Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos įvaizdis užsienyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Reptilias Rodyti pranešimą
    Cia vienam Klaipedos gynejui paranoja, per 3 menesius 250 zinuciu apie viena ir ta pati prirase.Visur priesai, vagys ir melagiai.Metas pradeti mastyti
    ir gal jau metas kazka uzbaninti 250 zinuciu ir nei vienos nuotraukos, puikus rezultatas
    no on the Earth !!!

    Comment


      Parašė Anchor Rodyti pranešimą
      ir gal jau metas kazka uzbaninti 250 zinuciu ir nei vienos nuotraukos, puikus rezultatas
      čia ne fotoforumas
      „O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas

      Comment


        /\

        Susikurkit atskirą temą apie ...

        Ačiū
        Propoganda ir penas mintims >>>

        Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
        www.ted.com

        Comment


          Parašė Anchor Rodyti pranešimą
          ir gal jau metas kazka uzbaninti 250 zinuciu ir nei vienos nuotraukos, puikus rezultatas
          Pirmą kartą girdžiu kad čia PRIVALOMA dėti nuotraukas.
          Paskutinis taisė Tomizmas; 2017.06.24, 00:28.
          Snowflakes will attack U <3

          Comment


            Parašė Tomizmas
            /\ Perlenkei lazdą ir labai smarkiai.



            Na ir kuo gi čia provincialumas pasireiškia, tai yra tiesiog liaudies tradicijos, nuo amžių, ir dabar jau jų nepakeisi ir nėra reikalo - jos yra tokios kokios yra. Beje, tikrai nematau kažkokio išsityčiojimo iš žydų tame, kad jais rengiamasi einant per užgavėnes prašyti saldainių. Boratas savo filme iš žydų šaipėsi žymiai atviriau. Ir tikrai nemanau, kad panašių tradicijų ar eilėraštukų nėra kitų tautų folklore.
            Provincialumas pasireiškia tuo, kad tokia šventė galėjo taip ilgai egzistuoti ir sulaukti tokio populiarumo tik gilioje pasaulio provincijoje - Sovietų Sąjungos užkampy ar, galbūt, kokioj Mongolijoj. Jei Lietuva nebūtų buvus gili pasaulio provincija visus tuos okupacijos metus, tokios "nacionalinės šventės", kur akivaizdžiai įžeidinėjamos kitos tautybės, būtų išnykusios dėl tarptautinio spaudimo.
            You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

            Comment


              Parašė blitz Rodyti pranešimą
              Provincialumas pasireiškia tuo, kad tokia šventė galėjo taip ilgai egzistuoti ir sulaukti tokio populiarumo tik gilioje pasaulio provincijoje - Sovietų Sąjungos užkampy ar, galbūt, kokioj Mongolijoj. Jei Lietuva nebūtų buvus gili pasaulio provincija visus tuos okupacijos metus, tokios "nacionalinės šventės", kur akivaizdžiai įžeidinėjamos kitos tautybės, būtų išnykusios dėl tarptautinio spaudimo.
              Gal jau užtenka to aklo lygiavimosi į kažkokias mistines vakarų vertybes ir standartus? Nepyk, bet jau vemt verčia
              Akivaizdų įžeidinėjimą galima įžvelgti tik esant perdėm jautriu, stengiantis ieškoti priekabių ir neįsigilinant į šios tradicijos prasmę ir galimas atsiradimo aplinkybes.

              1) Žydas per Užgavėnes yra personažas, įkūnijantis nepažįstamus, iš toli atkeliavusius atėjūnus.
              2) Lietuvoje žydai nuo pat atsikraustymo buvo gerbiami ir privilegijuojami, taigi tradicijos atsiradimas nebūtinai buvo paskatintas antisemitizmo.
              3) Ar kokią nors lenkų ar rusų tradicijai per Užgavėnes persirenginėt lietuviais tu priimtum tai kaip akivaizdų įžeidinėjimą?

              Taigi užuot išsižadėjus savo protėvių tradicijų geriau pasauliui tai taip ir aiškinkim, o ne pirmu taikymu lįskim ten, kur saulė nešviečia. Daugiau tautinės savigarbos!
              Mano galerija Flickr'yje

              Comment


                Parašė Mantas Rodyti pranešimą
                Gal jau užtenka to aklo lygiavimosi į kažkokias mistines vakarų vertybes ir standartus? Nepyk, bet jau vemt verčia
                Gaila, kad Lietuvoje gyvenančiam žmogui pagarbos tautai, ir visų pirma žmogui, vertybės atrodo "mistinės". Ar girdėjai, kad kur nors ES ar JAV žmonės darytų ką nors panašaus? Ne, nes taip elgtis gali tik provincialai, kurie nekontaktuoja su kitom tautom ir prisigalvoja įvairiausių stereotipų apie kitų tautų atstovų išvaizdą (kaukės) ar materialinę padėtį (blynų prašymas). Tave galbūt tokios vertybės "verčia vemti", bet jos yra neatskiriamos vakarų pasaulio dalys, pasaulio, kurio dalimi norim būti ir mes. Mane, tuo tarpu, verčia vemti kažkokių kaimietiškų, provincialių tradicijų garbinimas ir idealizavimas. Dar kas labiau "verčia vemti" yra to absurdo priskyrimas "tautinei savigarbai". Aš esu lietuvis ir visą laiką toks būsiu, neprikalusomai nuo to, kur gyvenu, bet mano tautinės savigarbos supratimas yra tokių absurdiškų provincialumo išraiškų atsikratymas, o ne jų besąlygiškas gynimas.

                1) Žydas per Užgavėnes yra personažas, įkūnijantis nepažįstamus, iš toli atkeliavusius atėjūnus.
                2) Lietuvoje žydai nuo pat atsikraustymo buvo gerbiami ir privilegijuojami, taigi tradicijos atsiradimas nebūtinai buvo paskatintas antisemitizmo.
                3) Ar kokią nors lenkų ar rusų tradicijai per Užgavėnes persirenginėt lietuviais tu priimtum tai kaip akivaizdų įžeidinėjimą?

                Taigi užuot išsižadėjus savo protėvių tradicijų geriau pasauliui tai taip ir aiškinkim, o ne pirmu taikymu lįskim ten, kur saulė nešviečia. Daugiau tautinės savigarbos!
                1. Visų pirma, nemanau, kad turėtume sukti galvą teisindamiesi, kad tokios tradicijos neskirtos įžeisti žydams/romams ar dar kam nors. Nėra skirtumo, kokiai tautybei yra skirta ši tradicija, svarbiausia yra tai, kaip mes atrodom patys prieš save! "Visi atėjūnai - žydai". Fantastika - štai kur būdas lietuviams parodyti savo "tautinę savigarbą". Čia panašiai kaip Anglijos provincialams visi rytų Europiečiai - rusai. Tik ką mes parodom tęsdami tokias tradicijas? Savo tautinę savigarbą ar elementarų provincialumą ir bukumą?

                2. Ši tradicija ypatingai gerai atspindi tas žydų privilegijas, ypač jų apranga (skarmalai) ir tos dainos, kur jie prašo valgyt...

                ..blynų.

                Siūlau pažiūrėti filmą Borat ir pabandyti surasti 10 skirtumų tarp mūsų kaimiečių ir provincialų "tradicijų" (a la "Užgavėnės") ir ten parodytų Kazachstano kaimiečių filosofijų apie žydus. Sėkmės.

                3. Jei lenkai "apsirenginėtų lietuviais" apsirengdami skarmalais, užsidėdami baisias kaukes ir eitų per kiemus prašydami blynų, tai priimčiau kaip akivaizdų lietuvių tautos įžeidinėjimą, pagrįstą idiotiškais stereotipais. Nemanyčiau, kad tai yra dalykas, dėl kurio reikia gadinti nervus, nes tai būtų greičiau lenkų bukumo parodymas, nei įžeidimas Lietuvai. Bet kokiu atveju, vis vieną teigčiau, kad ES tokiom "nacionalinėm tradicijom" vietos neturi būti, kaip teigiu ir dabar.
                You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                Comment


                  Parašė blitz Rodyti pranešimą
                  Bet kokiu atveju, vis vieną teigčiau, kad ES tokiom "nacionalinėm tradicijom" vietos neturi būti, kaip teigiu ir dabar.
                  Nepykite, neperlenkiau lazdos, tiesiog ''užkniso'' tas bukas politkorektiškumas.Aš geriau pasirinkčiau, kad Lietuva neįstotų į ES, ir nebūtų iš mūsų reikalaujama atsisakyti savasties.Vardan pinigų, kurie nusėda korumpuotų valdininkų kišenėse, rengti visokius gėjų paradus.Idiotizmas.Mes ne provincialai, tik negerbiame savęs.Reikia nenusileisti liberal- kosmopilitams iš ES ir apginti savp vertybes.Jie Estijos neapginė nuo Rusijos per vadinamąjį ''paminklinį skandalą'', neapgins ir mūsų.Ar mums to reikia ?Jie mus mokins, kaip gyventi ir mąstyti reikia.

                  Comment


                    Parašė blitz Rodyti pranešimą
                    Gaila, kad Lietuvoje gyvenančiam žmogui pagarbos tautai, ir visų pirma žmogui, vertybės atrodo "mistinės". Ar girdėjai, kad kur nors ES ar JAV žmonės darytų ką nors panašaus?
                    Ir vėl JAV ir ES Galim prieit ir iki to, kad JAV padėkos dienos kalakuto valgymas, o ypač ispaniškoji korida yra šiurkštus ir akivaizdus gyvūnų teisių pažeidinėjimas (dėl paskutinio, beje, abejonių nelabai ir yra) Bet kuriuo atveju, tradicijos kiekvienai tautai yra savitos ir savaip nusistovėjusios dėl to nemanau, kad verta ką nors su kuo nors lyginti.
                    O dėl manęs gali būt ramus, man asmeniškai pagarba žmogui ir tautai reiškia daug, bet aš jų negretinu su nusistovėjusiomis Užgavėnių tradicijomis, kur lašininis ir kanapinis taip pat gali būti suprasti kaip begėdiškas išsityčiojimas iš labai storų ar labai kūdų žmonių.

                    Ne, nes taip elgtis gali tik provincialai, kurie nekontaktuoja su kitom tautom ir prisigalvoja įvairiausių stereotipų apie kitų tautų atstovų išvaizdą (kaukės) ar materialinę padėtį (blynų prašymas).
                    Nereikia pūsti dramblio iš musės ir rodyti savęs tarsi aukščiau bet kurio kito lietuvio. Man panašiau, kad kai kurie emigrantai prisigalvoja įvairiausių kompleksų ir bando įtikint kitus, kad turi būti taip, reikia sekti tuo ar anuo.

                    Tave galbūt tokios vertybės "verčia vemti", bet jos yra neatskiriamos vakarų pasaulio dalys, pasaulio, kurio dalimi norim būti ir mes.
                    Ne, mane verčia vemti visi bandymai aklai taikyti visus "vakarietiškus" standartus kaip vienintelę egzistuojančią ir neginčijamą tiesą. Ginkdie, nesakau, kad neturime ko iš Vakarų pasimokyti, visgi reikia jausti saiką ir ribą.

                    Mane, tuo tarpu, verčia vemti kažkokių kaimietiškų, provincialių tradicijų garbinimas ir idealizavimas.
                    Jei tau tos tradicijos "nelimpa", tavęs niekas ir neverčia jų puoselėt. Beje, kad ir tas pats Helovynas yra nemažiau kaimietiška ir provinciali tradicija ir dar labiau "garbinama" ir "idealizuojama", nors, žinoma, tu to turbūt niekada nepripažinsi

                    Dar kas labiau "verčia vemti" yra to absurdo priskyrimas "tautinei savigarbai". Aš esu lietuvis ir visą laiką toks būsiu, neprikalusomai nuo to, kur gyvenu, bet mano tautinės savigarbos supratimas yra tokių absurdiškų provincialumo išraiškų atsikratymas, o ne jų besąlygiškas gynimas.
                    Cha, ar pats supranti, ką pasakei? Iš kur pas tave tautinė savigarba, jei tu bandai atsikratyt bet kokių lietuviško "provincialumo" apraiškų ir menkinti tuos, kuriems atrodo kitaip? Kur tavo pagarba ir tolerancija, ar "kaimiečiams" tai netaikoma?

                    1. Visų pirma, nemanau, kad turėtume sukti galvą teisindamiesi, kad tokios tradicijos neskirtos įžeisti žydams/romams ar dar kam nors. Nėra skirtumo, kokiai tautybei yra skirta ši tradicija, svarbiausia yra tai, kaip mes atrodom patys prieš save!
                    Patys prieš save ar norėjai pasakyt, kad prieš visus kitus? Visgi turėtų būti sudėtinga visiems įtikti, nors kartkartėlėmis gal reikėtų pirma paisyt savo interesų ir labiau gerbt savo protėvių tradicijas užuot persekiot visas įmanomas apraiškas tų dalykų, kurie kažkam pasaulyje gali pasirodyt nepriimtini?

                    "Visi atėjūnai - žydai". Fantastika - štai kur būdas lietuviams parodyti savo "tautinę savigarbą".
                    Ačiū, lietuviškos tradicijos iš tiesų yra fantastinės

                    Čia panašiai kaip Anglijos provincialams visi rytų Europiečiai - rusai. Tik ką mes parodom tęsdami tokias tradicijas? Savo tautinę savigarbą ar elementarų provincialumą ir bukumą?
                    Na, skirtumas tik tai, kad tiems anglų provincialams taip yra 365 dienas per metus ir jie tuo rimtai įsitikinę, tuo tarpu lietuviams Užgavėnės yra linksma šventė ir vargu ar koks nors sveikos nuovokos žmogus galėtų jų personažus priimt už gryną pinigą ir šiandieninių realijų atspindį. Nors, pasirodo, tokių yra

                    2. Ši tradicija ypatingai gerai atspindi tas žydų privilegijas, ypač jų apranga (skarmalai) ir tos dainos, kur jie prašo valgyt...

                    ..blynų.
                    Nepyk, bet prajuokinai Jei jau kalbėjai apie stereotipus, tai į lietuviškus žydų stereotipus šitai nelabai ir įtelpa. Beje, gal reikėtų tuos žydų personažus aprengt naujausiai kostiumais?

                    Siūlau pažiūrėti filmą Borat ir pabandyti surasti 10 skirtumų tarp mūsų kaimiečių ir provincialų "tradicijų" (a la "Užgavėnės") ir ten parodytų Kazachstano kaimiečių filosofijų apie žydus. Sėkmės.
                    Ir kaip gi Boratas yra susijęs su Kazachstanu? Ir beveik neabejoju, kad net nesi buvęs ar matęs, kaip ta šalis atrodo ar su kuo ji yra valgoma, nors automatiškai jai primeti provincialų ir kaimiečių etiketę. Kur gi tavo vakarietiška tolerancija ir intelektualumas?

                    3. Jei lenkai "apsirenginėtų lietuviais" apsirengdami skarmalais, užsidėdami baisias kaukes ir eitų per kiemus prašydami blynų, tai priimčiau kaip akivaizdų lietuvių tautos įžeidinėjimą, pagrįstą idiotiškais stereotipais. Nemanyčiau, kad tai yra dalykas, dėl kurio reikia gadinti nervus, nes tai būtų greičiau lenkų bukumo parodymas, nei įžeidimas Lietuvai. Bet kokiu atveju, vis vieną teigčiau, kad ES tokiom "nacionalinėm tradicijom" vietos neturi būti, kaip teigiu ir dabar.
                    Tipinis priekabių ieškojimas, sunku ką ir bepridurt
                    Mano galerija Flickr'yje

                    Comment


                      galiu tik pritarti blitz... reiktu i tokius dalykus ziureti kiek placiau. Ne vieni savo kieme gyvename.

                      Comment


                        Parašė John Rodyti pranešimą
                        galiu tik pritarti blitz... reiktu i tokius dalykus ziureti kiek placiau. Ne vieni savo kieme gyvename.
                        Taigi, būtent...visi savo kieme turi savo "pričiūdus" ir kol nekišama kitiems už kiemo ribų, nemanau, kad kam nors tai pakenkė. Tie patys kibucai Izraelyje turi labai įdomias švelniai tariant tradicijas susijusias su religija pagrįstu nacionalizmu, bet niekas nesiskundžia per daug. Be to, kodėl tam pačiam straipsnyje net rabinas nesupranta iš kur toks sujudimas kyla dėl Užgavėnių...
                        Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                        Dordrechtas/Haarlemas
                        Nesebaras/Plovdivas
                        Kiolnas

                        Comment


                          Parašė tivoli Rodyti pranešimą
                          Taigi, būtent...visi savo kieme turi savo "pričiūdus" ir kol nekišama kitiems už kiemo ribų, nemanau, kad kam nors tai pakenkė. Tie patys kibucai Izraelyje turi labai įdomias švelniai tariant tradicijas susijusias su religija pagrįstu nacionalizmu, bet niekas nesiskundžia per daug. Be to, kodėl tam pačiam straipsnyje net rabinas nesupranta iš kur toks sujudimas kyla dėl Užgavėnių...
                          Tiesiog is provincialaus antisemitizmo kilusi tradicija, kuri rodo tai, kad musu salis yra provinciali ir nelabai gilinasi i savo pacios kultura ir tradicijas. Ar tai kam nors kenkia ar nekenkia? Mano supratimu, tai tiesiog kenkia musu ivaizdziui.

                          Comment


                            /\ Vis tiek nesupratai mano minties. Esmė ne antisemitizme buvo. Esmė, jog daug kam kas nors gali užkliūti, tačiau kai nėra dialogo, o tik pirštų parodymai - čia blogai, čia netinkama, čia reikia keisti, tai nėra ir supratimo iš kur tai. Kaip minėjau, kai supranti ar atlaidžiau į viską žiūri, gal ir gyventilengviau darosi. Kodėl egiptiečiai nebado pirštų uždrausti kai kurias kibucų tūkstančių metų tradicijas...Beje, kaip matei straipsnyje, patys žydai atlaidžiai į tai žiūri, tai kodėl pats negali žiūrėti į tai atlaidžiau?
                            Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                            Dordrechtas/Haarlemas
                            Nesebaras/Plovdivas
                            Kiolnas

                            Comment


                              Parašė tivoli Rodyti pranešimą
                              /\ Vis tiek nesupratai mano minties. Esmė ne antisemitizme buvo. Esmė, jog daug kam kas nors gali užkliūti, tačiau kai nėra dialogo, o tik pirštų parodymai - čia blogai, čia netinkama, čia reikia keisti, tai nėra ir supratimo iš kur tai. Kaip minėjau, kai supranti ar atlaidžiau į viską žiūri, gal ir gyventilengviau darosi. Kodėl egiptiečiai nebado pirštų uždrausti kai kurias kibucų tūkstančių metų tradicijas...Beje, kaip matei straipsnyje, patys žydai atlaidžiai į tai žiūri, tai kodėl pats negali žiūrėti į tai atlaidžiau?
                              Man atrodo tu pats kai ko nesupranti

                              Man nusispjauti ant tokiu "tradiciju"... man nerima kelia tik tai, kad del to kentes Lietuva ir jos zmones, kurie ir toliau bus asocijuojami su antisemitais ir provincialais. Esme, siuo atveju, yra galutinis rezultatas, kuris tikrai nera musu naudai.

                              Comment


                                Parašė John Rodyti pranešimą
                                Tiesiog is provincialaus antisemitizmo kilusi tradicija, kuri rodo tai, kad musu salis yra provinciali ir nelabai gilinasi i savo pacios kultura ir tradicijas. Ar tai kam nors kenkia ar nekenkia? Mano supratimu, tai tiesiog kenkia musu ivaizdziui.
                                Praktiškai nieko prasmingo nepasakantis komentaras, kuriame daug kartų pavartota "provincialus" ir "tradicijos"
                                Tradicijos yra tradicijos ir nebūtina jų dabar beatodairiškai atsisakinėt ar keisti vien dėl to, kad tai užkliuvo kažkokiam neiaškios kilmės JAV žydų laikraščiūkščiui, nors net ir vietiniams žydams tai nekliūna O tai tapsim neįdomūs ne tik kitiems, bet ir patiems sau
                                Mano galerija Flickr'yje

                                Comment


                                  Parašė Mantas Rodyti pranešimą
                                  Praktiškai nieko prasmingo nepasakantis komentaras, kuriame daug kartų pavartota "provincialus" ir "tradicijos"
                                  Tradicijos yra tradicijos ir nebūtina jų dabar beatodairiškai atsisakinėt ar keisti vien dėl to, kad tai užkliuvo kažkokiam neiaškios kilmės JAV žydų laikraščiūkščiui, nors net ir vietiniams žydams tai nekliūna O tai tapsim neįdomūs ne tik kitiems, bet ir patiems sau
                                  Paskaityk mano paskutini komentara, ten viskas paaiskinta.

                                  Comment


                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    Man atrodo tu pats kai ko nesupranti

                                    Man nusispjauti ant tokiu "tradiciju"... man nerima kelia tik tai, kad del to kentes Lietuva ir jos zmones, kurie ir toliau bus asocijuojami su antisemitais ir provincialais. Esme, siuo atveju, yra galutinis rezultatas, kuris tikrai nera musu naudai.
                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    Paskaityk mano paskutini komentara, ten viskas paaiskinta.
                                    Man regis, kad tie 20 metų, kai Lietuva yra daugiau ar mažiau atvira pasauliui yra pakankamas laikas, kad iš to tragediją būtų padarę daugiau, nei vietinis JAV žydų laikraštukas ir keletas dėl Lietuvos įvaizdžio perdėtai susirūpinusių emigrantų. Ir argi požiūris "ką kiti apie tai pagalvos ar pasakys" nėra vienas iš provincialaus mąstymo požymių
                                    Mano galerija Flickr'yje

                                    Comment


                                      Parašė Mantas Rodyti pranešimą
                                      Man regis, kad tie 20 metų, kai Lietuva yra daugiau ar mažiau atvira pasauliui yra pakankamas laikas, kad iš to tragediją būtų padarę daugiau, nei vietinis JAV žydų laikraštukas ir keletas dėl Lietuvos įvaizdžio perdėtai susirūpinusių emigrantų. Ir argi požiūris "ką kiti apie tai pagalvos ar pasakys" nėra vienas iš provincialaus mąstymo požymių
                                      Gerai, Mantai, nebesigincykim. Tiek jau to, sutinku: saipymasis is tautybiu/religiju ir to rodymas lyg senos tradicijos ar nacionalinio identiteto dalies, nera provincialus ar kitaip neigiamas pozymis. Tai pazangios, siuolaikiskos ir kulturiskai iskilios salies bruozas. Gal tuo ir baigiam

                                      Comment


                                        /\ tu nepakeičiamas užsispyrėlis

                                        Comment


                                          "Lithuania? Russia.. what's the difference?"
                                          "oh they're good at basketball"
                                          "3rd world nation"
                                          "yeh i heard it's a beautiful country would like to go there"


                                          Visokiu nuomoniu yra, bet Lietuviai apie save dar baisiau sugeba prisigalvot. Man sitas dalykas ir yra ziauriausias.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X