Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rusijos karas prieš Ukrainą ir bandymai grasinti NATO

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    nemanau , javelinu prisipirk geriau o likusius 1.7 miliardo stiprint gynyba kitais budais .
    "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


    - George W. Bush President of the USA

    Comment


      Parašė T-K-K
      Tebūnie, bet esminis klausimas lieka tas pats – ar tavo akimis (klausimas visiems) 2000 miljonų už tankus yra geras pirkinys Lietuvos situacijoje?
      Manau taip, šiuo atveju:

      1. Turime aptarnavimo bazę (daug lengviau išmokti/paruošti mechanikus, nes jau žinių bazė yra, tvarkymui paruošta serviso technika).
      2. Geras detalių aprūpinimas, nes dauguma NATO šalių šiuos tankus naudoja (Čekija, Danija, Suomija, Graikija, Vengrija, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Ispanija ir t. t.)
      3. Techniškai patikimas dizainas perėjęs kelias evoliucijas ir apie 10 smulkesnių/stambesnių modifikacijų (priklausomai nuo šalies).
      4. Esant Vok. brigadai daug patogiau/saugiau tvarkyti tą pačią techniką vietoje, negu vokiečiams ją siusti namo dėl stambesnių gedimų, ar siūstis trūkstamą dalį iš Vok., kai LT galėtu duoti tą dalį iš sandėlio. Tai ypač aktualu galimo konflikto metu.

      Comment


        Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
        nemanau , javelinu prisipirk geriau o likusius 1.7 miliardo stiprint gynyba kitais budais .
        Problema tame, kad Javelin buvo efektyvūs tik karo pradžioje, kol rusai su jais dar nebuvo susidūrę. Kaip ir Bayraktar'ai, kuriuos vėliau išmoko gesinti su PVO. Sunku pasakyti kodėl (greičiausiai dėl to, kad pastaruoju metu labiau kariaujama artilerija bei dronais, tokiais kaip lancetai), bet pastaraisiais mėnesiais video, kaip iš Javelin būtų kažkas sunaikinta, praktiškai nėra.

        Comment


          Parašė T-K-K
          Tebūnie, bet esminis klausimas lieka tas pats – ar tavo akimis (klausimas visiems) 2000 miljonų už tankus yra geras pirkinys Lietuvos situacijoje?
          Kad atsakyti į šitą klausimą, reikia turėti daugybę skaičių ir informacijos, kuri mums neprieinama. Bet... Aš tai galiu palyginti su Ukraina ir tai, kad jinai skyrė ne 2000, o 1000 milijonų EUR savo įvauraus tipo dronų pramonei, kurių rezultatus mes matome kiekvieną dieną, skirtingai, nei tankų.

          Comment


            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

            O tu skaityti moki? Lyg buvai ir pats sutikęs, kad Ukraina tiek pernai Charkovo kontrapuolimo metu, tiek dabartinio kontrapuolimo metu tankų beveik nenaudoja. Tu tai iš kažkur žinai, bet jeigu aš tą sakau, tai aš jau 'karo ekspertas, prisižiūrėjęs youtubės'?
            Ukrainos 3-čioji tankų brigada, manau, stipriai įsižeistų, jei kas sakytų, kad jie nedalyvavo Kharkivo puolime. Šiaip sunku rasti, kas tiksliai, kur dalyvavo ar ne, bet pabandykit rasti, kur ir ką rėmė koks artilerijos dalinys, bet tai juk nereiškia, kad nebuvo artilerijos, ar ne?

            https://www.youtube.com/watch?v=fa5u3gSriMI&t=562s

            Nuo 6 iki 9 min.

            Kharkivo puolimo schema:

            Click image for larger version  Name:	FcVE8FYXoAEtpHU?format=jpg&name=4096x4096.jpg Views:	0 Size:	2,00 MB ID:	2073107
            Paskutinis taisė Galys; 2023.09.02, 19:07.

            Comment



              Aš jau tingiu kovoti su vėjo malūnais, siūlau jums pakovoti patiems su savim:

              Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
              Kharkovą išvadavo praktiškai lengvieji pėstininkai su Humvees ir civiliniais pick-upais.

              Comment


                Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                Aš jau tingiu kovoti su vėjo malūnais, siūlau jums pakovoti patiems su savim:
                Eidvi, Eidvi... O kur diskusija? gi tokius patarimus kątik dalinote.

                Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                Yra du keliai - galima tipo 'trolinti', galima mėginti per asmeniškumus eiti, kažkokius neva juokelius skaldyti, arba yra kitas kelias - diskutuoti argumentais. Bet argumentus reikia įrodyti ir pagrįsti faktais, tai dažniausiai yra pasirenkamas pirmas kelias.
                Beje, kai žinome, kad Ukraina Zaporižės fronte neteko ~60 tankų ir žinome, kad tamstai, tai yra praktiškai nenaudojant tankų, gal galite pasakyti kiek jūsų nuomone turėtų būti sunaikinta tankų, kad sakytume, kad tankai naudojami bent vidutinišku tempu? ir kiek, kad sakytume, kad tankai naudojami intensyviai?

                Comment


                  Parašė Galys Rodyti pranešimą
                  Beje, kai žinome, kad Ukraina Zaporižės fronte neteko ~60 tankų ir žinome, kad tamstai, tai yra praktiškai nenaudojant tankų, gal galite pasakyti kiek jūsų nuomone turėtų būti sunaikinta tankų, kad sakytume, kad tankai naudojami bent vidutinišku tempu? ir kiek, kad sakytume, kad tankai naudojami intensyviai?
                  Tu pats supranti kokią nesąmone tu čia rašai? Aš žinau ką aš rašiau, rašiau, kad 'Ukraina mėgino kontrapuolimo metu naudoti tankus, bet dėl didelių nuostolių pakeitė taktiką ir dabar naudoja artileriją + pėstininkus'. Čia ne mano nuomonė - čia tai, apie ką visi kalba ir apie ką rašo ta pati vakarų žiniasklaida. O tu dabar bandai pasakyti, kad jeigu Ukraina prarado nemažai tankų (dėl ko buvo pakeista visa Ukrainos puolimo strategija) - tai neva tai įrodo, kad tankai yra didelis gėris, nes jei buvo sunaikinami, tai reiškia, kad buvo naudojami. Aš siūlau grįžti prie paveiksliukų ir memų kėlimo, nes su argumentais yra labai prastai.

                  Comment


                    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                    Tu pats supranti kokią nesąmone tu čia rašai? Aš žinau ką aš rašiau, rašiau, kad 'Ukraina mėgino kontrapuolimo metu naudoti tankus, bet dėl didelių nuostolių pakeitė taktiką ir dabar naudoja artileriją + pėstininkus'. Čia ne mano nuomonė - čia tai, apie ką visi kalba ir apie ką rašo ta pati vakarų žiniasklaida. O tu dabar bandai pasakyti, kad jeigu Ukraina prarado nemažai tankų (dėl ko buvo pakeista visa Ukrainos puolimo strategija) - tai neva tai įrodo, kad tankai yra didelis gėris, nes jei buvo sunaikinami, tai reiškia, kad buvo naudojami. Aš siūlau grįžti prie paveiksliukų ir memų kėlimo, nes su argumentais yra labai prastai.

                    Nu va. Birželio 16. Vieno smūgio taktika jau pasibaigusi. Na tai tarkime, prarasti ~45 tankai toje lėtesnėje taktikoje. Tai pakartosiu klausimą: gal galite pasakyti kiek jūsų nuomone turėtų būti sunaikinta tankų, kad sakytume, kad tankai naudojami bent vidutinišku tempu? ir kiek, kad sakytume, kad tankai naudojami intensyviai?
                    Click image for larger version  Name:	FyyOD_cXgAEn0uu?format=png&name=medium.png Views:	0 Size:	63,6 kB ID:	2073116

                    Comment


                      Kiek keistas klausimas:
                      Parašė Galys Rodyti pranešimą
                      gal galite pasakyti kiek jūsų nuomone turėtų būti sunaikinta tankų, kad sakytume, kad tankai naudojami bent vidutinišku tempu? ir kiek, kad sakytume, kad tankai naudojami intensyviai?
                      Ar Ukraina tankus naudoja intensyviai, ar ne intensyviai, to negalima spręsti pagal tai, kiek jų tankų yra sunaikinama. Protingai naudojant tankus - jų išvis nebus sunaikinta ir toks yra kiekvienos armijos tikslas. Ir kai tu bandai įrodyti tankų efektyvumą pagal tai 'kiek daug jų yra sunaikinta' - tai yra mažų mažiausiai keista.

                      Comment


                        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                        Kiek keistas klausimas:


                        Ar Ukraina tankus naudoja intensyviai, ar ne intensyviai, to negalima spręsti pagal tai, kiek jų tankų yra sunaikinama. Protingai naudojant tankus - jų išvis nebus sunaikinta ir toks yra kiekvienos armijos tikslas. Ir kai tu bandai įrodyti tankų efektyvumą pagal tai 'kiek daug jų yra sunaikinta' - tai yra mažų mažiausiai keista.
                        Aš tiesiog maniau, kad kai taip užtikrintai šnekate, tai žinote kiek kuri brigada ko turi, kiek maždaug sunaikinta ir galima maždaug spręsti kiek yra mažiau intensyviai, daugiau intensyviai ar "tankai beveik nenaudojami".
                        Paskutinis taisė Galys; 2023.09.02, 20:13.

                        Comment



                          Tiesiog ne taip mane supratai.

                          Comment


                            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                            Tiesiog ne taip mane supratai.
                            Na tai tiesiog jūs sakėte, kad pasikeitus taktikai tankai beveik nenaudojami. Nuostolių suvestinės rodo, kad nuo to laiko vienaip ar kitaip prarasta kokie 40-50 tankų, tai va ir kyla klausimas, kiek ukrainiečiai turi turėti tankų, tame tarpe ir kiek gali jų prarasti, jei jau 40-50 galime nurašyti, kaip visiškai nereikšmingą kiekį arba "tankai beveik nenaudojami".

                            Comment



                              Aš ne 'jūs', o 'tu'. Tiesiog nemėgstu visokių Sir/Pan t.y. vergai/ponai ir pan. O kalbant apie ukrainiečių prarastus tankus, tai reikėtų vertinti daugybę faktorių, kaip kad tai, jog ukrainiečiai patyrę didelius nuostolius kontrapuolime puldami su tankais pakeitė savo taktiką ir atsisakė tankų.

                              Comment


                                Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                Aš ne 'jūs', o 'tu'. Tiesiog nemėgstu visokių Sir/Pan t.y. vergai/ponai ir pan. O kalbant apie ukrainiečių prarastus tankus, tai reikėtų vertinti daugybę faktorių, kaip kad tai, jog ukrainiečiai patyrę didelius nuostolius kontrapuolime puldami su tankais pakeitė savo taktiką ir atsisakė tankų.
                                Niekas tų tankų neasisakė, ta pati šviežiai išvaduota Robotynė buvo imama tankais.




                                Comment


                                  Įdomu, kodėl krūva kitų Europos šalių kariuomenės, įvertinusios karo eigą, suskubo pirkti tankus arba paankstinti planuotas modernizacijas? Jie ką, twiterio neskaito ir youtube nežiūri?
                                  If a lion could speak, we could not understand him.

                                  Comment


                                    Parašė Galys Rodyti pranešimą

                                    Niekas tų tankų neasisakė, ta pati šviežiai išvaduota Robotynė buvo imama tankais.

                                    Tai kiekvieną dieną tankai dirba savo darbą visuose frontuose.




                                    If a lion could speak, we could not understand him.

                                    Comment


                                      Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                                      Tai kiekvieną dieną tankai dirba savo darbą visuose frontuose.
                                      Tu, kaip karo ekspertas, kurio specializacija kur kada ir kaip Ukrainoje dirba tankai - nenorėtum paskambinti tokiems leidiniams kaip New York Times ir paaiškinti, kad jie nesąmones rašo, kai sako, kad Ukraina pakeitė savo puolimo taktiką ir dabar naudoja artileriją + pėstininkus, vietoj tankų?

                                      Comment


                                        Parašė T-K-K


                                        Beje, čia pratybos su draugais (a la softair gun), "Šaulių sąjunga" ar kariuomene?
                                        Šaulių Sąjunga.
                                        If a lion could speak, we could not understand him.

                                        Comment


                                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                          Tu, kaip karo ekspertas, kurio specializacija kur kada ir kaip Ukrainoje dirba tankai - nenorėtum paskambinti tokiems leidiniams kaip New York Times ir paaiškinti, kad jie nesąmones rašo, kai sako, kad Ukraina pakeitė savo puolimo taktiką ir dabar naudoja artileriją + pėstininkus, vietoj tankų?
                                          Tai kad pasikeitė pirmos dienos taktika ir fronto nebebandoma pralaužti vienu stipriu smūgiu juk nereiškia, kad dingo poreikis šturmuoti įtvirtinimus, kaimus ir t.t.

                                          Čia va ukrainiečiai nenaudoja tankų imdami Urozhaine rugpjūčio vidury:



                                          Comment

                                          Working...
                                          X