Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus VT stotelių senieji pavadinimai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    Parašė Darius_ Rodyti pranešimą

    Ir kur čia kriminalas? Aš grįždamas namo po sporto dažnai užsuku į Minsko Iki, draugai mano gyvena Antakalnyje netoli Eglutės, bet dažnai susitinkame prie Vaikų pasaulio. Ar tai rodo, kad esu protiškai atsilikęs ar nesugebantis prisitaikyti prie gyvenimo ritmo?
    Kriminalas tame, kad esi "kretintis senis, nieko nebesuprantantis apie šiandieninį pasaulį". Gal net ir aifonas pas tamstą ne XR, o koks nors X ar 8, o gal net išvis prieštvaninis septintas?
    O šiaip jau smarkiai nuklydom nuo temos. Visuomet atsiras prieštaraujančių naujovėms, nes tą diktuoja paprasčiausia fiziologija. Kol žmogus jaunas ir imlus naujovėms - jam norisi vis naujų dalykų. Su amžiumi imlumas prastėja ir tuomet jau atvirkščiai - norisi kuo pastovesnių dalykų. Niekas nenori senatvėje vieną rytą pažvelgti pro langą ir nebeatpažinti kur esi (nors jaunystėje buvo visai faina). Aišku daugumai teks taikytis, kad toks rajonas kaip Naujamiestis artimiausiu metu nemažai keisis.
    Paskutinis taisė Ginthus; 2019.01.31, 06:34.

    Comment


      #82
      Parašė Darius_ Rodyti pranešimą

      Ir kur čia kriminalas? Aš grįždamas namo po sporto dažnai užsuku į Minsko Iki, draugai mano gyvena Antakalnyje netoli Eglutės, bet dažnai susitinkame prie Vaikų pasaulio. Ar tai rodo, kad esu protiškai atsilikęs ar nesugebantis prisitaikyti prie gyvenimo ritmo?
      Na nežinau. Aš tai kai ką nors pervadina, iš karto vadinu naujai - nes tai yra esamas ir aktualus pavadinimas, o ne nebeegzistuojantis. Savaime ir natūraliai taip gaunasi, nes juk logiška - seno pavadinimo nėra, viskas.

      Parašė Ginthus Rodyti pranešimą
      Aišku daugumai teks taikytis, kad toks rajonas kaip Naujamiestis artimiausiu metu nemažai keisis.
      O kadangi visa tai prasidėjo nuo medžių Mindaugo gatvėje, o visa ta gramaCika buvo tik iliustracija žmonių inertiškumo ryškesniam atvaizdavimui - tikrai norisi, kad Vilniaus gatvėse su medžiais būtų padaryta tas pats, kas Gedimino prospekte. Tai labiau derėtų prie atsinaujinančio Naujamiesčio, atviresnės erdvės ir laisviau kvėpuoti.


      Snowflakes will attack U <3

      Comment


        #83
        Parašė Darius_ Rodyti pranešimą
        į Minsko Iki
        O čia ne oficialus jos pavadinimas? Neesu girdėjęs ją kitaip vadinant.

        Comment


          #84
          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

          Na nežinau. Aš tai kai ką nors pervadina, iš karto vadinu naujai - nes tai yra esamas ir aktualus pavadinimas, o ne nebeegzistuojantis. Savaime ir natūraliai taip gaunasi, nes juk logiška - seno pavadinimo nėra, viskas.
          Istoriniai pavadinimai neišnyksta lyg pamojavus burtų lazdele. Ypač matosi žiūrint istoriją kaip keitėsi gatvių pavadinimai skirtingais laikotarpiais.

          Gal kadanors grįš ir istorinis Kuro aparatūros pavadinimas Balsuočiau už merą, kuris tai pažadėtų.

          Comment


            #85
            Parašė Darius_ Rodyti pranešimą

            Ir kur čia kriminalas? Aš grįždamas namo po sporto dažnai užsuku į Minsko Iki, draugai mano gyvena Antakalnyje netoli Eglutės, bet dažnai susitinkame prie Vaikų pasaulio. Ar tai rodo, kad esu protiškai atsilikęs ar nesugebantis prisitaikyti prie gyvenimo ritmo?
            Minsko Iki ir Eglutės Iki yra oficialūs tų parduotuvių pavadinimai, o vat Vaikų Pasaulis jau yra kažkoks iškrypimas (primena tą bobutę, kuri anksčiau važinėjo 5 troleibusu ir kai diktorius pasakydavo stotelės pavadinimą, pvz Kudirkos stotelė, ji garsiai sakydavo "Aha, bl#t, Kudirkos, ne Kudirkos o *insert soviet pavadinimas*") , na nebent jus pensininkas arba labai arti to...

            Comment


              #86
              Parašė ttttt Rodyti pranešimą

              Minsko Iki ir Eglutės Iki yra oficialūs tų parduotuvių pavadinimai, o vat Vaikų Pasaulis jau yra kažkoks iškrypimas (primena tą bobutę, kuri anksčiau važinėjo 5 troleibusu ir kai diktorius pasakydavo stotelės pavadinimą, pvz Kudirkos stotelė, ji garsiai sakydavo "Aha, bl#t, Kudirkos, ne Kudirkos o *insert soviet pavadinimas*") , na nebent jus pensininkas arba labai arti to...

              Kiekvienas vadina taip kaip jam patinka, ne prie ruso gyvenam. Man irgi smagiau vadinti aikštes lenino ar černiachiovskio, ypač kai pašnekovai nesupranta ką noriu pasakyti. Ir vaikų pasaulis ar saulutė žvėryne man yra pavadinimai iš to laiko kai augau, kuriuos ir toliau vartosiu.

              Comment


                #87
                Parašė shimon Rodyti pranešimą


                Kiekvienas vadina taip kaip jam patinka, ne prie ruso gyvenam. Man irgi smagiau vadinti aikštes lenino ar černiachiovskio, ypač kai pašnekovai nesupranta ką noriu pasakyti. Ir vaikų pasaulis ar saulutė žvėryne man yra pavadinimai iš to laiko kai augau, kuriuos ir toliau vartosiu.
                Pinigų rubliais ir kapeikom nevadini iš inercijos?

                Comment


                  #88
                  Parašė evvt Rodyti pranešimą

                  Pinigų rubliais ir kapeikom nevadini iš inercijos?
                  Kaip šauna - tugrikais, grošais, ringitais. Siūlau grįžt prie Naujamiesčio temos.

                  Comment


                    #89
                    Parašė ttttt Rodyti pranešimą

                    Minsko Iki ir Eglutės Iki yra oficialūs tų parduotuvių pavadinimai, o vat Vaikų Pasaulis jau yra kažkoks iškrypimas (primena tą bobutę, kuri anksčiau važinėjo 5 troleibusu ir kai diktorius pasakydavo stotelės pavadinimą, pvz Kudirkos stotelė, ji garsiai sakydavo "Aha, bl#t, Kudirkos, ne Kudirkos o *insert soviet pavadinimas*") , na nebent jus pensininkas arba labai arti to...
                    Ta močiutė sirgo sunkia protine negalia. Pusė stotelių ir gatvių pavadinimų pavadinta, pagal tai ko ten jau senai nėra: Kražių, Tauragnų ir t.t. Vilniuje gimusiems ir augusiems bus kuro aparatūra ir vaikų pasaulis. Ir nereikia to sieti su tarybiniais laikais - kuro apartūros stotelė pervadinta gal kokiais 2010 m., o vaikų pasaulis - po to, kai ten įsikūrė zara. P.S. man pavyzdžiui niekaip neina išmokti Žalgirio stotelės vadinti Broniaus Laurinavičiaus, Lietuvos - Radisson BLU.
                    Aviate, navigate, communicate

                    Comment


                      #90
                      Parašė shimon Rodyti pranešimą


                      Kiekvienas vadina taip kaip jam patinka, ne prie ruso gyvenam. Man irgi smagiau vadinti aikštes lenino ar černiachiovskio, ypač kai pašnekovai nesupranta ką noriu pasakyti. Ir vaikų pasaulis ar saulutė žvėryne man yra pavadinimai iš to laiko kai augau, kuriuos ir toliau vartosiu.
                      Negerai yra užstrigti "laikotarpyje kuriuo augau". Visi mes augome, bet gyvenimas nėra tik tas laikotarpis kai žmogus auga, bet kiekviena diena iki pat senatvės. Kartais pasižiūrėjus į kai kuriuos žmones ima atrodyti, kad jie iš tikrųjų gyveno tik iki kokių 25 metų, o po to pradėjo tik egzistuoti, kad vienintelė jų tikroji realybė yra tik praeitis, o ne dabartis ar tuo labiau ateitis. Keista, man pačiam virš 30 bet laikotarpį "kai augau" laikau tik vienu iš savo gyvenimo tarpsnių, niekuo neypatingesniu už kitus. Aš gyvenu DABAR, o ne kažkada seniai, ką aišku malonu ir įdomu prisiminti, bet tai jau niekad negrįš. Aišku, kiekvieno teisė savo gyvenimą vertinti taip, kaip jis/ji nori.

                      O kur buvo Lenino ir Černiachovskio aikštės tai aš realiai net nelabai žinau. "Minskas" ir "Žirmūnų Iki nu ta kur prie žiedo" iš aplinkinių yra maždaug 50/50 girdimos sąvokos.

                      Parašė Ciurlionis Rodyti pranešimą

                      Ta močiutė sirgo sunkia protine negalia. Pusė stotelių ir gatvių pavadinimų pavadinta, pagal tai ko ten jau senai nėra: Kražių, Tauragnų ir t.t. Vilniuje gimusiems ir augusiems bus kuro aparatūra ir vaikų pasaulis. Ir nereikia to sieti su tarybiniais laikais - kuro apartūros stotelė pervadinta gal kokiais 2010 m., o vaikų pasaulis - po to, kai ten įsikūrė zara. P.S. man pavyzdžiui niekaip neina išmokti Žalgirio stotelės vadinti Broniaus Laurinavičiaus, Lietuvos - Radisson BLU.
                      Pramogų Arena tą stotelę pavadino apie 2004 metus. Kuro Aparatūra ją vadindavo netgi mano bendramoksliai studentai, kurie nebuvo gimę ir augę Vilniuje, nors pavadinimas jau senokai buvo naujas.

                      Bet čia mūsų viską šitą reikėtų kelti į kitą temą. Įdomus diskusonas, tik ne ten.
                      Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.01.31, 17:14.
                      Snowflakes will attack U <3

                      Comment


                        #91
                        Mažiau įdomu, bet
                        st. "Lietuvos Dujos" -> Margirio st.

                        Comment


                          #92
                          Nuo lapkričio 23 d. Migracijos departamento stotelės pavadinimas keičiamas į Skroblų.

                          Comment


                            #93
                            Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
                            "Kosmetiniai" stotelių pavadinimų pakeitimai, įvykdyti šių metų rugsėjo 1-ąją. (Atkeliu iš temos "Vilniaus viešasis transportas")

                            Jurgio Matulaičio st. -> Jurgio Matulaičio bažnyčia
                            O kaip ši stotelė vadinosi sovietmečiu?

                            Radau:
                            Parašė Almis Rodyti pranešimą
                            VILNIUS. Miesto transporto schema. Maskva 1981. Schemą sudarė ir paruošė spaudai VGKV fabrikas Nr. 5 ir Vilniaus miesto Liaudies deputatų tatybos vykdomojo komiteto Keleivinio transporto skyrius 1980 m. Ištaisyta 1981 m. Kaina 43 kap.


                            Didesnis: http://foto.terpe.lt/inkelti/2011022...Vilnius81m.jpg
                            1981 metais vadinosi "Mokykla".

                            Parašė Almis Rodyti pranešimą
                            Žemėlapiai iš pirmųjų Yellow Page. Turbūt 1990-ųjų vidurys.


                            Didesnis: http://foto.terpe.lt/inkelti/2011030...Vilnius49x.jpg
                            199x vadinosi "Vaikų darželis".
                            Paskutinis taisė digital; 2024.01.21, 20:28.

                            Comment


                              #94
                              Parašė digital Rodyti pranešimą
                              O kaip ši stotelė vadinosi sovietmečiu?

                              Radau:

                              1981 metais vadinosi "Mokykla".


                              199x vadinosi "Vaikų darželis".
                              Įdomu. O gal galima būtų abiejų laikmečių schemų VT maršrutų sąrašą? Manau ne tik man vienam būtų įdomu sužinoti kur ir kokie transporto maršrutai važiavo.
                              Paskutinis taisė UAB Susisiekimas; 2024.01.21, 22:56.

                              Comment


                                #95
                                Parašė UAB Susisiekimas Rodyti pranešimą

                                Įdomu. O gal galima būtų abiejų laikmečių schemų VT maršrutų sąrašą? Manau ne tik man vienam būtų įdomu sužinoti kur ir kokie transporto maršrutai važiavo.
                                NVTKA puslapyje yra 1991 metų autobusų ir troleibusų schema.
                                Vilnius_1991_v10.jpg (4500×4588) (nvtka.lt)
                                دائما الليتوانيه

                                Comment


                                  #96
                                  Parašė ejs-ejs Rodyti pranešimą

                                  Įsivaizduojate kas būtų, jei miesto viešąjame tansporte stoteles skelbtų vairuotojas?
                                  Matosi, kad jaunas esat Skelbdavo visą sovietmetį ir dar kažkiek metų po nepriklausomybės.

                                  Comment


                                    #97
                                    Parašė 1G2G Rodyti pranešimą

                                    Matosi, kad jaunas esat Skelbdavo visą sovietmetį ir dar kažkiek metų po nepriklausomybės.
                                    Nu kad ne, bent Vilniuj troleibusuose bent nuo 1980-ųjų pradžios buvo magnetofonai su ištampytais diktorių balsais. Уважаемые пассажиры, не забудьте компостировать талоны.

                                    Comment


                                      #98
                                      1980 dar nebuvau gimęs, tačiau esu Vilniuje girdėjęs kaip vairuotojas per mikrofoną sako stotelės pavadinimą (aišku kokybė tokia, kad ne vietiniam suprast nepavykdavo).

                                      Comment


                                        #99
                                        Parašė Nitro Rodyti pranešimą
                                        1980 dar nebuvau gimęs, tačiau esu Vilniuje girdėjęs kaip vairuotojas per mikrofoną sako stotelės pavadinimą (aišku kokybė tokia, kad ne vietiniam suprast nepavykdavo).
                                        Vilniuj sakydavo nebent tada, kai juostos neveikdavo, bet ir tai tikriausiai priklausė nuo vairuotojo požiūrio į darbą. Po to išvis kažkodėl nustojo sakyt.

                                        Comment


                                          Parašė alga Rodyti pranešimą
                                          Nu kad ne, bent Vilniuj troleibusuose bent nuo 1980-ųjų pradžios buvo magnetofonai su ištampytais diktorių balsais. Уважаемые пассажиры, не забудьте компостировать талоны.
                                          Pamenu sakydavo maždaug taip - "Justiniškių. Sekanti stotelė - Mėnulio. Следующая - Mėnulio.". Po to "sekanti" pakeitė į "kita stotelė" arba "Toliau - Žvėrynas".

                                          Comment

                                          Working...
                                          X