Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą
    Na bet tikrai, negi jūs tikite, kad jas kas nors skaito? Išskyrus kelis atkaklius žmones.
    Aš kuo puikiausiai suprantu, kad atstovauju tą nepopuliariąją poziciją, kad daugumai yra įdomiau paskaityti apie morgais paverčiamus vilkikus ar bažnyčias, nei kad suprasti kokios strategijos ir kodėl laikosi ta pati Švedija ar Danija. Aš taip pat kuo puikiausiai suprantu, kad su tokiais žmonėmis diskutuojant, jų dažniausias komentaras bus nukreiptas į asmeniškumus, nes diskutuoti apie šalių strategijas kovoti su covid-19, kai domiesi naujienomis apie morgus, nelabai išeina. Bet tai ne mano problema, galiu tik patarti - nepatinka, neskaityk, o jeigu turi ką pasakyti, tai sakyk į temą, nes kaip tu jautiesi, kas tau įdomu ar neįdomu, yra mažiausiai įdomu.

    Comment


      Galėtum taupydamas laiką tiesiog trumpai parašyti, kad problema yra ne Lietuvos strategija, o Lietuvos valdžia, todėl ir prieštarauji kiekvienam jos sprendimui, koks jis bebūtų. Jei premjeras būtų Kubilius, o sveikatos ministrė Juknevičienė bei priiminėtų tokius pačius sprendimus, tada sakytum, kad Lietuva šauniai tvarkosi ir situacija geresnė nei daugelyje Europos šalių . Aš taip spėju. Galima kažkiek papolitikuoti, bet nereikia politikuojant imti pyktis su faktais. Buvo klaidų ir Veryga nusipelno kritikos, tačiau Europos fone Lietuvos situacija visai normali.

      Comment


        Eidvis tai gi Švedija ir Danija laikosi visiškai priešingų strategijų.

        Comment


          Tai Skandinavijos šalyse nėra Verygos ir Skvernelio, todėl jos viską daro gerai. Nesvarbu, kad kai kuriose strategija panaši kaip Lietuvoje, Švedijos - kitokia, bet jos vis tiek viską daro gerai ir apskaičiuotai. Tik Lietuva blaškosi ir nežino, ką daro. Sergančių neskaičiuokim, nes daug svarbiau efektyvus ventiliatorių išnaudojimas. Taškas

          Comment


            Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
            Turime tik 22 naujus atvejus, nors patikrinti 4122 asmenys. Rekordiškai mažas aptinkamumas - vos 0,5 proc.. Tai kiba Velykų egzaminą jau išlaikėm.
            Dar įdomu, ką reiškia šis stulpelis? Kad 18 iš tų 24 atvejų yra ne nauji?

            Comment


              Cirkai Klaipėdoje tęsiasi. Kyla klausimas kiek dar Kongas "nežino" apie savo chebrą ir Klaipėdą apskritai?

              Situacija privačiuose globos namuose „Klaipėdos hospisas“ virto tarsi detektyvu. Imta narplioti, kas gi įstaigos savininkai, kurie, kaip aiškėja, susiję ir su slaugos klausimų Klaipėdos regione sprendimais. Be to, dirba keliose sveikatos įstaigose. Uostamiesčio meras kreipėsi į prokuratūrą.
              Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1306688?copied
              Show must go von!

              Comment


                Giminės jei netingės, tai patampys savininkus po teismus. Pagrindo daugiau nei pakankamai. Tas skandaliukas naudingas bent tuo, kad daugiau dėmesio gaus kiti slaugos namai ir gal bus susirūpinta pacientų ir personalo apsauga.

                Greitai darželius bus galima atidaryti

                Mįslė mokslininkams: COVID-19 sergantis vaikas neužkrėtė nė vieno iš 172 žmonių, su kuriais turėjo kontaktą

                Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/sveikata/sveika....d?id=84095763
                Paskutinis taisė senasnamas; 2020.04.21, 10:37.

                Comment


                  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                  Galėtum taupydamas laiką tiesiog trumpai parašyti, kad problema yra ne Lietuvos strategija, o Lietuvos valdžia, todėl ir prieštarauji kiekvienam jos sprendimui, koks jis bebūtų. Jei premjeras būtų Kubilius, o sveikatos ministrė Juknevičienė bei priiminėtų tokius pačius sprendimus, tada sakytum, kad Lietuva šauniai tvarkosi ir situacija geresnė nei daugelyje Europos šalių . Aš taip spėju. Galima kažkiek papolitikuoti, bet nereikia politikuojant imti pyktis su faktais. Buvo klaidų ir Veryga nusipelno kritikos, tačiau Europos fone Lietuvos situacija visai normali.
                  Again - išvedžiojimai į asmeniškumus, nesuprantama iš kur atsiradęs Kubilius, dar apie Landsbergį gal pakalbam? Man visiškai neįdomu, kas šiuo metu yra valdžioje - man įdomu kokius jie sprendimus priima. Man įdomu suprasti, kaip mes gyvensim po dienos, po mėnesio, po pusmečio, po metų ir dešimties.

                  Galima kažkiek papolitikuoti, bet nereikia politikuojant imti pyktis su faktais
                  Kiečiausias argumentas - pasakyti, kad 'pykstiesi su faktais', bet neįvardinti kokiais. Primenu, kaip prieš tris savaites mėginai įvardinti, kad aš pykstuosi su faktais ir kaip įrodymą pateikei prognozę, kad šiuo metu turėsim po 350 naujų užsikrėtimų per dieną:

                  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                  EidvisKaip rodo prognostinis Lietuvos grafikas <...>. Tai kas būtų karantiną paskelbus, pvz., 2 savaitėm vėliau?

                  Tuo metu tas tavo grafikas, prognozavęs tūkstančius naujų susirgimų per savaitę, Lietuvoje buvo pagrindinis, o mano pozicija - kad tai yra šlamštas, nebuvo labai populiari. Bet man tai visiškai nesvarbu - man svarbu, jog atsisukę ir pažiūrėję tris savaites atgal, galim nesunkiai sužinoti kuris buvom teisus:

                  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                  Padarom taip - aš pateiksiu savo prognozę ir Gegužės 1 d. sugrįžtam ir pasižiūrim kuri iš prognozių buvo arčiau tiesos.
                  Aš spėju, kad viruso plėtros tempai apsistos ties 50 naujų atvejų per dieną.
                  Aš turiu naują challengą - gal nori pakalbėti ne apie Kubilių ar Skvernelį, o paprognozuoti kas Lietuvoje bus pvz. rugsėjį/spalį? Ar bus antra bangą ir kokia ji bus? Kiek išviso laiko Lietuvoje laikysis karantinas, kaip tai atrodys lyginant su kitomis šalimis? Arba koks bus Lietuvos metinis BVP kritimas ir kaip tai atrodys Europos kontekste? Atsakymai į šituos klausimus yra aukso vertės ir bent jau man patys įdomiausi, tik aš suprantu, kad daug kam aktualiau yra pasikalbėti apie Italijos bažnyčią, paversta morgu, o ne kaip mes gyvensim po trijų mėnesių ar metų.

                  Comment


                    Aš tik bandau suprasti tavo vienas kitam prieštaraujančius pasiūlymus (karantinas tai per ankstyvas, tai per daug švelnus, tai per vėlyvas) ir geresnio paaiškinimo tiesiog neradau .
                    Tai lyg ir Kasiulevičiaus prognozė. Jis linkęs kažkiek panikuoti ir sutirštinti. Bet tai nieko dėl to blogo: reikia džiaugtis, kad ji neišsipildė, išsigandę žmonės ėmė labiau saugotis, o valdžia - judintis.
                    Švelninimo etapai Lietuvoje daugmaž jau aprašyti - kol kas nematyti, kad padėtis blogėtų ir kažkas keistųsi. Pvz., dėl birželio renginių dar kabo klaustukas, bet apie vasaros antrą pusę gali nelikti išvis jokių apribojimų.

                    Comment


                      Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                      Aš tik bandau suprasti tavo vienas kitam prieštaraujančius pasiūlymus (karantinas tai per ankstyvas, tai per daug švelnus, tai per vėlyvas) ir geresnio paaiškinimo tiesiog neradau.
                      Aš ne kartą esu paaiškinęs, kad yra vakarų Europos strategija (flattening the curve), kur karantinas yra naudojama kaip priemonė reguliuoti maksimalų sveikatos pajėgumų išnaudojimą ir jų galimybių neviršijimą. Yra ir kita strategija - P. Korėjos, kuri nukreipta į visišką viruso išnaikinimą. Ir yra Lietuvos strategija, kuri kaip suprantu yra pavyzdinga, tik pats nelabai supranti kas tai per strategija. Jeigu supranti - prašau paaiškink nes man išvis nesuprantama iš kur atsiranda tokie teiginiai:

                      Švelninimo etapai Lietuvoje daugmaž jau aprašyti - kol kas nematyti, kad padėtis blogėtų ir kažkas keistųsi. Pvz., dėl birželio renginių dar kabo klaustukas, bet apie vasaros antrą pusę gali nelikti išvis jokių apribojimų.
                      Reikia suprasti, kad vasaros antroj pusėj virusas jau bus visai išnaikintas ir nebekels grėsmės?

                      Comment


                        Eidvi, ar buvai si menesi isejes i lauka?

                        Comment


                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                          Yra ir kita strategija - P. Korėjos, kuri nukreipta į visišką viruso išnaikinimą.
                          Ar tikrai Pietų Korėja siekė visiškai išnaikinti virusą ? Jei jie to siektų, tai pasodintų žmones į griežtą karantiną ir laikytų juos namie iki tol, kol naujų atvejų išvis nebebūtų fiksuojama. Visiško karantino visos šalies mąstu netgi Kinija niekada nebuvo įsivedus. Netgi pandemijos įkarštyje užrakinti namie buvo tik Uhano gyventojai, o likusioje šalies dalyje virė daugmaž įprastas gyvenimas, su tam tikrais griežtais apribojimais. Dabartinė gi korėjiečių tvarka tai ne visiško išnaikinimo strategija, tai tėra tik plitimo kontroliavimas, kad nepersikrautų sveikatos apsaugos sistema. Jų apribojimai vieni švelniausių pasaulyje. Draudžiami tik masiniai renginiai, bet gatvės ir parkai pilni žmonių, kavinės ir grožio salonai veikia. Ir jiem vis tiek pavyko išgydyti daugumą pacientų, o naujų užkrėtimų skaičių sumažinti iki keliolikos per dieną. Fenomenas.

                          Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                          Pvz., dėl birželio renginių dar kabo klaustukas, bet apie vasaros antrą pusę gali nelikti išvis jokių apribojimų.
                          Na čia labai pozityviai atrodo leidžiami masiniai renginiai jau vasaros pabaigoje. Būtų gerai, bet labai abejoju, ar iki metų pabaigos bus nuimti apribojimai, susiję su renginių organizavimu.
                          Paskutinis taisė Vilnietizz; 2020.04.21, 11:32.
                          Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                          Marsrutai.lt tinklaraštis!
                          SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                          Comment


                            Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                            Aš tik bandau suprasti tavo vienas kitam prieštaraujančius pasiūlymus (karantinas tai per ankstyvas, tai per daug švelnus, tai per vėlyvas) ir geresnio paaiškinimo tiesiog neradau .
                            Tai lyg ir Kasiulevičiaus prognozė. Jis linkęs kažkiek panikuoti ir sutirštinti. Bet tai nieko dėl to blogo: reikia džiaugtis, kad ji neišsipildė, išsigandę žmonės ėmė labiau saugotis, o valdžia - judintis.
                            Švelninimo etapai Lietuvoje daugmaž jau aprašyti - kol kas nematyti, kad padėtis blogėtų ir kažkas keistųsi. Pvz., dėl birželio renginių dar kabo klaustukas, bet apie vasaros antrą pusę gali nelikti išvis jokių apribojimų.
                            Dėl Kasiulevičiaus dvejopi jausmai. 1. Jis atliko puikų darbą gąsdindamas ir tuo pačiu mokindomas tautą ir valdžia tūkstančiais lavonų. 2. Klausimas kas juo tikės kito panašaus tipo viruso atveju.
                            Show must go von!

                            Comment


                              Reikia suprasti, kad vasaros antroj pusėj virusas jau bus visai išnaikintas ir nebekels grėsmės?
                              Kokią grėsmę kels šimtas kitas aktyvių atvejų? Minimalią. Dėl to tikrai nebus viskas užstabdyta, nebent valdžioje įsijungs panikos režimas.

                              Na čia labai pozityviai atrodo leidžiami masiniai renginiai jau vasaros pabaigoje. Būtų gerai, bet labai abejoju, ar iki metų pabaigos bus nuimti apribojimai, susiję su renginių organizavimu
                              Čia apie sporto renginių tendencijas. Aišku, situacija gali keistis, daug kas priklausys nuo fono visoje Europoje ir kaip atrodys švelninimo etapai Lietuvoje ir kitose šalyse.

                              Vasaros bėgimai ir sporto renginiai – atšaukti neskubama, tačiau tenka nukelti vėliau

                              https://www.lrt.lt/naujienos/sportas...nukelti-veliau

                              Dėl Kasiulevičiaus dvejopi jausmai.
                              Bent dėl medikų apsaugos jis buvo teisus, iš pat pradžių aiškinęs, kad jie pavojaus zonoje. Sėdi šeimos gydytojas be jokios kaukės, ateina čiaudantis pacientas, bet maždaug viskas saugu, nėra jokio pavojaus, jei pacientas nebuvo išvykęs. Tokia buvo ministerijos pozicija, o po to pasipylė židinukai med. įstaigose.

                              Comment


                                Čia labiau klausimas ką baigę medikai, ir koks apskritai jų atsakingumas, jeigu viruso metu nesupranta apsaugos priemonių svarbos. Jei valdžiai po...ui, tai rupinkis pats. Blin tavo sveikata. Kaži koks suvirintojas puls virint be apsauginio šalmo, kurio niekaip nesugeba nupirkt šefas? Ai virinsiu be šalmo, tegu mato kaip apaksiu, ot pasijuoksiu tada iš šefo?
                                Show must go von!

                                Comment


                                  Karantiną švelninanti Danija žengia dar vieną žingsnį

                                  Danija, anot žiniasklaidos, toliau švelnina ribojimus. Nuo gegužės 10 dienos vėl bus leidžiami iki 500 žmonių susibūrimai, pranešė stotis TV2, remdamasi Sveikatos ministerija.
                                  Pažiūrėsim, kaip seksis Danijai, ir bus aiškiau.
                                  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/worl....d?id=84096793

                                  Jau ištirta trečdalis Nemenčinės - nustatyta nedaug atvejų ir jie visi yra tos siuvyklos darbuotojų kontaktai. Įvertinus tai, kad ten jie labai rimtai gal ir nesisaugojo, tai neplinta tas virusas taip jau nevaldomai.

                                  Comment


                                    Tiesiog kovo mėn. daugelio vertinimu virusas laikytas labiau virulentiškas ir sukeliantis daugiau susirgimų. Laimei, tai nepasitvirtino.

                                    Ta prasme, kad matant Italijos, Ispanijos pavyzdžius, prognozės buvo realistiškos ~5000-6000.

                                    P.S. pagal WHO Italija užimą 2-ą vietą pagal medicinos lygį, Lietuva - 73-ią, žemiau Nikaragvos
                                    Paskutinis taisė Sula; 2020.04.21, 12:35.

                                    Comment


                                      Parašė Sula Rodyti pranešimą

                                      P.S. pagal WHO Italija užimą 2-ą vietą pagal medicinos lygį, Lietuva - 73-ią, žemiau Nikaragvos
                                      Matote iki ko Veryga davarė ...
                                      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                      Comment


                                        P.S. pagal WHO Italija užimą 2-ą vietą pagal medicinos lygį, Lietuva - 73-ią, žemiau Nikaragvos
                                        Jau pilna pavyzdžių, kad sėkmė priklauso ne tiek nuo medicinos lygio, kiek nuo karantino įvedimo laiko. Lombardijos medicinos lygis aukštas, bet kas iš to lygio, jei baigiasi laisvos lovos.

                                        Comment


                                          Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                          Jau pilna pavyzdžių, kad sėkmė priklauso ne tiek nuo medicinos lygio, kiek nuo karantino įvedimo laiko. Lombardijos medicinos lygis aukštas, bet kas iš to lygio, jei baigiasi laisvos lovos.
                                          Bet tai yra sveikatos apsaugos sistemos valdymo dalis. O WHO vertinimai tiesiog stulbina, žinant, kad kai kur būtinosios pagalbos net negausi. O ir bendri pajėgumai menki.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X