Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Klausimai apie forumą

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Taip, jei bus teismas, teks dalyvauti. Pažįstamas jau gal 3 dalyvavo. Kaip ir sakiau, niekas jokių durų ir pan nepadegė.

    Comment


      Parašė digital Rodyti pranešimą
      Taip, jei bus teismas, teks dalyvauti. Pažįstamas jau gal 3 dalyvavo. Kaip ir sakiau, niekas jokių durų ir pan nepadegė.
      Supratau. Reiskia duomenu saugumas yra nulinis. Man mano seimos sveikata brangiau nei marozas, sukantis pro rauduona...

      Comment


        As autostradoje vaziuoju antra juosta kai pirma laisva (tik kai kuriuose vietose) del 2 priezasciu:
        1. Antroje juostoje danga geresne ir krato zymiai maziau. Pilna tokiu vietu. Kai dangos vienodos vaziuoju pirma.
        2. Antra juosta del didesnio nuolydzio vietomis sausesne uz pirma (lyjant lietui).
        Taip, pirmoje juostoje dažnai yra provėžų (tikriausiai ne tiek dėl sunkiasvorio transporto, kiek dėl pelningai nuploninto asfalto), kuriose lyjant kaupiasi vanduo. Ko gero, kad dalis avarijų autostradoje įvyksta būtent dėl provėžų, nes dėl jų gali sumėtyti net ir geromis oro sąlygomis.

        Comment


          Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

          Supratau. Reiskia duomenu saugumas yra nulinis. Man mano seimos sveikata brangiau nei marozas, sukantis pro rauduona...
          Yra žmonės, kurie daro pasaulį geresnį, yra, kurie nedaro, bijo. Jūsų teisė rinktis.

          Comment


            Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
            Apskritai visiskai nematau policijos Lietuvos keliuose. Pilna masinu vaziuojanciu net prastom oro salygom be sviesu, virsyti +20 jau norma. Mieste daugelis vairuoja labai naglai ir piktai.
            Ivaziavus i Latvija kiekvienam miestelyje matosi po 1 - 2 zymetas ar nezymetas policijos masinas ar siaip stovincias ar kazka sustabdziusias, dauguma vaziuoja apie 50. Lietuvoje visi vaziuoja 70-80 kur galima 50 ir niekas niekada nestabdo, nebent netycia uzsimirs vieta kur stovi fotikas. Matau kaip policija ramiai pravaziuoja nesustabdzius pro masinas su kazkokiom zaliom/melynom lempom, dumijancias, nerodancias posukius...

            Vaizdo registratorius tiesiog verkia nuo pazeidimu. Niekada nepranesdavau apie kitu pazeidimus, visada galvodavau kad ne mano reikalas, kam stukalinti kitus, gal zmogus skuba, zmona gimdo... bet siuo metu jau matau kad vairavimo stilius ir naglumas liecia ir mano paties sauguma. Taigi noriu pasiteiraut, ar yra kokia nors tikimybe kad kai irasau, kad kazkas pvz pasuka per raudona sviesa, bus nubaustas? Kokia tikimybe kad dorus policininkai parduos mano duomenis ir tas zmogus mane suras ir padegs mano duris?
            Man nelabai suprantamas tas noras matyti policijos mašinas? Tipo didelė koncentracijos stovykla, kurioje nusižengiančius tvarkai baudžia prižiūrėtojai? Ir ką tas duos? Dažnas emigruoja dėl to, kad valstybės institucijos pas mus žmogų laiko "potencialiu pažeidėju". Ne piliečiu, ne laisvu žmogumi, bet vos ne savo turtu. Stabdo ryte, kad paprašyti draudimo, gesintuvo, vaistinėlės ir TA lapo.

            Latvijoje Rygoje apps Waze buvo (o gal yra) daugiausiai PASAULYJE pagal naudotojų/gyventojų skaičių. Susižymi jie tas policijos mašinas labai puikiai. Tik turistams įspūdį daro. O vietiniai važiuoja kaip važiavę. Šitie klausimai yra eismo kultūros klausimai. Turėdami gerą kultūrą galime tikėtis mažiau avarijų, mažiau konfliktinių situacijų keliuose. Todėl į tą turi būti nukreiptos ilgalaikės pastangos.

            Policijai apskritai turėtų būti uždrausta stabdyti dauguma atveju. Pavyzdžiui, skrituliu stabdyti automagistralėse. Nesąmonė. Avarinės situacijos. Turėtų būti kitaip sprendžiama.

            Draudimas, TA - tam yra numerių skeneriai ir automatiniai protokolai. Greičio viršijimas, raudonos spalvos nepaisymas, "Stop" nepaisymas - tam yra kameros (mobilios ir stacionarios). Gesintuvas ir vaistinėlė - TA ir vairuotojo savimonė. Kelių patruliams lieka lenkimo kontrolė, persirikiavimai, akivaizdus neatitikimas techniniams reikalavimams, kalbėjimas mobiliuoju telefonu, bendra tvarka (pvz. kombainas ant ~20 kmh periodiškai nesustoja ir nepraleidžia susikaupusios kolonos iš paskos), vairavimas be teisių ir kita ko nesutikrinsi per kameras. Reidams - diržai, vaikų vežimas, girtumas, vairavimas be teisių.

            Net Lenkija tuo keliu jau nuėjo. O mes trypčiojame. Policija stabdo bet kur, bet kaip - bet yra kas nori, kad dar daugiau stabdytų.

            PS. Raportavimai. Labai dažnas yra keršto, pavydo elementas. Man "užkišo", "jis išsuko iš kiemo ir turėjau pristabdyti", aš nufilmuosiu. Ateityje, mano nuomone, teismas turėtų prašyti viso įrašo. Arba ne mažiau 10 min iki pažeidimo ir 10 min po. Nes jei kažkas lėtai važiuoja antra juosta, o iš paskos važiavęs neapsikentęs užraportuoja kokį smulkų pažeidimą, tai jis nėra objektyvus. Nubaudimui objektyvumas labai svarbus. Jei kažkas nufilmuojamas, kad nerodo posūkių, tačiau iš įrašo matosi, kad ir filmuotojas nerodo posūkio (nėra klik klak garso) - baudžiami abu. Kitaip tik skatinama - mane nufilmavo, aš žinau kur gyvena, aš nufilmuosiu poryt.
            Paskutinis taisė Fulgur; 2017.07.11, 09:41.

            Comment


              Parašė Fulgur Rodyti pranešimą

              Man nelabai suprantamas tas noras matyti policijos mašinas?
              Man noras matyti policijos mašinas praeis tada, kai visi važinės kaip normaliose vakarų šalyse, o ne kaip mongolai ant karo žirgų.

              Comment


                Parašė Fulgur Rodyti pranešimą

                PS. Raportavimai. Labai dažnas yra keršto, pavydo elementas. Man "užkišo", "jis išsuko iš kiemo ir turėjau pristabdyti", aš nufilmuosiu. Ateityje, mano nuomone, teismas turėtų prašyti viso įrašo. Arba ne mažiau 10 min iki pažeidimo ir 10 min po. Nes jei kažkas lėtai važiuoja antra juosta, o iš paskos važiavęs neapsikentęs užraportuoja kokį smulkų pažeidimą, tai jis nėra objektyvus. Nubaudimui objektyvumas labai svarbus. Jei kažkas nufilmuojamas, kad nerodo posūkių, tačiau iš įrašo matosi, kad ir filmuotojas nerodo posūkio (nėra klik klak garso) - baudžiami abu. Kitaip tik skatinama - mane nufilmavo, aš žinau kur gyvena, aš nufilmuosiu poryt.
                1) As specialiai rasau be garso, nes manau kad audio irasas yra mano privatumas. Kadangi daznai vaziuojam masinoje dviese ir kalbames, nenoriu kad kazkas tu pokalbiu klausytu po ivykio ar pan.
                2) Turiu Žopelį. Ten buna kazkas uzgliucina ir posukis rodomas, bet posukiu/parktroniku garso nera.
                3) Del uzkimsimu ar posukio nerodymo tai gincytinos situacijos. O kai zmogus apsisuka per istisine ar vaziuoja per raudona negali buti kaltas ne jis.

                Comment


                  Manau skųsti policijai reikia chuliganiškus veiksmus, kurie realiai kelia pavojų gyvybei, kaip pvz. lėkimas, neadekvatus vairavimas (išgėrus) ir pan., o ne mechaniškai visus KET pažeidimus, kai kažkas netyčia įsuka į priešpriešinę, kerta kokią liniją, ne vietoje prisiparkuoja ir pan.
                  Paskutinis taisė Lettered; 2017.07.11, 12:52.
                  Flickr

                  Comment


                    Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

                    1) As specialiai rasau be garso, nes manau kad audio irasas yra mano privatumas. Kadangi daznai vaziuojam masinoje dviese ir kalbames, nenoriu kad kazkas tu pokalbiu klausytu po ivykio ar pan.
                    2) Turiu Žopelį. Ten buna kazkas uzgliucina ir posukis rodomas, bet posukiu/parktroniku garso nera.
                    3) Del uzkimsimu ar posukio nerodymo tai gincytinos situacijos. O kai zmogus apsisuka per istisine ar vaziuoja per raudona negali buti kaltas ne jis.
                    1. Privatumas yra ir kur važiuoji, kas važiuoja. Iš kitos pusės kuo daugiau duomenų - tuo labiau tikėtina, kad teismas įvertins objektyviai. Nes jei įraše girdėsis "gaidys kaip jis čia vairuoja, nū palauk dabar tau bus" tai teismas atmes kaip neobjektyvų. Jei be garso, neįrodysi, kad to nebuvo... Tarkim kai filmuoja antstolis, tai teismas pripažįsta įrodymu. Bet sunku įsivaizduoti, kad antstolis filmuodamas išjungtų garsą, apribotų matymo kampus ir pan.

                    2. Žmogus (filmuojamas) gali sakyti: "posūkį rodžiau, gal duotuoju metu perdegė lemputė galinė lemputė"

                    3. Apsisukti per ištisinę - gal žmona paskambino, kad gimdo, o greitoji nevažiuoja. Yra teisiniai terminai "būtinasis reikalingumas" ir t.t. Toliau tos ištisinės ištrupa - vėl interpretacijos ištisinė ar ne ištisinė.

                    Lenkimai. Jei ištisinė yra su ženklu "lenkti draudžiama", o žmogus lenkdamas ją kerta, prasideda diskusija koks lenkiamojo greitis, kas jį metrologiškai patkrintu prietaisu nustatė ir t.t. ir pan.

                    Comment


                      Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                      Man noras matyti policijos mašinas praeis tada, kai visi važinės kaip normaliose vakarų šalyse, o ne kaip mongolai ant karo žirgų.
                      Kai tam bus padėta pastangų, tada taip bus.
                      - kultūra keliuose tarp eismo dalyvių
                      - eismo organizavimas

                      Policijos sprendžia mažai.

                      PS
                      Švedijoje važiuojant autostrada leistinu greičiu teko praleisti visus išskyrus sunkvežimius. Kultūringi jie ar "ant žirgų"?

                      Comment


                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                        Manau skųsti policijai reikia chuliganiškus veiksmus, kurie realiai kelia pavojų gyvybei, kaip pvz. lėkimas, neadekvatus vairavimas (išgėrus) ir pan., o ne mechaniškai visus KET pažeidimus, kai kažkas netyčia įsuka į priešpriešinę, kerta kokią liniją, ne vietoje prisiparkuoja ir pan.
                        Labai pritarčiau jums. Bet vėl - ar girtą filmuoti reikia, ar važiuoti iš paskos ir kviesti policiją pasakojant kur važiuoja?

                        Iš dar kitos pusės apie pažeidimų rimtumą, jei Joną priduotų Algis, su filmuku už apsisukimą per dvigubą ištisinę, o Jonas nepatingėtų gauti Algio adresą (bylos dalyvis, viskas teisėta) ir nufilmuoti filmuotoją, kaip tada? Vis tiek ką nors pažeis.

                        Ir tada ne pirmasis filmuotojas (Algis) spręs rimtas-nerimtas pažeidimas. Jonas nufilmuos ilgesnį klipuką, kur Algis tai rodo posūkį, tai nerodo (reiškia perdegimo nėra). Tarp dviejų kiemų pravažiavime su Y sankryža nerodė, išsukdamas į Laisvės prospektą nerodė, persirikiuodamas prieš sankryžą su Justiniškių parodė. Algio rankose buvo apsisprendimas "kad priduosiu tik už rimtus". Bet kai Algis priduodamas, tai jau ne jis sprendžia už ką bus priduotas. Sprendžia pridavėjas.

                        Daug filmuotojų įsijaučia į policininko vaidmenį, nors net policijos rėmėjas, t.y. policijos nustatytą valandų skaičių apmokintas asmuo mašinų stabdyti neturi teisės ir kitų asmenų pažeidimų nevertina.

                        Comment


                          Parašė Briedis
                          Eismo kultūra sostinėje ir likusioje Lietuvoje: lyg du skirtingi pasauliai
                          http://ebus.lt/eismo-kultura-sostine...ngi-pasauliai/

                          Labai geras straipsnis. Klaipėdoje vilnietiški vairavimo ypatumai ypač pasireiškia vasarą, kai vilniečiai suplūsta atostogauti - padaugėja nerodančių posūkių, nardančių tarp juostų. Jokios eismo kultūros.
                          Čia labiau ne eismo kultūros stoka, o didmiesčio sindromas, kai visi priversti stovėti kamščiuose, vėluoti ir t.t. Nuvažiuokite į kokį Paryžių, tai visi dar ne taip lindinėja, pypsina, pėstieji lekia per raudoną ir t.t.
                          Flickr

                          Comment


                            Parašė Briedis
                            Paryžius yra pavyzdys, kaip vairuoti negalima. Vilnius gal ir lygiuojasi su juo, bet Klaipėdoje Paryžiaus "paniatkių" primetinėti nereikia. Sunku įjungti posūkį, važiuoti su srautu nenardant tarp juostų?
                            Ne tik Paryžius, bet ir Niujorkas, Šanchajus, Roma, Maskva, Stambulas, visuose labai dideliuose miestuose eismas chaotiškas, visi skuba ir pan. Juk vilniečiai kaip žmonės tikrai nėra mažiau kultūringi, bet tiesiog dideliame mieste neskubėdamas niekur nespėsi. Nuvažiavus į rajoninius miestus atrodo visi vos velkasi, sustoja prie geltono ar net mirksinčio žalio ir pan. Aišku, Klaipėdos dydžio mieste, ypač, kai dar gatvės tokios plačios, skubėti ir lindinėti tikrai nėra tikslo.
                            Paskutinis taisė Lettered; 2017.07.12, 10:37.
                            Flickr

                            Comment


                              Parašė Briedis
                              Paryžius yra pavyzdys, kaip vairuoti negalima. Vilnius gal ir lygiuojasi su juo, bet Klaipėdoje Paryžiaus "paniatkių" primetinėti nereikia. Sunku įjungti posūkį, važiuoti su srautu nenardant tarp juostų?
                              Kai kuriem sunku. Ir tai susiję ne su vairavimu, o su pačia žmogaus natūra. Jie negali eiti su banda, jie turi būti pirmi. Situacija gatvėse tik atkartoja žmonių tarpusavio santykius visose kitose gyvenimo sferose. Lipimas per galvas didmiesčiuose pasireiškia dažniau.

                              Comment


                                Mes visi rizikuojame, kai aplinkui važinėja tokios "vairuotojos". Pasirodo, įkrito į upę todėl, kad aprasojo stiklas, nematė kur važiuoja ir nulėkė į krantinę vietoje gatvės. Vargeli tu mano.

                                Comment


                                  Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                                  Mes visi rizikuojame, kai aplinkui važinėja tokios "vairuotojos". Pasirodo, įkrito į upę todėl, kad aprasojo stiklas, nematė kur važiuoja ir nulėkė į krantinę vietoje gatvės. Vargeli tu mano.
                                  Kad toje vietoje gatvė gana toli. Ar ji krantine varinėjo?
                                  Šiaip jau vairuotojai, kaip ir žmonės, yra skirtingi. Bet labiausiai vertinami, kaip versle, mėgstantys "iššūkius". Jei vertinami "drąsūs ir įsiutę", tai kodėl piktinamasi, kad vairuotojas "pažadino žvėriuką"??
                                  Tipiškas gerbiamo "lietuviso" vairuotojo personažas, neabejoju, kad gerbiamas ir pažangus visuomenės atstovas:
                                  Eilinis pranešimas apie įtartinai važiuojantį turbūt girtą vairuotoją Vilniuje baigėsi tuo, kad patruliams teko kviesti pastiprinimą. Beveik nuogas visureigio „Lexus“ vairuotojas, spėjama, apsvaigęs ne tik nuo alkoholio - jis nereagavo nei į dujas, nei į elektrošoką.

                                  Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/crime....d?id=75206874

                                  Comment


                                    įkrito į upę todėl, kad aprasojo stiklas, nematė kur važiuoja ir nulėkė į krantinę vietoje gatvės.
                                    Svarbiausia nesustoti. Nes jei sustosi, aplenks kiti ir liksi paskutinis .

                                    Comment


                                      Gal tiesiog bandė priparkuoti mašiną. Juk Vilniuje parkavimas leidžiamas absoliučiai bet kur, kur tik nori. #smagu

                                      Comment


                                        Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                        Svarbiausia nesustoti. Nes jei sustosi, aplenks kiti ir liksi paskutinis .
                                        Tai norint sustoti, reikia matyti kur sustoti

                                        Comment


                                          Parašė John Rodyti pranešimą
                                          Gal tiesiog bandė priparkuoti mašiną. Juk Vilniuje parkavimas leidžiamas absoliučiai bet kur, kur tik nori. #smagu
                                          Tai kad per TV aiškinosi jog lijo, labai aprasojo stiklas, tada paklydo, kažkokiu būdu atsidūrė iš gatvės krantinėje ir kadangi nieko nematė tai netyčia įkrito

                                          Comment

                                          Working...
                                          X