Parašė Fulgur
					
						
						
							
							
							
							
								
								
								
								
									Rodyti pranešimą
								
							
						
					
				
				
			
		Skelbimas
				
					Collapse
				
			
		
	
		
			
				No announcement yet.
				
			
				
	
[VLN] Dviračių takai Vilniuje
				
					Collapse
				
			
		
	X
- 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Savivaldybės atstovai kaip tik prašo pildyti tiek problemų sąrašą, tiek pačias paviešintas taisykles.
Anton Nikitin ilgai narstė dviračių takus Vilniuje, tačiau panašu, kad pagaliau suregistruoti visi probleminiai ir remonto reikalaujantys – jau kitąmet jie pradedami tvarkyti.
Vilniečiai turi pasiekti dviračių takus lengvai, greitai ir patogiai, to ir siekiame. Žemėlapyje galite pamatyti problemų sąrašą ir tvarkymo planus (http://sisp.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html…).
Taip pat kviečiu susipažinti su standartais, pagal kurį bus gerinamas susisiekimas dviračiais Vilniuje.
Dviratininkai kviečiami teikti ir savo pastabas, pagal kurias dokumentas bus taisomas.
Gruodžio 1 dieną 19 valandą kviečiu visus dviratininkus aptarti šiuos klausimus susitikime savivaldybės Idėjų kambaryje (1 aukšte).
Pamatyti projektą galite čia:
http://www.viewdocsonline.com/document/g16q08
Pastabas rašykite dviraciai@vilnius.lt
Comment
 - 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Su dabartiniu požiūriu dviračių takai visada kirs pėsčiųjų trajektorijas arba pėstieji tiesiog vaikčios dviračiu taku. Pavyzdys - nuo Romerio universiteto iki Kaimelio stotelės. Pats irgi daug kartų eidavau dviračiu taku, o ne lygiagrečiai einančiu šaligatviu dėl vienos priežasties - dviračių takas toliau nuo intensyvios gatvės, ramiau ir sveikiau vaikščioti. Dviračių ten nedaug ir lengvai pralenkdavo.
Dviratis tikrai yra transporto priemonė. Jei Lietuvoje nenorima dviračių integruoti į gatves, pvz, pripiešiant siaurą punktyrinę liniją prie gatvės krašto, tai visi dviračių takai turi būti arčiau gatvės nei pėsčiųjų. Pagal eismo intensyvumą - tolyn nuo gatvės - lėtyn. Bet štai vakar ėjau nuo Europos link K29 ir ten yra: piko metu užkimšta triukšminga gatvė, tada iškart be tarpo pėsčiųjų šaligatvis su stulpais, kuriuos reikia apeiti, tada platesnis dviračių takas tom pačiom trinkelėm tik raudonai ir tada žolynas už kurio kaip ir turėtų eiti dar vienas šaligatvis, bet tarpais galima ir žvyrkeliuotą aikštelę rasti.
Comment
 - 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamentas įrengė 330 metrų ilgio Pavilnio betoninį taką
http://www.ivilnius.lt/naujienos/tra...69643d33363336
							
						
Comment
 - 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Savivaldybės pažadai šiems metams:
- 7 km naujų šaligatvių;
- 10 naujų skverų mikrorajonuose;
- 200 sutvarkytų įvažiavimų į kiemus;
- 890 naujų vietų savivaldybės darželiuose;
- sutvarkyta visa Neries krantinė (nuo Mindaugo iki Verslo trikampio);
- pradėti statyti 2 nauji baseinai;
- 5 avaringiausios sankryžos atnaujintos;
- atnaujins 17 mokyklų ir 9 darželius;
- sutvarkyta 200 probleminių dviračių vietų (duobės ir pan.);
Slide: http://www.slideshare.net/VMS_2015/2...detas-57262622
Comment
 - 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Taip išeina ne, dviračių takų naujų irgi nebus.Parašė edskaz Rodyti pranešimąGatviu asfaltavimui visai nieko neskirta ?
							
						
Comment
 - 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Nu bus giParašė Lettered Rodyti pranešimąTaip išeina ne, dviračių takų naujų irgi nebus.
 Ten nuo Gariūnų link Lazdynų kažkokią atkarpą žadėjo nutiesti. Matyt viena pagrindinių trasų dviratininkų tarpe... 
							
						
Comment
 - 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Šiaip jo - visai aktuali yra ta jungtisParašė Creatium Rodyti pranešimąMatyt viena pagrindinių trasų dviratininkų tarpe...
							
						
Comment
 - 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Dviračių takas islandijos g.
Pozityvūs pokyčiai Islandijos.g
http://www.vilnius.lt/index.php?3243931415
Tik realiai reiketu ne perkelti automobiliu parkavimą į dešinę o pasekti Danijos pavyzdžiu ir juos ten apskritai uždraust parkuot.
							
						Paskutinis taisė miniMauglis; 2016.06.13, 16:59. Priežastis: idėta ilisutracija, kad nereikėtų spausti nuorodos
Comment
 - 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Puiki pradžia, tik kiek aš perskaičiau, viskas skamba kaip rekomendacijos, ne reikalavimai. Kalbama apie tako plotį, toliau, cituoju "Geriausiu atveju įrengiami platesni takai ir dviračių eismo juostos arba paliekama galimybė infrastruktūrą išplatinti ateityje prisitaikant prie didesnio dviračių srauto". Visi projektuotojai ir rangovai tuo ir dangstysis, kad tik nereikėtų įrenginėti plataus tako. Toliau, "Visur, kur įmanoma, dviračių trasa turi būti atskirta nuo pėsčiųjų srauto (norint išvengti galimų konfliktų) ir aiškiai bei intuityviai suprantama kaip dviračiams skirta erdvė (pvz., įrengta skirtingame lygyje, skirtinga danga). "Bendras pėsčiųjų ir dviračių takas gali būti projektuojamas tik kraštutiniais atvejais ir įsitikinus, kad tai yra vienintelis galimas sprendimas".
Silpnokai parašyta sakyčiau. Žinant pas mus vyraujantį žemiausios kainos principą visi tuo ir naudosis, nes griežtų rėmų nėra.
Comment
 - 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Tai tam yra kitos rekomendacijos, tvirtintos Kelių direkcijos. Čia tik savivaldybė žaidžia atskirą respubliką ir kuria savas rekomendacijas. Nors iš esmės nieko naujo. Tik kažkur dingo punktas dėl trinkelių, jei planuojami inžineriniai tinklai. Paklojam brangų asfaltą, kažkas sugalvoja prasitiempti internetą ir perkasa taką. Tada kelis mėnesius laukiam, nes nieks nepuls lopyti to 1 kvadratinio metro. Reikia kad susikauptų pakankamas kiekis darbų, kad apsimokėtų paleisti gamyklos liniją (prisiminkim, kad bet koks asfaltas netinka, reikia užmaišyti tik takams skirtą raudoną mišinį). O daugiau darbų gali ir neatsirasti tais metais, tad lauksim pavasario. Galų gale užlopius visvien liks siūlė-nelygumas.Parašė Creatium Rodyti pranešimąTai čia ir yra rekomendacijos. Dėl to labiausiai gaila. Tokį dokumentą būtina patvirtinti nacionaliniu lygmeniu ir ne kaip rekomendacijas, o reikalavimus dviračių takams.
Comment
 

Comment