Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Dviguba pilietybė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    Lietuvos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka sąlygos:

    * išlaikė valstybinės kalbos egzaminą;
    * prašymo pateikimo metu turi dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;
    * gyvena Lietuvos Respublikos teritorijoje pastaruosius 10 metų;
    * turi teisėtą pragyvenimo šaltinį;
    * išlaikė Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminą;
    * yra asmuo be pilietybės arba yra pilietis tokios valstybės, pagal kurios teisę Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo atveju prarandama tos valstybės pilietybė, arba raštu pareiškia savo valią atsisakyti turimos kitos valstybės pilietybės, kai jam bus suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė.

    Comment


      #82
      Parašė oranger Rodyti pranešimą
      Kodėl anksti? Žmonės nori žinoti kažkokias perspektyvas. Jei žmogus rimtai planuoja sieti savo gyvenimą su Lietuva, tai toks klausimas natūralus. Dažnai tenka bendrauti su čia besimokančiais studentais iš Ukrainos, tai jiems tikrai tas rūpi.
      Tokiu atveju man keista girdėti tokią tavo poziciją. Kažkokį bandymą priešinti lietuvių emigrantus UK ir ukrianiečių imigrantus Lietuvoje, argumentuojant kažkokiomis kreivomis ir neracionaliomis emocijomis. Realiai tai abiems grupėms dvigubos pilietybės įteisinimas būtų panašiai aktualus dėl labai praktiškų priežasčių.

      Comment


        #83
        Parašė Zorro Rodyti pranešimą
        Lietuvos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka sąlygos:

        * išlaikė valstybinės kalbos egzaminą;
        * prašymo pateikimo metu turi dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;
        * gyvena Lietuvos Respublikos teritorijoje pastaruosius 10 metų;
        * turi teisėtą pragyvenimo šaltinį;
        * išlaikė Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminą;
        * yra asmuo be pilietybės arba yra pilietis tokios valstybės, pagal kurios teisę Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo atveju prarandama tos valstybės pilietybė, arba raštu pareiškia savo valią atsisakyti turimos kitos valstybės pilietybės, kai jam bus suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė.
        Visa tai žinoma. Bet juk čia diskutuojame apie dvigubos pilietybės galimybes

        Parašė John Rodyti pranešimą
        Tokiu atveju man keista girdėti tokią tavo poziciją. Kažkokį bandymą priešinti lietuvių emigrantus UK ir ukrianiečių imigrantus Lietuvoje, argumentuojant kažkokiomis kreivomis ir neracionaliomis emocijomis. Realiai tai abiems grupėms dvigubos pilietybės įteisinimas būtų panašiai aktualus dėl labai praktiškų priežasčių.
        Jonai, tai tame ir esmė, kad įstatymo rengėjai kalba tik apie etninius lietuvius. Kaži kas čia dar supriešina...
        Aš dar nekalbu apie gėdingus pavyzdžius, kai Lietuvos pilietybę (neatsisakant, žinoma, Rusijos) per pažintį gaudavo visokie krymnašistai menininkai...
        Tai akivaizdu, kad Lietuvos geopolitinis interesas yra aiškus ir niekas čia neragina visiems ukrainiečiams suteikti dvigubą pilietybę po 3 metų. Bet turi būti aiškios humaniškos taisyklės, o ne rūpinimasis tik uždarbiaujančiais Vakaruose. Pagaliau, toks dalykas kaip pilietybės suteikimas, be aiškių taisyklių, turi būti dar ir kiekvieną kartą individualus, kaip atranka į gerą darbą, į valstybinę tarnybą.
        Paskutinis taisė oranger; 2017.05.03, 12:55.

        Comment


          #84
          Parašė oranger Rodyti pranešimą
          Visa tai žinoma. Bet juk čia diskutuojame apie dvigubos pilietybės galimybes



          Jonai, tai tame ir esmė, kad įstatymo rengėjai kalba tik apie etninius lietuvius. Kaži kas čia dar supriešina...
          Jei išskiriami vien etniniai lietuviai tai, be abejo, negerai. Kur tiksliai apie tai rašoma?

          Comment


            #85
            Parašė John Rodyti pranešimą
            Jei išskiriami vien etniniai lietuviai tai, be abejo, negerai. Kur tiksliai apie tai rašoma?
            Visose viešose diskusijose, įskaitant žiniasklaidą. Kalbama apie dvigubos pilietybės galimybes tik lietuviams, išvykusiems iš Lietuvos. Kartais minimi ES ir NATO šalių piliečiai, gyvenantys Lietuvoje. Viskas. Tai, kad Lietuvoje gyvena ir ne ES ar NATO šalių piliečiai, gimę ne Lietuvoje, niekam nerūpi. Tai pagal nutylėjimą suvokiama kaip grėsmė nacionaliniam saugumui. Ir su tuo galima būtų sutikti, jei ne šimtai pavyzdžių, kad tie žmonės kartais Lietuvai padaro ir daugiau už kai kuriuos čia gimusius.
            Paskutinis taisė oranger; 2017.05.03, 13:02.

            Comment


              #86
              Parašė oranger Rodyti pranešimą
              Visose viešose diskusijose, įskaitant žiniasklaidą. Kalbama apie dvigubos pilietybės galimybes tik lietuviams, išvykusiems iš Lietuvos. Kartais minimi ES ir NATO šalių piliečiai, gyvenantys Lietuvoje. Viskas. Tai, kad Lietuvoje gyvena ir ne ES ar NATO šalių piliečiai, gimę ne Lietuvoje, niekam nerūpi. Tai pagal nutylėjimą suvokiama kaip grėsmė nacionaliniam saugumui. Ir su tuo galima būtų sutikti, jei ne šimtai pavyzdžių, kad tie žmonės kartais Lietuvai padaro ir daugiau už kai kuriuos čia gimusius.
              +1.

              Sutinku kad reiketu itraukti ir Lietuvoje gyvenancius kitataucius.
              Kazkodel itariu kad LT politikai nores praslysti lengviausiu ir maziausiai diskusiju sukelsianciu keliu - t.y. bandys ignoruoti viska apart "dviguba pilietybe isvykusiams lietuviams".

              Negerai... Manau kad tuo paciu reiketu padaryti ir rimtesni pilietybes istatymo modernizavima.

              Comment


                #87
                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                Aišku, yra mankurtų, kuriems atsisakyti pilietybės dėl verslo yra normalus reikalas.
                Ne dėl verslo, o dėl savo vaikų ateities.
                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                Aš tai to nesiruošiu daryti. Ir yra daug žmonių, kuriems tai yra principo dalykas.
                Ir aš neatsisakyčiau Lietuvos pilietybės, net jeigu daug daug metų gyvenčiau užsienyje. Tik skirtingai nuo tavęs esu griežtai prieš dvigubą pilietybę.
                Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                Comment


                  #88
                  Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                  Ne dėl verslo, o dėl savo vaikų ateities.
                  Ir aš neatsisakyčiau Lietuvos pilietybės, net jeigu daug daug metų gyvenčiau užsienyje. Tik skirtingai nuo tavęs esu griežtai prieš dvigubą pilietybę.
                  Dėl vaikų ateities reikia ir savo šalyje pakovoti, o ne bėgti strimgalviais, jei tik kokį rublį valdžia atima...
                  Dėl dvigubos pilietybės... Man, tiesą sakant, ir be jos nėra blogai. Bet įstatymas, panašu, bus priimtas. Tokiu atveju reikia apsvarstyti visus niuansus, ką ir darome.

                  Comment


                    #89
                    Parašė oranger Rodyti pranešimą
                    Dėl vaikų ateities reikia ir savo šalyje pakovoti, o ne bėgti strimgalviais, jei tik kokį rublį valdžia atima...
                    Dėl dvigubos pilietybės... Man, tiesą sakant, ir be jos nėra blogai. Bet įstatymas, panašu, bus priimtas. Tokiu atveju reikia apsvarstyti visus niuansus, ką ir darome.
                    Kažkodėl imponuoji, kad visi išvažiavę ar liekantys dėl vaikų ateities, tai daro dėl atimto "rublio"? Spėju, sau to netaikai?

                    Comment


                      #90
                      Parašė John Rodyti pranešimą
                      Kažkodėl imponuoji, kad visi išvažiavę ar liekantys dėl vaikų ateities, tai daro dėl atimto "rublio"? Spėju, sau to netaikai?
                      Ne. Aš neturėjau panašių priežasčių. Lietuvoje atsiradau tikrai ne dėl "geresnio gyvenimo" ar "dėl vaikų ateities".

                      Comment


                        #91
                        Parašė oranger Rodyti pranešimą
                        Ne. Aš neturėjau panašių priežasčių.
                        Esi ne vienas. Priežastys, kodėl daugelis lietuvių emigruoja į UK ar Airiją dažniausiai yra sudėtingesnės, nei vien atimtas "rublis" tėvynėje. Tai galioja net mankurtams gopnikams.
                        Paskutinis taisė John; 2017.05.03, 14:48.

                        Comment


                          #92
                          Parašė John Rodyti pranešimą
                          Esi ne vienas.
                          Už visus ir nekalbu, kaip pastebėjai. Buvo paminėta konkreti žmogaus citata apie baltarusio atsisakymą nuo savo pilietybės dėl "finansinių problemų su valdžia ir dėl vaikų ateities". Taip pat negali paneigti fakto, kad dauguma lietuvių išvažiuoja iš Lietuvos dėl finansinių priežasčių. Man buvo netgi atvirkščiai: Kijeve siūlė darbą, o čia aš jo dar ilgai ieškojau
                          Paskutinis taisė oranger; 2017.05.03, 14:49.

                          Comment


                            #93
                            Parašė oranger Rodyti pranešimą
                            dauguma lietuvių išvažiuoja iš Lietuvos dėl finansinių priežasčių.
                            Nežinau, ar galima viską taip supaprastinti. Finansai, aišku, visada bus minima kaip viena svarbiausių priežasčių. Bet beveik visada yra ir kitų labai svarbių priežasčių. Visų pirma socialinė aplinka, įstatymo viršenybė, sveikatos apsauga. Lietuvoje su tuo tebėra labai rimtų problemų. Ypač, jei esi ne iš Vilniaus ar Kauno. Aišku, dažnas tam tikro kontingento emigrantas galbūt nelabai moka tai paaiškinti ar išreikšti, bet jam tai lygiai taip pat svarbu, kaip ir tie jo uždirbti £.

                            Dėl to aš siūlyčiau per daug nelipti ant bačkos ir nerėkti "aš kitoks" (suprask, geresnis) nes ne dėl rublio išvažiavau.
                            Paskutinis taisė John; 2017.05.03, 15:02.

                            Comment


                              #94
                              Parašė John Rodyti pranešimą
                              Nežinau, ar galima viską taip supaprastinti. Finansai, aišku, visada bus minima kaip viena svarbiausių priežasčių. Bet beveik visada yra ir kitų labai svarbių priežasčių. Visų pirma socialinė aplinka, įstatymo viršenybė, sveikatos apsauga. Ypač, jei esi ne iš Vilniaus ar Kauno. Aišku, dažnas tam tikro kontingento emigrantas galbūt nelabai moka tai paaiškinti ar išreikšti, bet jam tai lygiai taip pat svarbu, kaip ir tie jo uždirbti £.
                              Negaliu nesutikti. Bet iš esmės pagrindinis motyvas yra - turėti viską čia ir dabar, kas veda prie atsisakymo dalintis vargais su savo bendrapiliečiais, todėl kad "kodėl turiu būti lochas?". Tik atsitinka taip, kad viską jie turi dabar, bet jau ne čia.

                              Comment


                                #95
                                Parašė John Rodyti pranešimą
                                Dėl to aš siūlyčiau per daug nelipti ant bačkos ir nerėkti "aš kitoks" (suprask, geresnis) nes ne dėl rublio išvažiavau.
                                Paliečiau tavo jautriausias stygas?

                                Ant bačkos lipu dėl to, kad nuo tos bačkos šią temą niekas apskritai neaptarinėja. O be reikalo.
                                Paskutinis taisė oranger; 2017.05.03, 15:15.

                                Comment


                                  #96
                                  Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                  Negaliu nesutikti. Bet iš esmės pagrindinis motyvas yra - turėti viską čia ir dabar, kas veda prie atsisakymo dalintis vargais su savo bendrapiliečiais, todėl kad "kodėl turiu būti lochas?". Tik atsitinka taip, kad viską jie turi dabar, bet jau ne čia.
                                  Tas "čia" ir "ten" šiuolaikiniame globaliame pasaulyje praktiškai yra išnykę, ypač jei kalbam apie ES ir kitas bendroje Europos rinkoje veikiančias šalis.
                                  Flickr

                                  Comment


                                    #97
                                    Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                    Tas "čia" ir "ten" šiuolaikiniame globaliame pasaulyje praktiškai yra išnykę, ypač jei kalbam apie ES ir kitas bendroje Europos rinkoje veikiančias šalis.
                                    Tai ko tada apskritai verkti dėl emigracijos ir tos dvigubos piletybės?

                                    Comment


                                      #98
                                      Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                      Tai ko tada apskritai verkti dėl emigracijos ir tos dvigubos piletybės?
                                      Nelabai kas ir verkia iš tikrųjų, užtat daug besidžiaugiančių, kurie gauna iš emigrantų pinigų, perka jų statomus namus ir t.t.
                                      Flickr

                                      Comment


                                        #99
                                        Šiaip tai yra problema, kad emigrantai ir Lietuvoje gyvenantys lietuviai nesupranta vieni kitų. Emigrantai įsivaizduoja, kad jie ir jų problemos Lietuvai svarbios ir ji turėtų jomis rūpintis t.y. irjų komfortišku gyvenimu kitur. Lietuvoje gyvenantys lietuviai nemato didelio emigrantų contributiono į Lietuvos gerovę, todėl ir jų reikalai nelabai rūpi ir ta pati dviguba pilietybė yra daugiau mažiau not an issue.
                                        Post in English - fight censorship!

                                        Comment


                                          Parašė Saturn
                                          Kokios tai problemos?
                                          Neteko anksciau girdeti.
                                          Vaikai Norvegijoje, nelegalus darbas UK, brexitas, dviguba pilietybė.
                                          Post in English - fight censorship!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X