Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vokiečių gatvės atkūrimo planai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Norėčiau palei senąjį Vokiečių g užstatymą matyti tik pėsčiųjų zoną, o palei sovietinį užstatymą kad būtų vienpusis eismas kartu su dviračių eismu ir gatvės lygis viename lygyje su šaligatviais. Ir jokio asfalto.

    PS.
    Įdomu ar rengiamasi lietvamzdžius pajungti į lietaus kanalizaciją?.. Arba, dėl tam tikrų aplinkybių, nuvesti į želdynų zonas jei toks sprendimas racionalus ir pagrįstas.

    Comment



      Parašė ttttt Rodyti pranešimą
      Nežinau kam Vilniuje reikalingas dar vienas parkas
      Aš pats už žalią zoną o ne aikštę, bet nebūčiau prieš atstatymą, tiesiog kai jau nuspręsta neatstatinėti, tai nebematau prasmės apie tai kalbėti vertinant pateiktus projektus. Bet dauguma žmonių panašu nori tiesiog dar vieno parkelio ir tas yra suprantama, nes dauguma nėra istorikai, urbanistai ir t.t. ir nemato didelės vertės atstatyme. Net tie patys masiniai turistai, kurie iš dalies atvažiuoja ir dėl senamiesčio, koncentruoto dėmesio jam skiria pusdienį ir po to ieško kur prisėsti kokiam parkelyje, o visą kelionę galiausiai vertina pagal miesto atmosferą ir potyrius, o ne vien tik kiek gražių pastatų pamatė ar nuotraukų pridarė.

      Man gražu architektūra, bet nesu snobas ir kur nors nuvažiavus man tai neatsveria kitų miesto trūkumų. Pasinaudojęs karantinu jau spėja praleisti ramų savaitgalį Rygoje ir galiu pasakyti, jog buvo smagu, kai įprastinė Rygos atmosfera mane žiauriai vargina. Į Venecijas, Dubrovnikus važiuoju žiemą, nes noriu pajusti bent likučius autentiškos atmosferos (kurios tokiose vietose labai mažai likę), o architektūra deja jau jos nebepapildo ir tampa tik dideliu muziejumi (kas irgi nėra blogai, bet buvimas visą dieną muziejuje vargina).

      Nežinau, gal aš per daug tapatinuos su vidutiniu žmogumi ir taip nėra kaip man atrodo, bet bet kokiu atveju lieka atviras klausimas, kiek turėtų būti taikomasi prie visuomenės nuomonės darant tokius jautrius senamiesčiui sprendimus? Nežinau, tik žinau, jog visi patenkinti nebus bet kokiu atveju.


      Comment


        Parašė themanual Rodyti pranešimą


        Aš pats už žalią zoną o ne aikštę, bet nebūčiau prieš atstatymą, tiesiog kai jau nuspręsta neatstatinėti, tai nebematau prasmės apie tai kalbėti vertinant pateiktus projektus. Bet dauguma žmonių panašu nori tiesiog dar vieno parkelio ir tas yra suprantama, nes dauguma nėra istorikai, urbanistai ir t.t. ir nemato didelės vertės atstatyme. Net tie patys masiniai turistai, kurie iš dalies atvažiuoja ir dėl senamiesčio, koncentruoto dėmesio jam skiria pusdienį ir po to ieško kur prisėsti kokiam parkelyje, o visą kelionę galiausiai vertina pagal miesto atmosferą ir potyrius, o ne vien tik kiek gražių pastatų pamatė ar nuotraukų pridarė.

        Man gražu architektūra, bet nesu snobas ir kur nors nuvažiavus man tai neatsveria kitų miesto trūkumų. Pasinaudojęs karantinu jau spėja praleisti ramų savaitgalį Rygoje ir galiu pasakyti, jog buvo smagu, kai įprastinė Rygos atmosfera mane žiauriai vargina. Į Venecijas, Dubrovnikus važiuoju žiemą, nes noriu pajusti bent likučius autentiškos atmosferos (kurios tokiose vietose labai mažai likę), o architektūra deja jau jos nebepapildo ir tampa tik dideliu muziejumi (kas irgi nėra blogai, bet buvimas visą dieną muziejuje vargina).

        Nežinau, gal aš per daug tapatinuos su vidutiniu žmogumi ir taip nėra kaip man atrodo, bet bet kokiu atveju lieka atviras klausimas, kiek turėtų būti taikomasi prie visuomenės nuomonės darant tokius jautrius senamiesčiui sprendimus? Nežinau, tik žinau, jog visi patenkinti nebus bet kokiu atveju.

        Aš ir nekalbu apie atstatymą, perskaitykit dar kartą tai, ką parašiau. Trumpai: nereikia dar vieno default parko, kai Senamiestyje ir visai šalia jo yra bent 10 parkų ir tik vienas iš jų (Bernardinai) yra normaliai sutvarkytas. Lai sutvarko nors 1-2 iš jau prieš belenkiek laiko prižadėtų parkų ir tai patenkins žmonių norus. O tokioje judrioje ir populiarioje vietoje, kaip Vokiečių gatvė, turėtų būti kažkas įdomesnio. Tai puiki galimybė vienoje iš geriausiai matomų miesto vietų sukurti kažką "wow", kas garsintų miestą ir žmonės pamatę tai sakytų "o, žinau, tai Vilnius", o ne sukurti default'inį parką be jokio identiteto, pramogų ir traukos objektų.

        Comment


          Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
          Dėl augalų toks bendras pastebėjimas - reikėtų kuo daugiau visžalių, t.y., visus metus žaliuojančių augalų, eglių, pušų, tujų ir kitų spygliuočių, kurie nenumeta savo spyglių. Gal yra ir kokių egzotiškesnių, kurie sėkmingai mūsų klimate auga visokiuose botanikos parkuose. Nes paprasti klevai, beržai, liepos ir kiti "tradiciniai" medžiai pilkuoju metų laikotarpiu atrodo labai liūdnai.
          spygliuociai jautrus tarsai ir druskai.. nebent ziema skaldele naudot ...
          "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


          - George W. Bush President of the USA

          Comment


            Parašė ttttt Rodyti pranešimą
            Trumpai: nereikia dar vieno default parko, kai Senamiestyje ir visai šalia jo yra bent 10 parkų ir tik vienas iš jų (Bernardinai) yra normaliai sutvarkytas. Lai sutvarko nors 1-2 iš jau prieš belenkiek laiko prižadėtų parkų ir tai patenkins žmonių norus. O tokioje judrioje ir populiarioje vietoje, kaip Vokiečių gatvė, turėtų būti kažkas įdomesnio. Tai puiki galimybė vienoje iš geriausiai matomų miesto vietų sukurti kažką "wow", kas garsintų miestą ir žmonės pamatę tai sakytų "o, žinau, tai Vilnius", o ne sukurti default'inį parką be jokio identiteto, pramogų ir traukos objektų.
            Parkų gal daugiau ir nereikia, bet žalumos, augalų tikrai reikia kiek galima daugiau, ypač jei Vilnius ir toliau nori išsaugoti savo labai išskirtinį ir jį garsinantį "wow" efektą, tai yra didelį kiekį gamtos bei erdvės. Vilnius išsiskiria savo ramybe ir jaukumu, o paskutiniu metu vyksta labai daug statybų tiek aplink senamiestį, tiek jo viduje, vis daugiau vietų kur augmenija išmainoma į mūrus, užstatomi medžių turėję kiemai, nyksta žalios panoramos (ant šlaito palei Mindaugo ir Aguonų g.). Tas dalykas, kurio ieškote "o, žinau, tai Vilnius" ir yra medžiuose paskendęs miestas.
            Paskutinis taisė googleLT; 2020.06.09, 21:40.

            Comment


              Parašė googleLT Rodyti pranešimą

              Tas dalykas, kurio ieškote "o, žinau, tai Vilnius" ir yra medžiuose paskendęs miestas.
              Vilnius - G-amtos taskas?

              Comment


                Parašė ttttt Rodyti pranešimą
                Tai puiki galimybė vienoje iš geriausiai matomų miesto vietų sukurti kažką "wow", kas garsintų miestą ir žmonės pamatę tai sakytų "o, žinau, tai Vilnius", o ne sukurti default'inį parką be jokio identiteto, pramogų ir traukos objektų.
                Visiškai sutinku, bet tada reiktų pripažinti, jog nei vienas darbas netempia iki WOW iškertančio projekto, siekiant tokio efekto reikia žiūrėti į geriausius senamiesčio erdvių sprendimus pasaulyje. Kas apimtų, ne tik mažąją architektūra bet ir idėją, o svarbiausia ir išpildymą - nuo želdinių iki apšvietimo.

                Didžiulis vandens telkinys/fontanas suteiktų gyvumo - su apšvietimu tikrai būtų traukos centras, o jei žiemą dar virstu čiuožykla. Manau reikia koncepto, kuris būtų traukos centras visais metų laikais.

                Paskutinis taisė Ciurlionis; 2020.06.09, 22:52.
                Aviate, navigate, communicate

                Comment


                  Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

                  Vilnius - G-amtos taskas?
                  Vilnius "G-reen spot". Neironiškai visai gražiai skambėtų abiem atvejais .

                  Comment


                    Visi projektai trumpai ir su detaliaisiais planais:

                    https://madeinvilnius.lt/savaites-kl...tinkamiausias/

                    Comment


                      O kaip bus daroma su požeminių konteinerių vietomis? Negi projektus atmes, kurie nenumatė kaip spręsti / integruoti konteinerius?

                      https://maps.vilnius.lt/miesto-tvarkymas#layers

                      Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	1209
Size:	97,1 kB
ID:	1810952

                      Comment


                        Vokiečių gatvės atnaujinimo konkursas: išrinkta perspektyviausia idėja

                        https://www.15min.lt/verslas/naujien...40666#_?copied

                        Comment


                          Tai kad ten jokios idėjos. Nebent idėja laikyt to bliūdo pakalbinimą ant stulpų.

                          Comment


                            Tingintiems skaityt straipsnius, idėjos santrauka:

                            - buvęs užstatymas žymimas dangose skirtingais raštais/medžiagomis + atskiriant metalo intarpu.
                            - buvusių pastatų buvusiuose kiemuose įrengiami ekstensyvūs želdynai iš vietinių augalų. Visžaliai, maksimaliai laukiniai.
                            - esami medžiai maksimaliai perkeliami į tas naujas salas, jei to reikia, dalis šalinama.
                            - keliose vietose sodinamos liepų "alėjos" (matosi vienoje vizualizacijoje - naujų medžių "miškas")
                            - architektai numato, kad perspektyvoje gali būti apskritai naikinamas eismas gatvėje (įskaitant ir dabartinę asfaltuotą atkarpą)
                            - esama skulptūra nukeliama nuo kalvos, statoma ant grindinio
                            - esamas fontanas iškeliamas iš baseino ir įkomponuojamas į bendrą fontaną su čiurkšlėmis iš grindinio
                            - siūlomas apšvietimo sprendimas iš esamų šviestuvų, keliose vietose statant naujus koncentruoto apšvietimo stulpus, visu ilgiu apšviesti želdynus iš apačios.
                            - ateities perspektyvoje siūlome buvusių gatvių ašyse išpirkti pirmus pastatų aukštus ir iškirsti "bromas", taip bent vizualiai atkuriant buvusias gatves ir ryšius.

                            Vaizdai:















                            Paskutinis taisė Creatium; 2020.06.30, 17:02.

                            Comment


                              Idėja - gatvė su aikštės savybėmis visai aiški. Man pasirodė geriausias(ar gal vizualizacijos gražiausios mano architektiškai neginkluota akimi žvelgiant). Vizualizacija galbūt geriausia todėl kad, per žmonių renderių logišką išdėstymą, parodo kiekvieno kampo tame plote funkcionalumą. Ir iš to atrodo kad nebus toj gatvės aikštėj nefunkcionalių nenaudojamų vietų, kurios patinka čia forume jau išties tingisi minėt kam.
                              Paskutinis taisė evvt; 2020.06.30, 18:29. Priežastis: paskatino vieno savotiškai populiaraus pono postas kažkiek žemiau

                              Comment


                                Panašu į tai ko žmonės norėjo feisbuke. Žalumos yra, bet parkas nedaromas, ir gerai, bus universalesnės erdvės.

                                Comment


                                  Nusivylimas, ir vėl tuščia plytelių plynė su kietoje dangoje įmūrytais medžiais, kuriama aikštė, nors kažką panašaus turime jau visai greta rotušės aikštėje, neskaitant švenčių ir renginių ji tikrai netraukia žmonių. Žmonėms patinka augalai, ypač vasara, bet vėl akivaizdžiai mažinamas žaliasis plotas, prieinamos žolės net nelieka, panašu, pataikaujama potencialioms lauko kavinėms. O dar tie atsibodę iš žemės trykštantys fontanai. Ar net nebus taip, jog pokyčiai tik vardan pokyčių, "sovietiškumo" atsikratymo ir praėjus pirminiam susižavėjimui naujove, "jaunatviškais, progresyviais ir drąsias" sprendimais, kas tikrai labai paveikia dalį žmonių (šūksniai "wow", "cool"), paaiškės, kad dabartinis variantas net geresnis. Net dabar suoliukai atrodo patogesni ir su patrauklesniu vaizdu (į augmenijos plotelius) nei numatyta (betono lauką).
                                  Paskutinis taisė googleLT; 2020.06.30, 18:29.

                                  Comment


                                    Man labai patinka sprendimas kontūrais žymėti buvusio užstatymo vietas. Tai duoklė buvusiam gatvės užsatymui. Fontanai iš žemės labai mėgstami, vien tik Lukiškių aikštėje visada vaikai pliuškenasi. Ir spalvų instaliacija labai gera, pagyvina vietą.

                                    Comment


                                      Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                                      Man labai patinka sprendimas kontūrais žymėti buvusio užstatymo vietas. Tai duoklė buvusiam gatvės užsatymui. Fontanai iš žemės labai mėgstami, vien tik Lukiškių aikštėje visada vaikai pliuškenasi. Ir spalvų instaliacija labai gera, pagyvina vietą.
                                      Aš suprantu, kad jie pamėgti, bet tai nebeoriginalu, mes jų turime jau mažiausiai trijose vietose (Lukiškių a., Aukštaičių g., Odminių skv.), o tokių kaip senasis sovietinis vos vieną.

                                      Comment


                                        Duok die, kad jie ir įgyvendintų Strassen projektą. Man jis labiausiai patinka maksimaliu išautomobilizavimu (su puikiu siūlymu ateičiai dar daugiau mažinti auto eismą), eismo ryšių integravimu ir, atrodo, visai gerais aplinkos sutvarkymo sprendimais. Atsižvelgiant į tai kiek nemažai blogo tvarkymo pavyzdžių matome pastaraisiai metais Vilniuje, šis Strassen projektas yra bent geresnis nei vidurkis ir, kad tik būtų greičiau įgyvendintas kol kokie dundukai nesuspėjo prastumti autostradų su pseudoargumentacija, kad maždaug verslas bus sužlugdytas jei auto srautas bus mažinamas, ar žmonėm ,,nebus kur parkoci''.


                                        Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą Vokiečių gatvės rekonstravimo architektūrinės idėjos konkursą vertinusi komisija baigė diskusijas ir išrinko geriausius iš 18 darbų. Geriausią žinią šiandien iš konkurso rengėjų gavo kūrybinė komanda, pateikusi projektą „Strassen-Platz“ – tarptautinė septynių narių žiuri vieningai jį išrinko nugalėtoju. Antrą vietą laimėjo projekto „Willkommen“ kūrėjai, trečią – „Paralelių“ autoriai.
                                        Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/naujienos/m...okieciu-gatve/ .
                                        Paskutinis taisė spekas; 2020.06.30, 19:51.

                                        Comment


                                          Esu patenkintas, kad laimėjo būtent ši idėja, nes ji ir buvo mano favorite ypač dėl eismo organizavimo, nors ji ir netobula kol kas. Bet kuriuo atveju, ji negalutinė ir dar bus tobulinama. Labai norėtųsi, kad būtų pasiskolinta idėja iš kito pasiūlymo, kur Barboros skulptūra komponuojama kartu su fontanu - ji taptų gyvesnė ir pastebimesnė, nes dabar apskritai ar kas nors pro šalį eidamas pastebi tą gana nemažą skulptūrą? Man ji niekad einant Vokiečių gatve nekrenta į akis.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X