Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus Lukiškių aikštės rekonstrukcija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė liutass Rodyti pranešimą
    O as manau, kad ten butu geriausia padaryti panasiai kaip Kaune Kalantos memoriala Laisves alejoje. Zalieji plotai, atviros erdves, zmoniu traukos vieta, gal koncertai savaitgaliais, zodziu, nieko "pompastisko".
    Kaune kitokia situacija, ten nėra aukšto užtatymo, pakankamai uždara erdvė ir pan. Lukiškių aikštė yra labai didelė ir aplink ją išsidėstė pakankamai aukšti pastatai. Svarbiausia tai, kad norint užpildyti tuščio lauko efektą reikia kažkokio elemento kuris sukurtų atsvarą aplinkiniam užtatymui. Aš bent neįsivaizduoju kažko žemo toje vietoje, nes vizualiai tokie sprendimai naudos ir efekto neduotų. O žalieji plotai liktų pakankamai dideli, nes aikštės konkursas berots jau išrinktas ir bus įgyvendinamas, dabar kalba eina grynai apie skulptūrą, kuri bus vystoma atskirai nuo aikštės.
    Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

    Comment


      Visi darbai tiesiog BJAURŪS.

      Comment


        joo...ritamės iki baltarusiško lygio, kai Laisvei tokius paminklus siūlo statyt. Gal užsigeis dar ir aukštesnio vėliavos stulpo nei Azerbaidžane?
        jokio konceptualumo. dirbtinai kiša tą nacionalizmą. apskritai, ar reikalingas paminklas Laisvei?

        Comment


          Dar labiau kičinių variantų nebuvo? Nei vieno normalesnio varianto. Vien tik visokie Vyčiai, raudančios motinėlės (galėjo dar priedo ir kokį Raudų sienos variantą pasiūlyt pastatyt kad aplinka taptų visiškai depresyvi), Gediminaičių stulpai... Oh wait, koks komisijos narių amžiaus vidurkis? 70 ar 75 metai?

          Apskritai, nemanau, kad ten reikia kažkokį paminklą statyt. Turim šia tema Laisvės kelią prie pedagoginio ir man jo užtenka.
          Paskutinis taisė spirit; 2013.05.13, 19:38.
          You might surprise yourself.

          Miestai.net FB

          Comment


            Realiai dabar aikštė nėra labai prasta, tik reiktų viską sutvarkyti ir dar kokių akcentų padaryti, kam tie visi pompastiški "rūpintojėliai" nesuprantu...
            Flickr

            Comment


              Juokingas Miunchauzenas ant stulpo

              Comment


                Tūlam lietuviui turėtų būti aišku, kad geriausias užstatymas – taškas „Visą parą“ aikštės vidury.

                O jei rimtai, darbai dvelkia ideologinėm dvėselėnom. Tragikomiški religiniai motyvai bei tik juoką keliantys vyčiai (gi jau turim girtą Gediminą Katedros aikštėj). Gal Gedimino stulpai būtų iš dalies pakenčiama, bet jie nežmoniškai slegiantys, arba, kaip Kudirkos aikštėje, primenantys falą. Gėda.

                Darinys toje aikštėje visų pirma turi būti funkcionalus. Gal teikti pavėsį, gal – gaivą (fontanas), gal – vietą prisėsti. Bet jis turi tarnauti gyviesiems, o ne tiems, kurių jau nebėra. Tokie paminklai yra ilgaamžiai.
                Lietuva visiems.

                Comment


                  Kaip ir dažnai pas mus pasitaiko, beveik visi variantai perdėtai nacionalistiniai, religiniai ir šiaip gedulingi. Aišku, visi žinom aikštės ir jos prieigų istoriją, bei tokį pastačius aikštė taptų tik dar negyvesne nei šiandien ir būtų nemaloni joje būti. Būtų tik vieta per valstybines šventes padėti gėlėms.

                  Lukiškių aikštę reikia padaryti tokią, kad joje žmonėms būtų taip pat malonu būti ir sėdėti ant žolės per pietų pertrauką ar po darbų, kaip dabar yra pievoje NMC.
                  Post in English - fight censorship!

                  Comment


                    Jūs palaukit, kol padarys normalią ekspoziciją su pilna kiekvieno projekto medžiaga, aiškinamaisiais raštais, planšetais, tada dejuokit Realiai net ne visi sąlygas atitikę projektai nufotografuoti tam 15 min straipsnyje. Nuotraukos nekokybiškos, darbai bet kaip išmėtyti. Betvarkė, žodžiu. Aišku, dėl rūpintojėlių negali nesutikti, vaizdelis kraupokas
                    Kiek žinau, ruošiama kažkokia kultūringesnė ekspozicija. Kol kas darbai eksponuojami nuo 13 iki 27 dienos Kultūros minsiterijoj, jeigu gerai atsimenu - kasdiennuo 15 iki 17 valandos. Nueikit, išnagrinėkit visus darbus ir išrinkit geriausią.
                    Paskutinis taisė LBP; 2013.05.13, 22:39.
                    N N N

                    Comment


                      Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                      Mano favoritai:
                      5 (12), 10 (11), 13, 14, dar gal 21 (22).

                      Tiesa, man norėtųsi kažko modernaus. Todėl dauguma favoritų yra modernios stilistikos.

                      O kiti tai kažkaip nuobodūs man pasirodė :/ O antras (2) man labai labai kažką primena, bet negaliu prisiminti ką. Kažkokį tai apdovanojimą ar logotipą...
                      Primena tikriausiai šitą: http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/...1305140554.htm
                      N N N

                      Comment


                        Ne, štai į ką man buvo panašus tas darbas:

                        Comment


                          Gedimino stulpai man patinka. Bet kokiu atveju reikia arba statyti obeliską, arba nieko. Nes tie vamzdžiabriauniai monstrai ir viskokios ekologiškos vėtrungės - baisuma neapsakyta!

                          Comment


                            http://www.vilnius.lt/index.php?1672355521

                            šitame pranešime yra ir keletas nuotraukų, dalis darbų ir nematyti.

                            Comment


                              Jau geriau ridikėliais ir salotom užsodinti

                              Comment


                                Comment


                                  iš suformuluotų sąlygų jau galima matyti kokie žmonės vadovauja: turi būti ugnis, turi būti kapas... Kam kurti praktiškai antisovietinį memorealą pagal būkiausius sovietinius principus?
                                  Geriau pasidairykime į gerus memorealų pavyzdžius, aišku užsienyje, Lietuvoje tik IX fortas pasaulinio lygio (beje, dabartiniai valdininkai-popieristai tokiam projektui tikrai nepritartų).

                                  UPD: čia aš apie paminklo konkursą
                                  Paskutinis taisė [sp]; 2013.06.17, 15:36.
                                  Reikia fotografo?

                                  Comment


                                    Parašė rat
                                    Kam ta betoninė aikštė bus reikalinga? Riedlentėms? Jau geriau tada pastatais užstatyti arba palaukti dar 20 metų, kol ką nors protingo sumąstys.
                                    Mano akimis, tai ten aplamai nieko keisti nereikia. Pilnai užtektų esamus takus rekonstruoti, nes per lietų, tai košė klaiki pasidaro. Įrengti normalų apšvietimą. Sugalvoti kažkokį apželdinimą vietomis ir jau minėtame kampe pastatyti paminklą. Siūloma betoninė aikštė, tai tikrai nieko gero...
                                    Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                                    Comment


                                      Parašė SPX Rodyti pranešimą
                                      Mano akimis, tai ten aplamai nieko keisti nereikia. Pilnai užtektų esamus takus rekonstruoti, nes per lietų, tai košė klaiki pasidaro. Įrengti normalų apšvietimą. Sugalvoti kažkokį apželdinimą vietomis ir jau minėtame kampe pastatyti paminklą. Siūloma betoninė aikštė, tai tikrai nieko gero...
                                      Vienareikšmiškai pritariu SPX !!!!
                                      Atėjo, pamatė, pastatė...

                                      Comment


                                        Man irgi nesuprantama kodėl norima daryti betoninę aikštę. Pritariu kitų nuomonei, kad užtektų tiesiog viską sutvarkyti jog veiktų tinkamai. Manau yra vietų, kurioms labiau reikia investicijų.

                                        Comment


                                          Parašė SPX Rodyti pranešimą
                                          Mano akimis, tai ten aplamai nieko keisti nereikia. Pilnai užtektų esamus takus rekonstruoti, nes per lietų, tai košė klaiki pasidaro. Įrengti normalų apšvietimą. Sugalvoti kažkokį apželdinimą vietomis ir jau minėtame kampe pastatyti paminklą. Siūloma betoninė aikštė, tai tikrai nieko gero...
                                          Man irgi dabartinė aikštė patinka, užtektų tik aptvarkyti tai, kas yra dabar ir prižiūrėti. Pilna vietų Vilniuje, kur reiktų iš esmės visą atnaujinti kaip pvz. krantinės.
                                          Flickr

                                          Comment

                                          Working...
                                          X