Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus Lukiškių aikštės rekonstrukcija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Sis konkursas labai gerai atskleide jaunuju komjaunuoliu poziuri i Vyti - tai vatniku simbolis

    Comment


      Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
      O ta vėliava su Vyčiu Lukiškių aikštėje ne per senovinė? Gal apskritai Lietuvos herbas pasenęs ir reikėtų verčiau jame vaizduoti kokį elektromobilį, kad atitiktų šiandienos poreikius.
      Tai kad jei kalbant apie poreikius, tai matyt reiktų pavaizduoti radiatorių, vaistų buteliuką ir bambalį alaus. Nors gal neatsispirtume pagundai ir iš Teslos prisidurti už jų logotipo įpaišymą

      Comment


        Tai kad jei kalbant apie poreikius, tai matyt reiktų pavaizduoti radiatorių, vaistų buteliuką ir bambalį alaus. Nors gal neatsispirtume pagundai ir iš Teslos prisidurti už jų logotipo įpaišymą
        Apie dabarties poreikius daugiau galėtų papasakoti andyour, kuriam niekam nepavyksta Vyčio susieti su dabartimi.

        Comment


          Parašė liutass Rodyti pranešimą
          Sis konkursas labai gerai atskleide jaunuju komjaunuoliu poziuri i Vyti - tai vatniku simbolis
          Tiesiog galima ir geriau išnaudoti tą vietą.

          Comment


            Niekaip nesuprantu, kadėl iš viso ten reikia kažką statyti. Čia ir dabar. Nereikia ten nei statulų, nei raudų sienų, ypač tokių kaip dabartiniai menininkai siūlo. Sutvarkykim aikštę ir palikim. Gal atsiras po kiek laiko gabesnis meninkas, tada ir galvosim ką daryt. Nes dabar gali būti kad reiks po kurio laiko griauti kaip Leniną.

            Comment


              Parašė senasnamas Rodyti pranešimą

              Apie dabarties poreikius daugiau galėtų papasakoti andyour, kuriam niekam nepavyksta Vyčio susieti su dabartimi.
              Tai ne dėl grožio statomi paminklai, jeigu ką.

              Comment


                Pvz. JAV kariams padarė įpūdį mūsų filmukas apie partizanus. Galėjom rodyti apie LDK imperiją. Tuomet jiems kiltų klausimų, nuo ko ir kodėl jie mus saugo. Lygiai taip visam pasauliui gali duoti tokią žinią ir NATO asmeniškai nebesaugos mūsų erdvės. Tada su mediniu LDK kardu nubėgi prie Rusijos pasienio ir pamojuoji.

                Comment


                  Parašė andyour Rodyti pranešimą
                  Pvz. JAV kariams padarė įpūdį mūsų filmukas apie partizanus. Galėjom rodyti apie LDK imperiją. Tuomet jiems kiltų klausimų, nuo ko ir kodėl jie mus saugo. Lygiai taip visam pasauliui gali duoti tokią žinią ir NATO asmeniškai nebesaugos mūsų erdvės. Tada su mediniu LDK kardu nubėgi prie Rusijos pasienio ir pamojuoji.
                  Atleiskite, bet jūs paskutiniuose puslapiuose kalbate tokį bullshit'ą, kad net koktu. Nu nepatinka jums Vytis, ir tiek (man ir siūlomas nepatinka, bet šitas kalnelis...). Kam tie durni išvedžiojimai apie LDK, kurios istorijos jūs nei suprantate, nei žinote, kaip ji naudojama Rusijoje, nei žinote, kas ją Rusijoje tyrinėja. PRie ko čia agresyvumas ir t.t.? Istorikų diskusijoje tai net ne argumentai būtų, o pakledėjimai. Aš savo nuomonę išsakiau komentare (https://www.miestai.net/forumas/foru...83#post1600583), kuriame aišku, kodėl šitas kalnelis tik atspindi partizanus, bet daugiau nieko, todėl jis netinkamas. Tad pabandykite rasti geresnius argumentus.
                  P.S. "LDK imperijos" apibrežimą naudojo Beresnevičius ir dabar Norkus. Negi skaitėte? Tas gana stipriai pakritikuota mūsų istoriografijoje.
                  P.S.2: Vilių Bartninką žinau iš darbų. Šaunus vyras, bet liberalaus flango. Kembridže mokslo tikslais buvau, bet nestudijavau. Ten yra tokių nuostabių klasikinių paminklų, skirtų pirmajam pasauliam ir antrajam karui paminėti, kad visiškas atbukelis supras, kam jie skirti ir kokį krūvį savyje neša.
                  P.S.3: Rusijoje išnaudojamas tarpukario ir pokario Lietuvos naratyvas, jei ką, nes jie turi tam skirtus žmones, kaip Djukovas, Duginas ir kiti. Tuo labiau, Rusijos visuomenei tai gana aiškiai supratnama epocha, kad ja galima būtų manipuliuoti.
                  P.S. 4: tarnavau kariuomenėje. Patikėkite, amerikiečiams visada įspūdį padaro, kad turime tokią ilgą ir komplikuotą istoriją, nes jie viską vertina iš savo pozicijos ir istorinės perspektyvos, bet kai sužino, kad Lietuvos valstybingumas yra daug ilgesnis negu JAV, tuomet žiūri kitaip.
                  Paskutinis taisė R.D.; 2017.11.29, 12:27.

                  Comment


                    Partizanų motyvas yra tiesiog labiau į temą. Mums tai primena, kad mes galime lengvai ir greitai prarasti tai ką teturime, nes tai neseni įvykiai. Taip pat Vakarams žinia, kad mums reikia jų apsaugos. Tuo tarpu Vytis sukelia akimirką trunkantį pasidžiavimą ir tuos viskas pasibaigia. Vakarams LDK nesako, kad mus reikia ginti. Taip pat visiems mūsų kaimynams ši istorijos dalis tikriausiai nelabai patinka. Vadinasi iš LDK motyvo mums daugiau žalos, nei naudos.

                    Comment


                      andyour, tai tik jūsų išvedžiojimai, pagrįsti tik jūsų įsivazdavimu. Tiek to, beprasmiška čia rašyti. Tiesiog susipažinkite su tai, kas vakaruose daroma (istorijos tyrimuose, įpaminklinime, atmineties kultūroje), tuomet kalbėkite, nes kol kas tik pasvarstymai iš serijos "man taip atrodo". Man yra gėda, kad yra galvojančių, kad mums LDK motyvas daro žalą. Tai tiesiog absurdas. Tai yra mūsų istorija, mūsų savastis, tapatybė. Kiekviena šalis turi tai, o jūsų išvedžiojimai. Lietuvoje namažai paminklų Vytautui, tai ką dabar, gal demontuoti? Atsisakyti oficialaus istorinio herbo? Jums pačiam galvoje susidėda, ką sakote?!
                      Kažkoks nupušimas ir minčių srautas. Partizanų simbolika buvo trispalvė, Gediminaičių stulpai, dvigubas kryžius, Vytis (beje, neseniai rastas įspūdingas žiedas), simboliai, kurie jiems simbolizavo valstybingumą, jėgą. Jūs ne sau statote paminklą, o tų žmonių atminimui. Prisiminkite tai.
                      Paskutinis taisė R.D.; 2017.11.29, 13:28.

                      Comment


                        Aš sakau, kad partizanų atminimas yra svarbesnis ir daugiau iš jo naudos, nei priminimas apie LDK. Viskas labai elementaru. Jeigu kremliui mūsų partizanų atminimas rauna stogą, tai tu gali įsivaizduoti kokią tai turi įtaką. Ir jokios simbolikos ar kryžiai mums nepadės, mums reikia NATO lėktuvų, raketų ir tankų.
                        Paskutinis taisė andyour; 2017.11.29, 13:46.

                        Comment


                          aš gan paprastai matau visą šią situaciją, vyko kova tarp dviejų idėjų, nuomonių formuotojai formavo nuomones ir laimėjo viena iš įdėjų. Diskusijos dabar jau turėtų būti pasbaigę, vyčio palaikymo grupė turėtų pripažint pralaimėjimą ir nebekelt bangų.

                          Comment


                            Parašė MindaugasR Rodyti pranešimą
                            aš gan paprastai matau visą šią situaciją, vyko kova tarp dviejų idėjų, nuomonių formuotojai formavo nuomones ir laimėjo viena iš įdėjų. Diskusijos dabar jau turėtų būti pasbaigę, vyčio palaikymo grupė turėtų pripažint pralaimėjimą ir nebekelt bangų.
                            Pakso rėmėjai, jo aplinka ir jis pats vis dar tebekelia bangas, nors galutinai pralaimėjo su Paxiaus apkalta. Po to dar ne vieną kartą pralaimėjo. Tiesiog dėl savo bukumo, menko IQ ir ribotų kognityvinių gebėjimų to nesupranta arba nepripažįsta. Tai tiesiog tamsių ir kvailų žmonių bruožas. Analogiškai šioje situacijoje ir su pralaimėjusių projektų palaikytojais.

                            Comment


                              Jonai, jūsų mintis aiški, bet ar nejaučiate, kad kiek persistengiate su tokiais vertinimais žmonių atvilgiu, nes tik š gabalas ir padugnė gali taip kalbėti. Gėda dėl jūsų.
                              O šiaip norėčiau paklausti kalnelio gerbėjų, kaip jis atspindi nepriklausomybės kovas.

                              Comment


                                Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                                Jonai, jūsų mintis aiški, bet ar nejaučiate, kad kiek persistengiate su tokiais vertinimais žmonių atvilgiu, nes tik š gabalas ir padugnė gali taip kalbėti. Gėda dėl jūsų.
                                O šiaip norėčiau paklausti kalnelio gerbėjų, kaip jis atspindi nepriklausomybės kovas.
                                Apie kalnelio idėją jau kalbėta labai daug. Pasieškokit internetuose arba TV laidų įrašuose. Pats autorius apie tai ne kartą pasakojo. Labai keista, kad nieko negirdėjot. Kas tikriausiai patvirtina, kad mano vertinimai yra spot on

                                Comment


                                  Parašė John Rodyti pranešimą

                                  Apie kalnelio idėją jau kalbėta labai daug. Pasieškokit internetuose arba TV laidų įrašuose. Pats autorius apie tai ne kartą pasakojo. Labai keista, kad nieko negirdėjot. Kas tikriausiai patvirtina, kad mano vertinimai yra spot on
                                  Aš skaičiau autoriaus idėjos aprašymą, skaičiau jo interviu. Kaip partizanų kovų mintyje šitas momorialas/"paminklas" tinka. Suprantu autoriaus idėją. Bet autorius matė tik partizanus, nors konkursas buvo įprasminti laisvės kovas. Šiame paminkle niekaip, absoliučiai niekaip (ir jūs to niekaip nepagrįsite, nes nieko apie nepriklausomybės kovas nežinote) neatsipindi. Tiesiog niekaip. Abstrakcija. Aš nepalaikiau Vyčio tokio, koks jis yra, nes man jis atrodė chaltūriškai, bet tai buvo mintis, idėja, kurį įkūnija viską ir jungia visas laisvės kovas. Taip, net iš viduramžių ginkluotės ir šarvuotės jis kreivokas. Reiktų taisyti.
                                  Pagal visuomenės balsavimą, kiek daugiau surinko Vytis, o komisija davė balsą kalneliui. Tai išeitų, kad didžioji dalis balvavusiųjų yra paksistai, vatnikai, žemio IQ piliečiai ir t.t. Jums gal su galva negerai? Jeigu jums kažkas nepatinka, tai nereikia klijuoti etiketes, kretine. Elgiates kaip šūdvabalis tokiais pasisakymais, t. y. žemindamas kitus.
                                  Man neptinka ŠMC lygio abstrakcijjos, o tik klasikiniai aiškus paminklai. Tai tiek. Ir dėl to aš turiu būti taip išvadintas kažkokio liberasto? Jums sulaužyti nosį būtų per mažą, bet net to jūs nevertas. Forumo adminai turėtų atsižvegti į tokius neargumentuotus kitaminčių puolimus, nes bendravimo kultūros tiesiog 0.

                                  Comment


                                    Parašė R.D. Rodyti pranešimą

                                    Aš skaičiau autoriaus idėjos aprašymą, skaičiau jo interviu. Kaip partizanų kovų mintyje šitas momorialas/"paminklas" tinka. Suprantu autoriaus idėją. Bet autorius matė tik partizanus, nors konkursas buvo įprasminti laisvės kovas. Šiame paminkle niekaip, absoliučiai niekaip (ir jūs to niekaip nepagrįsite, nes nieko apie nepriklausomybės kovas nežinote) neatsipindi. Tiesiog niekaip. Abstrakcija. Aš nepalaikiau Vyčio tokio, koks jis yra, nes man jis atrodė chaltūriškai, bet tai buvo mintis, idėja, kurį įkūnija viską ir jungia visas laisvės kovas. Taip, net iš viduramžių ginkluotės ir šarvuotės jis kreivokas. Reiktų taisyti.
                                    Pagal visuomenės balsavimą, kiek daugiau surinko Vytis, o komisija davė balsą kalneliui. Tai išeitų, kad didžioji dalis balvavusiųjų yra paksistai, vatnikai, žemio IQ piliečiai ir t.t. Jums gal su galva negerai? Jeigu jums kažkas nepatinka, tai nereikia klijuoti etiketes, kretine. Elgiates kaip šūdvabalis tokiais pasisakymais, t. y. žemindamas kitus.
                                    Man neptinka ŠMC lygio abstrakcijjos, o tik klasikiniai aiškus paminklai. Tai tiek. Ir dėl to aš turiu būti taip išvadintas kažkokio liberasto? Jums sulaužyti nosį būtų per mažą, bet net to jūs nevertas. Forumo adminai turėtų atsižvegti į tokius neargumentuotus kitaminčių puolimus, nes bendravimo kultūros tiesiog 0.
                                    Įkvėpkite giliai kelis kartus, atsisėskite, nusiraminkite ir susitaikykite, kad laimėjo jūms nepatikęs projektas. Bus geriau pačiam. O tas jūsų bukas chamizmo ir luošo intelekto demonstravimas rezultato nebepakeis.

                                    Comment


                                      Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                                      O šiaip norėčiau paklausti kalnelio gerbėjų, kaip jis atspindi nepriklausomybės kovas.
                                      Nes bermontininkai/lenkai/sovietai būtų uždraudę piknikus. Be to, nepriklausomybės kovos neįdomu, nes kovojo už per daug kontraversiškas idėjas. Partizanai dar leistini, nes galima pritempti tiesiog iki kovos su blogiu. Nesigilinant į tai už ką jie kovojo.

                                      Įdomu ar Rusijoje nesugalvos, kad kalvelė skirta raudoniesiems partizanams

                                      Comment


                                        Parašė John Rodyti pranešimą

                                        Įkvėpkite giliai kelis kartus, atsisėskite, nusiraminkite ir susitaikykite, kad laimėjo jūms nepatikęs projektas. Bus geriau pačiam. O tas jūsų bukas chamizmo ir luošo intelekto demonstravimas rezultato nebepakeis.
                                        Geras patarimas. Reiks prisiminti kai tam tikros personos rėks į dangų po prezidento rinkimų.

                                        Comment


                                          Kai Vytis jau stovės Kaune, Vilnius vis dar aiškinsis, kaip realizuoti projektą neišdarkant sutvarkytos aikštės. Nes Kaune dirbama, o Vilniuje malama. Porą dešimtečių svarstoma ir derinama, ką daryti su Lukiškių aikšte, o kai pagaliau pradedama daryti, paaiškėja, kad dar vis tiek iki galo nesuderinta.

                                          Kaip sakė Žemaitytė - nesugebame, bet stengiamės. Kadangi pilna nepakeičiamų, tai visi turi stebėti ir laukti, kol tiems nesugebantiems kas nors pavyks.

                                          Neturėtų būti atskirų konkursų, bet taip yra. Situacija yra labai netipinė todėl, kad visas sutvarkymo procesas vyko nesklandžiai ir ilgai nesusitarus dėl idėjos. Kaip sugebame šioje valstybėje – taip tvarkomės. Stengiamės.
                                          Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...omes-56-888414

                                          Matijošaitis pripažino: Vytis Kaune turėtų iškilti jau visai netrukus

                                          Kauno meras Visvaldas Matijošaitis neslepia, kad vyksta aktyvi diskusija dėl Vyčio paminklo Kaune statymo. Kol kas negalutiniais duomenimis, Vytis bus statomas prie Kauno pilies, o skulptūrą planuojama pastatyti iki kitų metų liepos 6-osios.
                                          Reikia greitai ir operatyviai pradėti judėti, kad turėtume gerą kainą ir kokybę“, - teigė V. Matijošaitis. Dabar laukiama Vyčio autoriaus galutinio žodžio ir tuomet bus pradedamos visos reikiamos procedūros. „Manau, kad viskas paaiškės jau artimiausiomis dienomis“, - teigė V. Matijošaitis.
                                          Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=76496053

                                          Comment

                                          Working...
                                          X