Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Informacijos „nutekėjimas“ iš miestai.net

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė geriantis Rodyti pranešimą
    O tai kas tiksliai pasakys kur yra paprasta fotkė ir kur yra fotografijos kūrinys? Suprantu, kad jeigu aš pykštelsiu Gedo pilį su muiline, tai bus eilinė fotkė, o bet tačiau jei šalia pykštels tą patį vaizdelį žmogus su rimta technika, berete, barzda ir akiniais, tai jau bus fotografijos kūrinys? Aš neturiu kompetencijos sakyti, kad belenkokia fotkė yra fotografijos kūrinys ir jūs šiukštu jos neskleiskit. Ir kaip tą atskirti interneto platumose?
    Viskas gana aišku, ta "paprasta" fotkė yra toks pat fotografijos autorinis kūrinys. Pvz. jei paimi iš draugo FB kokias nors su muiline padarytas nuotraukas ir be sutikimo įsidedi į kokį savo portalą arba šiaip pasidalini šiame forume, pažeidi autorines teises.
    Flickr

    Comment


      Tai jeigu bet kokia belebirda yra vadinama kūrinių, tai kur ritasi pasaulis? Nesąmone vadinu ir visokio plauko muzikantams mokamus pinigus už tuščias laikmenas. Ir mano nuomone ne kiekvienas kas paima instrumentą ar fotiką į rankas yra menininkas. Aš tokį dalyką kritikuoju ir laikau paprasčiausiai kvailu.
      Aš neliūdnas - aš blaivus

      Comment


        Parašė geriantis Rodyti pranešimą
        Tai jeigu bet kokia belebirda yra vadinama kūrinių, tai kur ritasi pasaulis? Nesąmone vadinu ir visokio plauko muzikantams mokamus pinigus už tuščias laikmenas. Ir mano nuomone ne kiekvienas kas paima instrumentą ar fotiką į rankas yra menininkas. Aš tokį dalyką kritikuoju ir laikau paprasčiausiai kvailu.
        Nepamirškite, kad nuvažiavus į Paryžių ir naktį nufotografavus Eifelio bokštą, nuotraukos negalima kelti į internetą: http://www.15min.lt/pasaulis-kisenej...dos-640-469061
        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

        Comment


          Parašė geriantis Rodyti pranešimą
          Tai jeigu bet kokia belebirda yra vadinama kūrinių, tai kur ritasi pasaulis? Nesąmone vadinu ir visokio plauko muzikantams mokamus pinigus už tuščias laikmenas. Ir mano nuomone ne kiekvienas kas paima instrumentą ar fotiką į rankas yra menininkas. Aš tokį dalyką kritikuoju ir laikau paprasčiausiai kvailu.
          Niekas ir nesako, kad viskas, kas nufotografuota, yra aukštos vertės menas ir niekas neverčia jūsų visokio plauko muzikantus ar fotografus laikyti menininkais. Bet platinti informacijos be autoriaus sutikimo bet kokiu atveju negalima, tai labai aiškiai apibrėžta įstatyme. Laikmenų įstatymas blogas vien dėl to, jog laikmenose ne tik svetimi autoriniai kūriniai laikomi, bet čia jau visai kita tema.
          Flickr

          Comment


            Parašė geriantis Rodyti pranešimą
            Tai jeigu bet kokia belebirda yra vadinama kūrinių, tai kur ritasi pasaulis?
            Panašu, kad jūsų kūrinio samprata yra šiek tiek nusiritusi.

            Citata iš DLKŽ:
            kūrinỹs (3a)
            kas sukurta, kūrybos vaisius: Meno k. Scenos k. Rašytojo ~iai̇̃
            Šis žodis neapibrėžia to, kas sukurta, vertės ir kokybės.
            Tarkim jūs apsikeisit su barzdotu ir kepurėtu menininku fotoaparatais ir nufotografuosit tą Gedimino pilį, tai kieno nuotrauka bus menas? Žinoma, kad abiejų jūsų. Ir net nereikia keistis technika, nes vis tiek abudu sukursit meną. Skirtumas tik tas, kad jūs nesat žinomas menininkas, todėl jūsų darbo niekas neeksponuos ir jūs nenuplėšit 8 trilijonų Zimbabvės dolerių už pavogtą nuotrauką, kad ir koks jos belibirdiškumo lygis bus.
            Viešojo transporto temų rodyklė >>

            Comment


              Bet kuri nuotrauka yra k8rinys. Šiuo atveju visiškai nesvarbi meninė nuotraukos vertė.

              Comment


                Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                Niekas ir nesako, kad viskas, kas nufotografuota, yra aukštos vertės menas ir niekas neverčia jūsų visokio plauko muzikantus ar fotografus laikyti menininkais. Bet platinti informacijos be autoriaus sutikimo bet kokiu atveju negalima.
                O dabar paaiškink kodėl negalima.
                Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                Comment


                  Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                  O dabar paaiškink kodėl negalima.
                  Jau buvo pacituotas įstatymas, aiškiai parašyta, kad be autoriaus sutikimo negali platinti jo kūrinių. Net nesuprantu, kas gali būti čia neaiškaus? Tas pats, kas pasiimti iš Maximos degtinės butelį už jį nesumokėjus ir vėliau perparduoti turguje arba padovanuoti draugeliui. Dabar čia vyksta diskusija apie tai, jog gal ir galima vogti iš krautuvės, jei ta degtinė šūdinas gėrimas.
                  Flickr

                  Comment


                    /\ Aš sakyčiau elektroninė erdvė ir "Maxima" skirtingi dalykai.
                    Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                    Comment


                      Parašė SPX Rodyti pranešimą
                      /\ Aš sakyčiau elektroninė erdvė ir "Maxima" skirtingi dalykai.
                      Iš teisinės pusės jokio skirtumo, negalima vogti nei kilobaitų, nei fizinių daiktų. Juk tūkstančiai net Lietuvoje dėl to jau yra nuteisti, nesuprantu dėl ko čia dar diskutuoti.
                      Flickr

                      Comment


                        Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                        O tai kas tiksliai pasakys kur yra paprasta fotkė ir kur yra fotografijos kūrinys? Suprantu, kad jeigu aš pykštelsiu Gedo pilį su muiline, tai bus eilinė fotkė, o bet tačiau jei šalia pykštels tą patį vaizdelį žmogus su rimta technika, berete, barzda ir akiniais, tai jau bus fotografijos kūrinys? Aš neturiu kompetencijos sakyti, kad belenkokia fotkė yra fotografijos kūrinys ir jūs šiukštu jos neskleiskit. Ir kaip tą atskirti interneto platumose?
                        Manyčiau, autorius turėtų pats nuspręsti, kas yra kūrinys, o kas - ne. Esmė juk pats vagystės faktas, o ne kažkoks knaisiojimasis interpretacijose. Jei autorius iškelia problemą kaip jo kūrinio vagystę, vadinasi, autoriui ta fotografija yra pakankamai vertinga ir to turėtų užtekti, kad vagis būtų baudžiamas arba būtų tariamasi dėl kompensacijos pasinaudoju svetimo žmogaus kūriniu be leidimo.
                        Parašė SPX Rodyti pranešimą
                        /\ Aš sakyčiau elektroninė erdvė ir "Maxima" skirtingi dalykai.
                        Tai gal važiavimas viešuoju transportu be bilieto irgi būtų ne vagystė? Įdomi tavo logika...
                        Parašė Mettal Rodyti pranešimą
                        Panašu, kad jūsų kūrinio samprata yra šiek tiek nusiritusi.

                        Citata iš DLKŽ:


                        Šis žodis neapibrėžia to, kas sukurta, vertės ir kokybės.
                        Tarkim jūs apsikeisit su barzdotu ir kepurėtu menininku fotoaparatais ir nufotografuosit tą Gedimino pilį, tai kieno nuotrauka bus menas? Žinoma, kad abiejų jūsų. Ir net nereikia keistis technika, nes vis tiek abudu sukursit meną. Skirtumas tik tas, kad jūs nesat žinomas menininkas, todėl jūsų darbo niekas neeksponuos ir jūs nenuplėšit 8 trilijonų Zimbabvės dolerių už pavogtą nuotrauką, kad ir koks jos belibirdiškumo lygis bus.
                        Na, abu meno gal ir nesukurs, tačiau kad abu sukurs kūrinį, tai faktas. Žodis „kūrinys“ nebūtinai turi reikšti, kad kūrinys yra menas, tiesiog kūrinys yra kokio nors veiksmo rezultatas, kuris nebūtinai yra menas arba meniškas. Kūrinys ir tiek. Bet net ir visiškai nevertą dėmesio ar nemenišką kūrinį įstatymas gina nuo vagių. Tik kol kas to visuomenė nėra įsisąmoninusi, per menkas mentalitetas ir pagarba svetimo žmogaus veikla ir rezultatams. Apibendrintai - per maža pagarbos žmogui.
                        Paskutinis taisė Ametistas; 2015.04.14, 21:28.
                        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                        Comment


                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                          Iš teisinės pusės jokio skirtumo, negalima vogti nei kilobaitų, nei fizinių daiktų. Juk tūkstančiai net Lietuvoje dėl to jau yra nuteisti, nesuprantu dėl ko čia dar diskutuoti.
                          Fizinis daiktas yra fizinis daiktas, jis negali vienu metu būti keliose vietose. Kilobaitinis daiktas yra kilobaitinis daiktas, jis gali vienu metu gali būti tūkstantyje vietų, bet jis vistiek yra pradinėje vietoje.
                          Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                          Comment


                            Nesupratusiems.

                            Maximoje vagis bus pagautas apsaugos, kaip ir keleivis be bilieto keleivių kontrolės. Tuo tarpu internete viskas kitaip. Gali būti, kad pavogė su vienu IP, pvz. interneto kavinėje. Gali būti emuliuojant IP ir dar sudėtingiau. Taigi, tokiu atveju nustatyti tikrąjį vagį gana sudėtinga. Ir kaip sako Lettered, kad yra daug pagautų, bet taip yra daug nepagautų . Buvo byla, kai dėl nuomininko kvailysčių, tiksliau melagingų skelbimų viename forume buvo apkaltinti to buto savininkai, nes interneto paslaugos jų vardu užsakytos. Policija į duris pasibeldė po gerų 4mėn. kai nuomininkas ten jau nebegyveno. Laimei, buto savininkai nuomavo su sutartimi ir net pajams deklaruodavo. Nors ir to frukto tapatybė buvo žinoma, šis ponas, kiek man žinoma, taip ir nepagautas. O viskas įvyko 2012m. vasaros pradžioje.
                            Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                            Comment


                              Parašė SPX Rodyti pranešimą
                              Nesupratusiems.

                              Maximoje vagis bus pagautas apsaugos, kaip ir keleivis be bilieto keleivių kontrolės. Tuo tarpu internete viskas kitaip. Gali būti, kad pavogė su vienu IP, pvz. interneto kavinėje. Gali būti emuliuojant IP ir dar sudėtingiau. Taigi, tokiu atveju nustatyti tikrąjį vagį gana sudėtinga. Ir kaip sako Lettered, kad yra daug pagautų, bet taip yra daug nepagautų . Buvo byla, kai dėl nuomininko kvailysčių, tiksliau melagingų skelbimų viename forume buvo apkaltinti to buto savininkai, nes interneto paslaugos jų vardu užsakytos. Policija į duris pasibeldė po gerų 4mėn. kai nuomininkas ten jau nebegyveno. Laimei, buto savininkai nuomavo su sutartimi ir net pajams deklaruodavo. Nors ir to frukto tapatybė buvo žinoma, šis ponas, kiek man žinoma, taip ir nepagautas. O viskas įvyko 2012m. vasaros pradžioje.
                              Kasdien tūkstančiai važiuoja be bilieto ar ką nors išsineša iš Maximos po pažastimi, tai fakto nekeičia, jog to negalima daryti, nepriklausomai, ar sunku pagauti, ar ne. Taip pat kaip ir negalima viršyti greičio ar eiti ne per perėją, nors beveik visi tai daro ir retas būna pagautas.
                              Flickr

                              Comment


                                Gerai, tarkim, aš socialiniame tinkle pamačiau fotografiją, kurioje daromas nusikaltimas (nors ir mažas). Šitą fotografiją mato tik to asmens draugai. Aš parsisiunčiu šią fotografiją, einu į policiją. Tačiau tas asmuo laisvai gali pasakyti, kad šita nuotrauka paimta be jo sutikimo, taigi aš pats pažeidžiau įstatymą.

                                Comment


                                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                  Kasdien tūkstančiai važiuoja be bilieto ar ką nors išsineša iš Maximos po pažastimi, tai fakto nekeičia, jog to negalima daryti, nepriklausomai, ar sunku pagauti, ar ne. Taip pat kaip ir negalima viršyti greičio ar eiti ne per perėją, nors beveik visi tai daro ir retas būna pagautas.
                                  Tai niekas ir nesako, kad galima vogti iš parduotuvės, vairuoti išgerus ar nemokėti už troleibusą - tai yra blogis, ir su tuo, manau, sutinka visi.
                                  Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                  Comment


                                    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                    Tai niekas ir nesako, kad galima vogti iš parduotuvės, vairuoti išgerus ar nemokėti už troleibusą - tai yra blogis, ir su tuo, manau, sutinka visi.
                                    Būtent. Tik internete apsivogti kur kas paprasčiau kartais to net nesuvokiant. Ir dažniausiai taip elgiasi niekada neapsivogę realiame gyvenime - gi nieko baisaus, čia tik kažkokia nuotrauka Tai vat tokie skirtumai tarp parduotuvės ir interneto. Jei parduotuvėje būna, kad per dieną niekas neapsivagia, tai internete tas vyksta ištisai.
                                    Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                                    Comment


                                      Parašė negative Rodyti pranešimą
                                      1988 m.

                                      Lietuvos žinios pasinaudojo šia foto iš forumo.
                                      Kaip čia vyksta su leidimais naudotis nuotraukomis iš forumo?

                                      http://lzinios.lt/lzinios/Lietuva-be...vakarus/208566

                                      Comment


                                        Parašė negative Rodyti pranešimą
                                        Lietuvos žinios pasinaudojo šia foto iš forumo.
                                        Kaip čia vyksta su leidimais naudotis nuotraukomis iš forumo?
                                        http://lzinios.lt/lzinios/Lietuva-be...vakarus/208566

                                        Internete yra kita nuotrauka


                                        Nuotrauka iš forumo turbūt panaudota laikraštyje.
                                        Jei nėra leidimo, tai reikia susisiekti su redakcija ir nurodyti kad nuotrauka buvo be leidimo. Reikia duoti šiek tiek laiko jiems pagalvoti.
                                        Po to reikia ramiai, mandagiai ir aiškiai pareikšti pretenzijas dėl Autorinių teisių įstatymo pažeidimo ir dėl savo reiklavimų - nuotraukos ištrynimo iš interneto (iš laikraščio jau neišimsi) arba pasiūlyti tartis dėl honoraro.

                                        Comment


                                          Buvo ir internetiniame variante ta nuotrauka. Dabar jau nebėra.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X