Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

L. Donskis „(ne)Mylimas miestas“

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • aesde
    replied
    biški sumaišiau komentarus, sorius
    tiesiog ką tik perskaičau delfio straipsnyje apie "elita" ir aukštąsiais mokyklas ir perdaug nesigilinęs į šia diskusiją .....

    šiaip dėl tos studentės rašinėlio.... neturiu ką pasakyti, skonio reikalas.

    Komentuoti:


  • Aš
    replied
    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Man labai patinka Kaunas, bet straipsnis galėtų būti merginos bloge, bet ne nacionaliniam dienrašti... Pats buvau pirmakursis, todėl jauskime ribas, ką gali, o ko dar negali, nes tiesiog DAR negali...
    Oranger, o kas, jei negalėjai tik tu?

    Antra, mergina turi savo nuomonę. Nuomonė yra subjektyvus dalykas. Ir, jei ji sako, kad Kaunas yra geresnis nė Vilnius, Antananaryvas, Uagadugu ar bet kas kitas - vadinasi jai jis yra geresnis. Gal net geriausias (oho, kaip ji drįso).

    Matom visi, kad kai kurie Vilniaus privalumui mums, autorei yra minusai, o Kauno minusai mums autorei yra jo privalumai. Tarkim autorė yra snobė, tarkim menininkė kaip ir tu

    Tad pirmyn, kritikuokit, tik savo solidarumo nepamirškit ir viskas bus šaunu

    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Man labai patinka Kaunas <...>
    Man patinka Vilnius.

    O dabar galim toliau žiūrėt kaip perkąst vieni kitiems gerkles.

    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Ar tai patesina grafomanijos publikavimą?
    Tai buvo publikuota nuomonių skiltyje.
    Paskutinis taisė ; 2007.11.13, 17:13.

    Komentuoti:


  • oranger
    replied
    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Tas dienrastis juk ir yra "KAUNO diena", o ne koks "Vilniaus diena" ar "Lietuvos rytas", vakaras ar dar kazkas.
    Ar tai patesina grafomanijos publikavimą?

    Komentuoti:


  • Edd
    replied
    Kažkur aš jau mačiau šį straipsnį.
    Parašė spirit
    Kuo prasta Vilniaus inteligentija? Juk ji irgi lankosi bibliotekose ir koncertuose.
    Kai nešios stilingus treningus, tada ir galės lygintis.

    Iš anksto numanau galimas "karštas" reakcijas į šį juokelį. Galiu iš anksto į juos atsakyti "Aš" stiliumi: "aš tą teiginį sugebėjau išsakyti normaliai ir kuo toliau tuo labiau atrodo jog aš esu visiškai teisus".

    Kitaip tariant, kas dar nesuprato ką norėjau pasakyti - tiesiog man keista kai nekurie kauniečiai stereotipinius pasisakymus kaip "arogancija tvyro ore" laiko visai normaliais, o panašius pasisakymus apie Kauną sutinka baisiu "triukšmu". Ir šiaip pastebėjau, kad forume pilna visokių pasišaipymų kaip "portugalai, lenkai..." į kuriuos niekas nereaguoja (o kartais visi iš to pasijuokia drauge, įskaitant vilniečius), tačiau jei tik pavadinčiau kauniečius "kaimiečiais" iškart būtų didžiulis triukšmas. Tas pats variantas buvo ir kai kažkada įdėjau didžiuosius Lietuvos miestus pašiepantį paveiksliuką. Įsižeidę ir nepatenkinti buvo tik kauniečiai. Iš kur toks jų jautrumas? Ir kodėl tas jautrumas tik į vienus vartus? Čia retorinis klausimas.

    Komentuoti:


  • kaunaz
    replied
    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Man labai patinka Kaunas, bet straipsnis galėtų būti merginos bloge, bet ne nacionaliniam dienrašti... Pats buvau pirmakursis, todėl jauskime ribas, ką gali, o ko dar negali, nes tiesiog DAR negali...
    Tas dienrastis juk ir yra "KAUNO diena", o ne koks "Vilniaus diena" ar "Lietuvos rytas", vakaras ar dar kazkas.

    Komentuoti:


  • oranger
    replied
    Parašė Rodyti pranešimą
    Kas ieško, tas randa, kas stengiasi suprasti, tas ir supranta
    Man labai patinka Kaunas, bet straipsnis galėtų būti merginos bloge, bet ne nacionaliniam dienrašti... Pats buvau pirmakursis, todėl jauskime ribas, ką gali, o ko dar negali, nes tiesiog DAR negali...

    Komentuoti:


  • rat
    replied
    Gerai, paaiškinkim taip. Visi buvom pirmakursiai, naivūs trenkti padarai (kas nebuvo tas dar bus). Čia taikiau autorei. Apie VU lygį tik patylėsiu, galėčiau daug prirašyti (bet ne duok Die pagalvotumėt, kad kokias nuoskaudas lieju). Aišku kiekvienas studentas savo išsilavinimu visų pirma turi rūpintis pats, juolab sąlygos tam yra. Tik visa ta aplinka, tiksliau sistema (kažkoks nesuprantamas kafkizmas) tiesiog "žudo". Apie šperas galiu tik palinksėti galva , bet tikrai jas naudojo ne dėl mokslo sunkumo, o dėl išpindėjimo ir naglumo (ir aišku aukštesnio pažymio, kas net su špera kartais nepavykdavo - ot lūzeriai ) Jei yra galimybės tikrai geriau varyt diplomo į Vakarus. Galų gale geriau baigti kokį neakivaizdinį, bet patirties gaut dirbant.
    Paskutinis taisė rat; 2007.11.13, 17:04.

    Komentuoti:


  • aesde
    replied
    spėju, kad šitas populiarumas priklauso nuo absolventų skaičiaus, VU daugiausia, KTU ir pedagoškėje mažiau ir t.t. ir t.t.. ir turbūt jei paskaičiavus kažką pasiekusių absolventų procentėlį ne nuo visų studentų, o nuo konkrečios mokyklos, rezultatai būtų maždaug vienodi. o gal netgi į priekį iš šoktų dailės ir teatro akdemijos, kurių tiesa sakant ir yra tikslas gaminti žvaigždes
    Paskutinis taisė aesde; 2007.11.13, 17:01.

    Komentuoti:


  • 99
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą
    Apie VU mokslo "sventoviskuma" turejau galimybiu isgirsti is paciu artimiausiu savo draugu/giminiu

    Mano pazistami teises (!) studiju studentai VU labiausiai rupinosi ne dalyko mokejimu, o "paruostukiu" gamybos technologijomis!
    Panasi situacija yra ir Romerio universitete (is mano asmenines patirties... buvau pakraupes tenykstes "tvarkos" ir disorganizacijos) ir, ko gero, daugumoje Lietuvos aukstuju mokyklu apskritai. Aisku, VU yra musu istorijos dalis, taciau realybe ta, kad net ir ta "sventove" sedi tokiame giliame mesle, kad turbut nebera didelio skirtumo, kuris jame sedi giliau
    Labai taikliai pastebėta. Deja, bet dažniausiai į universitetą stojama ne siekiant naujų žinių, bet dėl lapo užvadinimu "Diplomas"

    Komentuoti:


  • Aš
    replied
    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Ech, ta paslaptinga kauniečio siela...
    Kauniečiai yra labai skirtingi žmonės, kaip ir visi kiti -iečiai

    Į tau rūpimą klausimą atsakymas yra Irmai skirtoje mano pasisakymo dalyje. Kas ieško, tas randa, kas stengiasi suprasti, tas ir supranta

    Parašė index Rodyti pranešimą
    Bet rašinėlį pakritikuoti norėčiau.
    Tą rašinėlį gali, turi teisę ir lai kritikuoja kas tik nori ir kiek tik nori. Nors, aišku, po to galima kritikuoti kritiką, jei tam atsiras pagrindo. Bet esmė yra, kaip tai bus daroma.
    Paskutinis taisė ; 2007.11.13, 16:58.

    Komentuoti:


  • index
    replied
    Kad mano nuomonės nesuprastumėt ne taip, norėčiau pasakyti, kad neturiu nieko prieš Kauną. Jis turi gerą potencialą, tik jo neišnaudoja ir pakeitus valdžią galėtų puikiai vystytis. Pats beje esu ne iš sostinės, o provincijos gyventojas.

    Bet rašinėlį pakritikuoti norėčiau.

    Taip, pagrindinėje Kauno gatvėje, Laisvės alėjoje, pakėlus akis nuo kardelių pardavėjų šiek tiek aukščiau, sugriebia vaiduokliška nuotaika. Perregimos apleistos sienos ir kartonu užkalti langai, trupantys balkonai be turėklų ir ant stogų želiančios samanos.
    Čia gal dar galėčiau suprasti. Grožį kiekvienas supranta savaip, bet apleidimas nėra joks privalumas.

    Bet tolesni pasisakymai paremti tik stereotipiškai ir vien dėl tokių kiekvieną rašinėlį reiktų vertinti kritiškai (nesvarbu kokį miestą jis girtų).

    ...atvažiavau iš didmiesčio, kuris tiki, jog geresnio nėra.
    Čia gyvena didžioji dalis elito, pažįstama ne tik iš žurnalų antraščių. Čia gyvenimas kaip mišrainė, kurią visi labai godžiai valgo. Nežinau, ar susimąsto apie skonį. Pastaraisiais metais man atrodė, kad nėra labai gardu.
    Atkeliavau iš miesto, kur verslininkai pasirengę vienas kitam gerkles perrėžti – kuris pirmesnis nupirks, įsikurs, išnuomos ar perparduos nors ir špygos dydžio plotelį Vilniaus centre. Kuris greičiau gaus leidimą iš kultūros paveldą kontroliuojančių institucijų renovuoti, kuris iškels didesnį plakatą su užrašu PARDUODAMA.
    Dėl šito visai keista. Nors tai yra visiškai normalus ir sveikintinas dalykas, autorė į tai žvelgia pašiepiamai ir su ironija...

    Kitaip sakant nemažoje dalyje iš trūkumų stengiamasi padaryti privalumai, o ne bandoma juos ištaisyti ( Kas vis dar paplitę visoje Lietuvoje ).

    Komentuoti:


  • oranger
    replied
    Parašė Rodyti pranešimą
    Tu velniškai gerai mane supratai (o, jei ne, ką gi)
    Ech, ta paslaptinga kauniečio siela...

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Apie VU mokslo "sventoviskuma" turejau galimybiu isgirsti is paciu artimiausiu savo draugu/giminiu

    Mano pazistami teises (!) studiju studentai VU labiausiai rupinosi ne dalyko mokejimu, o "paruostukiu" gamybos technologijomis!
    Panasi situacija yra ir Romerio universitete (is mano asmenines patirties... buvau pakraupes tenykstes "tvarkos" ir disorganizacijos) ir, ko gero, daugumoje Lietuvos aukstuju mokyklu apskritai. Aisku, VU yra musu istorijos dalis, taciau realybe ta, kad net ir ta "sventove" sedi tokiame giliame mesle, kad turbut nebera didelio skirtumo, kuris jame sedi giliau

    Komentuoti:


  • kaunaz
    replied
    Parašė spirit Rodyti pranešimą
    Neperskaičiau nei pusės teksto... Tiesiog pikta daros kai rašo tokias nesamones.
    Toks įspūdis, kad autorė norėjo pabrėžti, kad Kaunas yra geresnis arba "the best".
    O kodel Kaunas negali buti geresnis? Manau yra uztektinai zmoniu kuriem geresnis Vilnius, taip yra daug ir tokiu kuriems geresnis Kaunas. Galu gale visiems Kauno skeptikams vertetu prisimint, kad Kaunas daugkur yra smarkiai apleistas ir daugkur yra neisdauto potencialo, pranasumu. Todel kalbant apie Vilniaus dominavima, reiktu kalbet atsargiaus, nes per desimtmeti daugkas gali smarkiai pasikeist.

    Komentuoti:


  • kaunaz
    replied
    Parašė spirit Rodyti pranešimą
    VDU niekada nelaimės prie VU, nes VU yra Lietuvos mokslo šventovė.
    O tu bent zinai, kad po Vilniaus atgavimo is lenku, keli VDU fakultetai buvo perkelti i Vilniu, kad padetu atkurt universiteta?
    O VDU veikti vel pradejo tik 1989m..

    Komentuoti:


  • Aš
    replied
    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Teisi dėl ko?
    Tu velniškai gerai mane supratai (o, jei ne, ką gi)

    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Dar pasakyk kad ruduo grazesnis Vilniuj, ir kad Vilniaus parkai geresni uz Kauno...
    Spirit, jei to siekei, belieka pasveikinti

    Beje, Kaunas != „kaunaz“ (čia užbėgant įvykiams už akių sakau, galioja visoms forumo temoms)
    Paskutinis taisė ; 2007.11.13, 16:37.

    Komentuoti:


  • kaunaz
    replied
    Kaip matyti, vilnieciams labai truksta savikritiskumo jausmo, tuo labiau, kai kalbama apie visiskai neskausmingus dalykus. Galu gale ji pati juk vilniete, nemaciau, kad ji butu parasius, kad nekencia Vilniaus ir nenoretu i ji sugrizt. Todel be reikalo cia taip reaguoji agresyviai.

    I visa komentara neatsakinesiu, tik i sita dali.
    Parašė spirit Rodyti pranešimą
    Net Kauno ruduo su pilnomis gatvėmis klevo lapų laimi prieš išlaižytas sostinės gatves. Kaunas laimi muziejų įvairove ir parkais. Dar laimi gebėjimu stebėtis naujovėmis – nes niekuo nebesistebintys žmonės yra paprasčiausiai nelaimingi žmonės. Taigi, Kaunas turi erdvės tobulėti, o kauniečiai – ką veikti.
    Be komentarų... Ir taip tuoj "nulūšiu"

    Toks įspūdis, kad autorė yra netolerantiška viskam ir atitolūsi nuo tikrosios realybės.

    P.S. Visi šie mano komentarai yra tiesiog mano nuomonė, kuri nebūtinai turi sutapti su jūsų
    Dar pasakyk kad ruduo grazesnis Vilniuj, ir kad Vilniaus parkai geresni uz Kauno... Nelabai zinau kokia padetis Vilniuj del muzieju, todel kategoriskai nespresiu kuris miestas pranasesnis, bet galiu uztikrintai pasakyt, kad Kaunas tikrai nenusileidzia Vilniuj nei muzieju gausa, nei ju ivairove, nei kokybe. Galu gale tokiu dalyku, kaip Zoo ar botanikos sodai, Vilniuj nera...

    Komentuoti:


  • oranger
    replied
    Parašė Rodyti pranešimą
    Kuo toliau, tuo akivaizdžiau, kad autorė yra visiškai teisi
    Teisi dėl ko?

    Komentuoti:


  • Aš
    replied
    Parašė Irmux Rodyti pranešimą
    isterija
    Arba alerginė reakcija į kitokią nuomonę

    Parašė Irmux Rodyti pranešimą
    Irgi šališkas požiūris
    Tiesiog norėjau atsikirsti, aš taip nė nemanau Gerbkit kitą nuomonę (tai visiškai ne banalu, greičiau paplitusi ironija jau tokia tapo, o kursas, kuriame mergina studijuoja, tikrai pats savaime nereiškia prastesnio gebėjimo mąstyti) ir gerbs jūsiškę
    Paskutinis taisė ; 2007.11.13, 16:33.

    Komentuoti:


  • Irma
    replied
    Parašė Rodyti pranešimą
    šizofrenija?
    isterija

    Parašė Rodyti pranešimą
    Kuo toliau, tuo akivaizdžiau, kad autorė yra visiškai teisi
    Irgi šališkas požiūris

    Komentuoti:

Working...
X