Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[E67] [A5] Kaunas - Kalvarija (- Varšuva) - "Via Baltica"

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Romas
    replied
    Foto 2024.04
    Tiesus ruožas už viaduko. Baltas mersedesas dingo iš eterio - jis sugebėjo aplenkti fūrą
    Žvilgsnis kairiau


    Žvilgsnis dešiniau


    Šį kartą iš priešingos pusės buvo nedaug "fūrų"

    Penktasis pervažiavimas į kitą juostą






    Šeštasis pervažiavimas


    Septintasis pervažiavimas - grįžimas atgal


    Montuojamos garso apsaugos sienelės, tartum šalia būtų ne retai apgyvendinti laukai, o didelė gyvenvietė


    Statomas kelio RK2609 Marijampolė - Keturvalakiai viadukas



    Tęsinys bus kitą dieną

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Rekonstruojamas A5 "Via Balticos" 10 km ruožas ruožas nuo Skardupių (72,5 km) iki A5 / A7 mazgo Marijampolė Vakarai (apie 62,5 km)
    Foto 2024.04


    Pirmas pervažiavimas į kitą pusę






    Įspėjimas apie pervažiavimą į kitą juostą


    Technika ilsisi.
    Neaišku kas čia dedasi darbo dienomis, kai technika išvažiuoja iš statybvietės


    Antras pervažiavimas į kitą pusę




    Statomas kelio RK5122 Vilkaviškis - Liudvinavas viadukas




    Tolumoje matosi trečiasis pasislinkimas




    Ketvirtasis pervažiavimas

    Komentuoti:


  • thomcius
    replied
    Parašė Romas Rodyti pranešimą
    Kuo čia dėti darbai Deivoniškių kaimo apylinkėse?
    Tereikia susirasti tinkamą temą apie kelią A1.

    Pravažiavus Kalvarijų ir Marijampolės rajonų ribą yra atitvarais atverta pasūkio "kišenė", kurioje ateityje bus galima nusukti į degalinę o gal ir į jungiamuosius kelius.
    o tai nematai, kad nuoroda skirta ne A1 keliui, o tavo aptariamam nuvažiavimui? Kuris yra.
    Tavo pateiktoje 4 foto nėra būtent tas nusukimas į kaip teigia mapy.zc būsimą EMSI degalinę?

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Parašė thomcius Rodyti pranešimą
    Tai nematai kokio aukščio skiriamosios juostos A1 kelyje, tai nematai išsukimų?
    https://www.google.lt/maps/@54.47567...5409&entry=ttu
    Ką bendro turi darbai Deivoniškių kaimo apylinkėse ir kelias A1 ?

    Pravažiavus Kalvarijos ir Marijampolės rajonų ribą yra atitvarais atverta pasūkio "kišenė", kurioje ateityje bus galima nusukti į degalinę o gal ir į jungiamuosius kelius.
    Paskutinis taisė Romas; 2024.04.16, 23:13. Priežastis: Kalvarijų -> Kalvarijos

    Komentuoti:


  • thomcius
    replied
    Parašė Romas Rodyti pranešimą
    Kelios nuotraukos iš autostrados ruožo Kreivukė (Kalvarija) - Skardupiai (85,0 - 72,5 km)
    Foto 2024.04




    Taip ir nesupratau, ar kaip nors įmanoma iš autostrados patekti į kelią RK2620 Gulbiniškiai - Skardupių bažnyčia - Valavičiai

    Žemėlapyje lyg ir pažymėtas nuvažiavimas į "Emsi" degalinę ir jungiamąjį kelią .
    Tačiau natūroje kažkaip neužfiksavau nei to išsukimo į degalinę, nei juo labiau į Valavičių kaimą .
    Atrodo, kad ši "Emsi" degalinė bus kažkada ateityje (jei kam nors neparduos už gerą kainą).

    Žemėlapis iš www.mapy.cz
    Matai kokia gera ta žemėlapių platforma ir koks pas tave geras pastabumas
    Tai nematai kokio aukščio skiriamosios juostos A1 kelyje, tai nematai išsukimų?

    https://www.google.lt/maps/@54.47567...5409&entry=ttu


    "Fūra" su politnekorektiškais logotipais
    Jei taip skauda, tai kam reklamuoji?


    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Kelios nuotraukos iš autostrados ruožo Kreivukė (Kalvarija) - Skardupiai (85,0 - 72,5 km)
    Foto 2024.04








    Taip ir nesupratau, ar kaip nors įmanoma iš autostrados patekti į kelią RK2620 Gulbiniškiai - Skardupių bažnyčia - Valavičiai


    Žemėlapyje lyg ir pažymėtas nuvažiavimas į "Emsi" degalinę ir jungiamąjį kelią .
    Tačiau natūroje kažkaip neužfiksavau nei to išsukimo į degalinę, nei juo labiau į Valavičių kaimą .
    Atrodo, kad ši "Emsi" degalinė bus kažkada ateityje (jei kam nors neparduos už gerą kainą).

    Žemėlapis iš www.mapy.cz

    "Fūra" su politnekorektiškais logotipais


    Autostrados ruoželio pabaiga

    Komentuoti:


  • vytgri
    replied
    Parašė paprastas_zmogus Rodyti pranešimą
    Sveiki, o kur pastrigęs paskutinės atkarpos pirkimas? Gal kas stebi ar žino?
    Nuoroda į pirkimą:
    Public rft - MAGISTRALINIO KELIO A5 KAUNAS–MARIJAMPOLĖ–SUVALKAI RUOŽO NUO 85,00 IKI 97,06 KM REKONSTRAVIMAS (eviesiejipirkimai.lt)

    Kuo jis pasibaigė - daugiau info nerandu, bet pasiūlymų teikimo deadline buvo 2024/03/07.

    Komentuoti:


  • paprastas_zmogus
    replied
    Sveiki, o kur pastrigęs paskutinės atkarpos pirkimas? Gal kas stebi ar žino?

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Nuo šiandien į šiaurę nuo Marijamplės ties Puskelniais (Dženčialaukos) bus eismo organizavimo pasikeitimų.

    Via Lietuva 2024.04.12
    Rekonstruojamame „Via Baltica“ ruože prie Marijampolės laikinai keičiasi eismo organizavimo tvarka
    AB „Via Lietuva“ informuoja, kad nuo balandžio 14 d. rekonstruojamame „Via Baltica“ ruože prie Marijampolės (57,5–58,8 km) keičiasi eismo organizavimo tvarka – maždaug 1,3 km ilgio ruože tiek Kauno, tiek Suvalkų (Vilkaviškio) kryptimi eismas bus vienpusis. Planuojama, kad eismo organizavimo pakeitimai galios iki š. m. liepos mėnesio.
    Rekonstruojant magistralinio kelio „Via Baltica“ ruožą, intensyviai tęsiami prie Marijampolės esančio viaduko (58,1 km) griovimo ir naujo viaduko statymo darbai. Kad būtų užtikrinta eismo sauga, darbų metu transporto eismas bus organizuojamas atskiriant transporto srautus abipus rekonstruojamo mazgo.

    Važiuojantiems nuo Suvalkų Kauno kryptimi, nuo kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai 58,8 km eismas bus kreipiamas viena puse, t. y. važiuoti reikės esamu keliu dešiniau prekybos centro „Moki veži“ (Kauno g.) link, toliau naujai įrengto kelio atkarpa kairiau per žiedinę sankryžą ir esamo kelio atkarpa Kauno kryptimi, kaip buvo įprasta.
    Išvažiuojant iš Marijampolės ir norint patekti į Vilkaviškį (Suvalkus) ar norinti apsisukti atgal į Vilkaviškį, tai bus galima padaryti per 56,5 km esantį Puskelnių viaduką (Ramunės g.) už esamos „Emsi“ degalinės. Išvažiuoti iš Marijampolės Kauno kryptimi bus galima buvusiu keliu, tiesiai Kauno link, per naujai įrengtą žiedinę sankryžą. Važiuojantiems Į Marijampolę nuo Suvalkų (Vilkaviškio) pusės eismo organizavimas nesikeičia.

    Važiuojantiems nuo Kauno pusės Suvalkų (Vilkaviškio) kryptimi, nuo kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai 57,5 km eismas bus kreipiamas viena puse, t. y. dešiniau, ties Pietarių kaimu prasidedančiu naujai įrengtu apjungiamuoju keliu ir maždaug ties 58,5 km įvažiuojant atgal į esamą kelią Suvalkų kryptimi (į dešinę). Įvažiavimas į Marijampolę nuo Kauno pusės vyks kaip nurodyta aukščiau, ties kelio 58,5 km įvažiuojant atgal į esamą kelią ir sukant į kairę Marijampolės kryptimi.
    (...)
    Šiuo metu rekonstruojamas beveik 16 km ilgio magistralinio kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožas nuo 56,83 iki 72,50 km yra tarp Marijampolės ir Skardupių kaimo (...) Darbus jame planuojama baigti šiais metais

    https://vialietuva.lt/naujienos/nauj...izavimo-tvarka
    Paskutinis taisė Romas; 2024.04.16, 15:18.

    Komentuoti:


  • Romas
    replied
    Vietoj anonso
    Darbai A5 tarp Skardupių ir Puskelnių (Dženčialaukos) eina pilnu tempu
    Foto 2024.04

    Komentuoti:


  • goolfietis
    replied
    Panašu, kad pradės įrenginėti greitėjimo-lėtėjimo juostas A5 ir Kalvarijos g. sankryžoje. Atsirado geltonos juostos, eismas bus nukreipiamas į kairę juostą.

    Komentuoti:


  • galas_piktžolėms
    replied
    Parašė sleader Rodyti pranešimą

    O ką, vietoje reklaminių įmonių straipsnelių, byloja viešųjų pirkimų skelbimai dėl šiuo ruožo rangos darbų? Užtrukau turbūt dvi minutes susirasti pradinį pirkimo skelbimą (čia nėra info apie eigoje pratęstus pasiūlymo teikimo terminus):



    Gal dėl to, kad projektuotojas parenkamas viešuoju pirkimu?



    Gal dėl to, kad daugumą konkursų ilgai vyksta? Kaip jau rašiau prieš tai, jei norima iš tiesų suprasti kas, kaip ir kodėl - galima viešai prieinamą pirkimo medžiagą ir eigos raštus paskaityti. O jei norima tik pasibėdavoti ir rasti ką apkaltinti - galima tiesiog rašyti su daug klaustukų.
    Ir turbūt koks konkursas, jo tarptautiškumas ir kt. yra apibrėžtas įstatyme pagal pirkimo vertę?
    Vadinasi III etapo konkursas paskelbtas 2022-12-27, o sutartis įsigaliojo 2023-06-01. HISK pateikiama informacija pranešime spaudai, yra klaidinanti, nes teigiama, kad projektavimo darbai baigti 2022-05-17 arba jie įtraukia eigos raštų svarstymą į projektavimo terminą. Kaip ten bebūtų, užtrukta su konkursu šiek tiek daugiau nei 5 mėnesiai. III etapas pasikartosiu yra ilgiausias ir techniškai sudėtingiausias.

    Gerai, o kaip dėl Sweco vėlavimo projektuojant IV ruožą? Kodėl nėra atsakymų?
    2021 m. teigta, kad darbai prasidės 2023 II ketvirtį.
    2022 m. teigta, kad tik konkursas bus paskelbtas 2022 - 2023 m. pirmoje pusėje
    2023m. Pripažįstama, kad vėluojama, nes Sweco, kažkas nesiseka.
    Bendras vėlavimas kol kas nuo 6 iki 12 mėnesių.

    Galima bent tuo pasiguosti, kad jei III etapo konkursas užtruko penkis mėnesius, tai gal IV etapo konkurso pabaiga jau ne už kalnų.

    Komentuoti:


  • sleader
    replied
    Parašė galas_piktžolėms Rodyti pranešimą
    Beveik 16 km ilgio III ruožas yra tarp Marijampolės ir Skardupių kaimo (56,8–72,5 km), jo projektavimas baigtas gegužės 17 d. Apie tai byloja projektavimo firmos HISK pranešimas spaudai (nuoroda). Rangos darbų sutartis įsigalioja birželio 1 d. Oficiali statybos darbų atidarymo ceremonija birželio 19 d. (nuoroda2). Kad ir kaip skaičiuotum nuo gegužės 17 d., gausi 2 savaites arba maksimum 4-5 savaites.
    O ką, vietoje reklaminių įmonių straipsnelių, byloja viešųjų pirkimų skelbimai dėl šiuo ruožo rangos darbų? Užtrukau turbūt dvi minutes susirasti pradinį pirkimo skelbimą (čia nėra info apie eigoje pratęstus pasiūlymo teikimo terminus):
    Paskelbimo data 2022-12-27
    Pasiūlymų ar prašymų dalyvauti terminas 2023-02-01 laikas 9:00
    Kodėl IV ruožo projektavimas patikėtas Sweco, kai kitus ruožus projektavo HISK?
    Gal dėl to, kad projektuotojas parenkamas viešuoju pirkimu?

    Kaip taip gali būti, kad IV ruožo, kurio rangos darbų didžioji dalis eis laukais, konkursas vyksta daugiau nei 4 mėnesius?

    Kodėl konkursą nuspręsta daryti tarptautinį?
    Gal dėl to, kad daugumą konkursų ilgai vyksta? Kaip jau rašiau prieš tai, jei norima iš tiesų suprasti kas, kaip ir kodėl - galima viešai prieinamą pirkimo medžiagą ir eigos raštus paskaityti. O jei norima tik pasibėdavoti ir rasti ką apkaltinti - galima tiesiog rašyti su daug klaustukų.
    Ir turbūt koks konkursas, jo tarptautiškumas ir kt. yra apibrėžtas įstatyme pagal pirkimo vertę?

    Komentuoti:


  • galas_piktžolėms
    replied
    Sutikit "Visus atsakymus galima rasti pasidomėjus" bendro pobūdžio teiginiys.Todėl čia ir domimasi, nes atsakymų kitur nerasta.

    Komentuoti:


  • Ginthus
    replied
    Parašė galas_piktžolėms Rodyti pranešimą
    Beveik 16 km ilgio III ruožas yra tarp Marijampolės ir Skardupių kaimo (56,8–72,5 km), jo projektavimas baigtas gegužės 17 d. Apie tai byloja projektavimo firmos HISK pranešimas spaudai (nuoroda). Rangos darbų sutartis įsigalioja birželio 1 d. Oficiali statybos darbų atidarymo ceremonija birželio 19 d. (nuoroda2). Kad ir kaip skaičiuotum nuo gegužės 17 d., gausi 2 savaites arba maksimum 4-5 savaites.

    III ruožas yra ilgiausias ir vadinamas techniškai sudėtingiausiu.




    Kodėl IV ruožo projektavimas patikėtas Sweco, kai kitus ruožus projektavo HISK?

    Kodėl Sweco vėlavo 6-12 mėnėsių (jokios infomracijos iš ministerijos, nors apie tai turėtų būti žinoma)?

    Kaip taip gali būti, kad IV ruožo, kurio rangos darbų didžioji dalis eis laukais, konkursas vyksta daugiau nei 4 mėnesius?

    Kodėl konkursą nuspręsta daryti tarptautinį?
    Rinkimams gal ruošiatės, kad šaudot kaltinamojo tono retorinius į orą? Visus atsakymus galima rasti pasidomėjus.

    Komentuoti:


  • galas_piktžolėms
    replied
    Beveik 16 km ilgio III ruožas yra tarp Marijampolės ir Skardupių kaimo (56,8–72,5 km), jo projektavimas baigtas gegužės 17 d. Apie tai byloja projektavimo firmos HISK pranešimas spaudai (nuoroda). Rangos darbų sutartis įsigalioja birželio 1 d. Oficiali statybos darbų atidarymo ceremonija birželio 19 d. (nuoroda2). Kad ir kaip skaičiuotum nuo gegužės 17 d., gausi 2 savaites arba maksimum 4-5 savaites.

    III ruožas yra ilgiausias ir vadinamas techniškai sudėtingiausiu.




    Kodėl IV ruožo projektavimas patikėtas Sweco, kai kitus ruožus projektavo HISK?

    Kodėl Sweco vėlavo 6-12 mėnėsių (jokios infomracijos iš ministerijos, nors apie tai turėtų būti žinoma)?

    Kaip taip gali būti, kad IV ruožo, kurio rangos darbų didžioji dalis eis laukais, konkursas vyksta daugiau nei 4 mėnesius?

    Kodėl konkursą nuspręsta daryti tarptautinį?

    Komentuoti:


  • alga
    replied
    Parašė Jonce Rodyti pranešimą
    Ar tokia institucija nesijaučia atsakinga prieš mus, kurių pinigais vykdomi tokie projektai. Kas gali paneigti, kad gumos tempimas neaugina projekto kainos. Kam tai naudinga, ir kieno interesams tokia vilkinimo strategija pasitarnauja? Atsakingi žmonės turi būti patraukti atsakomybėn, nes tai tik parodo kokia baisi ir juoda yra korupcija.
    Žinai, kaip Jonce ir alga yra "akcininkai", kurių pinigais vykdomi tokie projektai, taip ir kiekvienas tos institucijos klerkas yra toks pats "akcininknas". Sudėtingi projektai visada užtrunka ir yra sunkiai planuojami. Jeigu visi biudžetai būtų planuojami blogiausiam įmanomam atvejui, tai nieko ir nevyktų. Tas greitkelis statomas daugeliui dešimtmečių, jei vienas etapas nusmuko pusmečiu vėliau, nėra čia jokios nepataisomos žalos šaliai istoriniu masteliu.

    Komentuoti:


  • thomcius
    replied
    Parašė sleader Rodyti pranešimą

    Nesunku atsidaryti viešai prieinamus pirkimo dokumentus ir galima +/- suprasti dėl ko yra pratęsiami pasiūlymų pateikimo terminai. Ten visi atsakymai tiekėjams yra įkeliami. Konkursas užtrunka dėl klaidų projekte ir reikalingų pirkimo dokumentų papildomų ar papildomų paaiškinimų. Nemažos apimties konkursuose būna ir dešimtimis tų užklausimų - atsakymų su patikslinimais. Tai skaityk kiekvienas toks, pratęsia laiką apie savaitę.

    Dėl III etapo negali būti, kad nuo konkurso paskelbimo iki sutarties pasirašymo praėjo tik dvi savaitės. Čia nerealus terminas ne tik pasiūlymą pateikti, bet kartu peržiūrėti konkurso dokumentus ir net pasirašyti sutartį. Jau vien nuo sutarties skyrimo iki pasirašymo praeina bent kelios dienos. Apie kokį čia etapą, kilometražu, kalbate?
    Blin susprogdinai visą burbulą skaitant Jonce įrašą jau net būgnų mušimą fone girdėjau keliant įtampą...

    ...kas gali paneigti...Būtų juokinga, jei nebūtų graudu...betvarkė – niekas nežino...Kam tai naudinga...kieno interesams pasitarnauja...baisi ir juoda yra korupcija...

    o čia pasirodo galima pasidomėti

    Komentuoti:


  • sleader
    replied
    Parašė Jonce Rodyti pranešimą
    Iš ministerijos ar jos įmonės Via Lietuva jokių žinių. Jokių žinių kodėl Sweco taip ilgai vėlavo, kodėl konkursas staiga patapo tarptautiniu, kodėl jis vyksta taip ilgai.

    Būtų juokinga, jei nebūtų graudu ir pikta. Atrodo, kad ministerijoje vyrauja betvarkė – niekas nežino, nei kas už ką atsakingas, nei kas kada turi įvykti, ir vizijos bei strategijos keičiamos pagal poreikį.

    Ar tokia institucija nesijaučia atsakinga prieš mus, kurių pinigais vykdomi tokie projektai. Kas gali paneigti, kad gumos tempimas neaugina projekto kainos. Kam tai naudinga, ir kieno interesams tokia vilkinimo strategija pasitarnauja? Atsakingi žmonės turi būti patraukti atsakomybėn, nes tai tik parodo kokia baisi ir juoda yra korupcija.
    Nesunku atsidaryti viešai prieinamus pirkimo dokumentus ir galima +/- suprasti dėl ko yra pratęsiami pasiūlymų pateikimo terminai. Ten visi atsakymai tiekėjams yra įkeliami. Konkursas užtrunka dėl klaidų projekte ir reikalingų pirkimo dokumentų papildomų ar papildomų paaiškinimų. Nemažos apimties konkursuose būna ir dešimtimis tų užklausimų - atsakymų su patikslinimais. Tai skaityk kiekvienas toks, pratęsia laiką apie savaitę.

    Dėl III etapo negali būti, kad nuo konkurso paskelbimo iki sutarties pasirašymo praėjo tik dvi savaitės. Čia nerealus terminas ne tik pasiūlymą pateikti, bet kartu peržiūrėti konkurso dokumentus ir net pasirašyti sutartį. Jau vien nuo sutarties skyrimo iki pasirašymo praeina bent kelios dienos. Apie kokį čia etapą, kilometražu, kalbate?

    Komentuoti:


  • Jonce
    replied
    Sveiki,

    Manau atėjo laikas skirti dėmesį IV etapui. Apžvelkime šio etapo epopėją ir pagrindinius jos akcentus.

    2021 m. gruodžio mėnesį susisiekimo ministerija teigė, kad IV etapo nuo 85,00 iki 97,06 km, t. y. nuo Kalvarijos iki Lietuvos – Lenkijos sienos darbų pradžia planuojama 2023 m II ketvirtį.

    2022 m. spalio mėnesį LAKD teigia, kad IV etapo rangos darbų konkursą planuojama skelbti 2022 m. pabaigoje – 2023 m. pirmoje pusėje.

    2023 m. birželio 19 d. ministras M. Skuodis pareiškia, kad su IV etapo darbais labai tikisi startuoti šiais metais. Vėliau ministras pareiškia, kad projektavimo įmonė Sweco vėluoja su projekto parengimu.

    Pagaliau Sweco atlikus projektavimo darbus 2023 lapkričio 15 d. Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbia viešąjį pirkimą daugiau nei 12 km ilgio „Via Baltica“ atkarpos rekonstrukcijos darbams atlikti. Pranešimas žiniasklaidai, tik lapkričio 20 d. Forume buvo rašyta, kad viešojo pirkimo terminas - gruodžio 15 d. (Palyginimui III etapo darbų konkursas paskelbtas 2023 m. gegužės 17 d. (projektavimo darbus užbaigus AB „HISK“) ir po dviejų savaičių birželio 2d. pasirašoma rangos darbų sutartis. Po 2 savaičių!)

    Tačiau 2023 gruodį LAKD (Via Lietuva) skelbia, kad vykdomas IV ruožo rekonstrukcijos darbų atlikimo tarptautinis viešasis pirkimas. Taigi per mėnesį konkursas patapo tarptautiniu.

    Paskaičiuokime nuo lapkričio 15 praėjo nei daug, nei mažai – daugiau kaip 4 mėnesiai kai vykdomas tarptautinis viešasis pirkimas. Nuo gruodžio vidurio iki kovo 15 dienos tęsėsi technologinė pertrauka, kuri šiaip neturėjo įtakos, nes III etapo darbai vyko pilnu tempu.

    Iš ministerijos ar jos įmonės Via Lietuva jokių žinių. Jokių žinių kodėl Sweco taip ilgai vėlavo, kodėl konkursas staiga patapo tarptautiniu, kodėl jis vyksta taip ilgai.

    Būtų juokinga, jei nebūtų graudu ir pikta. Atrodo, kad ministerijoje vyrauja betvarkė – niekas nežino, nei kas už ką atsakingas, nei kas kada turi įvykti, ir vizijos bei strategijos keičiamos pagal poreikį.

    Ar tokia institucija nesijaučia atsakinga prieš mus, kurių pinigais vykdomi tokie projektai. Kas gali paneigti, kad gumos tempimas neaugina projekto kainos. Kam tai naudinga, ir kieno interesams tokia vilkinimo strategija pasitarnauja? Atsakingi žmonės turi būti patraukti atsakomybėn, nes tai tik parodo kokia baisi ir juoda yra korupcija.

    Komentuoti:

Working...
X