Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Eidvis yra naujasis sio forumo trolis. HAU!

    Comment


      Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

      Jei anksti butumem nutrauke skrydzius, tai kas gautusi? Visos salys persirgtu, o mes vieninteliai liktumem "svarus"? Juk virusas visvien butu atejes, tik dar labiau uzvelaves.
      Jeigu kas galvoja, kad šioje krizėje yra lengvų sprendimų - tai tegul juos pasako. Pasakymas, kad 'laikomės karantino, jog šiadien mažiau senukų mirtų' - tai nėra lengvas sprendimas, nes su lyg kiekviena karantino diena auga 'šalutinių poveikių' kaina ir jinai auga eksponentiška progresija. Šioje krizėje nėra gerų pasirinkimų, jie visi blogi ir iš blogų pasirinkimų reikia rinktis mažiausiai blogus. Kaip vieną mažiausiai blogą aš laikyčiau tą, kad Lietuva būtų išnaikinusi virusą, tai galima buvo padaryti dviem būdais - arba per ankstyvą sienų uždarymą, arba per žiaurų karantiną. To padaryta nebuvo ir jeigu kas man paaiškins - tai kokia yra Lietuvos strategija dabar? - tam duosiu meduolį. Nuo pat pirmų dienų aš norėjau sužinoti ilgalaikę LT strategiją, bet ii šiol aš jos nesuprantu.

      Comment


        Tai senasnamas viska labai gerai aiskina, cia be ironijos. Tereik perskaityt jo visus postus ir klausimu nebeliks Cia toks paveiksliukas pries miega:

        Comment


          Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
          Eidvis yra naujasis sio forumo trolis. HAU!
          Šiame forume esu nuo pirmų dienų ir pamenu visą istoriją, kai čia rinkosi tik tie išskirtiniai, kurie turėjo internetą (tuo metu), kaip po to forumas išpopuliarėjo, kaip po to pradėjo po truputį nusivažiuoti su delfio lygio komentarais. Kaip jame pasikeitė nuotaikos nuo džiugesio apie kažkokį projektą, iki didelės kritikos, kad projektai vyksta. Ir štai - aš 'naujasis forumo trolis', nes prašau kalbėti argumentais, o ne blevyzgas Ir net "senasnamas viska labai gerai aiskina, cia be ironijos". Milwaukee - aš suprantu, kad tu dar jaunas, bet kai tu būsi senasnamas, tai mano prognozė, jog būsi netgi didesnis ar senesnis namas.

          Comment


            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

            Šiame forume esu nuo pirmų dienų ir pamenu visą istoriją, kai čia rinkosi tik tie išskirtiniai, kurie turėjo internetą (tuo metu), kaip po to forumas išpopuliarėjo, kaip po to pradėjo po truputį nusivažiuoti su delfio lygio komentarais. Kaip jame pasikeitė nuotaikos nuo džiugesio apie kažkokį projektą, iki didelės kritikos, kad projektai vyksta. Ir štai - aš 'naujasis forumo trolis', nes prašau kalbėti argumentais, o ne blevyzgas Ir net "senasnamas viska labai gerai aiskina, cia be ironijos". Milwaukee - aš suprantu, kad tu dar jaunas, bet kai tu būsi senasnamas, tai mano prognozė, jog būsi netgi didesnis ar senesnis namas.
            skaitau si foruma jau turbut virs 10 metu, bet manau, kad tau reiketu isgerti tableciu

            Comment


              Atšokim truputį į šalį. Europos Komisija suka galvą, nes mato nesimpatišką padėtį: jei dauguma originalių vaistų gaminama Europoje, tai dauguma generinių vaistų gaminama už ES ribų. Numeris vienas generikų tiekėįjas Europai yra Indija, o medžiagų Indijai vos ne monopolinis tiekėjas yra Kinija. Skambutis jau nuskambėjo kovą, kai Indija įvedė dalinius vaistų eksporto apribojimus. Ne visose šalyse generiniai vaistai užima vienodą dalį, bet meile jiems ypač išsiskiria kaimynai lenkai (pigiausia šalis Europoje ...) ir .... italai. Kažko tai estai generikų nemėgsta. Mes prie labiau mėgstančių, nors kartu su danais ir vokiečiais. Grafikas kokią dalį skirtingose šalyse Europoje užima generiniai vaistai:

              Click image for larger version

Name:	gen.jpg
Views:	27
Size:	27,1 kB
ID:	1797502

              Comment


                Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                Tai visos Europos šalys daro panašiai. Vienos daugiau "prasileido", kitos mažiau. Vienos aktyviau testuoja ir geriau tvarkosi, kitos blogiau. Kuri Europos šalis virusą išnaikino?


                Tai per vėlai, tai per anksti . Net ir anksčiau įvedus neišeitų gyventi steriliai vien dėl grįžtančių piliečių.
                Viruso plitimas po pasaulį, turbūt, lygintinas su 137 Cs dalelių sklaida po Černonylio katastrofos, kurios sudaro atitinkamu laikotarpiu susiklosčiusį sluoksnį, pastebimą praktiškai viso pasaulio sedimentų mėginiuose. Skirtumas tas, kad šį kartą tai liga, kuria persirksime nežymiai negaluodami, rimtai sirgdami arba reanimacijos skyriuje.
                Paskutinis taisė Silber418; 2020.04.20, 23:44.

                Comment


                  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                  Šiame forume esu nuo pirmų dienų ir pamenu visą istoriją, kai čia rinkosi tik tie išskirtiniai, kurie turėjo internetą (tuo metu), kaip po to forumas išpopuliarėjo, kaip po to pradėjo po truputį nusivažiuoti su delfio lygio komentarais. Kaip jame pasikeitė nuotaikos nuo džiugesio apie kažkokį projektą, iki didelės kritikos, kad projektai vyksta. Ir štai - aš 'naujasis forumo trolis', nes prašau kalbėti argumentais, o ne blevyzgas Ir net "senasnamas viska labai gerai aiskina, cia be ironijos". Milwaukee - aš suprantu, kad tu dar jaunas, bet kai tu būsi senasnamas, tai mano prognozė, jog būsi netgi didesnis ar senesnis namas.
                  Na paspeliokim, kiek bus rytoj atveju. Manau 3000 eminiu ir 30 teigiamu. Kazkiek jau bus vel pasveikusiu, kazkiek gydytoju jau bus grize i darbo vietas, o juk ir verzliu atlaisvinimo etapa pirma padarem pries savaite. Taip ir kapanosimes metus du. Kaip Simasius sake - plaukit rankas, vedinkit kambarius, nekaisiokit pirstu kur nereikia. Ir adaptuosimes. Kaip ir kinai. Stai ir visa strategija ir nera cia kazkokiu radikaliu arba arba.
                  O interneta turiu nuo 1999 metu Berods.

                  Comment


                    Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

                    Na paspeliokim, kiek bus rytoj atveju.
                    Paspėliokim, kodėl tu prikėlei savo botą, taip pat kaip tu, vienintelį čia rašantį be LT raidžių, su keliais komentarais ir užsiregistravusių netrukus po tavosios registracijos? Nemanai, kad geriau argumentais, o ne botais susirašinėt?

                    Comment


                      Seniukai, kokie argumentai, kai tu rašai man atrodo. greičiausiai, arba šiaip kažką sugalvoji niekuo nepagrįstais faktais. O numetus mokslinį tyrimą, kur parodoma, kad tavo įsivaizdavimas yra neteisingas, atsakai, kad tau per daug skaityti.

                      Comment


                        Parašė rmss Rodyti pranešimą
                        numetus mokslinį tyrimą, kur parodoma, kad tavo įsivaizdavimas yra neteisingas, atsakai, kad tau per daug skaityti.
                        Moksliniai tyrimai man labai įdomūs. Prašau - pateik tų tyrimų išvadas, argumentus ir loginius pagrindimus, bet nesitikėk, kad kažkas skaitys 5151654 lapus, kad kažkur surastų argumentų, jog tu esi kažkur teisus.

                        Comment


                          Jėzau kristau... o kodėl mes tavo paklodes turim skaityt? Va:

                          The levels of both viruses declined by <0.5 log10 over 28 days at 20% RH. Greater reduction took place at 50% RH, at which the levels of both viruses declined by ∼3.5 log10 after 21 days. At 80% RH, the TGEV level declined by 3.2 log10 over 28 days, and the MHV level declined by 2.5 log10.
                          RH - relative humidity

                          Ir tavo postas:

                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                          Viruso, kaip ir apskritai visų gyvybės žemėje išgyvenimas, pačioje pirmoje vietoje priklauso nuo vandens (dėl ko Marse ieškant gyvybės pirmiausia ieškojo vandens). Galbūt, jeigu yra pakankamai šalta, tai virusas gryname ore gali išgyventi ne taip jau ir trumpai, o dėl mažesnės drėgmės nukeliauti toliau, nes susiduria su mažiau pasipriešinimo atsitrenkti į kitus lašelius. Bet bendrai paėmus, jeigu yra pakankamai karštas oras - tai virusas žymiai greičiau išdžius ir numirs, jis gi labai mažas ir išdžiūti nereikia tiek daug laiko, ypač jeigu dar ir tiesioginės saulės spindulių gaus, tokiomis sąlygomis jo gyvavimo laiką pratempti gali tik vandens šaltinis ir drėgmė tam gerai pasitarnauja.
                          Aš nežinau ar čia neteisingas išvadas darai pagal neteisingą įsivaizdavimą, ar sukuri teorijas, kurios paremtų tavo supratimą. Po to aiškini kaip mėgsti konkrečius argumentus...

                          Comment


                            Paklodės yra rašomos tam, kad žmonės suprastų apie ką eina kalba. Pvz.: Marse buvo ieškota gyvybės ir ten nesitikėta rasti stirnų, ten ieškota vandens ir mažiausių gyvybės formų - bakterijų ar virusų. Visoms gyvybės formoms reikia vandens - aš nesuprantu, kas čia nelogiško. Tavo pacituotoje citatoje nematau jokios logikos - jeigu tu nori pateikti kažkokį mokslinio darbo argumentą, tai sutrumpink jį iki vieno ar dviejų sakinių, o ne liepk skaityti visą jo studiją. Aš net iš tavos pateiktos tos vienos citatos iš mokslinio darbo nesupratau, ką tu su ja norėjai pasakyti. Man kyla vienintelis klausimas - ar tu pats supratai, ką tuo norėjai pasakyti?

                            Comment


                              Comment


                                Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                Paklodės yra rašomos tam, kad žmonės suprastų apie ką eina kalba.
                                Na bet tikrai, negi jūs tikite, kad jas kas nors skaito? Išskyrus kelis atkaklius žmones. O šiaip perskačiau kelias paklodėles pačioje pradžioje, supratau poziciją, ačiū. Toliau kas savaitę perskaitau kokią vieną pasirinktinai, pamatau, kad nieko naujo ir vėl neskaitau. Ir reikia būti geru mazochistu, kad toliau diena iš dienos skaityti tas pačias, šiek tiek kitais žodžiais prirašytas paklodes apie tą patį Kaip jums taip negaila savo laiko - neįsivaizduoju.

                                Botas Nr. 2

                                Comment


                                  Gal ir ne visai į temą, bet radau dar vieną įdomų straipsnį, kur olandų pareigūnai, atsakingi už viešojo transporto organizavimą, paskaičiuoja, kiek gali kainuoti viešojo transporto infrastruktūros pritaikymas socialinės distancijos taisyklėms.

                                  Viena iš pastaruoju metu įvarių mokslininkų, ekspertų gvildenamų temų yra ne tik išėjimo iš pandemijos krizės būdų paieškos, bet ir gevnimo po pandemijos gairių kūrimas, modeliavimas- tai yra, prie kokių pokyčių visuomenei teks prisitaikyti, kad epidemija nepasikartotų. Aišku, daliai visuomenės įgavus imunitetą persirgus virusu, o kitą dalį paskiepijus po vakcinos sukūrimo, virusas turėtų atslūgti ir turėtume grįžti į įprastą gyvenimą. Bet kol kas, deja, vienintelis efektyvus vaistas - tai socialinis atstumas.

                                  Jei daugumoje viešųjų vietų žmonių srautus galima kontroliuoti ir riboti (pvz: net ir masiniuose renginiuose, juos leidus, teatruose, kavinėse, konferencijų salėse nėra problemos susodinti žmones saugiu atstumu), tai viešajame transporte šių taisyklių nelabai pritaikysi. Olandai paskaičiavo, kad keleivių ribojimas transporto priemonėse, tarp jų išlaikant pusantro metrų atstumą, kainuos 1,2 milijardo eurų nuostolių.

                                  Public transport adapted to the 1,5-metre society could cost over a billion euro
                                  https://www.iamexpat.nl/expat-info/d...-billion-euros

                                  Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                                  Marsrutai.lt tinklaraštis!
                                  SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                                  Comment


                                    Turime tik 22 naujus atvejus, nors patikrinti 4122 asmenys. Rekordiškai mažas aptinkamumas - vos 0,5 proc.. Tai kiba Velykų egzaminą jau išlaikėm.
                                    Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                                    Marsrutai.lt tinklaraštis!
                                    SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                                    Comment


                                      Velykos buvo nelegali karantino švelninimo repeticija ir, panašu, kad sėkminga. Jos parodė, kad net ir didesnis pajudėjimas nedidina užsikrėtusių skaičiaus. Manau, kad net ir kažkur važiavę ir su kažkuo susitikę, saugojosi labiau palyginti su praeitomis Velykomis.

                                      Vyriausioji epidemiologė: situacija Lietuvoje neblogai valdoma

                                      Bet palyginus situaciją su kitų ES šalių sergamumo rodikliais, tai Lietuva kol kas yra tarp tų šalių, kuriose registruojami vieni žemiausių sergamumo rodikliai.
                                      Karantiną vadina griežtu. Aš tai sakyčiau, kad kol nėra ribojamas išėjimas iš namų, tol karantinas nėra griežtas. Bet Lietuvai tokio užteko, nes situacija nebuvo įsisiūbavusi.

                                      Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=84093627

                                      Comment


                                        Būtinas eismo ribojimo planas ir per Motinos dieną, kai dėl savaime suprantamų priežasčių rizikos grupė tuntais važiuotų ant kapų.
                                        Show must go von!

                                        Comment


                                          Situacijos blogėjimo tikrai nėra, kas džiugina. Tikėkimės, rytoj vyriausybė priims sprendimus dėl tolesnio švelninimo nuo kitos savaitės.
                                          Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                                          Marsrutai.lt tinklaraštis!
                                          SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X