Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Dviguba pilietybė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Dviguba pilietybė

    Amžinas klausimas, kuris retai sulaukia normalios protingai argumentuotos diskusijos.
    Dviguba pilietybė - už ar prieš? Kodėl?

    61
    72,13%
    44
    Prieš
    22,95%
    14
    Neturiu tvirtos nuomonės / man nerūpi / nežinau / nenoriu atsakyti
    4,92%
    3
    Paskutinis taisė Saturn; 2017.05.01, 13:26.

    #2
    Po Brexit'o tema pasidarė ypač aktuali. Negana to, dar ir reikalaujanti sprendimo per artimiausius porą metų, siekiant išvengti pasekmių.

    Comment


      #3
      Esu griežtai prieš. Neturi būti leidžiama net išimties tvarka.

      Comment


        #4
        Aš už.

        Dar neteko matyti įtikinančių argumentų, kodėl dvigubos pilietybės Lietuvai nereikia. Ir daug kas jos nori, todėl aš už. Saturn mačiau pabėrė priežasčių, tad nesikartosiu.

        Comment


          #5
          Užtenka ir dabar galiojančių dvigubos pilietybės išimčių. Pasų kaip prekybos centrų lojalumo kortelių dalijimas šaliai nebūtų naudingas. Galbūt norima popieriniais piliečiais užmaskuoti emigraciją. Pilietybė yra ne tik teisės, bet ir pareigos. Tačiau daugelį antro paso norėtojų domina tik teisės ir privelegijos. Keli pasai kaip kelios žmonos: su viena į svečius, kita - prie puodų, trečia- vaikams gimdyti. Pilietybė neturi būti nuvertinama ir dalinama į kairę bei dešinę vien todėl, kad kažkam turint kelis pasus gyvenimas taptų patogesnis.

          Comment


            #6
            Be jokių abejonių, lietuviams, kurie gyvena ES ir/ar NATO priklausančioje valstybėje, ir apsisprendė tapti jos piliečiais - neabejotinai privalo būti palikti LT pilietybė.

            Comment


              #7
              Parašė Auksinis kardas Rodyti pranešimą
              Aš už.

              Dar neteko matyti įtikinančių argumentų, kodėl dvigubos pilietybės Lietuvai nereikia. Ir daug kas jos nori, todėl aš už. Saturn mačiau pabėrė priežasčių, tad nesikartosiu.
              Jis neįvardijo nei vienos priežsties, kodėl turi būti leisti dviguba pilietybė.

              Comment


                #8
                Parašė Pedigree Rodyti pranešimą
                Be jokių abejonių, lietuviams, kurie gyvena ES ir/ar NATO priklausančioje valstybėje, ir apsisprendė tapti jos piliečiais - neabejotinai privalo būti palikti LT pilietybė.
                Ir kuo tai bus naudinga Lietuvai? Jie vistiek gyvens ne Lietuvoje, o jeigu sąlygos pasikeis, tai kaip pasiėmė užsienio šalies pilietybę, taip pat galės gauti ir Lietuvos. Be to beveik nerealiu tampa referendumo surengimas, nes turintieji 2 pilietybes į balsavimą daugeliu atvejų žiūrės pro pirštus, jeigu ką jie juk kitos šalies piliečiai, bet kada galintys atsisakyti Lietuvos paso ir nelikti be nieko. Ir jeigu jau daryti dvigubą pilietybę, tai su sąlygą, kad be išimčių dvigubą pilietybę turintys turi ne tik atitarnauti Lietuvos karuominėje, bet ir būtinai atvykti į rezervo mokymus. Tada dar pateisinsiu dvigubą pilietybę.

                Comment


                  #9
                  Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                  Jis neįvardijo nei vienos priežsties, kodėl turi būti leisti dviguba pilietybė.
                  Jeigu Saturn žinutė redaguota 14:06, o pačio parašyta 14:54, tai gal problemos perskaitant tai kas parašyta ir jau tada komentuoti, o ne kad nėra nei vienos priežasties. Problemos su teksto suvokimu?
                  Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                  Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
                  [url]https://youtu.be/9u_6BFmkOuQ?t=3868[/url]

                  Comment


                    #10
                    Senas namas, geras komentaras. Pamėginsiu atsakyti.

                    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                    Užtenka ir dabar galiojančių dvigubos pilietybės išimčių.
                    Tos išimtys nepaliečia didžiosios dalies kitą pilietybę priemančių žmonių.

                    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                    Pasų kaip prekybos centrų lojalumo kortelių dalijimas šaliai nebūtų naudingas.
                    Aš neesu už "dalinimą" ir nemanau dvigubos pilietybės įteisinimas būtų "dalinimas". Norvegija leidžia, Švedija leidžia, taip pat: Australija, Šveicarija, Anglija, JAV, Pietų Korėja, Izraelis ir t.t.
                    Ir nepasakyčiau kad tos pilietybės "dalinamos". Šveicarijos kaip tik atvirkščiai - gana sunku gauti.

                    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                    Galbūt norima popieriniais piliečiais užmaskuoti emigraciją. Tačiau daugelį antro paso norėtojų domina tik teisės ir privelegijos.
                    Dviguba pilietybė nelabai kaip maskuotų migracijos. Didžioji dalis išvykstančių ir dabar yra LT piliečiai. Be to, migracija matuojama pagal mokesčių mokėjimą ar gyvenamąją vietą, bet ne pilietybę.

                    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                    Keli pasai kaip kelios žmonos: su viena į svečius, kita - prie puodų, trečia- vaikams gimdyti. Pilietybė neturi būti nuvertinama ir dalinama į kairę bei dešinę vien todėl, kad kažkam turint kelis pasus gyvenimas taptų patogesnis.
                    Šito išvis nesupratau. Skamba juokingai, bet nepasisekė man surasti logikos.

                    Comment


                      #11
                      Parašė Saturn Rodyti pranešimą
                      Aš neesu už "dalinimą" ir nemanau dvigubos pilietybės įteisinimas būtų "dalinimas". Norvegija leidžia, Švedija leidžia, taip pat: Australija, Šveicarija, Anglija, JAV, Pietų Korėja, Izraelis ir t.t.
                      Ir nepasakyčiau kad tos pilietybės "dalinamos". Šveicarijos kaip tik atvirkščiai - gana sunku gauti.
                      Kiek iš tamstos išvardintų šalių turi problemų su emigracija arba tiksliau sakant kurios iš jų >20% piliečių yra išemigravę iš išvardintų šalių ir siekia kitos šalies pilietybės?

                      Comment


                        #12
                        Parašė Saturn Rodyti pranešimą
                        Senas namas, geras komentaras. Pamėginsiu atsakyti.
                        Nepasimauk ant to piliečio komentarų, jei dar nežinai. Daug kas pas jį būna demagogijos lygyje. O šiaip esminis klausimas, kodėl griežtai reikia prieštarauti dvigubai pilietybei. O atsakymas panašus kaip su QWX, nes to nori lenkai ir visos kitos priežastys negalioja. O šnekės iki tokių paistalų, kad greit kinietiškais heroglifais rašysime ir pan.
                        Tai čia gali irgi greit nueiti į panašius "argumentus".
                        Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                        Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
                        [url]https://youtu.be/9u_6BFmkOuQ?t=3868[/url]

                        Comment


                          #13
                          Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                          ...O šnekės iki tokių paistalų, kad greit kinietiškais heroglifais rašysime ir pan...
                          Geras pastebėjimas, ankstesnės mano diskusijos būtent taip ir nusigrybaudavo.


                          Ar kas nors galėtų aiškiai ir į vieną žinutę sunumeruoti "argumentus prieš dvigubą pilietybę"? @Aleksio, @Briedis, @lietus, @Smauglys nuomonės ypač įdomios, nes jūs akivaizdžiai prieš, bet nelabai aišku kodėl (bent jau man nelabai aišku).
                          Paskutinis taisė Auksinis kardas; 2017.05.01, 15:22.

                          Comment


                            #14
                            Parašė Saturn
                            Arunasx, ačiū. Atkreipsiu dėmesį.
                            Labai labai sutinku su šituo >>> esminis klausimas, kodėl griežtai reikia prieštarauti dvigubai pilietybei.


                            Auksinis kardas, aš irgi norečiau pamatyti normalių argumentų prieš sarašą.
                            Kol kas du argumentai yra, abu iš lietus:
                            1) Ir kuo tai [dviguba pilietybė] bus naudinga Lietuvai?
                            2) Be to beveik nerealiu tampa referendumo surengimas

                            Mano žinutėj (#4 ir #5) kaip ir atsakyta kuom naudinga Lietuvai.
                            Taip, lietus vienintelis pasiūlė argumentų.
                            #1 manau pas tave atsakytas, o #2 galima išspręsti įvairiais būdais, kad ir balsavimu internetu (kaip Estijoje).

                            Ar yra dar argumentų prieš?
                            Ar tie kurie pries yra prieš nes kodėl, nes todėl principu?
                            Paskutinis taisė Auksinis kardas; 2017.05.01, 16:06. Priežastis: paryškinau "nes kodėl, nes todėl" principą

                            Comment


                              #15
                              Aš manau kad išvykusiems iš Lietuvos jos piliečiams ir įgijus ES ar NATO šalių pilietybę reiktų palikti ir Lietuvos. Atvykėliams pilietybė negali būti dalinama (kaip tai šokėjai ant ledo ar rusų programuotojams).

                              Comment


                                #16
                                Finansiškai gal ir naudinga, tačiau tokie dalykai kaip pilietybė netuirėtų būti vertinami vien pagal tai. Yra ir kitos vertybės. Pvz. mano akimis emigrantas priimantis kitos valstybės pilietybė yra Lietuvos išdavikas ir nelabai norėčiau su juo kartu būti Lietuvos piliečiu. Tačiau, iš kitos pusės, finansinės, dviguba pilietybė būtų naudinga Letuvai, tad asmeniškai nesu tvirtai apsisprendęs.

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                  Finansiškai gal ir naudinga, tačiau tokie dalykai kaip pilietybė netuirėtų būti vertinami vien pagal tai. Yra ir kitos vertybės. Pvz. mano akimis emigrantas priimantis kitos valstybės pilietybė yra Lietuvos išdavikas ir nelabai norėčiau su juo kartu būti Lietuvos piliečiu. Tačiau, iš kitos pusės, finansinės, dviguba pilietybė būtų naudinga Letuvai, tad asmeniškai nesu tvirtai apsisprendęs.
                                  Gal žmogus palikdamas Lietuvą neturėjo kitos išeities.

                                  Comment


                                    #18
                                    Aš asmeniškai pažįstu virš 10 LT piliečių įgijusių kitos šalies pilietybę. Kiek žinau, didžioji dalis Lietuvai to nepranešė ir oficialiai yra "lietuvos piliečiai".
                                    Manau kad šita tendencija yra visur, todėl LT piliečių gerokai mažiau nei sako statistika.

                                    O dėl kitos šalies pilietybės įgijimo tai aš daugelį pilnai suprantu.
                                    Ypač dirbant multinational kompanijose, tam tikros pilietybės praverčia kelionėse į užsienį (lengviau vizas gauti, geresnė pagalba jei kas atsitinka užsienyje, geresnė info iš ambasadų ir t.t.)

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                                      Gal žmogus palikdamas Lietuvą neturėjo kitos išeities.
                                      Būtent. Be to, jeigu Lietuvoje neišeina gauti darbo mokančio virš 1000 EUR/mėn, šalies palikimą vadinčiau "neturėjimu kitos išeities".

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                        Finansiškai gal ir naudinga, tačiau tokie dalykai kaip pilietybė netuirėtų būti vertinami vien pagal tai. Yra ir kitos vertybės. Pvz. mano akimis emigrantas priimantis kitos valstybės pilietybė yra Lietuvos išdavikas ir nelabai norėčiau su juo kartu būti Lietuvos piliečiu. Tačiau, iš kitos pusės, finansinės, dviguba pilietybė būtų naudinga Letuvai, tad asmeniškai nesu tvirtai apsisprendęs.
                                        Įsivaizduok lietuvį kuris išsikraustė svetur būdamas paauglys (nes tėvai persikėlė) ir ten užaugo, baigė univerą ir turi žmoną iš tos šalies. Natūralu kad įgijo tos šalies pilietybę, bet noretų išsaugoti ir lietuvišką. Ar jis irgi išdavikas?

                                        Man asmeniškai labai įdomu susitikti tokius lietuvius, o jų jau labai daug. Žinau (bet nepažįstu) net vieną švariai lietuviškai kalbančią juodukę/juodaodę (jos mama lietuvė).
                                        Tokius žmones susitikt labai įdomu
                                        Paskutinis taisė Auksinis kardas; 2017.05.01, 16:43.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X