Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus viešasis transportas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė 10.000 Rodyti pranešimą
    Taip, bet tokiam keleiviui ir švieslentė “19 Iki autobusų parko” nepadėjo. Reiškiasi, nėra taip jau visi masiškai įpratę skaityti užrašus švieslentėse, kaip kai kurie čia bando įrodyti
    Ir kas? Pats kaltas. Gal apsinešęs, gal į telefoną įnikęs. Tokius ir gatvėse mašina nutrenkti gali. Ir pats, tik pats kaltas bus.

    Comment


      Parašė Al1 Rodyti pranešimą

      Ir kas? Pats kaltas. Gal apsinešęs, gal į telefoną įnikęs. Tokius ir gatvėse mašina nutrenkti gali. Ir pats, tik pats kaltas bus.
      Nepasakyčiau, jog ten buvo apsinešęs ar įnikęs į telefoną. Gali, pvz, ne vietinis arba juolab turistas būt. Nereikia iškart į kraštutinumus lįsti
      Daugiau mano nuotraukų >>
      Mano rajonas ir apylinkės >>

      Comment


        Troleibusus su autobusais tikrai painioja. Vietiniai dėl žioplumo ar dėl to, kad jam kažkas pasakė "važiuok šešioliktu", bet nepatikslino transporto rūšies. Ne vietiniai (turistai) - dėl to, kad jie neskirsto transporto į autobusus ar troleibusus. Iš savo patirties (kurią jau esu čia aprašęs anksčiau) - vyresnio amžiaus vokiečių (?) pora liko didžiai nustebę, kai jiems "kažkoks vietinis" sakė, kad šitas 16-as yra ne tas 16-as ir vis tiek rodė lankstinuką su raudonai užrašytu 16-u ir mėlynu 23-u.
        Tai akivaizdu, kad miesto didesnė problema yra dėl susikertančių to paties numerio autobusų ir troleibusų trasų. Mažesnė miesto problema - vienodi autobusų ir troleibusų numeriai nesusikertančiose trasose. Visa kita - beraščių keleivių bėda: numeris unikalus, švieslentės ar lentelės užrašas nurodo tikslią kryptį.
        Viešojo transporto temų rodyklė >>

        Comment


          Privarys Soliario autobusų ir Soliario troleibusų su vienoda spalva ir švieslentėm.
          Kai tamsiau (ūsų nesimato) tikrai bus linksma

          Ps
          Taip vilnietis net ir pusaklis žino, kad Škoda autobusų nėra. O Karosa, Mercedesas, Volvo tai autobusai. Taip pat geltonai-mėlyna ir pilka gelbėja nuo geltonai raudonos. Pamatai pilką nebežlibini ten Solaris ar ne Solaris. Žinai, kad autobusas.

          Comment


            Parašė Fulgur Rodyti pranešimą
            Privarys Soliario autobusų ir Soliario troleibusų su vienoda spalva ir švieslentėm.
            Kai tamsiau (ūsų nesimato) tikrai bus linksma

            Ps
            Taip vilnietis net ir pusaklis žino, kad Škoda autobusų nėra. O Karosa, Mercedesas, Volvo tai autobusai. Taip pat geltonai-mėlyna ir pilka gelbėja nuo geltonai raudonos. Pamatai pilką nebežlibini ten Solaris ar ne Solaris. Žinai, kad autobusas.
            Jau rašė, kad troleibusų dažymas išliks toks pat, skirsis tik raudonos atspalvis.

            Kažin, o negalėtų troleibusų šlykščios gelsvos (dramblio kaulo) pakeisti į, pvz., baltą arba pilką?

            Comment


              Parašė Creatium Rodyti pranešimą

              Jau rašė, kad troleibusų dažymas išliks toks pat, skirsis tik raudonos atspalvis.

              Kažin, o negalėtų troleibusų šlykščios gelsvos (dramblio kaulo) pakeisti į, pvz., baltą arba pilką?
              Na skirtumas tarp pilka ir raudona-geltona yra didelis. Tarp raudona ir raudona-geltona minimalus.

              Dar klausimas - jei ant autobuso bus balti elementai - bokštas ir kita. Tai kaip troleibuse? Nes ant geltonai raudono balti elementai nesižiūri. Aš ne dizaineris, bet tragiškai nesižiūri.

              PS
              Balta raudona yra senasis autobusų dažymas Vilniuje. Kokie 1975-85 m. "Ikarus 260-280". Neleis trolikams

              Comment


                Balta spalva Škodų dažymo schemose niekada nenaudota. MTB-82 dažyme berods balta naudota. Raudonai baltų Ikarusų 260/280 buvo labai nedaug. Galiausiai po remontų visi jie virto geltonais. Ikarus 556 ir 180 buvo raudonai balti, bet jie išgyveno gatvėse vos iki kažkur 81-82 metų.

                Parašė Fulgur Rodyti pranešimą
                Privarys Soliario autobusų ir Soliario troleibusų su vienoda spalva ir švieslentėm.
                Kai tamsiau (ūsų nesimato) tikrai bus linksma

                Ps
                Taip vilnietis net ir pusaklis žino, kad Škoda autobusų nėra. O Karosa, Mercedesas, Volvo tai autobusai. Taip pat geltonai-mėlyna ir pilka gelbėja nuo geltonai raudonos. Pamatai pilką nebežlibini ten Solaris ar ne Solaris. Žinai, kad autobusas.
                Taigi aiškiai buvo parašyta, kad priimtas sprendimas neperdažyti troleibusų. Kaip dabar Solaris autobusai yra vienos spalvos, o troleibusai kitos, taip ir toliau jie bus.
                Paskutinis taisė Al1; 2018.01.18, 09:47.

                Comment


                  Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                  Jau rašė, kad troleibusų dažymas išliks toks pat, skirsis tik raudonos atspalvis.

                  Kažin, o negalėtų troleibusų šlykščios gelsvos (dramblio kaulo) pakeisti į, pvz., baltą arba pilką?
                  Balta netinka, pilka netinka. Geriau ta gelsva, kuri buvo iki dabartinės schemos įvedimo. T.y. iš esmės originali Škodų geldva spalva, kuria buvo naudojama dažymo schmose daugumai troleibusų, įskaitant ir naudotus pačioje Čekoslovakijoje, bei eksportuotus ne tik į TSRS (o vėliau ir į buv. TSRS šalis), bet ir į kitas šalis.
                  Paskutinis taisė Al1; 2018.01.18, 09:48.

                  Comment


                    Parašė Al1 Rodyti pranešimą

                    Taigi aiškiai buvo parašyta, kad priimtas sprendimas neperdažyti troleibusų. Kaip dabar Solaris autobusai yra vienos spalvos, o troleibusai kitos, taip ir toliau jie bus.
                    Tegu ir būna.

                    Bet kaip su šimtais naujų transporto priemonių?

                    Comment


                      Taigi tik autobusai bus raudoni. Troleibusų tai neliečia. Nebent nauji bus irgi raudoni... Nes tokius užsakė. Bet gal dar ne vėlu pakeisti užsakytą spalvą, jei nepradėjo gaminti. Aišku, dažymas keliomis spalvomis yra brangesnis, nes daugiau užtrunka ir papildomi darbai prisideda.

                      Comment


                        Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                        Taigi tik autobusai bus raudoni. Troleibusų tai neliečia. Nebent nauji bus irgi raudoni... Nes tokius užsakė. Bet gal dar ne vėlu pakeisti užsakytą spalvą, jei nepradėjo gaminti. Aišku, dažymas keliomis spalvomis yra brangesnis, nes daugiau užtrunka ir papildomi darbai prisideda.
                        Kokios spalvos bus nauji troleibusai? Ar kas žino? Ačiū.

                        Comment


                          Argumento dėlei...

                          Troleibusas su pilka vietoje geltonos ir būsima tamsiai raudona:
                          Click image for larger version

Name:	troleibusas1.jpg
Views:	61
Size:	203,6 kB
ID:	1612575

                          Tamsiai raudona ir dabartinė geltona:
                          Click image for larger version

Name:	troleibusas2.jpg
Views:	51
Size:	204,7 kB
ID:	1612574

                          Tamsiai raudona ir šviesiai raudona iš brandbooko:
                          Click image for larger version

Name:	troleibusas3.jpg
Views:	54
Size:	201,0 kB
ID:	1612576

                          Comment


                            Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                            Argumento dėlei...
                            Ačiū. Raudona pilka primena LG
                            Raudona-raudona prie nenatūralaus apšvietimo bus neatskiriama nuo raudona.

                            Comment


                              Man (ir ne tik man) įdomu būtų sužinoti kieno nuotraukos taip "paturbintos"
                              Daugiau mano nuotraukų >>
                              Mano rajonas ir apylinkės >>

                              Comment


                                Parašė ssnaiperis Rodyti pranešimą
                                Man (ir ne tik man) įdomu būtų sužinoti kieno nuotraukos taip "paturbintos"
                                Troleibuso „Solaris Trollino 15 AC".

                                Comment


                                  Parašė ssnaiperis Rodyti pranešimą
                                  Man (ir ne tik man) įdomu būtų sužinoti kieno nuotraukos taip "paturbintos"
                                  Nuotrauką radau per Google iš šito straipsnio: https://www.ctl.lt/vilniaus-gatves-i...iu-troleibusu/ Nuotraukos autorius nurodytas "OLYMPUS DIGITAL CAMERA"

                                  Comment


                                    Troleibusai Vilniuje bus geltoni (Jeeee...krhchk)
                                    https://www.lzinios.lt/lzinios/Gimta...eltonas/258342

                                    Comment


                                      Trumpiau ir konkrečiau - spalvinė gama keisis mažai (bus raudona lygiai, kaip ir autobusai dabartiniai). O "geltona" - kava su pienu (manyčiau taip)
                                      Daugiau mano nuotraukų >>
                                      Mano rajonas ir apylinkės >>

                                      Comment


                                        "Pirmieji raudonai perdažyti autobusai – jau sostinės gatvėse. Skaičiuojama, kad perdažyti vieną autobusą užtruks savaitę. Visas darbas turėtų trukti apie 179 savaites, arba pusketvirtų metų.

                                        Pasak jo, perdažyti vieną autobusą kainuoja maždaug 1300 eurų. Taigi perdažyti visus autobusus atsieitų apie 325 tūkst. eurų. Prieš perdažant autobusą reikėtų pašalinti rūdis, glaistyti, šlifuoti – tai nemenkas darbas. Taip pat kainuos dažai, skiedikliai, kitos būtinos medžiagos."
                                        O po to apklijuos mėlynom reklamom

                                        Comment


                                          Taigi, perdažys 179 autobusus, plius 2 jau perdažė. Galima spėlioti kokie senesni modeliai liks
                                          iš jų 86 Volvo 7700(A) ir 58 dujiniai, gauti 2013-2015 metais.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X