Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

L. Donskis „(ne)Mylimas miestas“

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Aš
    replied
    „Jie labai šaltai žiūri į užsieniečius. Pastebėjau, kad kauniečiai daug malonesni. Kiek kartų buvau Kaune, žmonės labai gerai mane priėmė ir, jeigu nežinodavau, kur eiti, jie visuomet mielai parodydavo arba palydėdavo. O vilniečiai žiūri tik savęs“, – teigė H.Wangas.
    Tiesiog kitokios nuomonės pavyzdys, jei čia tokiai yra vietos (ir nesiginčykit, tik norėjau primint, kad tokia, pasirodo, gali egzistuoti, o vieno kito stereotipo išnykimui tai bus tik į naudą)
    Paskutinis taisė ; 2007.11.21, 01:19.

    Komentuoti:


  • daktaras
    replied
    o tu siaube juk čia ne žurnalistės straipsnis! tame ir esmė, kad tai žmogaus iš gatvės nuomonė, nuomonių skiltyje! kada jums akys atsivers??? kai komsomolskaja pravda, oj atsiprašau lrytas, prideda pilną puslapį, iplną skaitytojų komentarų kažkokia tema, tai nieko baisaus, bet kai kauno diena į tokiems straipsniams skirtą skiltį įdedama merginos nuomonę, jau darosi kai kam baisu, vaivaivai kokia tai tragedija. nusiraminkit ir atsipūskit. kaunas nuo vilniaus skiriasi tuo, kad vilniaus centras gražiau sutvarkytas (kol kas) ir stiklinės dežės aukštesnės nei 4 aukštai vilniuje. čia plačiąja prasme, o mergina pakapstė giliau, ir tiek. o kad esam visi vienodi, tiesiog kaip dvyniai siamo - kai tik apie savą miestą pamatom kritiką, iškart prasideda gynyba, atsišaudymas ir pan. tai galioja tiek kauniečiams, tiek vilniečiams. todėl, chebra, esam vienodi šiuo klausimu, tik kad per 100km sėdim vieni nuo kitų

    Komentuoti:


  • aesde
    replied
    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Nemanau, kad to straipsnio tikslas buvo pazeminti Vilniu. O tiesiog turbut noreta sugriauti tas nesveikas nepagristo poziurio tendencijas.
    aha sugriauti vienur ir o iš susirinktų plytų pasistatyti kitur.
    šiaip manau lygiai tokiais pačiais epitetais galima parašyti straipsnį ir jame pasidžiaugti, kad karvės šūde geriau stovėti nei arklio, nes šilčiau, minkščiau ir t.t.

    I ta kritika Vilniaus atzvilgiu reiktu ziuret kaip i perspejima, nepaisant geresnio miesto issivystimo, neprarasti geruju savybiu, vertybiu. Netapti materialistais ir "neriesti nosies" pries kitus. Bent jau as taip supratau.
    aha. negerk Jonelį vandenėlio, ožiuku pavirsi. ne važiuok vilnieti į Kauną, kauniečiu pavirsi , rašinėlius rašyti pradėsi


    P.S. nesupratusiems - skirtumo kokiame stovi nėra. vistiek smirda ir reiks baus plautis.

    Komentuoti:


  • spirit
    replied
    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Nemanau, kad to straipsnio tikslas buvo pazeminti Vilniu. O tiesiog turbut noreta sugriauti tas nesveikas nepagristo poziurio tendencijas.
    I ta kritika Vilniaus atzvilgiu reiktu ziuret kaip i perspejima, nepaisant geresnio miesto issivystimo, neprarasti geruju savybiu, vertybiu. Netapti materialistais ir "neriesti nosies" pries kitus. Bent jau as taip supratau.


    Sutinku su tavim, kad straipsnio tikslas nebūtinai turėjo būt pažeminti vilnių. Tiesiog čia daugiau suveikė mano emocijos. Gali būti kad autorė tiesiog norėjo pabrėžti kažkokį (-ius) skirtumą (-us) tarp šių miestų - tas yra gerai. Bet matosi, kad jinai neturi jokios žurnalistinės patirties, nes jei būtų rašęs labiau prityręs žurnalistas, tai, manau tokių nesusipratimų būtų išvengta. O dabar gavosi kažkoks dviprasmiškas tekstas - kai kam gali pasirodyti, kad tai įžeidžia, o kaip kam, kaip ir rašei, - tiesiog kritiką nepamiršti kad kai kuriose srityse yra persistengiama

    Komentuoti:


  • Aš
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Jei neklystu ir pats dėl šios priežasties buvai sulaukęs priekaištų.
    Neklysti. O tie žmonės, kurie mane dėl to kritikuoja/kritikavo, turbūt niekaip negali suvokti, kaip aš galiu aklai neginti savo miesto. Manau, kad toks aklas gynimas yra netgi žalingas, jei į problemas žiūrėsim pro pirštus, jos niekada neišsispręs. O juo labiau dabar, kai Kaunui tikrai reikia spyrio į subinę, kad pajudėtų į priekį (tik leiskit tai padaryt mums patiems, o jūs verčiau prisidėkit naudingom mintim). Kvaila yra ir aklai pulti kitą.

    Tačiau labai norėčiau, kad būtų sakoma „Aš“ - idiotas, „Aš“ - „budulis“, „Aš“ - „kaimietis“ ir t.t., tada, kai aš pasakysiu ką nors nusipelnančio tokio įvertinimo. Bet ne taikoma Kaunui. Tai, kad buvau kritikuojamas asmeniškai, nieko tokio. Į mano forumo vardo vietą galima įstatyti bet kurį kitą žmogų ir taikyti taisyklę lygiai taip pat.
    Paskutinis taisė ; 2007.11.13, 18:12.

    Komentuoti:


  • kaunaz
    replied
    Parašė spirit Rodyti pranešimą
    Tai kad aš tą straipsnį komentavau nešališkai, t.y. neatsižvelgdamas į tai, kuris labiau patinka

    O dėl šventos ramybės tai galiu pasakyti kad visiškai neturiu nieko prieš Kauną Tiesiog man tas straipsnis pasirodė šiek tiek žeminantis
    Nemanau, kad to straipsnio tikslas buvo pazeminti Vilniu. O tiesiog turbut noreta sugriauti tas nesveikas nepagristo poziurio tendencijas.
    I ta kritika Vilniaus atzvilgiu reiktu ziuret kaip i perspejima, nepaisant geresnio miesto issivystimo, neprarasti geruju savybiu, vertybiu. Netapti materialistais ir "neriesti nosies" pries kitus. Bent jau as taip supratau.

    Komentuoti:


  • spirit
    replied
    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    As issakiau savo nuomone, apie tavo nuomone.

    Gali, jeigu taip nepatinka Kaunas, tiesiog neskaityt sitos temos ir nieko cia nerasyt. Susikurk tema: "A.Zuokas: „mylimas miestas“" ir ten gali destyt savo tiesas "", ir nieks taves nepuls. ""
    Tai kad aš tą straipsnį komentavau nešališkai, t.y. neatsižvelgdamas į tai, kuris labiau patinka

    O dėl šventos ramybės tai galiu pasakyti kad visiškai neturiu nieko prieš Kauną Tiesiog man tas straipsnis pasirodė šiek tiek žeminantis

    Komentuoti:


  • oranger
    replied
    Parašė Rodyti pranešimą
    Nebūtinai. Esu kritikavęs savo miestą griežčiau nė nemaža dalis vilniečių ar bet kurių kitų. Svarbu, kad kritika būtų pagrįsta, reikalingi kažkokie argumentai. Be to, atmink, kritikuojant save galima leisti daugiau (kalbu apie ironiją), nė kritikuojant kitą.
    Ne taip supratai. Žinoma, geriausi kritikai - tai bet kokio miesto "aborigenai". Aš kalbu apie tuos, kurie "atvažiuoja", "pasirenka", "integruojasi"...

    Komentuoti:


  • Edd
    replied
    Parašė Rodyti pranešimą
    Jei gerai pamenu, pats nepriėmiau to paveiksliuko neigiamai
    Šiaip jau šiame forume iš tų kauniečių kurie daug reiškiasi tokiose temose, esi greičiau išimtis, o ne taisyklė. Jei neklystu ir pats dėl šios priežasties buvai sulaukęs priekaištų.

    Komentuoti:


  • Aš
    replied
    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Žmogus visada teisins savo gyvenimo vietos pasirinkimą <...>
    Nebūtinai. Esu kritikavęs savo miestą griežčiau nė nemaža dalis vilniečių ar bet kurių kitų. Svarbu, kad kritika būtų pagrįsta, reikalingi kažkokie argumentai. Be to, atmink, kritikuojant save galima leisti daugiau (kalbu apie ironiją), nė kritikuojant kitą.

    Jei kažkas sakys, kad Kauno valdžios požiūris į investicijas nėra geras, aš tam pritarsiu. Bet, jei ims mano miestui klijuoti stereotipus: „buduliai“, „kaimas“, „netolerancija“, „nusikalstamumas“, aš nesutiksiu. Ir gerai, jei nesutikdamas neatsakysiu tuo pačiu, bet dažniausiai atsiras kažkas, kas atsakys.

    „Buduliai“:
    Lietuvoje žmonių kultūra nėra ideali, tačiau tai tikrai nėra Kauno išskirtinė savybė. Dirbu darbą (tikrai ne prestižinį), kuriame tenka nuolat tiesiogiai bendrauti su klientais ir galiu pajusti realią esamą situaciją. Ir netgi, sakyčiau, padėtis atrodo geresnė, nė maniau esant. Beje, skirtumas savaitgaliais, kai į miestą plūsteli kaimiečiai (pavadinau juos taip ne dėl kultūros, o realiai dėl gyvenamosios vietos), gana gerai juntamas.

    „Kaimas“:
    turbūt ši sąvoka naudojama Kauno ekonominiam atsilikimui apibūdinti. Kažkieno paleista ironiška frazė, prigijusi ir naudojama kaskart, kai tam atsiranda poreikis (pavyzdžiui, susiginčijus su kauniečiu vietoj apgalvoto argumento), yra įžeidi. Galima būtų nekreipt į tai dėmesio, bet tai nebūtų labai logiška. Juk, jei jus įžeidinėtų, jūs taip pat reaguotumėte. O dažnai ta reakcija būna lygiai tokia pat kvaila, kaip ir pasakyta mintis. Kuo tai baigiasi? Ir ar to mums reikia?

    „Netolerancija“:
    Lietuvoje padėtis su tolerancija, kaip ir su kultūra, nėra ideali. Tačiau lygiai taip pat tai nėra išskirtinė kauniečių savybė. Prisimenat, buvo organizuojama akcija socialinei pakantumo reklamai tiek Kaune, tiek Vilniuje. Viešojo transporto vairuotojai atsisakė tokioje dalyvauti abiejuose miestuose. Girdime naujienas apie įvairiausius incidentus iš įvairiausių Lietuvos miestų, tad, jei dalis mūsų diskriminuoja mažumas, nediskriminuokime bent jau vieni kitų.

    „Nusikalstamumas“:
    Skaičiuojant nusikaltimus, tenkančius 100 000 miesto gyventojų, Kaunas yra antras (pagal blogumą) Lietuvoje. Pirmoji (blogiausia) vieta jį lenkia pusantro karto.
    Paskutinis taisė ; 2007.11.13, 17:52.

    Komentuoti:


  • oranger
    replied
    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Susikurk tema: "A.Zuokas: „mylimas miestas“" ir ten gali destyt savo tiesas "", ir nieks taves nepuls. ""
    kaunaz, tikiuosi, kad aš pirmas tau tai pasakysiu: tu esi genijus

    Komentuoti:


  • kaunaz
    replied
    Parašė spirit Rodyti pranešimą
    Ko jūs taip mane užsipuolėte? Aš tiesiog išsakiau savo nuomonę apie straipsnį ir viskas
    As issakiau savo nuomone, apie tavo nuomone.

    Gali, jeigu taip nepatinka Kaunas, tiesiog neskaityt sitos temos ir nieko cia nerasyt. Susikurk tema: "A.Zuokas: „mylimas miestas“" ir ten gali destyt savo tiesas "", ir nieks taves nepuls. ""

    Komentuoti:


  • oranger
    replied
    Radot dėl ko ginčytis... Būtų bent kokio Marko Zingerio, ar Aleksandravičiaus, ar ko kito tekstas, o čia...
    Žmogus visada teisins savo gyvenimo vietos pasirinkimą, gyvenk jis nors kokiame Omdurmane (čia pagal Aš klasifikaciją )

    Komentuoti:


  • kaunaz
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Ir čia, ir čia stereotipai/standartiniai pasišaipymai. Tikiuosi, kad "kai pirštu parodžiau" suprasi kuo tai susiję.


    Juokinga? Ne. Tu perkeltinės prasmės/palyginimų išvis nesupranti? Tikiuosi, kad mano "parodymai pirštu" bent kiek padės.


    Svaigalų nevartojau. Lyg ir. Taigi vietoj Vilniaus buvo nupieštas narkomanas su švirkštu ant Gedimino kalno ar pan. Kiti miestai irgi buvo pašiepti. Tačiau įsžeidė tik kauniečiai. Kodėl?
    Supratau, ka norejai pasakyt, tik sakau, kad tie stereotipu pajuokavimai kurie galiausiai iseina i pasityciojimus, daznai neadekvacios kategorijos.

    Komentuoti:


  • Aš
    replied
    Parašė spirit Rodyti pranešimą
    Ko jūs taip mane užsipuolėte? Aš tiesiog išsakiau savo nuomonę apie straipsnį ir viskas
    Aš nesiginčijau nė su viena tavo nuomonės mintimi (nors tai galima daryti, jei tik manoma kitaip, šia teise tu ir pasinaudojai), tik su jos išsakymo subtilybėm, reikėtų tą pabrėžti

    Komentuoti:


  • spirit
    replied
    Ko jūs taip mane užsipuolėte? Aš tiesiog išsakiau savo nuomonę apie straipsnį ir viskas

    Komentuoti:


  • Aš
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    <...> "Aš" stiliumi <...>
    Tokio nėra

    Kitaip tariant, kas dar nesuprato ką norėjau pasakyti - tiesiog man keista kai nekurie kauniečiai stereotipinius pasisakymus kaip "arogancija tvyro ore" laiko visai normaliais, o panašius pasisakymus apie Kauną sutinka baisiu "triukšmu".
    Savo nepamatuota kritika Kauno link kai kurie iš jūsų dažnai patys tokį stereotipą pakurstot. Kaip ir kai kurie iš mūsų (kauniečių), nepamąstydami prieš kažką sakydami, pakursto savus stereotipus. Bet, atkreipk dėmesį, juk autorė kritikuojama ne vien dėl šio pasakymo.

    Ir šiaip pastebėjau, kad forume pilna visokių pasišaipymų kaip "portugalai, lenkai..." į kuriuos niekas nereaguoja <...>
    Nesutinku, kad nereaguoja, atsakoma ironiškai pašiepiant. Beje, tiems pasakymams dėl lenkų, portugalų (vis dar nežinau, kaip tai siejasi su Vilniumi) ir t.t., pats nepritariu. Galėčiau kaskart pult dėl to ginčytis, bet jūs ir patys gebat atsakyt, be to analogiškus akmenis iš savo daržo reik spėt rankiot.

    Tas pats variantas buvo ir kai kažkada įdėjau didžiuosius Lietuvos miestus pašiepantį paveiksliuką. Įsižeidę ir nepatenkinti buvo tik kauniečiai. Iš kur toks jų jautrumas?
    Ši diskusija rodo, kad esam vienodai jautrūs. Tereikia užminti ant skaudesnės vietos. Jei gerai pamenu, pats nepriėmiau to paveiksliuko neigiamai
    Paskutinis taisė ; 2007.11.13, 17:30.

    Komentuoti:


  • Edd
    replied
    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Kuom susije portugalai, lenkai ir kaimieciai? Ir kuom susije treningai ir "arogancija ore tvyro"?
    Ir čia, ir čia stereotipai/standartiniai pasišaipymai. Tikiuosi, kad "kai pirštu parodžiau" suprasi kuo tai susiję.

    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Jeigu tau cia juokinga kad Kaunas = treningai, tada Vilnius = narkomanai ir skinai-rasistai.
    Juokinga? Ne. Tu perkeltinės prasmės/palyginimų išvis nesupranti? Tikiuosi, kad mano "parodymai pirštu" bent kiek padės.

    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    O su tuo piesiniu tai jau gana svaigt. Ta benzokolonke visiskai ne i tema, tas pats kaip nupiest cigonu tabora ir uzrasyt Vilnius.
    Svaigalų nevartojau. Lyg ir. Taigi vietoj Vilniaus buvo nupieštas narkomanas su švirkštu ant Gedimino kalno ar pan. Kiti miestai irgi buvo pašiepti. Tačiau įsžeidė tik kauniečiai. Kodėl?

    Komentuoti:


  • oranger
    replied
    Parašė Rodyti pranešimą
    ...jei ji sako, kad Kaunas yra geresnis nė Vilnius, Antananaryvas, Uagadugu ...

    Komentuoti:


  • kaunaz
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Kažkur aš jau mačiau šį straipsnį.

    Kai nešios stilingus treningus, tada ir galės lygintis.

    Iš anksto numanau galimas "karštas" reakcijas į šį juokelį. Galiu iš anksto į juos atsakyti "Aš" stiliumi: "aš tą teiginį sugebėjau išsakyti normaliai ir kuo toliau tuo labiau atrodo jog aš esu visiškai teisus".

    Kitaip tariant, kas dar nesuprato ką norėjau pasakyti - tiesiog man keista kai nekurie kauniečiai stereotipinius pasisakymus kaip "arogancija tvyro ore" laiko visai normaliais, o panašius pasisakymus apie Kauną sutinka baisiu "triukšmu". Ir šiaip pastebėjau, kad forume pilna visokių pasišaipymų kaip "portugalai, lenkai..." į kuriuos niekas nereaguoja (o kartais visi iš to pasijuokia drauge, įskaitant vilniečius), tačiau jei tik pavadinčiau kauniečius "kaimiečiais" iškart būtų didžiulis triukšmas. Tas pats variantas buvo ir kai kažkada įdėjau didžiuosius Lietuvos miestus pašiepantį paveiksliuką. Įsižeidę ir nepatenkinti buvo tik kauniečiai. Iš kur toks jų jautrumas? Ir kodėl tas jautrumas tik į vienus vartus? Čia retorinis klausimas.
    Kuom susije portugalai, lenkai ir kaimieciai? Ir kuom susije treningai ir "arogancija ore tvyro"? Kazkaip nelabai lygiaverciai vertinimai. Jeigu tau cia juokinga kad Kaunas = treningai, tada Vilnius = narkomanai ir skinai-rasistai.
    O su tuo piesiniu tai jau gana svaigt. Ta benzokolonke visiskai ne i tema, tas pats kaip nupiest cigonu tabora ir uzrasyt Vilnius. Gal irgi bus juokinga?
    Paskutinis taisė kaunaz; 2007.11.13, 17:20.

    Komentuoti:

Working...
X