Parašė Creatium
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Didieji Radvilų rūmai, Vilnius
Collapse
X
-
Atidengti Radvilų rūmus nugriaunant pastatus palei Vilniaus g siūlė dar net ne sovietinė valdžia, bet tarukario Lenkijos architektas Morelowski. Jis kartu su kitais 1944 m sudarinėjo Vilniaus patirtos žalos planą. Buvo siūloma pašalinti išdegusius pastatus taip atidengiant LDK palikimo fragmentus, visų pirma gynybinę sieną ir vartus. Pagal Morelowskio siūlymus buvo nugriautas Bakenbergo namas, namas ant Pylimo/Rūdininkų g kampo, namai prie Bastėjos.
Comment
-
Nepamiršiu, neatleisiuParašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą. Pagal Morelowskio siūlymus buvo nugriautas Bakenbergo namas, namas ant Pylimo/Rūdininkų g kampo, namai prie Bastėjos.
- 1 patinka
Comment
-
-
Būtų buvę žymiai logiškiau, jei vietoj Valdovų rūmų pastatymo tuščioje vietoje būtų skyrę tuos milijonus Radvilų rūmui atsatymui. Tilptų ir muziejus, ir reprezentacinės erdvės, gal net įspūdingiau atrodytų tokie versališki rūmai nei Valdovų r. Juk ir pasaulio paveldo principuose yra suformuluota (gaila, greitai guglindamas neradau, norėjau tiksliai pacituot), jog pirmiausia reikia rūpintis esamu paveldu ir konservuoti ar renovuoti jau esamus pastatus. Jiems turi būti teikiama pirmenybė. O ne prieš kelis šimtus metų stovėjusiam ir iki lygios vietos sulygintam pastatui, kuris išlikęs tik keliuose paveiksluose
Nu bet mūsuose kaip visada
- 2 patinka
Comment
-
Tai kad anksčiau ar vėliau abu rūmai būtų buvę atstatyti. O dėl įspūdingumo irgi ginčytas dalykas. Atstatyti Valdovų rūmai puikiai užpildo dabartinę erdvę katedros aikštėje. Plius dar sovietmečiu jų atstatymas buvo diskutuojamas.Parašė liootas Rodyti pranešimąBūtų buvę žymiai logiškiau, jei vietoj Valdovų rūmų pastatymo tuščioje vietoje būtų skyrę tuos milijonus Radvilų rūmui atsatymui. Tilptų ir muziejus, ir reprezentacinės erdvės, gal net įspūdingiau atrodytų tokie versališki rūmai nei Valdovų r. Juk ir pasaulio paveldo principuose yra suformuluota (gaila, greitai guglindamas neradau, norėjau tiksliai pacituot), jog pirmiausia reikia rūpintis esamu paveldu ir konservuoti ar renovuoti jau esamus pastatus. Jiems turi būti teikiama pirmenybė. O ne prieš kelis šimtus metų stovėjusiam ir iki lygios vietos sulygintam pastatui, kuris išlikęs tik keliuose paveiksluose
Nu bet mūsuose kaip visada
Šiaip manau, kad Valdovų rūmų atstatymas turėtų išlikti kaip pavyzdys, kad dar skurdesniais laikais, turint kiek ambicijų, buvo pasiekta tikrai daug ir Radvilų rūmų atstatymas (tikriausiai dar lengvesnis nei VR turint tiek išlikusios medžiagos) privalo būti kitas žingsnis, norint atgaivinti Vilniaus senamiestį ir lyginti jį su populiaresnių miestų senamiesčiais.
- 6 patinka
Comment
-
Kad kaip tik jei ne valdovu rumu atsatymas, tai praktines medziagos kaip atsatyti bent dalinai islikusius radvilu rumus. Kaip kad pavyzdys, sprendimas negriauti, o renkonstruoti rumu sparna palei liejyklos g.Parašė liootas Rodyti pranešimąBūtų buvę žymiai logiškiau, jei vietoj Valdovų rūmų pastatymo tuščioje vietoje būtų skyrę tuos milijonus Radvilų rūmui atsatymui. Tilptų ir muziejus, ir reprezentacinės erdvės, gal net įspūdingiau atrodytų tokie versališki rūmai nei Valdovų r. Juk ir pasaulio paveldo principuose yra suformuluota (gaila, greitai guglindamas neradau, norėjau tiksliai pacituot), jog pirmiausia reikia rūpintis esamu paveldu ir konservuoti ar renovuoti jau esamus pastatus. Jiems turi būti teikiama pirmenybė. O ne prieš kelis šimtus metų stovėjusiam ir iki lygios vietos sulygintam pastatui, kuris išlikęs tik keliuose paveiksluose
Nu bet mūsuose kaip visada
Comment
-
Kaip ir nėra priežasčių abejoti, kad Jonušo Radvilos paskyrimo Vilniaus vaivada proga 1653 m. S. Dadlerio nukaldintas medalis vaizduoja rūmus tokius, kokie jie iš tiesų tuo metu stovėjo. Nebent tik vidus nebuvo pilnai įrengtas. Kitas dalykas, kad po 1655-1661 m. maskvėnų okupacijos rūmai buvo smarkiai apgriauti, visur reikėjo naujai dengti stogą, bent vieną paviljoną (nelabai aišku kurį) reikėjo rekonstruoti nuo pamatų. Keletas citatų apie rūmų būklę iš dvaro administratoriaus Kristupo Dobkevičiaus (Krzysztof Dobkiewicz) laiškų rūmų paveldėtojui Boguslavui Radvilai (šaltinis):Parašė Perfect Rodyti pranešimą
Reikia tik nepamiršti, kad #itie rūmai niekada nebibo baigti. Tad klausimas kas yra atstatinejama? Geriausiu atveju tūris.
1662 m. birželis: "Visur pilna griuvėsių ir nuolaužų, kurias reikia kuo skubiau išvalyti. Bus pakankamai plytų kelių kambarių restauravimui, kad tik būtų, kas jas surinktų ir sutvarkytų. Labai sunku surasti žmonių, nes visi statosi ir pageidauja darbininkų."
1662 m. liepa: "Jei turėčiau kuo, pirmiausia reikėtų uždengti visą paviljoną ir galeriją, kad pro stogą dangaus nesimatytų, o dabar nuo nesibaigiančio lietaus sušlapo skliautai ir kai kur kiaurai laša."
1662 m. rugsėjis: "Maniau, kad už tūkstantį auksinų visas stogas bus uždengtas, bet matau, kad tik pradėta ir labai bijau, kad žiemą ne tik neuždengtas, bet net nebus pradėtas dengti. <...> Jei taip paliksim per žiemą, skliautai tikrai nukris."
1663 m. gruodis: "Ant kampinio paviljono liepiau pastatyti didelį apvalų kupoliuką ir apmušti balta skarda, kad iš toli būtų matyti kažkas ypatingo. Žemiau du stogai be jokių frizų, lygiai apkalti. Uždara galerija, kurioje šviesios atminties karalius Vladislovas buvo ant žirgo, skiedromis apdengta."
1664 m. sausis: "Dėl to paviljono, nuo Stechewicziaus sklypo pusės, kur JM Kunigaikštienė ir JM Kunigaikštytė gyveno, griuvėsių pasitariau su geriausiu meistru, olandu; tas taip pasakė, kad jei JMK nori jį restauruoti, tai kitaip neįmanoma, tik nuo pamatų iki pat tos sienos, kuri atsiremia į galerijos galą, t. y. visus keturis kambarius."
1664 m. kovas: "JM LDK Kanclerio [Kristupo Zigmanto Paco] mūrnamyje tas pats mūrininkas ir tas pats dailidė dirbo <...>, o dešimtosios dalies, ar net šimtosios, neturėjo tiek darbo jame, kiek pas JMK, nes beveik visiškai sugriuvę tie [Radvilos] rūmai."
Inventoriuje, sudarytame po Boguslavo Radvilos mirties 1670 m., rūmai apibūdinti kaip "tik iš dalies pradėti restauruoti, dengti [pastoliais]" (šaltinis lenkų kalba, antras priedas). Kita rūmų paveldėtoja Liudvika Karolina Radvilaitė gyveno Vokietijoje ir turėjo dar mažiau priežasčių rūpintis rūmais nei nors retkarčiais į Vilnių užsukdavęs Boguslavas, tad remonto pabaigos rūmai taip ir nesulaukė.
- 3 patinka
Comment
-
Valdovų rūmų vieta prestižinė, tai ten ir tvarkė.Parašė liootas Rodyti pranešimąBūtų buvę žymiai logiškiau, jei vietoj Valdovų rūmų pastatymo tuščioje vietoje būtų skyrę tuos milijonus Radvilų rūmui atsatymui. Tilptų ir muziejus, ir reprezentacinės erdvės, gal net įspūdingiau atrodytų tokie versališki rūmai nei Valdovų r. Juk ir pasaulio paveldo principuose yra suformuluota (gaila, greitai guglindamas neradau, norėjau tiksliai pacituot), jog pirmiausia reikia rūpintis esamu paveldu ir konservuoti ar renovuoti jau esamus pastatus. Jiems turi būti teikiama pirmenybė. O ne prieš kelis šimtus metų stovėjusiam ir iki lygios vietos sulygintam pastatui, kuris išlikęs tik keliuose paveiksluose
Nu bet mūsuose kaip visada
- 1 patinka
Comment
-
Ne tiek vietoje esmė, o tame, kad reikėjo kažką daryti su vertingais rūsiais ir kitomis liekanomis.Parašė bato_usai Rodyti pranešimąValdovų rūmų vieta prestižinė, tai ten ir tvarkė.
Comment
-
Paskelbtas įdomus architektūrinis konkursas, apie kurį kol kas viešai nebuvo pranešimų (bent jau neteko matyti) - "Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų Vilniaus g. 24, Vilniuje, tarptautinis atviras architektūrinio projekto konkursas"
Konkurso tikslai: išrinkti geriausiai paveldosaugos, urbanistinius, architektūros ir funkcinius aspektus bei kitus reikalavimus, išvardintus konkurso sąlygose ir jų prieduose, atitinkančią Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų Vilniaus g. 24, Vilniuje, projekto architektūrinę idėją.
Pasiūlymų pateikimo terminas - 2021-09-02
Šaltinis: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/No...ls/2021-633667
Ištrauka iš konkurso medžiagos:
- 11 patinka
Comment
-
Giliai nukištas, bet yra straipsnis:
Jonušo Radvilos rūmams – tarptautinis konkursas
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujien...as-973-1506520Paskelbtas Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų Vilniaus g. 24, Vilniuje, tarptautinis atviras architektūrinio projekto konkursas. Konkursą organizuoja Lietuvos dailės muziejaus įgaliota Lietuvos architektų sąjunga, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kaip pažymima Lietuvos architektų sąjungos pranešime, konkursu siekiama išrinkti geriausiai paveldosaugos, urbanistinius, architektūros ir funkcinius aspektus bei kitus reikalavimus, išvardintus šiose konkurso sąlygose ir jų prieduose, atitinkančią Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų Vilniaus g. 24, Vilniuje, projekto architektūrinę idėją.(...)
Comment
-
Paskelbtas Jonušo Radvilos rūmams – tarptautinis konkursas
Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/verslas/nek...nis-konkursas/ .
- 1 patinka
Comment
-
Pirmos nuotraukos pastato dešinėje stovėjo rūmų paviljonas, ar jis numatomas atstatyti toks koks buvo, gal čia jo pamatai?Parašė bucaneer Rodyti pranešimą
Comment



Comment