Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus miesto savivaldybė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Tikras architektas Rodyti pranešimą

    Tai net ir su 63 procentais tas BVP santykis su kitomis savivaldybėmis išlieka kosminis. Sostinė turi tempti šalį, nes dėl pajamų nelygybės kyla įvairios socialinės problemos (ir ne tik), kurios galop perauga į politinį nestabilumą ir prarastą BVP kovojant su kvailomis pasėkmemis pvz. sveikatos apsaugos srityje. Vilnius nėra autonominė respublika ir duokdie niekada tokia nebus, tad biudžeto paskirstymas turi būti naudingas ne tik vilniečiams, bet ir visai šaliai. Ir viskas.
    Ne BVP, o biudžeto pajamų. Savoviadybės biudžetas yra iš skirtingų šalitinių nei valstybės biudžetas ir nei vienas nelygus BVP.

    Sostinė neturi tempti šalies, ir tuo labiaustinė neturi būti baudžiama už tai kad tvarkosi geriau nei kiti regionai. Socialine lygybe tarp regionų lyginasi nacionalinė valdžia su nacionaliniu biudžetu, o ne vietinė miesto valdžia.
    Parašė Panevezietis Rodyti pranešimą

    O jei tarkim Orlen sumokamus mokesčius į biudžetą palikt tam regionui, kur fiziškai stovi. Būtų teisinga turbūt?
    Žiūrint kokius mokesčius. Pvz pajamų mokestis ir pasilieka tame regione kur darbuotojai gyvena, kas bus beveik eksliusyviai netoli gamyklos.
    Parašė liutass Rodyti pranešimą
    Off topic, bet Klaipėda irgi labai norėtų, kad visi uosto mokesčiai liktų mieste...
    Taip ir turėtu būti. Mokestis už naudojimas miesto uostų turėtu likti miestui kurio pareiga būtų prižiūrėti kad tas uostas būtų pritaikytas eksplotacijai.
    Parašė liutass Rodyti pranešimą

    Į domu Naftos atveju kokie tai būtų skaičiai eurais?
    Naftos produktų akcizas (ne vien Orlen, atskirai duomenų neturiu) 2019 metais buvo 835 mln.


    Comment


      Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
      Ne BVP, o biudžeto pajamų. Savoviadybės biudžetas yra iš skirtingų šalitinių nei valstybės biudžetas ir nei vienas nelygus BVP.

      Sostinė neturi tempti šalies, ir tuo labiaustinė neturi būti baudžiama už tai kad tvarkosi geriau nei kiti regionai. Socialine lygybe tarp regionų lyginasi nacionalinė valdžia su nacionaliniu biudžetu, o ne vietinė miesto valdžia.
      Nu tai matai, kad skirstymo koks buvo iki 2015 m. neužteko ir kiti regionai skurdo. Galbūt yra ir subtilesnių būdų tai įgyvendinti, bet vistiek vienu ar kitu būdu ta dalis nuo Vilniaus turėtų būti atriekiama. Nes dar kartą pasikartosiu, Vilnius nėra nei atskira federacija, nei kokia autonomija, o yra integrali Lietuvos dalis, tad ir jo interesai turi būti atitinkami.

      Comment


        Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

        Sostinė neturi tempti šalies, ir tuo labiaustinė neturi būti baudžiama už tai kad tvarkosi geriau nei kiti regionai. Socialine lygybe tarp regionų lyginasi nacionalinė valdžia su nacionaliniu biudžetu, o ne vietinė miesto valdžia.
        Ar tikrai tvarkosi geriau?

        Sostinė dalį GPM susirenka vien dėl savo sostinės statuso. Ar sostinės nuopelnas, kad ministerijų, seimo ir visokių agentūrų GPM sumokamas sostinei?

        Comment


          Parašė Tikras architektas Rodyti pranešimą

          Nu tai matai, kad skirstymo koks buvo iki 2015 m. neužteko ir kiti regionai skurdo. Galbūt yra ir subtilesnių būdų tai įgyvendinti, bet vistiek vienu ar kitu būdu ta dalis nuo Vilniaus turėtų būti atriekiama. Nes dar kartą pasikartosiu, Vilnius nėra nei atskira federacija, nei kokia autonomija, o yra integrali Lietuvos dalis, tad ir jo interesai turi būti atitinkami.
          Tokio skirstymo išvis neturi būti, o kad kažkoks regionas skurdo nėra Vilniaus kaltė ir tam regionui reikėtu pačiam geriau tvarkytis. O jeigu jau taip norima equity tai tegu tuo užsiima nacionalinis biudžetas kurio darbas ir yra visą valstybę aptarnauti, o ne atskirą teritoriją.

          Ne, ta dalis nuo Vilniaus neturi būti atriekiama, čia ir yra visa problema kad ji yra atriekiama.

          Taip, Vilnius yra integrali Lietuvos dalis i todėl iš jo neturėtu būti vagiama. Valstybės interesas neturėtu būti nustekenti Vilnių kad kiti atrodytų lygesni.
          Parašė mantasm Rodyti pranešimą

          Ar tikrai tvarkosi geriau?

          Sostinė dalį GPM susirenka vien dėl savo sostinės statuso. Ar sostinės nuopelnas, kad ministerijų, seimo ir visokių agentūrų GPM sumokamas sostinei?
          Tai galėjo iškelti ministerijas į Kauną kaip žadėjo, tik va kad kažkaip pasirodo tai visiškai nevykusi dėja ir niekas taip nedaro. Kiek GPM sumoka ministerijos su savo realybės neatitinkančiais (mažais) darbo užmokesčiais didelės įtakos nedaro.

          Comment


            Parašė mantasm Rodyti pranešimą

            Sostinė dalį GPM susirenka vien dėl savo sostinės statuso. Ar sostinės nuopelnas, kad ministerijų, seimo ir visokių agentūrų GPM sumokamas sostinei?
            O koks tas ministerijų, Seimo ir agentūrų sumokamas GPM?

            Comment


              Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

              Tokio skirstymo išvis neturi būti, o kad kažkoks regionas skurdo nėra Vilniaus kaltė ir tam regionui reikėtu pačiam geriau tvarkytis. O jeigu jau taip norima equity tai tegu tuo užsiima nacionalinis biudžetas kurio darbas ir yra visą valstybę aptarnauti, o ne atskirą teritoriją.

              Ne, ta dalis nuo Vilniaus neturi būti atriekiama, čia ir yra visa problema kad ji yra atriekiama.

              Taip, Vilnius yra integrali Lietuvos dalis i todėl iš jo neturėtu būti vagiama. Valstybės interesas neturėtu būti nustekenti Vilnių kad kiti atrodytų lygesni.


              Tai galėjo iškelti ministerijas į Kauną kaip žadėjo, tik va kad kažkaip pasirodo tai visiškai nevykusi dėja ir niekas taip nedaro. Kiek GPM sumoka ministerijos su savo realybės neatitinkančiais (mažais) darbo užmokesčiais didelės įtakos nedaro.
              Vien dėl galvų kiekio turėtų susidaryti nemažai GPM.

              Su iškėlimu viskas gerai. Tiesiog daug povandeninių srovių. Nenustebčiau jei viena iš tų srovių - Vilniaus nenoras paleisti GPM mokėtojus.

              Comment


                Parašė Sula Rodyti pranešimą

                Aš nebalsuočiau, nors ir gerbiu Tapino nuomonę.
                Kita vertus, jeigu mero rinkimai bus iš "blogų ir dar blogesnių"...
                Tai čia nereikia "jeigu", Tapinas siūlo jį kaip alternatyvą "blogesniam" Zuokui. Iš esmės kaip ir aišku, kad per šiuos rinkimus bet kuris kandidatas bus alternatyva Zuokui. Gal nelabai aiškiai paklausiau, bet turėjau omeny būtent susidarusią situaciją, ar palaikantys/gerbiantys Tapiną balsuotų už Lipshitz'ą vs Zuoką, ir kokie būtų argumentai už.

                Comment


                  Parašė ttttt Rodyti pranešimą

                  Tai čia nereikia "jeigu", Tapinas siūlo jį kaip alternatyvą "blogesniam" Zuokui. Iš esmės kaip ir aišku, kad per šiuos rinkimus bet kuris kandidatas bus alternatyva Zuokui. Gal nelabai aiškiai paklausiau, bet turėjau omeny būtent susidarusią situaciją, ar palaikantys/gerbiantys Tapiną balsuotų už Lipshitz'ą vs Zuoką, ir kokie būtų argumentai už.
                  Taip, be abejo, Zuoką aš pažįstu
                  Tai prognozuojate, kad ateinančiuose rinkimuose geriausieji iš blogiausiųjų bus Zuokas su Lipšicu? Tuomet sudėtinga rinktis. Tarp "kažką darys, bet vogs" (irgi naują žmoną gal reiks aprūpint) ir "nevogs ir nežinos ką daryti" (bet žmonos gal nekeis - tai gal šitai nulemtų ).

                  P.S. Kodėl neklausiate tų, kurie iš kart palaikė, bet neatsakė?

                  Comment


                    Parašė Sula Rodyti pranešimą
                    Tai prognozuojate, kad ateinančiuose rinkimuose geriausieji iš blogiausiųjų bus Zuokas su Lipšicu?
                    Tai čia ne aš prognozuoju, o Tapinas siūlo jį kaip kovotoją su final boss'ų Zuoku Pats aš nelabai įsivaizduoju, kad kažkas rimtai vertintų šį vėkėją kaip kandidatą į Lietuvos sostinės merus (faktiškai trečią pagal svarbą politiką Lietuvoje), todėl ir klausiu forumiečių ar tokių yra bent tarp Tapino followerių.

                    P.S. Kodėl neklausiate tų, kurie iš kart palaikė, bet neatsakė?
                    Nelabai supratau klausimo.

                    Comment


                      Parašė ttttt Rodyti pranešimą
                      Tai čia ne aš prognozuoju, o Tapinas siūlo jį kaip kovotoją su final boss'ų Zuoku Pats aš nelabai įsivaizduoju, kad kažkas rimtai vertintų šį vėkėją kaip kandidatą į Lietuvos sostinės merus (faktiškai trečią pagal svarbą politiką Lietuvoje), todėl ir klausiu forumiečių ar tokių yra bent tarp Tapino followerių.
                      Kodėl būtinai reikia svarstyti šiame primestame naratyve?
                      Gal aš už pvz. Kreivį balsuočiau?

                      Nelabai supratau klausimo.
                      Aš vienintelis atsakiau, tai jūs mane ir užsipuolėte.

                      Comment


                        Parašė ttttt Rodyti pranešimą

                        Tai čia ne aš prognozuoju, o Tapinas siūlo jį kaip kovotoją su final boss'ų Zuoku Pats aš nelabai įsivaizduoju, kad kažkas rimtai vertintų šį vėkėją kaip kandidatą į Lietuvos sostinės merus (faktiškai trečią pagal svarbą politiką Lietuvoje), todėl ir klausiu forumiečių ar tokių yra bent tarp Tapino followerių.
                        Aš kadangi apie jį nelabai ką žinau, išskyrus kelis epizodus apie jo prisijungimą prie Ukrainos gynybos, dar kažką, tai perskaitęs Tapino panegiriką pagalvojau, kodėl gi ne, jei pasirinkimas tarp jo ir Zuoko. Bet po to, kai paskaičiau daugiau, tame tarpe ir šiame forume, sutinku, kad tai ne tas žmogus, kuris turėtų užimti tokį svarbų postą. Per daug skandalingų dalykų, kurie net ir prie gerų norų ir galimybių nuvestų prie pastovių skandalų skandaliukų, kas niekaip nebūtų į naudą Lietuvos sostinei.

                        Comment


                          Parašė Sula Rodyti pranešimą

                          Kodėl būtinai reikia svarstyti šiame primestame naratyve?
                          Nes Tapinas pateikia tai tokiu būdu, kad nėra normalaus kandidato, visi neįkvepia, tai va, prašau, turiu puikų oponentą Zuokui - Lipshitz'as.

                          Gal aš už pvz. Kreivį balsuočiau?
                          Gal ir aš balsuočiau, bet kol jo nėra tarp potencialių kandidatų, diskutuojame apie turimus variantus, o Tapino reklamos faktorius dabartiniame Vilniuje yra huge dalykas.

                          Aš vienintelis atsakiau, tai jūs mane ir užsipuolėte.
                          Jokiu būdu neužsipuolu, tiesiog kaip ir sakot, vienintelis atsakėt, todėl ir klausiu nuomonės. Būtų įdomu sužinoti ir kitų nuomones, ypač tų, kas yra palaiko Šimašių (nes manau 90% jo fanų ir Tapiną vertina teigiamai), ką jie darytų Lipshitz vs Zuokas situacijoje.

                          Comment


                            O kokius alternatyvius variantus siūlytumėte be Zuoko/Lishitz'o? Nes šiaip tai panašu kad nelabai kas rimto ir bus pasirinkimuose. Va įdomesnis klausimas būtų jeigu reikėtu rinktis tarp Uspaskicho (praėjusiuose rinkimuose 3 vieta jei gerai atsimenu) ir Lipshitzo, tada tai jau reikėtu pagalvoti.

                            Comment


                              Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
                              O kokius alternatyvius variantus siūlytumėte be Zuoko/Lishitz'o? Nes šiaip tai panašu kad nelabai kas rimto ir bus pasirinkimuose.
                              Aš tai mačiau taip: yra shady Zuokas, kuris yra neabijotinas favoritas, nes elementariai nėra kitų rimtų oponentų. Tada arčiau rinkimų atsiras so so kandidatas (daug jau čia buvo vardinta variantų), kurį palaikys Tapinas ir kiti "normalūs" visuomenės veikėjai su argumentu "kad tik ne tas prakeitas Zuokula iš Šurajevo pavogęs piniginę laimėtų" ir tada jau priklausomai nuo programos (kažkaip įtariu, kad Zuoko programa žadės labai daug iš to, apie ką šnekama šiame forume, tik aišku asmeniškai man bus problema tie jo bandymai pritraukt "avtamabilystų" balsus ir populizmas prieš gatvių siaurinimą) ir kas yra tas antras kandidatas, rinkčiaus tarp jo ir Zuoko.

                              Bet dabar iškilo tokia problemėlė, kad Tapinas bando prastumt visiškai crazy radikalą, kuris belekiek kartų yra įrodęs savo neadekvatumą ir net po Tapino post'ų atrašo žmonėms kaip visiškas chamas, įžeidinėja žmones ir paskui trina savo komentarus. Tai gavos, kad vietoje "so so oponento" Tapinas Zuokui įteikė tikrą dovaną. Dar labai įdomu kokia bus kitų politikų reakcija, kai šis veikėjas oficialiai paskelbs, kad kandidatuoja.

                              Ta prasme nelabai įsivaizduoju kas norės stot į žmogaus, kurio vardą pagooglinus pirmam puslapy gaunat naujienas kaip dėl jo kvietė policiją į maldos namus ir visokias citatas, kur jis mokslo daktarę vadina durna kale, kalba apie savo penį, gailisi, kad jam nepatinkačio žmogaus dar niekas nenušovė, linki žmonėms paspringti ir visaip įžeidinėja kitus Na nebent koks po karo Ukrainoje pradžios pakvaišęs ir tikru radikalu tapęs Šurajevas.

                              Comment


                                Kad būtų ramiau - Lukas Savickas kandidatuos į merus Tai nzn kaip čia vertinti

                                Comment


                                  Toks su marškinėliais, nedirbęs nevaldiško darbo.
                                  Skatins auginti dirbtinius organus, kažin tik kokius.
                                  Vardan Vilniaus.

                                  Comment


                                    Kaip matau pas Luką Savicką apie viešąjį transportą neužsiminta nieko

                                    Comment


                                      Savickui koją kiša, mano akimis, jo partija.

                                      Comment


                                        Savickas nelabai žinomas, ką pavyko rasti:

                                        - Savickas dėl nešienaujamos žolės Vilniuje kreipėsi į prokuratūrą;
                                        - Savickas norėjo įpareigoti restoranus duoti visiems nemokamo vandens iš čiaupo;
                                        - Savickas figūravo skandale dėl greitųjų testų pirkimo už 6mln eur

                                        Dar toks straipsnis:

                                        LRT tyrimas. Ko nenori prisiminti Lukas Savickas: brangų pirkinį lydi keisti sutapimai

                                        Skandalu virtęs greitųjų testų už 6 mln. eurų pirkimas – ne vienintelis sandoris, kuriame ryškėja tuometinio premjero patarėjo, dabar Vyriausybės vicekanclerio Luko Savicko pėdsakas. Vyriausybės kanceliarijos skelbtą konkursą IT sistemoms diegti laimėjo ką tik įsteigta bendrovė, pasiūliusi didžiausią kainą...
                                        https://www.lrt.lt/naujienos/lrt-tyr...isti-sutapimai

                                        Tai kolkas kažkaip nelabai, ne vien partija kliūna, palauksim kokių nors debatų.

                                        Comment


                                          Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                          Savickui koją kiša, mano akimis, jo partija.
                                          Nežinau ar dabartinė jo partija labai kiša koja. Aš juos vertinu kaip visišką populistinį centrą, kuris nemėgsta radikalių sprendimų ir dažniausiai vengia bet kokios didesnės konfrontacijos. Netgi dabartiniai Skvernelio pasisakymai kritikuojant opoziciją yra tokie... labai atskiesti. Nežinau ar jie ten matuojasi vietą būsimoje koalicijoje ar kažkas kito, bet tai yra žiauriai maža partija, su labai "homogenišku" elektoratu, kuris tiesiogiai priklausomas nuo Skvernelio įvaizdžio. Kiek teko pastebėti, ten Savickas nelabai figūruoja kaip savarankiškas elementas.

                                          Kaip bebūtų, tai yra partijos reikalai. Didesnis klausimas koks jis būtų, jei jis būtų meras. Kažkodėl manau, kad nieks esmingai nesikeistų. Jis yra išsilavinęs vakarų politinėse mokyklose ir labai jaunas, kiek paskaičiau, 1990 m. gimimo. Nežinau ar tai gerai ar blogai, bet manau, įdomus faktas.

                                          Kažkaip nemanau, kad jis turi kokių šansų. Gal ta jauno profesionalo korta ir gali padėti kovojant su puspročiu Zuoku (atsiprašau, bet tikrai taip galvoju), bet jis neturi jokio autoriteto.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X