Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvybė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Arba "Mažinys"
    Mano galerija Flickr'yje

    Comment


      #22
      O visai gražiai skamba ir "nykščio nagas"

      Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

      --------------------------------------------------

      Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

      Comment


        #23
        Parašė Mantaz
        Arba "Mažinys"
        arba "sumažis"
        Kaip po dykumą blaškiausi

        Comment


          #24
          Turėjau kažkada lietuvišką versiją. Ištryniau greitai Matyt, jau per senas esu mokytis visus terminus iš naujo. O pradedantiesiems lietuviški Windows'ai - puikus dalykas. Tik kiek prisimenu kompiuteris lėtėja įdiegus šį papildinį.
          BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

          Comment


            #25
            Ačiū už patarimus, labai jau keistai skamba tie naujadarai,
            vartotojas gali ir nesuprasti apie ką eina kalba
            Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

            Comment


              #26
              Parašė vytauc
              Tai, kad rašai be lietuviškų raidžių dar toleruotina, bet sąmoningai kraipyti kalbos su w vietoj v šiame forume (ir betkur kitur) nederėtų.

              Rašykime lietuviškai

              P.S. Ačiū už nuotraukas.
              vėlgi lenkėjame
              w raidė labai dažnai vartojama nepilnamečių pokalbiuose...

              Comment


                #27
                Parašė dariusn
                vėlgi lenkėjame
                w raidė labai dažnai vartojama nepilnamečių pokalbiuose...
                Čia, manau, SMS'ų kultūros paveldas, nes mobiliuoju telefonu w užsirašo tik vienu mygtuko paspaudimu, o V - net trimis, todėl w rašyti yra kur kas greičiau, negu v.

                Comment


                  #28
                  Tockiom raidem rashyti matyt yra labai croota. Dabar yra periodas, cai yaunimas sawe bando suniweliuoti su anglais, americonais ar negrays. Bet manau netrucus ateis laicotarpis, cai noresim ishsiscirt ir nebesinores booti wienodais wishchiukays. Tuomet zhmones ateys ee prota ir stengsis pabrezhti sawo ishskirtinuma. Tada pasickeys pozhiooris ne tik ee kalba, bet ir ee muzika ir kitus pomegius.

                  Comment


                    #29
                    Parašė Rimas_OK
                    Tockiom raidem rashyti matyt yra labai croota. Dabar yra periodas, cai yaunimas sawe bando suniweliuoti su anglais, americonais ar negrays. Bet manau netrucus ateis laicotarpis, cai noresim ishsiscirt ir nebesinores booti wienodais wishchiukays. Tuomet zhmones ateys ee prota ir stengsis pabrezhti sawo ishskirtinuma. Tada pasickeys pozhiooris ne tik ee kalba, bet ir ee muzika ir kitus pomegius.
                    Sootinkoo, bet "juodaodžiai" skambėtų gražiau. Lietuvoje žymiai opesnės problemos yra rasizmas, homofobija ir antisemitizmas bei kito fobijos.

                    Comment


                      #30
                      Parašė sanomiz
                      Sootinkoo, bet "juodaodžiai" skambėtų gražiau. Lietuvoje žymiai opesnės problemos yra rasizmas, homofobija ir antisemitizmas bei kito fobijos.
                      Pilnai pritariu. Visada naudoju žodį "juodaodžiai" arba "atmsiaodžiai". Šiuo atveju turėjau omeny "negrišką kultūrą", kuri nebūtinai gali turėti bendro su juodaodžiais.

                      Comment


                        #31
                        Negriska kultura?Kas tai?

                        Comment


                          #32
                          Manau turėta omeny kažkas tokio:



                          Kaip po dykumą blaškiausi

                          Comment


                            #33
                            Na, kadangi esu visiškas liberalas, pasisakau prieš daugumą draudimų ir esu už visiška laisvę pakol tai nekenkia kitiems, tai manau, kad neturėtų būti smerkiami tie, kurie iškraipo lietuvių kalbą. Ir apskritai nematau nieko šaunaus, kad mūsų kalba mažiausiai mutavusi nuo senovės laikų. Tai, kad lietuvių kalba nesugebėjo keistis su laiku lėmė, jog dabar mes turime vieną sunkiausių kalbų pasaulyje, su visokiom perdėtom taisyklėm. Kam reikia apsunkinti save? Beto, kodėl gi nesupanašinti savo kalbos į populiariausia pasaulio kalba? Nemanau, kad kažkokiam užseniečiui labai svarbu, kad mūsų kalba skamba labai senoviškai, dėl to yra labai unikali ir sunki. Jis gali pasistebėti tuo faktu ir viskas. Bet kai po kelių metų (kaip jau ir dabar) mes turėsim kuo stipriau megzti kontaktus su užsieniu ir į Lietuvą persikraustys gyventi daug užsieniečių, tada jau pasimatys mūsų kalbos sunkumai ir kaip jos užsieniečiai nesugebės 'įkirsti'. Dėl to mes turėsim mokytis jų kalbos arba su jais nesusišnekėsim. Dėl to aš visiškai nepritariu, kad monitoriai turėtų būti vadinami vaizduokliais. Leiskim kalbai taikytis prie pasaulio bendrumų. Nereikia išrastam dviračiui uždėti savo vardą ir taip jaustis krūčiau

                            Comment


                              #34
                              Isvis geriau visi kalbam angliskai

                              Comment


                                #35
                                Siaip angliskai kalbancios salys turi labai dideli privaluma. Nes kuo toliau, tuo informacija turi didesne reiksme visuomeniniame gyvenime, ekonomikoje, technologijose ir kt. Ir jeigu mes butumem angliakalbe tauta, tai mes visa tai daug greiciau isisavintumem.

                                PVZ: mamoms kai reikia dirbti su kompiuteriu jos ten nieko nesupranta, tos, kurios ismoksta, ismoksta tik ish paveiksliuku, kas labai susiaurina galimybes pamacius nauja paveiksliuka. O jeigu moketu angliskai, jos galetu daug lengviau viska suprasti, nes viskas yra anglu kalba, visur yra paaiskinimai ir kai visokias lenteles meto, jas ismeta irgi anglu kalba. Galima sulietuvinti windowsus, bet visu programu vistiek nesulietuvinsi. Beto, 'mamai' ismokusiai naudotis windowsais anglu kalba bus daug lengviau susigautyti kitose angliskose programose, negu mamai, ishmokusiai naudotis lietuvishkais windowsais.

                                Comment


                                  #36
                                  ^ sutinku

                                  Comment


                                    #37
                                    Kalbat čia nesąmones. Lietuvių kalba yra mūsų gimtoji kalba, nematau pagrindo ją iš esmės keisti ar perdaryti pagal anglų kalbą (?!).

                                    Iš kitos pusės, yra dalykų, kurie man nepatinka, pavyzdžiui, daugybė taisyklių ir išmičių iš jų: šlama - sušląma ir pan. Ką tik baigiau mokyklą, iš lietuvių egzamino gavau 100, tačiau kažkaip nesijaučiu mokąs lietuvių kalbą taip gerai. Paprasčiausiai mačiau egzamino atsakymų/vertinimo lapus. Košmarėlis... Daugybė atsakymų išbraukti, pakeisti taisymo metu ir pan. Kai pradedamas taisyti egzaminas, vertintojai pradeda ginčytis dėl tam tikrų dalykų ir galiausiai nusprendžiama iš viso nevertinti tam tikrų užduočių. Tai ar tikrai viskas gerai tokioje kalboje, dėl kurios nesutaria profesionalai?

                                    Visgi manau, kad neturėtume išsižadėti savo kalbos. Tai iš tikrųjų, geriausia, ką turime. Juk mūsų ir latvių kalba sudaro atskirą kalbų grupę - argi tai mums ne garbė?

                                    O anglų kalbą, manau, moka kiekvienas save gerbiantis jaunas žmogus. Jos nemokėti jau tikrai gėda... Tad nematau didelės problemos ir dėl visų, išimtinai angliškų, informacinių technologijų. Didžioji dalis žmonių, kurie jas naudoja, puikiai moka anglų kalbą. O namų šeimininkės/mamos ir šiaip pensininkai didelio indėlio į ekonomiką neneša. Tai kur problemos?
                                    BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                                    Comment


                                      #38
                                      Parašė Eidvis
                                      Na, kadangi esu visiškas liberalas, pasisakau prieš daugumą draudimų ir esu už visiška laisvę pakol tai nekenkia kitiems, tai manau, kad neturėtų būti smerkiami tie, kurie iškraipo lietuvių kalbą. Ir apskritai nematau nieko šaunaus, kad mūsų kalba mažiausiai mutavusi nuo senovės laikų. Tai, kad lietuvių kalba nesugebėjo keistis su laiku lėmė, jog dabar mes turime vieną sunkiausių kalbų pasaulyje, su visokiom perdėtom taisyklėm. Kam reikia apsunkinti save? Beto, kodėl gi nesupanašinti savo kalbos į populiariausia pasaulio kalba? Nemanau, kad kažkokiam užseniečiui labai svarbu, kad mūsų kalba skamba labai senoviškai, dėl to yra labai unikali ir sunki. Jis gali pasistebėti tuo faktu ir viskas. Bet kai po kelių metų (kaip jau ir dabar) mes turėsim kuo stipriau megzti kontaktus su užsieniu ir į Lietuvą persikraustys gyventi daug užsieniečių, tada jau pasimatys mūsų kalbos sunkumai ir kaip jos užsieniečiai nesugebės 'įkirsti'. Dėl to mes turėsim mokytis jų kalbos arba su jais nesusišnekėsim. Dėl to aš visiškai nepritariu, kad monitoriai turėtų būti vadinami vaizduokliais. Leiskim kalbai taikytis prie pasaulio bendrumų. Nereikia išrastam dviračiui uždėti savo vardą ir taip jaustis krūčiau
                                      Kalbi kažkokius vėjus. Jei tave tikrai apsunkina gimtoji kalba, tai, atleisk, tau turbūt kažkas negerai su už kalbą atsakinga smegenų dalimi Kitkas yra taisyklės ir gramatika, tačiau tai jau yra tam tikra mokslo sritis, kas nelabai yra susiję su gyvu bendravimu tam tikra kalba. Kažkam ir matematika sunki, tačiau gi nepradedama kokiu nors būdu paprastinti arba atsisakyti formulių Beje, kaip siūlai panašinti lietuvių kalbą į anglų? Būtų labai įdomu išgirsti

                                      O tai, kad mes turėtume stengtis įtikti čia atsikėlusiems gyventi užsieniečiams, kvepia kažkokiu nevisavertiškumo kompleksu

                                      Siaip angliskai kalbancios salys turi labai dideli privaluma. Nes kuo toliau, tuo informacija turi didesne reiksme visuomeniniame gyvenime, ekonomikoje, technologijose ir kt. Ir jeigu mes butumem angliakalbe tauta, tai mes visa tai daug greiciau isisavintumem.

                                      PVZ: mamoms kai reikia dirbti su kompiuteriu jos ten nieko nesupranta, tos, kurios ismoksta, ismoksta tik ish paveiksliuku, kas labai susiaurina galimybes pamacius nauja paveiksliuka. O jeigu moketu angliskai, jos galetu daug lengviau viska suprasti, nes viskas yra anglu kalba, visur yra paaiskinimai ir kai visokias lenteles meto, jas ismeta irgi anglu kalba. Galima sulietuvinti windowsus, bet visu programu vistiek nesulietuvinsi. Beto, 'mamai' ismokusiai naudotis windowsais anglu kalba bus daug lengviau susigautyti kitose angliskose programose, negu mamai, ishmokusiai naudotis lietuvishkais windowsais.
                                      Na nebūtina tapti angliakalbiu, kad mokėtum angliškai, užtenka kalbą tiesiog išmokti, ar ne taip?
                                      Mano galerija Flickr'yje

                                      Comment


                                        #39
                                        Parašė Eidvis
                                        Na, kadangi esu visiškas liberalas, pasisakau prieš daugumą draudimų ir esu už visiška laisvę pakol tai nekenkia kitiems, tai manau, kad neturėtų būti smerkiami tie, kurie iškraipo lietuvių kalbą. Ir apskritai nematau nieko šaunaus, kad mūsų kalba mažiausiai mutavusi nuo senovės laikų. Tai, kad lietuvių kalba nesugebėjo keistis su laiku lėmė, jog dabar mes turime vieną sunkiausių kalbų pasaulyje, su visokiom perdėtom taisyklėm. Kam reikia apsunkinti save? Beto, kodėl gi nesupanašinti savo kalbos į populiariausia pasaulio kalba? Nemanau, kad kažkokiam užseniečiui labai svarbu, kad mūsų kalba skamba labai senoviškai, dėl to yra labai unikali ir sunki. Jis gali pasistebėti tuo faktu ir viskas. Bet kai po kelių metų (kaip jau ir dabar) mes turėsim kuo stipriau megzti kontaktus su užsieniu ir į Lietuvą persikraustys gyventi daug užsieniečių, tada jau pasimatys mūsų kalbos sunkumai ir kaip jos užsieniečiai nesugebės 'įkirsti'. Dėl to mes turėsim mokytis jų kalbos arba su jais nesusišnekėsim. Dėl to aš visiškai nepritariu, kad monitoriai turėtų būti vadinami vaizduokliais. Leiskim kalbai taikytis prie pasaulio bendrumų. Nereikia išrastam dviračiui uždėti savo vardą ir taip jaustis krūčiau

                                        Užuojauta tau, jei tikrai taip galvoji. Su tokiu požiūriu jau būdamas vyresnio amžiaus pats lietuviškai greičiausiai nesusikalbėsi. Tokie gudručiai gyvendami Vilniaus krašte LDK ir vėlesniais laikais sulenkėjo, o tau, kaip matau, aiškiai matosi suamerikonėjimo perspektyva. Žinoma, jei į gyvenimą žiūri tik per pinigų prizmę, tai nieko nuostabaus, eilinis kosmopolitas ir tiek. Tokių dabar pasaulyje nemažai, kurių religija - tik pinigai. Tik tuomet nesuprantu, kas tave atvedė į šį tinklapį? Čia statybos, architektūra, pastatų restauravimas, lyg yra, mano manymo, priešingybė kosmopolitizmui.
                                        Paskutinis taisė Svecias; 2006.08.02, 09:45.
                                        Parašas :)

                                        Comment


                                          #40
                                          Parašė Eidvis
                                          Na, kadangi esu visiškas liberalas, pasisakau prieš daugumą draudimų ir esu už visiška laisvę pakol tai nekenkia kitiems, tai manau, kad neturėtų būti smerkiami tie, kurie iškraipo lietuvių kalbą. Ir apskritai nematau nieko šaunaus, kad mūsų kalba mažiausiai mutavusi nuo senovės laikų. Tai, kad lietuvių kalba nesugebėjo keistis su laiku lėmė, jog dabar mes turime vieną sunkiausių kalbų pasaulyje, su visokiom perdėtom taisyklėm. Kam reikia apsunkinti save? Beto, kodėl gi nesupanašinti savo kalbos į populiariausia pasaulio kalba? Nemanau, kad kažkokiam užseniečiui labai svarbu, kad mūsų kalba skamba labai senoviškai, dėl to yra labai unikali ir sunki. Jis gali pasistebėti tuo faktu ir viskas. Bet kai po kelių metų (kaip jau ir dabar) mes turėsim kuo stipriau megzti kontaktus su užsieniu ir į Lietuvą persikraustys gyventi daug užsieniečių, tada jau pasimatys mūsų kalbos sunkumai ir kaip jos užsieniečiai nesugebės 'įkirsti'. Dėl to mes turėsim mokytis jų kalbos arba su jais nesusišnekėsim. Dėl to aš visiškai nepritariu, kad monitoriai turėtų būti vadinami vaizduokliais. Leiskim kalbai taikytis prie pasaulio bendrumų. Nereikia išrastam dviračiui uždėti savo vardą ir taip jaustis krūčiau
                                          Na iš tavo pasisakymo man kilo tik viena mintis, kad tu prastai kalbi angliškai, nes galbūt mokykloj tingėjai mokytis arba tau kalbų mokymasis buvo neįkandamas, todėl dabar keikiesi kodėl ta lietuvių kalba taip nepanaši į anglų.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X