Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus viešasis transportas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Pilaitis Rodyti pranešimą
    Reikia tikėtis, kad atnaujimas šiemet nesibaigs ir bus nuoseklus. Gal po poros metų sulauksime 100 ilgų autobusų, tik tąkart bent jau hibridinių. Nesakau kad reikia iškart elektrinių, bet ir dyzeliniai 2020 tai...
    Man taip pat įdomu, kokie yra tolimesni Vilniaus planai. Daugiau informacijos turėtų paiškėti po ruošiamo Darnaus judumo plano paskelbimo.

    Šiuo metu aišku tik tiek, kad VVT šiais metais pirks troleibusų už 8.000.000 eur. (tokie skaičiai yra paskelbti VVT pirkimų plane). Gaunasi ~16 naujų troleibusų.

    Tačiau turint omenyje, kad rinkimai ne už kalnų, kaip manot, ar yra įmanoma, kad VVT vietoj 16 naujų, pirks 100-150 įvairių panaudotų troleibusų, su tikslu kuo greičiau pakeisti Škodas?

    Juk Kaunas prieš kelis metus nusipirko sąlyginai neblogų 15 metų senumo Berghof Premier AT18 troleibusų už 58.000eur/vnt,

    Perkant troleibusus už panašią kainą, Vilnius jų galėtų nusipirkti ~100vnt. ir taip per pusę sumažinti dabartinę Škodų populiaciją.

    Comment


      Tokiu atveju, Vilniui labiausiai apsimokėtų pirkti 52 dvigubus Solarius iš Rygos. Panaudotų trumpų troleibusų įsigyti būtų sunkoka. Vakarų Europoje trumpi troleibusai beveik nevažinėja, o iš Čekijos/Slovakijos/Vengrijos būtų galima įsigyti gal tik 21Tr, t.y. tas pačias Škodas, tik žemagrindes.

      Comment


        Mano nuomone, bent jau sostinė tikrai neturėtų užsiimti padėvėtos technikos pirkimu. Ir gal jau laikas baigti vaizduoti skurdžią valstybę. Tuo labiau, kad maždaug 5-6 padėvietiems reikalingi dar 1-2 kaip donorai, nes skirtingai nei naujus juos teks dažniau remontuoti keičiant dalis.

        Comment


          Radau 2018m. miesto pajamų išklotinę, kurioje slypi atsakymas į mano klausimą:

          Link: http://www.vilnius.lt/kalbos/?page_id=6894&lang=lt

          34. EUROPOS SĄJUNGOS FINANSINĖS PARAMOS LĖŠOS, KITOS TARPTAUTINĖS FINANSINĖS PARAMOS LĖŠOS 40912,7
          ...
          34.17. Ekologiško viešojo transporto plėtojimas; ekologiškų transporto priemonių įsigijimas 8432,2
          skaičiai dešinėje: pajamos tūkst.Eur

          Kaip matom, troleibusai bus perkami už ES lėšas. Mano žiniomis (pataisykite, jeigu klystu) už ES pinigus galima pirkti tik naujas transporto priemones.

          Taigi, kitais metais turėsime ~20 naujų troleibusų. Liks pakeisti "tik" 140 Škodų.

          Comment


            1. Gal kas važinėja/stebėjo 55-u? Kažkaip jausmas toks, kad jis pustuštis važinėja su savo naujais gražiais padažnėjusiais autobusais, bet pataisykit jei klystu.

            2. Neberandu info, ar 1G irgi pakeis nauji autobusai iki rudens? Nes nuo metų pradžios į 1G išleisti dar iki šiol nematyti visi seniausi įmanomi triašiai, bent toks jausmas

            Comment


              Parašė liootas Rodyti pranešimą
              <...>
              2. Neberandu info, ar 1G irgi pakeis nauji autobusai iki rudens? Nes nuo metų pradžios į 1G išleisti dar iki šiol nematyti visi seniausi įmanomi triašiai, bent toks jausmas
              Iki rudens nauji solariai pasirodys ir greituosiuose maršrutuose aišku seniausi prasčiausios kokybės bus nurašyti
              Daugiau mano nuotraukų >>
              Mano rajonas ir apylinkės >>

              Comment


                Dažnai tenka 55 naudotis, yra buvę keli atvejai, kad netgi tekę stovėt ,nes visur sėdimos užimtos ir dar stovinčių buvo. O šiaip dar atvejis buvęs, kad atvažiavo kartu 2G su 55. 2G senas ir pilnas, tad gan didelė dauguma žmonių supludo į 55. O šiaip niekad nebūna kad važiuotų tuščias. Aisku savaitgaliais šiek tiek kitaip.

                Comment


                  Parašė 10.000 Rodyti pranešimą
                  Dėl 73 dažninimo, tai spėju juo kursuos tik trumpos TP
                  Vat ir neatspėjau šiandien visdar važiuoja viena ilga

                  Comment


                    Parašė 10.000 Rodyti pranešimą

                    Vat ir neatspėjau šiandien visdar važiuoja viena ilga
                    Keturios. Analogiškai 46-ame ir 75 - yra tarp 1 ir 3 ilgų.
                    Viešojo transporto temų rodyklė >>

                    Comment


                      Šiandien mačiau visiškai baltą berods Castrosua ar kaip ten jis vadinasi. Žodž tą prieš keletą metų pirktą dujinį autobusą. Net akys išvirto.

                      Comment


                        Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                        Šiandien mačiau visiškai baltą berods Castrosua ar kaip ten jis vadinasi. Žodž tą prieš keletą metų pirktą dujinį autobusą. Net akys išvirto.
                        Baltą?? Ne pilką? Kuriam maršrute teko matyti? Gal 203 Elektrėnai - Vilnius?
                        Daugiau mano nuotraukų >>
                        Mano rajonas ir apylinkės >>

                        Comment


                          Parašė ssnaiperis Rodyti pranešimą

                          Baltą?? Ne pilką? Kuriam maršrute teko matyti? Gal 203 Elektrėnai - Vilnius?
                          Bijau sumeluoti. Berods Žemaitės g. važiuojantį nuo Kauno g. link Savanorių pr. Baltas. Galvoju, kad gal ruošia dažyt raudonai?

                          Comment


                            Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                            Bijau sumeluoti. Berods Žemaitės g. važiuojantį nuo Kauno g. link Savanorių pr. Baltas. Galvoju, kad gal ruošia dažyt raudonai?
                            Yra skirtumas tarp Elektrėnų - http://fotobus.msk.ru/vehicle/773193/#n914033 ir Vilniaus http://fotobus.msk.ru/vehicle/677962/#n792404 atspalvių.
                            Kolkas iš Castrosua nė vienas nėra perdažytas - ir negirdėti planų apie jų dažymą
                            Daugiau mano nuotraukų >>
                            Mano rajonas ir apylinkės >>

                            Comment


                              Aaaa.... tai Elektrėnų matyt ir buvo. Tiesiog nė karto neteko matyt, tai sakau, nustebau

                              Comment


                                Šiandien nuo savanorių kalno leisdamasis aplenkiau tris naujus soliarius vokiškais tranzitianisi numeriais. Pirmasis švieslentėje rodė "vilnius"

                                Comment


                                  Parašė Nitro Rodyti pranešimą
                                  Šiandien nuo savanorių kalno leisdamasis aplenkiau tris naujus soliarius vokiškais tranzitianisi numeriais. Pirmasis švieslentėje rodė "vilnius"
                                  O ilgus(18m) ar trumpus(12m)?

                                  Comment


                                    Triašiai berods tik vasaros pabaigoje atriedės.

                                    Comment


                                      Parašė Nitro Rodyti pranešimą
                                      Šiandien nuo savanorių kalno leisdamasis aplenkiau tris naujus soliarius vokiškais tranzitianisi numeriais. Pirmasis švieslentėje rodė "vilnius"
                                      Pagal idėją vidutiniškai į dieną po vieną naują Solarį turėtų atvykti, tik įdomu ar juos išleidinės į gatves bangomis, ar nuolatiniu srautu.

                                      Comment


                                        Trumpuosius
                                        Parašė Busas Rodyti pranešimą

                                        O ilgus(18m) ar trumpus(12m)?

                                        Comment


                                          Parašė Robertas Rodyti pranešimą
                                          Šiandienos Šimašiaus pasisakymas vėl verčia mane grįžti prie elektrobusų temos:

                                          Link: https://www.facebook.com/remigijus.s...3677795768552/ (žiūrėti nuo 4:19)

                                          Transkripcija:



                                          Suprantu, ateinančius 2-3 metus bus perkami vien troleibusai, nes reikia kuo skubiau išmesti Škodas, o gal net ir Solarius.

                                          O toliau kas? Senstantys dyzeliai bus keičiami elektrobusais? Iš kur pas Vilnių tiek pinigų, kad jau po 3 metų pirkti elektrobusus?

                                          Man labai įdomu būtų pamatyti tą "strategiją" ir kaip ta "strategija" planuoja susimokėti už elektrobusus ir visą jų infrastruktūrą.

                                          EDIT: Nors gal ir per griežtai pasisakiau. Nemanau, kad Šimašius atvirai meluotų. Gal ir turi jie "tvirtą ir aiškią" strategiją, bet tokiu atveju galėtų bent kažkokią dalį tos strategijos paviešinti. Nes dabar toks pasižadėjimas skamba šiek tiek...nerealistiškai.

                                          Ypač turint omenyje, kad net tarp turtingų Vakarų Europos miestų, nėra tiek jau daug sakančių "nuo šiol mes pirksime tik elektrobusus".
                                          Šimašius gali pliurpti ką nori, nes po 3 metų jis tikriausiai nebus nei meras, nei Vilniaus tarybos narys, o sėdės Seime ar ministro kėdėje.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X