Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Dviguba pilietybė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    Parašė sv-x-as Rodyti pranešimą
    Koktu darosi klausytis etatiniu diskutuotoju.
    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    Koktu turi darytis nuo norų įteisinti dvigubą pilietybę.
    Deja, tema nuo pat pradžių artėjo link viešo apsižodžiavimo.
    Jei toliau bus diskutuojama ne argumentais, o kritikuojant pašnekovus, galima nesunkiai nuspėti, kuo tokia "diskusija" pasibaigs.

    Comment


      #42
      Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
      Užtenka ir dabar galiojančių dvigubos pilietybės išimčių. Pasų kaip prekybos centrų lojalumo kortelių dalijimas šaliai nebūtų naudingas. Galbūt norima popieriniais piliečiais užmaskuoti emigraciją. Pilietybė yra ne tik teisės, bet ir pareigos. Tačiau daugelį antro paso norėtojų domina tik teisės ir privelegijos. Keli pasai kaip kelios žmonos: su viena į svečius, kita - prie puodų, trečia- vaikams gimdyti. Pilietybė neturi būti nuvertinama ir dalinama į kairę bei dešinę vien todėl, kad kažkam turint kelis pasus gyvenimas taptų patogesnis.
      Kalba eina ne apie dalinimą, o apie turimos pilietybės išlaikymą t.y. neatėmimą. Iki šiol buvo nelabai aktualu, bet dabar suaktualėjo dėl Brexit. Labai tikėtina, kad gali atsirasti poreikis rinktis tarp UK ir LT pilietybės.

      Nesant dvigubos pilietybės galimybės iš Lietuvos pusės (UK tokia galimybė yra), pasirinkimas, deja, beveik visais atvejais bus UK pilietybė dėl labai paprastų praktinių ir žmogiškų priežasčių (skirtingai, nei vapalioja Gator apie "išdavikus"). Tai būtent to ir padėtų išvengti dvigubos pilietybės įteisinimas.

      Comment


        #43
        Parašė John Rodyti pranešimą
        Kalba eina ne apie dalinimą, o apie turimos pilietybės išlaikymą t.y. neatėmimą. Iki šiol buvo nelabai aktualu, bet dabar suaktualėjo dėl Brexit. Labai tikėtina, kad gali atsirasti poreikis rinktis tarp UK ir LT pilietybės.

        Nesant dvigubos pilietybės galimybės iš Lietuvos pusės (UK tokia galimybė yra), pasirinkimas, deja, beveik visais atvejais bus UK pilietybė dėl labai paprastų praktinių ir žmogiškų priežasčių
        Tai kokios problemos? Atsisako žmogus Lietuvos pilietybės, paima Anglijos pilietybę ir viskas Ok.
        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

        Comment


          #44
          Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
          Tai kokios problemos? Atsisako žmogus Lietuvos pilietybės, paima Anglijos pilietybę ir viskas Ok.
          Problema ta, kad tokiam žmogui, tikėtina, pasunkės galimybės grįžti į Lietuvą, išleisti savo pinigus, investuoti, etc. Žala Lietuvos ekonomikai ir galutinai prarasti emigrantai.

          Comment


            #45
            Parašė John Rodyti pranešimą
            Problema ta, kad tokiam žmogui, tikėtina, pasunkės galimybės grįžti į Lietuvą, išleisti savo pinigus, investuoti, etc. Žala Lietuvos ekonomikai ir galutinai prarasti emigrantai.
            Pinigus jis galės išleisti bet kurioje pasaulio šalyje (reikia tik noro). Grįžti į Lietuvą taip pat bus galima nesunkiai (vizų nesiruošiama įvedinėti). Galimybės investuoti taip pat nepriklauso nuo paso.
            Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

            Comment


              #46
              Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
              Pinigus jis galės išleisti bet kurioje pasaulio šalyje (reikia tik noro). Grįžti į Lietuvą taip pat bus galima nesunkiai (vizų nesiruošiama įvedinėti). Galimybės investuoti taip pat nepriklauso nuo paso.
              Galimybė investuoti nuo paso priklauso. Ypač smulkiam verslui. O pinigus išleisti, be abejo, galės kitur, kas nėra Lietuvos interesas.

              Bet tokių dalykų aiškinimu turėtų užsiimti pradinių klasių mokytojos jūsų anūkams/vaikams, o ne John forume

              Comment


                #47
                Jeigu galima, tai įsikišiu į diskusiją, kurią sukūrė forumo naujokas. Kažkaip metams bėgant mano pozicija dvigubos pilietybės klausimu vis kito, bet papunkčiui:
                1. Diskriminacija. Galbūt esu kiek sugadintas tspmi paskaitų, bet pamenu, kad tokie dalykai buvo akcentuojami kaip pamatiniai valstybės klausimai. Tad iš čia plaukia pilietybės sąvoka, kuri yra teisinis ir politinis institutas, kuris realizuojamas gimstant asmeniui konkrečioje šalyje. Iš to išplaukia pareigos (politinis) ir teisės (teisinis). Ir toliau sekant, ryšis yra nepertraukimas, nuolatos vykstantis, nes piliečiai, t.y. sociumas vysto valstybę. Kaip išvažiavę asmenys yra politiškai susiję su Lietuva? Niekaip, nes jie gyvena ir dirba kitoje valstybėje. Čia nei pareigos, nei teisės jiems negali būti pritaikomos lygiaverčiai, kokios yra Lietuvoje gyvenantiems piliečiams, nes kitu atveju gyvenantys čia yra diskriminuojami, nes tokios pačios teisės pritaikomos ir tiems, kurie su šalimi jau neturi kažkokio ryšio, o iš to išplaukia tokios problemos, kaip
                2. Rinkimų teisė. Kodėl Jonas, gyvenantis UK, Airijoje, Vokietijoje kokius, pvz., 15 metų gali spręsti Tautos likimą balsuodamas (nes jis juk tokią teisę turi, nes pilietis), bet čia negyvendamas, nesiorientuodamas realijuose ir mažai ką bendro turintis su savo Tėvyne. Bet kažkodėl jis turi įtakos valstybei, kuriai nei dirba, nei gyvena. Aš asmeniškai nenorėčiau, kad kažkokie jau kitų šalių piliečiai spręstų mano šalies, kurios mėšle man tenka vartytis ir kovoti dėl gėrio, likimą. Gėris kūriamas čia, o ne kažkur kitur. Reikia pasirinkti;
                3. ES ir NATO šalių piliečiai. Kodėl tik jie? Jeigu gerai pagalvojus (žinoma, mes suprantame kodėl jie), bet žvelgiant į tuos tautiečius, kurie ne ES ir NATO, jie lieka diskriminuojami. Tai išeina 3 teisinės lietuvių (tautine prasme) grupės;
                4. Liekant Lietuvos piliečiu blogiau netampama. Ar Ž. Ilgauskas nelieka lietuviu tik dėl to, kad pakankamai neseniai jis tavo JAV piliečiu. Čia pilietybės ir tautiškumo klausimas. Lietuvis liks lietuviu, net jeigu ir turės kitos šalies pilietybę. Niekas jam neuždraus tokiu būti, kaip ir Lietuvoje gyvenantis visokių tautybių asmenys lieka rusais, lenkais, totoriais ir iš jų niekas to neatima.
                5. Tai prieštarauja KT. Jeigu norim kitaip, prašau, Tauta turi mandata, gali balsuoti referendume ir parodyti savo pilietiškumą. Turbūt šį kartą Tapinas nedegins referendumo lapelių;

                O geriausia būtų pradėti kovoti už savo valstybę ne pilietybėm, o realiom reformom (mokestinėm, socialinėm, švietimo), nes tuos čia visi išsivažiuos, bet už tai visi bus su dviguba pilietybe!
                Paskutinis taisė R.D.; 2017.05.02, 00:21.

                Comment


                  #48
                  lietuvoje liks 2 milijonai. Tikrai... ziauru paskaicius. Nenorima eiti airijos keliu bet einama provincijalejimo keliu.

                  Reikia kuo daugiau islaikyti rysiu su pilieciais, visais imanomais budais saugot lietuvybe ir kalba... VISAIS . Dviguba pilietybe included.
                  "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                  - George W. Bush President of the USA

                  Comment


                    #49
                    /\ tai liks 2mln. nepriklausomai nuo to, ar kažkas turės dvigubą pilietybę ar ne. Kam reikia popierinių emigrantų/piliečių? Turiu du klasiokus, kurie po mokyklos išvažiavo ir neketina parvažiuoti. Kas iš to, kad jie turės tą pilietybę, jeigu jie neketina grįžti, kai gyvename šitoje ašarų pakalnėje ir ilgai gyvensime. Nesuprantu objketyvios priežasties, kodėl kažkas turėtų užsienyje dirbdamas ir gyvendamas būti piliečiu. Tuo labiau jam niekas netrukdo likti LTU piliečiu.
                    Paskutinis taisė R.D.; 2017.05.02, 00:35.

                    Comment


                      #50
                      Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                      Jeigu galima, tai įsikišiu į diskusiją, kurią sukūrė forumo naujokas. Kažkaip metams bėgant mano pozicija dvigubos pilietybės klausimu vis kito, bet papunkčiui:
                      1. Diskriminacija. Galbūt esu kiek sugadintas tspmi paskaitų, bet pamenu, kad tokie dalykai buvo akcentuojami kaip pamatiniai valstybės klausimai. Tad iš čia plaukia pilietybės sąvoka, kuri yra teisinis ir politinis institutas, kuris realizuojamas gimstant asmeniui konkrečioje šalyje. Iš to išplaukia pareigos (politinis) ir teisės (teisinis). Ir toliau sekant, ryšis yra nepertraukimas, nuolatos vykstantis, nes piliečiai, t.y. sociumas vysto valstybę. Kaip išvažiavę asmenys yra politiškai susiję su Lietuva? Niekaip, nes jie gyvena ir dirba kitoje valstybėje. Čia nei pareigos, nei teisės jiems negali būti pritaikomos lygiaverčiai, kokios yra Lietuvoje gyvenantiems piliečiams, nes kitu atveju gyvenantys čia yra diskriminuojami, nes tokios pačios teisės pritaikomos ir tiems, kurie su šalimi jau neturi kažkokio ryšio, o iš to išplaukia tokios problemos, kaip
                      2. Rinkimų teisė. Kodėl Jonas, gyvenantis UK, Airijoje, Vokietijoje kokius, pvz., 15 metų gali spręsti Tautos likimą balsuodamas (nes jis juk tokią teisę turi, nes pilietis), bet čia negyvendamas, nesiorientuodamas realijuose ir mažai ką bendro turintis su savo Tėvyne. Bet kažkodėl jis turi įtakos valstybei, kuriai nei dirba, nei gyvena. Aš asmeniškai nenorėčiau, kad kažkokie jau kitų šalių piliečiai spręstų mano šalies, kurios mėšle man tenka vartytis ir kovoti dėl gėrio, likimą. Gėris kūriamas čia, o ne kažkur kitur. Reikia pasirinkti;
                      3. ES ir NATO šalių piliečiai. Kodėl tik jie? Jeigu gerai pagalvojus (žinoma, mes suprantame kodėl jie), bet žvelgiant į tuos tautiečius, kurie ne ES ir NATO, jie lieka diskriminuojami. Tai išeina 3 teisinės lietuvių (tautine prasme) grupės;
                      4. Liekant Lietuvos piliečiu blogiau netampama. Ar Ž. Ilgauskas nelieka lietuviu tik dėl to, kad pakankamai neseniai jis tavo JAV piliečiu. Čia pilietybės ir tautiškumo klausimas. Lietuvis liks lietuviu, net jeigu ir turės kitos šalies pilietybę. Niekas jam neuždraus tokiu būti, kaip ir Lietuvoje gyvenantis visokių tautybių asmenys lieka rusais, lenkais, totoriais ir iš jų niekas to neatima.
                      5. Tai prieštarauja KT. Jeigu norim kitaip, prašau, Tauta turi mandata, gali balsuoti referendume ir parodyti savo pilietiškumą. Turbūt šį kartą Tapinas nedegins referendumo lapelių;

                      O geriausia būtų pradėti kovoti už savo valstybę ne pilietybėm, o realiom reformom (mokestinėm, socialinėm, švietimo), nes tuos čia visi išsivažiuos, bet už tai visi bus su dviguba pilietybe!
                      Čia tikrai TSPMI, o ne kokia nors Joniškio kolegija moko tokių absurdų? Seniai teko matyti tokį koncentruotą nesąmonių kratinį.

                      Tokios šnekos man, deja, kaskart primena, kad Lietuva mėgsta sau šaudyti į kojas ir daryti tai nuolat. Pilietybės klausimai, lenkiškų pavardžių rašymas, Tarybinis darbo kodeksas. Tiesiog keista ir sunku suvokti, iš kur pas žmones atsiranda toks klaikiai tamsus ir provincialus mąstymas. Lyg koks sadomazochizmas: darykim, kad būtų kuo blogiau, o tada tarytum su pasimėgavimu rėkim, kaip blogai. Jūsų šitas postas labai gerai reprezentuoja tokį mentalitetą.
                      Paskutinis taisė John; 2017.05.02, 00:50.

                      Comment


                        #51
                        /\ su ta instuticija susijęs tik mano pirmas punktas. Bet jeigu mano atsakymas jums nepatinka, tai nereiškia, kad taip nėra ir galbūt gyvenate kitoje realijoje. Šiaip neįžeidinėsiu, bet prieš diskutuojant tokius klausimus, pilieti, reikėtų pasiskaityti kažką, nes jums gi Lietuvoje geriausias žurnalistas Tapinas, metras tiesiog, nes kitų nėra. Kaip ir, ko gero, žymiausias istorikas Bumblauskas, o geriausias akordionisas Levickis.
                        Jeigu turite kitą nuomonę, prašau išsakyti papunkčiui, argumentuotai, o ne mėtytis mėšlu, nes tik dėl tokių viską išmanančių gudručių norisi spjauti į šitą šalį.
                        Paskutinis taisė R.D.; 2017.05.02, 00:53.

                        Comment


                          #52
                          Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                          /\ su ta instuticija susijęs tik mano pirmas punktas. Bet jeigu mano atsakymas jums nepatinka, tai nereiškia, kad taip nėra ir galbūt gyvenate kitoje realijoje. Šiaip neįžeidinėsiu, bet prieš diskutuojant tokius klausimus, pilieti, reikėtų pasiskaityti kažką, nes jums gi Lietuvoje geriausias žurnalistas Tapinas, metras tiesiog, nes kitų nėra. Kaip ir, ko gero, žymiausias istorikas Bumblauskas, o geriausias akordionisas Levickis.
                          Jeigu turite kitą nuomone, prašau išsakyti papunkčiui, argumentuotai, o ne mėtytis mėšlu, nes tik dėl tokių viską išmanančių gudručių norisi spjauti į šitą šalį.
                          Punktai jau išsakyti ankstesniuose postuose.

                          Visgi mane tiesiog nustebino jūsų "punktų" absurdiškumas. Tiesiog keista, kad yra taip iš tikrųjų mąstančių gyvų žmonių. Tai yra tiesiog klaiku ir būtent tokios nuomonės mane verčia abejoti, ar Lietuva iš tikrųjų pajėgs kada nors išsivaduoti iš skurdo ir amžinos ES atsilikėlės kailio.

                          Comment


                            #53
                            Parašė John Rodyti pranešimą
                            Punktai jau išsakyti ankstesniuose postuose.

                            Visgi mane tiesiog nustebino jūsų "punktų" absurdiškumas. Tiesiog keista, kad yra taip iš tikrųjų mąstančių gyvų žmonių. Tai yra tiesiog klaiku.
                            O mane nustebino tiesiog jūsų "atsakymo" absurdiškumas. Tiesiog keista, kad yra taip mąstančių gyvų žmonių. Tai yra tiesiog klaiku

                            Tiesa, turbūt gyvenate ne Lietuvoje pagal aprašą prie avataro. Tuomet viskas suprantama.

                            Comment


                              #54
                              Po Turkijos referendumo kažkaip praėjo noras agituoti už dvigubą pilietybę. Galimai ne Turkijoje gyvenantys rinkėjai pakišo kiaulę Turkijoje gyvenantiems ir prieš autoritarizmą kovojantiems turkams.
                              Aš neliūdnas - aš blaivus

                              Comment


                                #55
                                Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
                                lietuvoje liks 2 milijonai. Tikrai... ziauru paskaicius. Nenorima eiti airijos keliu bet einama provincijalejimo keliu.

                                Reikia kuo daugiau islaikyti rysiu su pilieciais, visais imanomais budais saugot lietuvybe ir kalba... VISAIS . Dviguba pilietybe included.
                                Dviguba/triguba/nguba pielietybė nepadėda išsaugoti savo tautinio tapatumo. Tapatumą saugo pats žmogus, o ne pasas. Galima būti nors ir Japonijos ar Australijos piliečiu, bet likti lietuviu ir namuose kalbėti lietuviškai.
                                Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                Comment


                                  #56
                                  Saturn, jeigu jūs a priori užsiėmate poziciją ir siekiate ją įtvirtinti, jums jokie argumentai nepadės, nes visi atrodys skysti ir lengvai nuginčijami. Todėl jūsų ankstesni komentarai dar labiau patvirtina, kad jūs čia esate ne diskutuoti, o tvirtinti savo poziciją.
                                  Reziumuosiu. Gyvendamas UK n metų, dirbdamas ten, leisdamas vaikus į jų mokyklas, leisdamas ten laiką man nekiltų ranka spręsti Lietuvos likimą, nes n metų dirbu ne Lietuvai, o sau ir UK.
                                  Paskutinis taisė R.D.; 2017.05.02, 09:07.

                                  Comment


                                    #57
                                    Parašė Saturn
                                    Kai argumentu nera, einam link ad hominem, t.y. atakuoti asmeni laikanti kita nuomone?

                                    Esu uz dviguba pilietybe, ta lygtais aiskiai parasiau, bet nuomone savaime aisku pakeisciau jeigu atsirastu itikinamu argumentu.


                                    Reziume supratau - nenoriu kad uzsienio lietuviai nors kiek prisidetu prie Lietuvos likimo (ar gal tik balsavimu).



                                    Kai kurie zmones laiko pykti uzantyje ant emigrantu. Turbut del to, kad jie isvyko, o like turi kapstytis tame sude Lietuvoje ar kaip ten R.D. issireiske. Taigi, bet koks istatymas kuris butu naudingas emigrantas sukelia pykcio bangas.
                                    Studentas

                                    Comment


                                      #58
                                      Absurdas, kad etniniai lietuviai, dėl didesnio kąsnio spjovę į Lietuvą turės dvigubą pilietybę, o pvz. daug metų gyvenantys čia, mokantys Lietuvai krūvas mokesčių ir besirūpinantys Lietuvos gerove ukrainiečiai tos teisės niekada neturės.
                                      Paskutinis taisė oranger; 2017.05.02, 11:00.

                                      Comment


                                        #59
                                        o pvz. daug metų gyvenantys čia, mokantys Lietuvai krūvas mokesčių ir besirūpinantys Lietuvos gerove ukrainiečiai tos teisės niekada neturės.
                                        Kodėl neturės?
                                        Lietuvos Respublikos pilietybė gali būti suteikiama asmeniui, jeigu jis atitinka šias sąlygas:
                                        išlaikė valstybinės kalbos egzaminą;
                                        prašymo pateikimo metu turi dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;
                                        gyvena Lietuvos Respublikos teritorijoje pastaruosius 10 metų;
                                        turi teisėtą pragyvenimo šaltinį;
                                        išlaikė Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminą;
                                        yra asmuo be pilietybės arba yra pilietis tokios valstybės, pagal kurios teisę Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo atveju prarandama tos valstybės pilietybė, arba raštu pareiškia savo valią atsisakyti turimos kitos valstybės pilietybės, kai jam bus suteikta Lietuvos Respublikos pilietybės.

                                        Comment


                                          #60
                                          Saturn, neblogai išsisukote, bet esmė man aiški. Juk kalbu apie ką kitą, o jūs kalbate vėlgi apie kitką. Kalba juk eina apie su valstybe nieko bendro neturinčius, bet realiai turinčius pilietybę asmenis. Kai klausiu, kodėl šie žmonės, kurie pasirnko kitos valstybės pilietybę, turėtų spręsti Lietuvos likimą, neatsakoma. Tada einama link tokio fiti-miti "pagalba", "investavimas". Kaip jie mums padės, jeigu mes visi matėm duomenys, kad piniginiai srautai iš užsienio mažėja nuolatos, nes nelieka giminaičių, socialinių ryšių. Tai galite įsivazduoti, kiek popierinių/butaforinių Lietuvos piliečių bus, kurie dirba ir gyvena kitoje valstybėje, su kuria sieja savo ateitį, bet kažkaip jie turi įtakos Lietuvai. Na, kur čia logika?
                                          Juk aš nesu prieš žmones. Visa širdimi skauda dėl išvažiavusių, paties pusė šeimos išvažiavo, bet visi skeptiškai žiūri į grįžimą.

                                          P.S. referendumas gali įvykti, tik reikia elgtis kaip per ES referendumą, kai kalė nuolaidas milteliams, alui. Viskas paprasta.
                                          Paskutinis taisė R.D.; 2017.05.02, 11:27.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X