Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

NMC - naujasis miesto centras

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Bet nepaisant visko Vilnius turi iš tiesų labai išskirtinį, nors ir nelabai didelį skyline, kurio nesumaišysi su jokiu kitu pasaulio miestu , o tai gana didelis pliusas. Konkrečiau kalbu apie NMC vaizdą nuo Gedinimo kalno, kurio siluetas galėtų būti ne ką menkesnis Vilniaus logotipas nei pats Gedinimo bokštas.

    Comment


      Parašė Evier Rodyti pranešimą
      Bet nepaisant visko Vilnius turi iš tiesų labai išskirtinį, nors ir nelabai didelį skyline, kurio nesumaišysi su jokiu kitu pasaulio miestu , o tai gana didelis pliusas. Konkrečiau kalbu apie NMC vaizdą nuo Gedinimo kalno, kurio siluetas galėtų būti ne ką menkesnis Vilniaus logotipas nei pats Gedinimo bokštas.
      Siaip as daznai girdziu is zmoniu kad NMC skyline atrodo i mini Los Angeles skyline.

      Comment


        Talino Skyon projektas yra absoliučiai super. Labai gerai sužaista spalvomis ir trikampiukais. Nepakenktų ir pas mus daugiau tokio gyvo žaismingumo. Aukštingumas irgi labai fainas.

        Apskritai labai džiugu, kad Talinas nebijo aukščio. Pas mus su aukštingumu pastaruoju metu kažkas atsitiko.
        Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.11.05, 23:01.
        Snowflakes will attack U <3

        Comment


          Pastebėjau, kad dauguma kalba apie NMC skyline, bet mažai kalbama apie patogumą/jaukumą, t.y. žmogaus kasdien praeinančio, gyvenančio ir dirbančio NMC, o ne turisto, perspektyvą.
          Beveik kasdien būnu NMC - man esminė problema yra per daug platus Konstitucijos prospektas, milžiniški šaligatviai-trinkelių jūros su idiotiškais gazonais, požeminė perėja + tas pabaisiškas sovietinis betoninis 3aukštis prie būsimo K18 - visa tai daro NMC panašesnį į Minską ar Maskvą su savo nežmoniškais gigantiškais prospektais, o ne jaukias Manheteno gatveles.
          Utopinis siūlymas būtų siaurinti KP, formuoti mažesnę humaniškesnę normalią gatvę, o ne greitkelį vidury miesto, bet tai vargu ar įmanoma autofanatikų šalyje.
          Mano atveju NMC šiuo metu tiesiog nemaloni, nejauki vieta vaikščioti - tai yra kažkas kur eini iš reikalo ir stengiesi kuo greičiau praieti, bet niekada neitum pasivaikščioti su pasimėgavimu kaip pvz. šita Manheteno gatve:

          Click image for larger version

Name:	NY.jpg
Views:	185
Size:	274,5 kB
ID:	1760068
          Paskutinis taisė Saliamonas; 2019.11.06, 00:08.

          Comment


            Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
            Beveik kasdien būnu NMC - man esminė problema yra per daug platus Konstitucijos prospektas,
            Noriu būti optimistas ir tikėti, kad kažkada Konstitucijos pr. bus sutunelintas, panašiai kaip Paryžiaus naujamiestyje

            Comment


              Nenoriu pasirodyti nekuklus, bet man Talino ir Vilniaus NMC santykis yra 1:1 - lygiosios. Talino NMC geriau atrodo iš vidaus, Vilniaus iš toliau. Parodykit man Taline vietas, iš kurių jų NMC atrodytų geriau nei Vilniaus atrodo nuo Gedimino bokšto, Baltojo tilto, leidžiantis Ukmergės gatve at net nuo tos pačios Panoramos. Vertinant vietomis, tai mano subjektyviu geriausiai NMC atrodo iš:
              1. Gedimino kalno
              2. Nuo Balto tilto
              3. Leidžiantis Ukmergės gatve
              4. Ir tik ketvirtoje vietoje Talino apžvalgos aikštelė.

              Įvedus į googlą pirmoj vietoj rodo tokius skyline'us : Talino vs. Vilniaus. Kaip sakoma dėl skonio nesiginčijama, bet man šitoj kategorijoj nugalėtojas aiškus, kaip ir aiškus nugalėtojas kuris NMC geriau atrodo iš vidaus.

              Kas dėl tolesnio progreso - tai mažiau būčiau linkęs vertinti vizijas ir labiau vertinčiau dabartį. O šiuo metu Talinas vykdo vieną Skyon projektą, o Vilnius du - K18b ir Lvovo gatvėj. Truputi keista, kodėl Lvovo gatvės projektai nėra vertinamas kaip progresas, nes turbūt per žemi, bet tuo pačiu metu kaip svarbiausias argumentas išsakoma tai, kad Talino NMC gerai atrodo iš vidaus.
              Paskutinis taisė Eidvis; 2019.11.06, 01:37.

              Comment


                Vilniaus dangoskyros privalumas - kalvos efektas
                Talino - fasadų kokybė ir efektas žemės lygmeniu

                Comment


                  Visgi nereikėtų lyginti piršto su...
                  Talino centras ir taip yra tankus, todėl nauji projektai ir stiebiasi aukštyn dėl brangios žemės ir mažų sklypų dydžių, kaip ir kokiam Manhetene. Vilniuje tuo tarpu pilna visokių garažų, parkingų ar apleistų teritorijų ne tik Šnipiškėse, bet ir Naujamiestyje ar Viršuliškėse, kur galimi aukštybiniai pastatai. Vilniuje ir be NMC vyksta projektai, nustelbiantys tas Talino stiklinės dėžes.
                  Kas geriau, aukštas stiklainis kas 5-10 metų NMC ir visokios mažos baltarusiškos nesamonės miesto centre ar žemesni, bet geresnės ir įdomesnės architektūros pavyzdžiai visame centre?

                  O dėl Konstitucijos pr., tai jis kartai nepadarytas toks platus dėl jau tada svarstyto tramvajaus, su kuriuo KP būtų normali 4 juostų gatvė?
                  Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

                  Comment


                    Vilniaus NMC yra didingumo ir epiškumo įsikūnijimas. Na, mūsų regiono apimtimi. Kalva, didelės erdvės ir pan. Dėl to bent kol kas kenčia patogumas gyventojams, t.y. jo patrauklumas pėstiesiems. Ateityje, einant gilyn, tai spręsis. Bet reiks daug laiko.

                    Comment


                      Šiaip tai, kas yra vadinama 'wow koks Talino NMC', tai yra 300 metrų atkarpa, kuri instinktyviai yra lyginama su Konstitucijos prospektu ir natūraliai prieinama išvada, kad Talino NMC yra geresnis. Bet be tos 300 metrų atkarpos Talino NMC nelabai kas daugiau ir yra, kai tuo tarpu Vilniaus NMC yra ne tik Konstitucijos prospektas - tai ir Lvovo 120 metrų atkarpa, kuri man nei kiek nenusileidžia Talino tai atkarpai.Tai ir 100 metrų alėja prie Radisson viešbučio, tai ir Europos aikštė, tai ir Swedbank terasa ir Quadrum vidinis kiemas, kuris tik ką buvo pilnai užbaigtas. Vilniaus NMC pagrindinė problema yra ne tai kas yra, o tai ko nėra - t.y. visokios mašinų aikštelės ir pievos, kada Taline tai nekrenta į akį, nes užpildoma sovietiniu šlamštu. Bet jeigu man reiktų rinktis ko labiau Vilniuje norėčiau - tos Talino 300 metrų atkarpos, ar prastesnės Konstitucijos prospekto atkarpos, bet dar plius 5 mano minėtų vietų, aš visgi pasirinkčiau Vilniaus variantą. Tas pats Konstitucijos prospektas, nors ir dar nepasieks Talino, bet bus nemenkai pagyvintas po K18b realizacijos, kuris Vilniaus NMC svarbus tuo, kad jį praturtins iš visų keturių pusių. Be indėlio į Konstitucijos prospektą jis smarkiai pagyvins Radissono alėją, su CUP'o rekonstrukcija iš esmės pakeis dar vieną alėją ir sukurs dar vieną unikalią Vilniaus NMC erdvę, kokių labiausiai ir pasigendu Talino NMC.





                      Paskutinis taisė Eidvis; 2019.11.06, 12:18.

                      Comment


                        Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                        Vilniaus NMC yra didingumo ir epiškumo įsikūnijimas. Na, mūsų regiono apimtimi. Kalva, didelės erdvės ir pan. Dėl to bent kol kas kenčia patogumas gyventojams, t.y. jo patrauklumas pėstiesiems. Ateityje, einant gilyn, tai spręsis. Bet reiks daug laiko.

                        Tikslu. Dėl ko aš ir smarkiai apgailestauju - "didingumo ir epiškumo" siekis yra būdingas azijinėms, o ne Vakarų visuomenėms, pastarosios siekia žmogiškumo/jaukumo. Palyginkite mano anksčiau įkeltą komapktišką ir jaukią Manheteno centro gatvę su šiu didingu ir epiniu Nur Sultano vaizdu su atviromis milžiniškomis erdvėmis ir atsakykite į ką lygiuojasi ir į ką panašesnis Vilniaus NMC:

                        Click image for larger version

Name:	nur sultan.jpg
Views:	165
Size:	258,6 kB
ID:	1760148



                        Comment


                          Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
                          Pastebėjau, kad dauguma kalba apie NMC skyline, bet mažai kalbama apie patogumą/jaukumą, t.y. žmogaus kasdien praeinančio, gyvenančio ir dirbančio NMC, o ne turisto, perspektyvą.
                          Beveik kasdien būnu NMC - man esminė problema yra per daug platus Konstitucijos prospektas, milžiniški šaligatviai-trinkelių jūros su idiotiškais gazonais, požeminė perėja + tas pabaisiškas sovietinis betoninis 3aukštis prie būsimo K18 - visa tai daro NMC panašesnį į Minską ar Maskvą su savo nežmoniškais gigantiškais prospektais, o ne jaukias Manheteno gatveles.
                          Utopinis siūlymas būtų siaurinti KP, formuoti mažesnę humaniškesnę normalią gatvę, o ne greitkelį vidury miesto, bet tai vargu ar įmanoma autofanatikų šalyje.
                          Mano atveju NMC šiuo metu tiesiog nemaloni, nejauki vieta vaikščioti - tai yra kažkas kur eini iš reikalo ir stengiesi kuo greičiau praieti, bet niekada neitum pasivaikščioti su pasimėgavimu kaip pvz. šita Manheteno gatve:
                          Būtent! Manau labai ironiška, kad projektuojant Naujajį Miesto Centrą jį suprojektavo pagal geriausias Sovietų Sąjūngos "didingų prospektų 9 maja paradams" tradicijas. Neseniai nuėmė tvoras nuo Quadrum, ėjau ten ir galvojau WTF čia yra ir kam tai išvis skirta... 25 (!!!) metrų pločio šaligatvis. Vien tame šaligatvyje tilptų dar vienas Quadrum korpusas (jie po 15 metrų pločio) na arba dvipusė tramvajų linija. Ir tokia sitacija praktiškai visame 1 km prospekte, prie VMS išvis 30 metrų plotis (bet ten bent jau kažkaip padalintas). Palikus ten tik pakankamai platų šaligatvį su dvirtakiu (kurie kartu būtų 8 metrų pločio), iš visų šitų beprasmiškai iššvaistytų trinkelių gautusi apie 9-10 km normalių 2 metrų pločio šaligatvių (su tiek galima būtų sutvarkyt praktiškai visas Šnipiškių gatvės), kuriems VMS neturi pinigų...

                          Comment


                            Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą


                            Tikslu. Dėl ko aš ir smarkiai apgailestauju - "didingumo ir epiškumo" siekis yra būdingas azijinėms, o ne Vakarų visuomenėms, pastarosios siekia žmogiškumo/jaukumo. Palyginkite mano anksčiau įkeltą komapktišką ir jaukią Manheteno centro gatvę su šiu didingu ir epiniu Nur Sultano vaizdu su atviromis milžiniškomis erdvėmis ir atsakykite į ką lygiuojasi ir į ką panašesnis Vilniaus NMC:

                            Click image for larger version

Name:	nur sultan.jpg
Views:	165
Size:	258,6 kB
ID:	1760148


                            Nereikia perlenkti lazdos, tos Vilniaus milziniskos erdves yra kas? Neries krantines su zolyte, sakuru parkelis? Nera ir neplanuojama cia didziuliu pliku betoniniu epiniu aiksciu. Visi like laisvi plotai uzsistatys ir vaizdas atrodys visai kitaip. O ta krantine ir parkai bus kaip tik pliusas ateityje. Vienintelis minusas yra platus konstitucijos prospektas, kuris irgi nera kazkokia neissprendziama problema, aisku reiks laiko...

                            Comment


                              Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
                              Beveik kasdien būnu NMC - man esminė problema yra per daug platus Konstitucijos prospektas, milžiniški šaligatviai-trinkelių jūros su idiotiškais gazonais, požeminė perėja + tas pabaisiškas sovietinis betoninis 3aukštis prie būsimo K18 - visa tai daro NMC panašesnį į Minską ar Maskvą su savo nežmoniškais gigantiškais prospektais, o ne jaukias Manheteno gatveles.
                              Aš manau, kad mes turime daug didesnį potencialą už Taliną ir dėl erdvių naujiems projektams ir šiaip finansiškai pajėgesni esame turėti didelį NMC, o ne šiaip vieną kvartalą. Bet Konstitucijos pr tikrai yra taisytina vieta (beje Taline taip pat neišvengta perdėtai plačių gatvių NMC ir čia mes galim juos aplenkti), mano vizija būtų pradėti nuo šitos atkarpos ją įgilinant ir uždengiant.
                              Raudonai pažymėjau potencialą vietą, kur būtų jėga turėti kokį nors superfuturistinės architektūros aukštybinį projektą (su praėjimu pėstiesiems ir dviratininkams), kuris galėtų papildyti K18B.
                              Idealiu atveju būtų uždengtas visas Konstitucijos pr, bet manau ši atkarpa būtų prioritetas ir gera pradžia.

                              Būtų galima turėti kažką panašaus į Times square, įvažiavimų į tunelį perdangos galėtų sudaryti pseudo natūralią tribūną, o aikštėje būti kažkokia scena ar pan.

                              Paskutinis taisė themanual; 2019.11.06, 13:38.

                              Comment


                                Tai aš ir sakiau, kad Talino NMC nuo seniau daugiau išvystytas, tad ir belieka statyti aukštesnius pastatus.

                                O dėl pompastikos, visos didelės tautos jos siekia, tik vieni turi skonį, kiti ne. Ar ESB, Freedom tower ir t. t. Niujorke, Čikagoje... ne pompastiški pastatai? Net blizgučius mėgstantys kaimynai iš rytų turi gražų, skoningą ir pompastišką pastatą - Lakhta Center, ar Evolution Tower Maskvoje.

                                O dėl prospekto, tikrai liūdna, bet čia jau projektavimo klaida.

                                Comment


                                  Parašė Edd Rodyti pranešimą

                                  Nereikia perlenkti lazdos, tos Vilniaus milziniskos erdves yra kas? Neries krantines su zolyte, sakuru parkelis? Nera ir neplanuojama cia didziuliu pliku betoniniu epiniu aiksciu. Visi like laisvi plotai uzsistatys ir vaizdas atrodys visai kitaip. O ta krantine ir parkai bus kaip tik pliusas ateityje. Vienintelis minusas yra platus konstitucijos prospektas, kuris irgi nera kazkokia neissprendziama problema, aisku reiks laiko...
                                  Tai manau apie KP ir yra kalbama, nes pieva, krantinė ir sakuros yra labai didelis pliusas, ypač jeigu ten viską pagaliau sutvarkys. Jūs kada nors ėjote KP pėsčiomis? Klausiu, nes važiuojant su mašina labai lengva nepastebėt, kad pats KP ir yra "didžiulė, plika, betoninė, epinė aikštė", o išspręst tokią problemą su Lietuvos mentalitetu bus labai sunku (šiuo metu net neįmanoma), dabartinė valdžia dėl kelių garsiai rėkiančių medžiafilų bijo vieną-kitą medį nukirst, o jūs kalbat apie gatvių siaurinimą ir parkingų naikinimą, kurie 90% lietuvių yra šventesni už popiežių.

                                  Comment


                                    Parašė themanual Rodyti pranešimą

                                    Aš manau, kad mes turime daug didesnį potencialą už Taliną ir dėl erdvių naujiems projektams ir šiaip finansiškai pajėgesni esame turėti didelį NMC, o ne šiaip vieną kvartalą. Bet Konstitucijos pr tikrai yra taisytina vieta (beje Taline taip pat neišvengta perdėtai plačių gatvių NMC ir čia mes galim juos aplenkti), mano vizija būtų pradėti nuo šitos atkarpos ją įgilinant ir uždengiant.
                                    Raudonai pažymėjau potencialą vietą, kur būtų jėga turėti kokį nors superfuturistinės architektūros aukštybinį projektą (su praėjimu pėstiesiems ir dviratininkams), kuris galėtų papildyti K18B.
                                    Idealiu atveju būtų uždengtas visas Konstitucijos pr, bet manau ši atkarpa būtų prioritetas ir gera pradžia.

                                    Būtų galima turėti kažką panašaus į Times square, įvažiavimų į tunelį perdangos galėtų sudaryti pseudo natūralią tribūną, o aikštėje būti kažkokia scena ar pan.

                                    Būtent, kad vienintelis plataus Konstitucijos prospekto sprendimas yra jį pakišti po žeme. Ir tai nėra kažkoks kosminis projektas, turim jau Vilniaus vartus, kurie kuo puikiausiai stovi. Pardavus sklypus vystytojams būtų surinkta gal net didesnė suma, nei kad reikėtų Konstitucijos prospekto po žeme pakišimui. Bet kol Konstitucijos prospekte ir šiaip pilna laisvų sklypų, pats tunelis nelabai turi prasmę. Tik aš siūlyčiau kiek kitokį variantą. Visų pirma įvažiavimas į tunelį turėtų būti kažkur priešais sankryžą su Kalvarijų gatve - berods ten dėl kamščių problemos ir šiaip buvo planuotas tunelis ir tunelis turėtų tęstis per visą Konstitucijos prospektą, nes ta problema yra ne tik jo pradžioje. Plius jį po žeme kišti kurioje nors pusėje, o ne per vidurį. Tokiu atveju nauja pastatų eilė stovėtų ant žemės, o ne ant tunelio, kas techniškai yra sunkiau įgyvendinama, o kartu turėtų vietos požeminėms mašinų aikštelėms. O viršutinėje dalyje galėtų atsirasti siauros dviejų juostų gatvelės.

                                    Paskutinis taisė Eidvis; 2019.11.06, 13:55.

                                    Comment


                                      Parašė ttttt Rodyti pranešimą

                                      Tai manau apie KP ir yra kalbama, nes pieva, krantinė ir sakuros yra labai didelis pliusas, ypač jeigu ten viską pagaliau sutvarkys. Jūs kada nors ėjote KP pėsčiomis? Klausiu, nes važiuojant su mašina labai lengva nepastebėt, kad pats KP ir yra "didžiulė, plika, betoninė, epinė aikštė", o išspręst tokią problemą su Lietuvos mentalitetu bus labai sunku (šiuo metu net neįmanoma), dabartinė valdžia dėl kelių garsiai rėkiančių medžiafilų bijo vieną-kitą medį nukirst, o jūs kalbat apie gatvių siaurinimą ir parkingų naikinimą, kurie 90% lietuvių yra šventesni už popiežių.
                                      Tenka pasivaikscioti konstitucijos pr. ir kolkas labiausiai nepatinka ne saligatviu plotis, nes jei normaliai atskirtu pesciuju taka nuo dviraciu tako kokiu nors apzeldinimu tai butu dar visai ok su tais plociais, na gal siek tiek ir per platu. Bet kolkas labiausiai nepatinka keliose vietose vietoj saligatviu ir dviraciu taku esantys parkingai, kuriu Zuokas niekaip nesugebejo isstumti. Turiu omeny parkinga prie to sovietinio daugiabucio, salia tower ir is karto uz quadrumo. Manau ta pirmiausia reikia tvarkyti, paskui siaurinti konstitucijos pr. ar dar geriau ji uzstatyti eisma kisant po zeme.

                                      Comment



                                        Parkingai yra pagrindinė ir #1 problema Konstitucijos prospekte. Bet šiaip platūs šaligatviai yra kita didžiulė problema.Saliamono pateiktoje nuotraukoje iš Kazahstano matosi problemos esmė. Ten nėra jokių plačių gatvių, yra apželdinimas, bet problema visgi tai, kad pačios erdvės yra per plačios.

                                        Comment


                                          Tokie "kosminiai" projektai galimi nebent prie Zuokulos Nes nematau kito tokio "drąsaus" politiko, kuris dėl kiekvieno murmtelėjimo nestabdytų, nekoreguotų didesnės apimties plano.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X