Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Informacijos „nutekėjimas“ iš miestai.net

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Pažiūrėkit į galeriją:

    http://www.lrytas.lt/verslas/izvalgo...pabegelius.htm

    Comment


      /\ Neaišku, kokios nuotraukos panaudotos iš šio forumo

      Comment


        Dedat nuotraukas į internetą, nenorėkit, kad nenutekėtų kitur. Juk internetas - viešas? Ir autorių teisės nelabai čia, internete, galioja
        kk3

        Comment


          Parašė Romas Rodyti pranešimą
          /\ Neaišku, kokios nuotraukos panaudotos iš šio forumo
          Panaudota nuotrauka iš temos apie Kuršėnus (šešta nuotrauka). Ten parašyta "miestai.net forumo nuotrauka"
          Daugiau mano nuotraukų >>
          Mano rajonas ir apylinkės >>

          Comment


            Parašė Romas Rodyti pranešimą
            /\ Neaišku, kokios nuotraukos panaudotos iš šio forumo
            6 foto galerijoje.

            Comment


              Parašė Haski Rodyti pranešimą
              Dedat nuotraukas į internetą, nenorėkit, kad nenutekėtų kitur. Juk internetas - viešas? Ir autorių teisės nelabai čia, internete, galioja
              Gatve irgi viesa vieta, bet tai nereiskia, kad bet kas gali naudotis tavo automobiliu, del to kad jis stovi viesoje vietoje.
              .

              Comment


                Pritarčiau manantiems, kad autorinės teisės nuosavybė dažnai yra pernelyg sureikšminama. Suprantu, jeigu ta nuosavybė yra brangi, tačiau bent jau šitame forume dauguma nuotraukų yra megėjiškos. Man visiškai negaila, jeigu kas mano nuotraukas panaudos, tiesą sakant netgi pradžiugins, kad jos yra kažkiek labiau vertingos ir kad jas pamatys daugiau žmonių. Tikėtis už jas kažkokių pinigų būtų labai naivu, dėl to didesnė auditorija būtų didžiausias galimas įvertinimas. Svarbiausia turbūt, kad būtų pateikiama nuoroda su nuotraukos autoriumi. Į tai žiūriu panašiai, kaip kad į citavimus, juk daug gerų minčių yra ne mūsų ir yra 'intelektinė nuosavybė', kuria mes visi naudojamės ir geriausią, ką galime padaryti cituojant, tai nurodytį autorių ar šaltinį. Žinoma visai kitas reikalas, jeigu tas minčių nusavinimas vyksta pramoniniu būdu, t.y. perspausdinama knyga ar kažkokie tyrimai taip prisiimant sau autorystę. Taip ir šitame forume, jeigu kažkokia leidykla išleis šio forumo nuotraukų albumą ar panaudos kokią nuotrauką savo reklamai - tai ribos žinoma bus peržengtos, bet jeigu kažkuri žiniasklaidos priemonė, ar juo labiau žmogus, pasinaudos nuotrauka su nuoroda į autorystę, tai aš jokios čia tragedijos nematau.

                Comment


                  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                  Pritarčiau manantiems, kad autorinės teisės nuosavybė dažnai yra pernelyg sureikšminama. Suprantu, jeigu ta nuosavybė yra brangi, tačiau bent jau šitame forume dauguma nuotraukų yra megėjiškos. Man visiškai negaila, jeigu kas mano nuotraukas panaudos, tiesą sakant netgi pradžiugins, kad jos yra kažkiek labiau vertingos ir kad jas pamatys daugiau žmonių. Tikėtis už jas kažkokių pinigų būtų labai naivu, dėl to didesnė auditorija būtų didžiausias galimas įvertinimas. Svarbiausia turbūt, kad būtų pateikiama nuoroda su nuotraukos autoriumi. Į tai žiūriu panašiai, kaip kad į citavimus, juk daug gerų minčių yra ne mūsų ir yra 'intelektinė nuosavybė', kuria mes visi naudojamės ir geriausią, ką galime padaryti cituojant, tai nurodytį autorių ar šaltinį. Žinoma visai kitas reikalas, jeigu tas minčių nusavinimas vyksta pramoniniu būdu, t.y. perspausdinama knyga ar kažkokie tyrimai taip prisiimant sau autorystę. Taip ir šitame forume, jeigu kažkokia leidykla išleis šio forumo nuotraukų albumą ar panaudos kokią nuotrauką savo reklamai - tai ribos žinoma bus peržengtos, bet jeigu kažkuri žiniasklaidos priemonė, ar juo labiau žmogus, pasinaudos nuotrauka su nuoroda į autorystę, tai aš jokios čia tragedijos nematau.

                  Vat tegul visi tie vagys investuoja pinigus i foto iranga, eikvoja kura ir laika kazkur nuvaziuot ir nufotografuot ko jiems reikia. Kodel pvz. Romas jiems viska uz dyka turetu daryt. Jeigu reikia kokio kadro, tegul papraso. Jeigu leis, tegul naudojasi, jeigu ne, tegul patys eina ir nusifotkina ko jiems reikia.
                  .

                  Comment


                    Na, aš suprantu, kuomet tai yra autorinės nuotraukos - darytos konkretaus žmogaus konkrečią datą ir t.t. Bet kai tai yra atvirutės ar jų skanuotos kopijos? Na...

                    Comment


                      Parašė Haski Rodyti pranešimą
                      Dedat nuotraukas į internetą, nenorėkit, kad nenutekėtų kitur. Juk internetas - viešas? Ir autorių teisės nelabai čia, internete, galioja
                      Ir realiame gyvenime, ir internete galioja tie patys įstatymai. Tad siūlau gerai nežinant neburti iš kavos tirščių. Kad internetas yra viešas, tai nėra argumentas pateisinti vagis. Pagal tokią logika ir gatvėje iš žmonių teisiškai leistina vogti, nes gi, girdi, vieša vieta?
                      www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                      Comment


                        Parašė Ametistas Rodyti pranešimą
                        Ir realiame gyvenime, ir internete galioja tie patys įstatymai. Tad siūlau gerai nežinant neburti iš kavos tirščių. Kad internetas yra viešas, tai nėra argumentas pateisinti vagis. Pagal tokią logika ir gatvėje iš žmonių teisiškai leistina vogti, nes gi, girdi, vieša vieta?
                        Ir vis dėl to neskiriat moralės normų.
                        kk3

                        Comment


                          Vogti nuotraukas - moralės norma?
                          Viešojo transporto temų rodyklė >>

                          Comment


                            Parašė Briedis
                            Tai ne vagystė.
                            Nuotrauka yra autorinis intelektinis kūrinys. Taigi jos pavogimas - tai vagystė ir gali būti baudžiama lygiai tokiu pačiu principu, kaip ir vagystės kitais atvejais, pvz. dizaino objektų.

                            Comment


                              Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                              Nuotrauka yra autorinis intelektinis kūrinys. Taigi jos pavogimas - tai vagystė
                              Nuotraukos niekas nepavogė, ji kaip buvo šitame forume, taip ir liko ir mes ją galime matyti.
                              Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                              Comment


                                Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                Nuotraukos niekas nepavogė, ji kaip buvo šitame forume, taip ir liko ir mes ją galime matyti.
                                Intelektinė vagystė - tai nėra fizinio objekto pavogimas. Tai yra neteisėtas kūrinio atkartojimas neturint leidimo ir YPAČ siekiant gauti iš to naudos (šiuo atveju tai galėtų būti skaitytojų pritraukimas, pajamos iš reklamos ir t.t.).

                                Comment


                                  Parašė TH1 Rodyti pranešimą
                                  Vat tegul visi tie vagys investuoja pinigus i foto iranga, eikvoja kura ir laika kazkur nuvaziuot ir nufotografuot ko jiems reikia.
                                  Man tiesiog sunku suprasti kas gi yra prarandama, jeigu kažkieno nuotrauka yra panaudojama, žinoma su nuoroda į autorystę. Juk tos nuotraukos nėra darbas, tai hobis, už jas pinigų niekas nemoka, jų įvertinimas yra pasidalinimas su kitais žmonėmis. Tai kas čia blogo, jeigu tas nuotraukas pamato platesnė auditorija. Kažkaip mano požiūriu daug didesnė blogybė yra tada, kai siunčiames kokius filmus iš torentų, nes tie filmai yra kažkieno darbas, už kurį pinigus gauna, skirtingai nuo hobio fotografuoti. Beto neaišku kaip ir ta pati senovinė nuotrauka atsirado forume. Labai tikėtina, kad taip pat buvo pažeista autorystė, tačiau esu tikras, kad nuo to gyvenimas niekam nepablogėjo, o tik pagerėjo praturtinant šitą forumą.
                                  Paskutinis taisė Eidvis; 2015.09.21, 21:58.

                                  Comment


                                    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                    Man tiesiog sunku suprasti kas gi yra prarandama, jeigu kažkieno nuotrauka yra panaudojama, žinoma su nuoroda į autorystę. Juk tos nuotraukos nėra darbas, tai hobis, už jas pinigų niekas nemoka, jų įvertinimas yra pasidalinimas su kitais žmonėmis. Tai kas čia blogo, jeigu tas nuotraukas pamato platesnė auditorija. Kažkaip mano požiūriu daug didesnė blogybė yra tada, kai siunčiames kokius filmus iš torentų, nes tie filmai yra kažkieno darbas, už kurį pinigus gauna, skirtingai nuo hobio fotografuoti. Beto neaišku kaip ir ta pati senovinė nuotrauka atsirado forume. Labai tikėtina, kad taip pat buvo pažeista autorystė, tačiau esu tikras, kad nuo to gyvenimas niekam nepablogėjo, o tik pagerėjo praturtinant šitą forumą.
                                    Nesvarbu. Įsivaizduok tokią situaciją: tu laisvo nuo darbo metu nupieši nuostabų piešinį, kurį įmeti čia, kad sužinotum narių nuomonę ir šiaip pasirodytum. O aš jį pasiimu iš forumo, įrėminu ir pradedu prekiauti Palangoje prie tilto, nurodydamas autorystę "miestai.net". Ką tu į tai? Juk tavo darbą pamatys daugiau žmonių, praturtinsi savo pasitikėjimą savimi.

                                    Bet realybėje aš tapsiu vagiu, pavogusiu, reprodukuojančiu ir bandančiu prekiauti intelektine nuosavybe, į kurią aš teisių neturiu absoliučiai jokių. Ir nesvarbu, jeigu aš pardavinėsiu už reprodukavimo savikainą. Tai bet kokiu atveju pirmoje vietoje bus vagystė ir neleistinas kūrinio panaudojimas.

                                    Dar blogiau, jeigu aš nurodysiu tavo pavardę, kaip autoriaus, tačiau kūrinį eksponuosiu kažkokiame su juo nesusijusiame kontekste, pvz. apie pabėgėlius. Tokiu atveju tavo kūrinys ir net tavo pavardė viešumoje gali būti pradėta sieti su pabėgėlių tema. Nori tu to ar ne.
                                    Paskutinis taisė Creatium; 2015.09.21, 22:06.

                                    Comment


                                      Dar kartą galiu pasikartoti, apsivogti internete galima žymiai paprasčiau, nei pvz. parduotuvėje, ir visai to nejaučiant ir net neturint jokių blogų kėslų. Problema tame, kad kol kas Lietuvoje vaikai vis dar mokomi nevogti tikro saldainio, bet ne virtualaus. Vyrauja toks reiškinys - "internete yra visko, viską ir imu"...
                                      Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                                      Comment


                                        Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                        Nesvarbu. Įsivaizduok tokią situaciją: tu laisvo nuo darbo metu nupieši nuostabų piešinį, kurį įmeti čia, kad sužinotum narių nuomonę ir šiaip pasirodytum. O aš jį pasiimu iš forumo, įrėminu ir pradedu prekiauti Palangoje prie tilto, nurodydamas autorystę "miestai.net". Ką tu į tai? Juk tavo darbą pamatys daugiau žmonių, praturtinsi savo pasitikėjimą savimi.
                                        Tiesą sakant, jeigu tai būtų tik mano hobis, o ne darbas, man visiškai nebūtų gaila, kad jį kažkas pardavinėtų. Tačiau čia jau visiškas kraštutinumas. Kažkokios vienos ar kitos nuotraukos panaudojimas su nuoroda į autorių mano supratimu yra smulkmena. Tie, kas siunčiasi nelegaliai filmus daro kur kas didesnį nusikaltimą, o tokių dauguma. Beto jeigu mes brėžiam tokią griežtą liniją dėl autorystės, tai šitas forumas prarastų labai nemažą dalį tiek ir informacijos, tiek ir tų pačių nuotraukų. Juk ta pati nuotrauka, dėl kurios čia verda ginčai, tikrai nėra šio forumo dalyvio daryta. Duočiau 99% tikimybę, kad jinai šitame forume atsidūrė pažeidžiant tas pačias autorines teises. Net jeigu ta nuotrauka buvo nupirkta kažkurio forumiečio, tai man rodos jos platinimas internetu vistiek yra draudžiamas tų pačių autorinių teisių, panašiai kaip gali nusipirkti muzikinį kompaktą, tačiau negali jo dainų internete platinti.

                                        Comment


                                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                          Tiesą sakant, jeigu tai būtų tik mano hobis, o ne darbas, man visiškai nebūtų gaila, kad jį kažkas pardavinėtų. Tačiau čia jau visiškas kraštutinumas. Kažkokios vienos ar kitos nuotraukos panaudojimas su nuoroda į autorių mano supratimu yra smulkmena. Tie, kas siunčiasi nelegaliai filmus daro kur kas didesnį nusikaltimą, o tokių dauguma. Beto jeigu mes brėžiam tokią griežtą liniją dėl autorystės, tai šitas forumas prarastų labai nemažą dalį tiek ir informacijos, tiek ir tų pačių nuotraukų. Juk ta pati nuotrauka, dėl kurios čia verda ginčai, tikrai nėra šio forumo dalyvio daryta. Duočiau 99% tikimybę, kad jinai šitame forume atsidūrė pažeidžiant tas pačias autorines teises. Net jeigu ta nuotrauka buvo nupirkta kažkurio forumiečio, tai man rodos jos platinimas internetu vistiek yra draudžiamas tų pačių autorinių teisių, panašiai kaip gali nusipirkti muzikinį kompaktą, tačiau negali jo dainų internete platinti.
                                          Internetas yra tokia erdvė, kur suvaldyti tokius dalykus yra labai sudėtinga. Žmogui patiks nuotrauka, jis ją ir paims. Aišku, jei tai daroma tik savoms reikmėms tebūnie, bet kai iš čia foto panaudoja net rimti dienraščiai ar portalai, tai jau reikia kelti rimtą klausimą.
                                          Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X