Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvių kalba

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė bebop Rodyti pranešimą
    ...net bjauru skaityti, kuomet Morta taip propaguoja lietuvių kalbą, bet pati kiekvienoje žinutėje padaro begalę klaidų...
    Pas mane mokykloje nebuvo lietuvių kalbos pamokų...
    Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
    Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

    Comment


      Parašė bebop Rodyti pranešimą
      flash-mob metu žmonės nebūtinai šoka.
      Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
      Angliškas „flashmob“ turbūt anglakalbiams irgi juokinga nesąmonė. Jie to neignoruoja tik dėl to, kad šokynės atsirado (išpolpuliarėjo) anglakalbėse šalyse.
      Alkonas apskritai neranda tokio žodžio kaip 'flash-mob' ar 'flashmob'.
      I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
      Parama Siaurojo geležinkelio klubui

      Comment


        Parašė Wycka Rodyti pranešimą
        Alkonas apskritai neranda tokio žodžio kaip 'flash-mob' ar 'flashmob'.
        Yra ir flash, ir mob. Tai nėra sudurtinis žodis.
        A flash mob (or flashmob) is a group of people (...)
        The first documented use of the term flash mob as it is understood today was in 2003 in a blog entry posted in the aftermath of Wasik's event. The term was inspired by the earlier term smart mob.
        http://en.wikipedia.org/wiki/Flash_mob

        Comment


          Parašė LC. Rodyti pranešimą
          Yra ir flash, ir mob. Tai nėra sudurtinis žodis.
          http://en.wikipedia.org/wiki/Flash_mob
          Ne taip supratome vienas kitą. Nėra vertimo-paaiškinimo lietuvių kalba, kas tas flash-mob.
          Beje, pagal wikipedia apibrėžimą, flash-mob YRA sudurtinis žodis-terminas.
          I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
          Parama Siaurojo geležinkelio klubui

          Comment


            Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
            Pas mane mokykloje nebuvo lietuvių kalbos pamokų...
            Tada suprantama ir atsiprašau, kad užsipuoliau.
            Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

            Comment


              Parašė bebop Rodyti pranešimą
              Tai, kad ji jau ir taip de facto antroji valstybinė kalba. Kolkas nė vieno nepažįstu žmogaus (išskyrus senosios kartos), kuris nežinotų anglų. Net jeigu ir įstatymiškai įvestų ją kaip antrą, tai didelio skirtumo nebūtų.
              Tai tu mažai žmonių pažįsti.

              Parašė bebop Rodyti pranešimą
              O tai būtų didelis praradimas?
              Šis klausimas aiškiai parodo tavo nuomonę apie lietuvių kalbą - ji trukdo "pažangai" Lietuvoje.

              Parašė bebop Rodyti pranešimą
              Aišku, man ir pačiam būtų gaila jeigu lietuvių kalba išnyktų. Ji graži, tačiau tie kalbos draudimo ir nuolatinio engimo metai padarė savo. Neturime rimtos literatūros, iš kurios dažnai gauname daug skambių posakių, epitetų, palyginimų, išsireiškimų, kuria garsėja pvz. rusų ir anglų kalbos, natūraliai susiformavusių mokslinių terminų ir t.t. Paprastam vartojimui ji puikiai tinka, bet kuomet reikia kažką įmantriau pasakyti, tiesiog pritrūksta žodžių.

              Todėl lietuvių kalbai reikia laaabai daug pasistengti, kad ji išgyventų šiuolaikiniame pasaulyje, nes su tokiais naujadarais kaip šokalynė (a.k.a flash-mob), ji toli nenueis. O prie to turi prisidėti visi, tiek paprasti žmonės (net bjauru skaityti, kuomet Morta taip propaguoja lietuvių kalbą, bet pati kiekvienoje žinutėje padaro begalę klaidų), tiek rašytojai, tiek mokslininkai ir t.t.

              Bet kaip matome dabar, lietuvių kalba greitai praranda populiarumą...
              Su terminais yra problemų, o visa kita tai tik tavo išsigalvojimas.

              Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
              Pas mane mokykloje nebuvo lietuvių kalbos pamokų...
              Tai kokia kalba mokeisi?

              Comment


                Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                Blogai, kad anglų kalbos tiek pat pamokų kiek ir lietuvių.
                Netiesa. Pagal mokymosi programas, lietuvių k. pamokų yra viena daugiau nei anglų k.

                Comment


                  Jei anglų kalba pataptų valstybine, nereikėtų mokėt lietuviškai - nereikėtų kalbėt lietuviškai.
                  Jau ir dabar tarp vaikų plinta mada - visiškai tarpusavyje nekalbėt lietuviškai, bet angliškai.

                  Comment


                    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                    Jau ir dabar tarp vaikų plinta mada - visiškai tarpusavyje nekalbėt lietuviškai, bet angliškai.
                    Nesąmonės.

                    Comment


                      Nesimokai vadinasi šiuolaikinėj mokykloj. Vien mano klasėj taip apie šešis septynis daro. O kadangi auklėtoja - rusė (mokausi NE tautinių mažumų mokykloje), tai de facto su ja reik rusiškai kalbėt. O aš mokausi vokiečių. Tai laiko mane „nemandagiu (girdi, rusiškai reik kalbėt su rusu Lietuvos piliečiu) Hitlerio ir Kubiliaus (nes jį palaikau) pakaliku.

                      Ir visa tai lietuviškajame Kaune.

                      Comment


                        Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                        Nesimokai vadinasi šiuolaikinėj mokykloj. Vien mano klasėj taip apie šešis septynis daro. O kadangi auklėtoja - rusė (mokausi NE tautinių mažumų mokykloje), tai de facto su ja reik rusiškai kalbėt. O aš mokausi vokiečių. Tai laiko mane „nemandagiu (girdi, rusiškai reik kalbėt su rusu Lietuvos piliečiu) Hitlerio ir Kubiliaus (nes jį palaikau) pakaliku.

                        Ir visa tai lietuviškajame Kaune.
                        Tai ko nesiskundi tėvams ar direktoriui? Tave tai tenkina? Kvepia skandalu.
                        Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                        Comment


                          Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                          Nesimokai vadinasi šiuolaikinėj mokykloj. Vien mano klasėj taip apie šešis septynis daro. O kadangi auklėtoja - rusė (mokausi NE tautinių mažumų mokykloje), tai de facto su ja reik rusiškai kalbėt. O aš mokausi vokiečių. Tai laiko mane „nemandagiu (girdi, rusiškai reik kalbėt su rusu Lietuvos piliečiu) Hitlerio ir Kubiliaus (nes jį palaikau) pakaliku.

                          Ir visa tai lietuviškajame Kaune.
                          Auklėtoja rusų kalbos mokytoja? Bet kokiu atveju, jeigu kalbama ne valstybine kalba galima bet kada reikšti pretenzijas arba ignoruoti tokį kalbėjimą.
                          Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                          Comment


                            Ir ką jiems pasakyt? Vien teko matyt, kaip vaikai specialiai prisukčiavo, kad išrinktų auklėtoją geriausia mokykloj. Nieko nebus. Reikės dar 30 metų laukt, kol homosovietikai išmirs.

                            Comment


                              Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                              Vien mano klasėj taip apie šešis septynis daro.
                              Perduok nuo manęs, kad jie yra dib*lai.
                              O kadangi auklėtoja - rusė (mokausi NE tautinių mažumų mokykloje), tai de facto su ja reik rusiškai kalbėt.
                              Tai tu su ja iš viso nekalbėk. Sakyk: važiuok iš Lietuvos, ruse.
                              Tai laiko mane „nemandagiu (girdi, rusiškai reik kalbėt su rusu Lietuvos piliečiu) Hitlerio ir Kubiliaus (nes jį palaikau) pakaliku.
                              Tai tu rusas, lietuvis, vokietis ar kas?
                              Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                              Ir ką jiems pasakyt?
                              Va kaip tik tau patariau, ką sakyti.
                              Reikės dar 30 metų laukt, kol homosovietikai išmirs.
                              Nepagarbu, sakyčiau. Naudokis proga ir mokykis rusų kalbos. Internacionali aplinka yra gėris.

                              Comment


                                Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                                Ir ką jiems pasakyt? Vien teko matyt, kaip vaikai specialiai prisukčiavo, kad išrinktų auklėtoją geriausia mokykloj. Nieko nebus. Reikės dar 30 metų laukt, kol homosovietikai išmirs.
                                Tylėjimas ir kentėjimas irgi homosovietikus bruožas.
                                www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                Comment


                                  O šiaip jau ir ignoruot pradedu. Nesusipratimų gerų gaunasi. Tiesiog išmetu viską ką rusiškai pasako.

                                  Dar žiauriau buvo, kai pernai visus rusiškai dainuot.

                                  Comment


                                    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                                    Ir ką jiems pasakyt? Vien teko matyt, kaip vaikai specialiai prisukčiavo, kad išrinktų auklėtoją geriausia mokykloj. Nieko nebus. Reikės dar 30 metų laukt, kol homosovietikai išmirs.
                                    Pasakyk pirma tėvams kaip su jumis elgiasi. Tėvai gali nueiti pas direktorių. Galiausiai galima ir žurnalistus sudominti su tokiu skandaliuku. Sprendimo kelių daug, bet tylėjimu to neišspręsi. Tokius mokytojus reikia mesti lauk.
                                    Paskutinis taisė bebop; 2012.03.31, 22:05.
                                    Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                                    Comment


                                      Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                                      Dar žiauriau buvo, kai pernai visus rusiškai dainuot.
                                      Kaip smagu. Mes irgi mokykloj traukdavom rusiškas dainas. Tiesa, gal kokius 2 kartus taip pasitaikė per tiek metų. Aišku, ne kirkorovus. Kažkokias vaikiškas dainas iš senųjų animacinių filmų.

                                      Comment


                                        Parašė LC. Rodyti pranešimą
                                        Perduok nuo manęs, kad jie yra dib*lai.

                                        Tai tu su ja iš viso nekalbėk. Sakyk: važiuok iš Lietuvos, ruse.

                                        Tai tu rusas, lietuvis, vokietis ar kas?

                                        Va kaip tik tau patariau, ką sakyti.

                                        Nepagarbu, sakyčiau. Naudokis proga ir mokykis rusų kalbos. Internacionali aplinka yra gėris.
                                        Aš - lietuvis, nors išsinagrinėjęs tolimas gimines, radau jas prancūzų ir portugalų kilmės.

                                        Tėvai patarė - laukt, kol išdvės senienos.

                                        O esmė, kai taip sakau grįžk Rusijon - aš „imperialistas, komunistas, nacis, žydas, wilejcas (tėtis iš Vilniaus), slobotkinis (ten gyvenu), linuksininkas suknistas, cypiu kaip boba (mano balsas diskantas)“...

                                        O ir tėvams mokinių labai gerai - vaikai jų „išmoks populiariausią kalbą pasaulyje, bus verslininkai, susikalbės vakarų Europoje, nes ten niekas angliškai nešneka, filmų nusipirataut gerų galės (gėda, pažeidėjus ugdo)“.

                                        Dabar visur nešiojuosi Konstituciją su skirtuku prie 6 straipsnio. Kad galėčiau apsiginti 14 straipsnį

                                        (už puikias teisines žinias jau gavau padėką iš Teisingumo ministro)

                                        Comment


                                          Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                                          Tėvai patarė - laukt, kol išdvės senienos.
                                          Prastas patarimas. Reikia keista aplinką arba bent jau kaip nors imti ją kontroliuoti. Tau, tarkim, dabar nedaug metų, tačiau jeigu turėsi savą nuomonę ir kryptingai jos laikysiesi, vėliau tapsi lyderiu. Anksčiau ar vėliau situacija pasikeis.
                                          O esmė, kai taip sakau grįžk Rusijon - aš „imperialistas, komunistas, nacis, žydas, wilejcas (tėtis iš Vilniaus), slobotkinis (ten gyvenu), linuksininkas suknistas, cypiu kaip boba (mano balsas diskantas)“...
                                          Čia yra tikrų tikriausios patyčios. Jų būti neturi. Todėl būtinai kreipkis į mokyklos vadovybę, teik racionalius pasiūlymus. Jeigu tavęs klausytis nenori, tuomet viską išdėstyk tėvams; protingi tėvai neleis savam vaikui vystytis tokioje terpėje. Ir nesakyk „grįžk Rusijon“ - aš tik pajuokavau.
                                          O ir tėvams mokinių labai gerai - vaikai jų „išmoks populiariausią kalbą pasaulyje, bus verslininkai, susikalbės vakarų Europoje, nes ten niekas angliškai nešneka, filmų nusipirataut gerų galės (gėda, pažeidėjus ugdo)“.
                                          Išties, dar nebuvo nė vienos situacijos, kuomet aš būčiau pasigailėjęs rusų kalbą išmokęs.
                                          Dabar visur nešiojuosi Konstituciją su skirtuku prie 6 straipsnio. Kad galėčiau apsiginti 14 straipsnį
                                          Gal nereikia taip žiauriai?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X