Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos įvaizdis užsienyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Paskaičiau paskutinius kelis lapus:

    gera gyventi gerai

    Comment




      Liudna, bet kad ir koks patriotas buciau, kartais tokiu minciu, deja, kyla...

      Comment


        Parašė oranger Rodyti pranešimą
        blitz ir John, nepykite, bet šiuo atveju tik menkinate lietuvių-emigrantų įvaizdį... Nes galima pagalvoti, kad ir su kitais apie Lietuvą kalbate būtent tokiu tonu...
        Kai nebera argumentu ir sveiko proto, prasideda asmeniskumai ir "menkinimai".

        Mano pozicija gan paprasta. Tokios tradicijos ar paprociai, kur vaizduojami ir siepiami tam tikros reigijos ar tautybes zmones (ir ypac, kai tai neturi nieko bendro su tikrove... t.y. turint omeny, butent zydu nuopelnus moksle, mene ir t.t.), yra tiesiog provincialu ir absurdiska.

        Nors as kartais prarandu vilti tokiuose gincuose. Ne per seniausiai siek tiek bendravau su vienu tikinciu musulmonu is Pakistano... nors budamas issilavines (turintis magistro diploma matematikoje) ir siaip draugiskas zmogus, mane bande itikineti, kad vyrui musti zmona yra galima, nes taip leidzia Koranas. Argumentai, kad tai draudzia istatymai ar musu visuomenes normos, jam paprasciausiai nesuprantami ("bet Islamas tai leidzia, tai kur problema?")...

        Manau kai kurie galetu prisitaikyti sau toki poziuri... "bet juk tai musu tradicija"...

        Ir aciu Dievui, kad neturime tokiu "tradiciju", kaip galvu kapojimas ar zmoniu valgymas, nes, sprendziant is cionykstes diskusijos, atsirastu nieko blogo tame nematanciu

        Comment


          Parašė daktaras Rodyti pranešimą
          /\ jeigu išvis apie Lietuvą kalba. jiems daug priimtinesnis tailandas, honkongas.
          O taip, daktare, tikrai kalba. As pats visuomet nepraleidziu progos papasakoti apie Lietuva savo aplinkoje. Be kita ko, esu ir Vilniaus 2009 ambasadorius, bei, kaip pats matai, nuolat talpinu geraisuias savo nuotraukas is Vilniaus ir kitu Lietuvos vietu ivairiuose tarptautiniuose forumuose ar bandruomenese. Taip pat, kiek imanoma, skleidziu teigiama zodi savo akademineje aplinkoje, kvieciu apsilankyti Lietuvoje ir t.t.

          Tai, apie ka kalbame cia ir ka as cia kritikuoju, is esmes skirta tik siam forumui ir siai bendruomenei (t.y. "vidiniam vartojimui"). Niekada niekam (t.y. ne lietuviams) nesakau, kad Lietuvoje pilna antisemitu, rasistu, homofobu ar kad Lietuvoje vesi provincialumas ar ksenofobija (nebent nera kitos iseities ar bunu "demaskuotas").

          Idomu, kaip pats prisidedi prie teigiamo Lietuvos ivaizdzio kurimo ir savo salies puoselejimo? Sprendziant is tavo kukliu kontribuciju diskusijose, nepanasu, kad apskritai kada nors esi ka nors apciuopiamo nuveikes savo tevynes labui.
          Paskutinis taisė John; 2008.02.17, 19:16.

          Comment


            Parašė Tomas Rodyti pranešimą
            Taip pat idomu tai, kad tokie tolerancijos švyturiai kaip John ir Blitz dar visai nesenai siūlė sulyginti vieną seniausių pasaulio civilizacijų su žeme ...
            Tomai, tai, kad aš teigiau, kad reikėjo svarstyti Irako branduolinių taikinių bombardavimą kaip vieną išeičių, nereiškia, kad aš siūliau "sulyginti vieną seniausių pasaulio civilizacijų su žeme". Dėl to siūlyčiau baigti mane tuo kaltinti skirtingose, su tuo nesusijusiose temose, nes žmones pradės galvoti, kad tau šizofrenija.
            You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

            Comment


              man asmeniskai ,turinciam siokiu tokiu sasaju su zydu tauta, lietuviski paprociai kelia nemalonius jausmus...tai tiek.
              Paskutinis taisė DeSadas; 2008.02.17, 22:54.
              "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


              - George W. Bush President of the USA

              Comment


                Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
                man asmeniskai ,turinciam siokiu tokiu sasaju su zydu tauta, lietuviski paprociai kelia nemalonius jausmus...tai tiek.
                Visi?

                Comment


                  Straipsnis, susumuojantis visą situaciją iš vieno reprezentuojančio Lietuvą puslapio:

                  "Lietuviu tauta garsėja ne tik savo atvirumu kitom tautybėm bei neišsenkama tolerancija, bet ir savo savitom tradicijom. Štai kiekvienais metais, likus septynioms savaitėmis iki gavėnios, lietuviai susirenka švęsti Užgavėnių - žiemos išvijiimo ir pavasario atėjimo. Viena šios šventės dalių yra persirengimas linksmais kostiumais, reprezentuojančiais įvairius gyvūnus ar žmones, bei įvairūs tautiniai šokiai ir žaidimai deginant didelį laužą.
                  Kaip ir daugumoje Lietuvos tradicijų, ir čia nebuvo išvengta kitų tautų įtakos. Vienas populiariausių personažų ir kostiumų personifikuoja žydų tautybės žmones. Žydas - žodis, kuris kitose kalbose (pvz. rusų - "žyd") yra laikomas įžeidimu ir oficialiai nevartojamas, Lietuvoje taip pat yra naudojamas kaip žodžio "snarglys" sinonimas. Dažniausiai naudojamos kaukės žydų personifikacijai turi gąsdinančius bruožus dėl ko persirengimui žydais neretai naudojamos itin panašios velnio kaukės. Kad atrodytų įtikinamiau - žmonės apsirengia skarmalais ir dainuodami linksmas dainas apie badavimą, miniom vaikšto prašydami blynų. Kadangi blynai yra vienas pigiausių patiekalų, o vaikščiojimas po namus - paskutinė galimybė gauti maisto, galima spręsti, kad lietuvių tautos akyse, žydai - nuskurę, badaujantys žmonės, baisiais kaip velnio veidais.
                  Tiesa, ši šventė turi ir savo kritikų - yra žmonių, kurie nesupranta, dėl ko tautinė mažuma, kuri dominavo Lietuvos miestus iki antro pasaulinio karo ir yra atsakinga už milžinišką dalį Lietuvos architektūrinio palikimo bei Lietuvos ekonomikos augimo tarpukariu, yra reprezentuojama būtent taip. Dažniausiai šie kritikai teigia, kad tokia reprezentacija nėra tikslinga ir greičiausiai yra išgalvota pavydžių valstiečių, kurių funkcijos Lietuvos miestuose dažniausiai buvo agrikultūrinių produktų pardavinėjimas tiems patiems žydų tautybės žmonėms. Žmonėms, kurie prieš antrą pasaulinį karą valdė didžiąją dalį Lietuvos finansų ir buvo vidutiniškai gerokai turtingesni nei lietuviai valstiečiai. Kritikai taip pat teigia, kad toks vienos tautybės išskyrimas ir nepagrįstas šaipimasis iš jos nėra etiškas ir jo neturėtų būti ES ir NATO narėje.
                  Visa laimė, kad šie nesusipratėliai - mažumoje. Šventę palaiko didžioji dauguma Lietuvos gyventojų, įskaitant liberalųjį Lietuvos jaunimą, kuris tokias tradicijas mato kaip neatskiriamą tautinės savigarbos dalį. Todėl rodos, kad toks žydų vaizdavimas dar ilgai pasiliks Marijos žemėje, todėl belieka apsirengti skarmalais, užsidėti velnio kaukę ir uždainuoti - "mes žydukai Lietuvos, norim blynų ir kavos"."
                  You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                  Comment


                    Parašė blitz Rodyti pranešimą
                    Straipsnis, susumuojantis visą situaciją iš vieno reprezentuojančio Lietuvą puslapio...
                    Briedas...

                    Comment


                      Parašė oranger Rodyti pranešimą
                      Briedas...
                      Sveikinu mane prigavus, Šerlokai O aš galvojau, kad lengvai išsisuksiu



                      kad tai užkliuvo kažkokiam neiaškios kilmės JAV žydų laikraščiūkščiui
                      Tokius "laikraščiūkščius" skaito JAV žydai - turbūt viena įtakingiausių bendruomenių pasaulyje. Todėl nereikia po to nustebti, kai žydų dominuojamame Holivude, geriausiuose filmuose pasirodo tokios frazes, kaip:
                      "Two Lithuanian redheads taking turns sucking my dick" "..." "Two Lithuanian mouths on my cock, is that the answer to the multiple choice of me? (Michael Clayton, nominuotas Academy Awards) ir tt. ir pan..

                      Manau yra nemažai šansų, kad nuolatiniai pranešimai apie antisemitizmą Lietuvoje Amerikos žydų laikraščiuose prisideda prie tokių Lietuvos reprezentacijų Holivude ir spaudoje apskritai ir žydus galima suprasti. Jei aš turėčiau įtaką Holivude ir kokia nors pvz. Latvija taip tyčiotųsi iš lietuvių su tokiom "tradicijom", dar ne tokių skriptų prirašyčiau. Tik kam visa tai?
                      Paskutinis taisė blitz; 2008.02.17, 23:59.
                      You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                      Comment


                        Parašė blitz Rodyti pranešimą
                        Sveikinu mane prigavus, Šerlokai O aš galvojau, kad lengvai išsisuksiu





                        Tokius "laikraščiūkščius" skaito JAV žydai - turbūt viena įtakingiausių bendruomenių pasaulyje. Todėl nereikia po to nustebti, kai žydų dominuojamame Holivude, geriausiuose filmuose pasirodo tokios frazes, kaip:
                        "Two Lithuanian redheads taking turns sucking my dick" "..." "Two Lithuanian mouths on my cock, is that the answer to the multiple choice of me? (Michael Clayton, nominuotas Academy Awards) ir tt. ir pan..

                        Manau yra nemažai šansų, kad nuolatiniai pranešimai apie antisemitizmą Lietuvoje Amerikos žydų laikraščiuose prisideda prie tokių Lietuvos reprezentacijų Holivude ir spaudoje apskritai ir žydus galima suprasti. Jei aš turėčiau įtaką Holivude ir kokia nors pvz. Latvija taip tyčiotųsi iš lietuvių su tokiom "tradicijom", dar ne tokių skriptų prirašyčiau. Tik kam visa tai? Dėl kažkokių kaimietiškų papročių?
                        Tai tik patvirtina, kad žydai turi savo dar bjaurėsnių tradicijų. O Hoolywoodas tai ar Cinkiškės - jokio skirtumo.

                        Comment


                          Beje, vieni iš personažų užgavėnių yra vengrai. Ar tai reiškia, kad lietuviai nuo seno nemėgo vengrų?
                          Mano galerija Flickr'yje

                          Comment


                            Parašė Mantas Rodyti pranešimą
                            Beje, vieni iš personažų užgavėnių yra vengrai. Ar tai reiškia, kad lietuviai nuo seno nemėgo vengrų?
                            Per šias Užgavėnes girdėjau kaip vaikai dainavo: "Esam monstrai Lietuvos, norim picos ir dešros..."

                            Tai kad tradicija yra tik indas, kurį kiekviena karta pripildo iš naujo. Galbūt apie žydus po penkiolikos metų niekas net dainuoti nenorės...
                            Labai norint, galima kiekvienos tautos folklore surasti "baisių netolerancijos kitoms tautoms" pavyzdžių.
                            Manau, reikia baigti pūsti šį burbulą.

                            Comment


                              Aš manau, kad lietuvių Užgavėnių tradicijos yra aukščiausio laipsnio humaniškumo materializacija. Tuo metu kai visoje Europoje žydai buvo engiami ir gujami, lietuviai savo vaikus mokė juos priimti ir vaišinti kava bei blynais - dalykais kuriais ir patys pasmaližiauti retai gaudavo.
                              Ko čia mūsų išeivija piktinasi - nesuprantu
                              Paskutinis taisė vytauc; 2008.02.18, 00:42.
                              Kaip po dykumą blaškiausi

                              Comment


                                Parašė vytauc Rodyti pranešimą
                                Aš manau, kad lietuvių Užgavienių tradicijos yra aukščiausio laipsnio humaniškumo materializacija. Tuo metu kai visoje Europoje žydai buvo engiami ir gujami, lietuviai savo vaikus mokė juos priimti ir vaišinti kava bei blynais - dalykais kuriais ir patys pasmaližiauti retai gaudavo.
                                Ko čia mūsų išeivija piktinasi - nesuprantu

                                Tikrai, ar žydai turi savo folklore dainų apie tai, kaip jie vaišina lietuvius?

                                Comment


                                  Man atrodo, kad jau greitai bus dainuojama taip: Mes - išeiviai Lietuvos, norim blynų ir kavos...

                                  Comment


                                    Parašė oranger Rodyti pranešimą

                                    Tikrai, ar žydai turi savo folklore dainų apie tai, kaip jie vaišina lietuvius?
                                    Lituanofobai...
                                    Kaip po dykumą blaškiausi

                                    Comment


                                      Parašė vytauc Rodyti pranešimą
                                      Lituanofobai...
                                      Skupydlos... Blynų vaikučiams pagailėjo

                                      Comment


                                        Praleisti visus argumentus ir matyti tik vieną medalio pusę ("vaišinimą") reikia kažkokių ypatingų sugebėjimų
                                        You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                                        Comment


                                          Parašė vytauc Rodyti pranešimą
                                          Aš manau, kad lietuvių Užgavėnių tradicijos yra aukščiausio laipsnio humaniškumo materializacija. Tuo metu kai visoje Europoje žydai buvo engiami ir gujami, lietuviai savo vaikus mokė juos priimti ir vaišinti kava bei blynais - dalykais kuriais ir patys pasmaližiauti retai gaudavo.
                                          Ko čia mūsų išeivija piktinasi - nesuprantu
                                          Vytauc, ar tu taip ziauriai juokauji? Man tikrai nejuokinga... Kaip mes "mylejome" zydus (...ir kurioje salyje ju buvo iszudytas didziausias nuosimtis), turetum zinoti is WW2 istorijos...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X