                      Pavyzdžiui tokių:

                                      Comment


                                        Parašė Edd Rodyti pranešimą

                                        Ant puses konstitucijos pr. ploto netilps joks normalus pastatas. Mano manymu net ir geriau kisti viska po zeme, virsu palikti tik pestiesiems ir dviraciams, kam ta gatve.
                                        Siulantiems kišti viską po žemę noriu priminti, kad mes gyvename Vilniuje, kuriame su 100 kartų paprastesnemis problemomis valdžia nesusitvarko, o jūs dar norite iš jų tokių projektų... Viskas ten kuo puikiausiai tilptų net vos vos susiaurinus KP, kuris dabar yra nerealiai platus:



                                        Aišku aš pasiaurinau kiek radikaliau (galima tos žalios juostos ir šaligatvių sąskaita padaryt dar 2 autobusų juostas arba tramvajų per vidurį), bet esmė, kad ir be jokių tunelių ten tilptų net esami NMC ofisai, jau nekalbant apie tai, kad galima suprojektuot žymiai tinkamiau. Svarbiausia, kad visam tam reikia tik noro ir kiaušų (nei vieno nei kito VMS neturi), visa kita VMS nekainuotų nei cento, o atvirkščiai atneštų daug pelno. Užtektų tik ateit pas Avulį ir pasakyt "Senelyzai, parduosim tau žemės pigiau, davai rekonstruok Europą, profitas bus ir tau ir mums" ir tas senas lapinas tą pačią akimirką pamirštų apie visus kitus savo projektus...

                                        Comment


                                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                          O kad tas žalias? Šiaip tokiame variante reikėtų bent poros žaliųjų erdvių ir/ar aikščių, bet čia turiu omeny per visą KP ilgį. Jeigu tai būtų įgyvendinta - būtų išspęsta viena didžiausių Vilniaus žaizdų ir aš problemas matau ne tiek Vilniaus savivaldybėj, kiek ar atsirastų kas tokį plotą galėtų apvaisinti pastatais. Kita vertus kaip Themanual ir minėjo, užtektų vos poros pastatų per vidurį, kad vizualiai vaizdas būtų apribotas nuo beprasmių atvirų ir didelių erdvių. O visą kitą bent laikinai galėtų būti NMC central park.
                                          Žalias - gal parkas koks. Čia tik esminė idėja, ne kur ką ir kaip išdėstyt

                                          Comment

                                          Working...
                                          X